Aaron Greenberg: ما سعی در از بین بردن مرز‌های بین پلتفرم‌های مختلف را داریم

AbysswalkerA

کاربر سایت
May 31, 2014
109
نام
Mahdi
db0o60l9ey0uq6va1wpd.jpg

در حالی که اعلام خبر انتشار عنوان «Quantum Break» برای کامپیوتر‌های خانگی توسط «مایکروسافت» طی روز‌های اخیر باعث خشم و غضب طرفداران کنسول نسل هشتم Xbox One قرار گرفته‌است و کشمکش‌های فراوانی نیز را به همراه داشته‌است، به‌نظر می‌رسد «مایکروسافت» به تصمیمی که در این زمینه مبنی بر انتشار یکی از عناوین با کیفیت و مورد انتظار خود در سال پیش رو برای پلتفرمی دیگر گرفته‌است کاملا افتخار می‌کند. حال بعد از دفاعیات مدیر بخش Xbox نوبت به مدیر بازاریابی آن یعنی «Aaron Greenberg» رسیده‌است تا اظهارات خود پیرامون این تصمیم اخیر «مایکروسافت» را با طرفداران به اشتراک بگذارد. در ادامه با «بازی‌سنتر» همراه باشید.

«Aaron Greenberg» اخیرا طی پادکست «Major Nelson» اعلام داشته‌است که در اوایل کار «مایکروسافت» امیدوار بود که بتواند عنوانی نظیر «Quantum Break» را بر روی هر دو پلتفرم عرضه کند اما در آن زمان اعضای تیم مطمئن نبودن که بتوانند این تصمیم مهم را عملی سازند.

ما در وهله اول مطمئن نبودیم که چگونه و چه زمان میتوانیم مراحل ساخت نسخه ویندوز بازی را به اتمام برسانیم. اما وقتی اعلام کردیم که این عنوان در یک بازه‌زمانی یکسان بر روی هر دو پلتفرم در دسترس قرار خواهد گرفت، عده‌ای عجولانه اشاره داشتند که چرا این تصمیم را خیلی قبل‌تر بیان نکرده‌اید؟ چرا الان که دیگر نزدیک به زمان عرضه بازی است آن را اعلام کرده‌اید ؟... باید خدمت این عزیزان عرض کنم که ما در ابتدا به این مهم که می‌توانیم این تصمیم را عملی سازیم، واقف نبوده‌ایم

وی در جای دیگرپیرامون دلایل اشتیاق بخش مدیریت و چه‌بسا تیم Xbox به‌منظور عرضه این عنوان برای Xbox One و PC اعلامداشته‌است که:

ما معتقدیم که هرچقدر عناوینی نظیر «Quantum Break» برای پلتفرم‌های بیشتری عرضه شوند، تجربه بازی نیز تا حدودی لذت بخش‌تر می‌شود. ما سعی داریم گیمر‌ها را در کنار یکدیگر گرد هم آوریم، به عبارتی دیگر ما قصد این را داریم که مرز‌ها و دیوار‌های بین آن‌ها را تخریب کنیم.

وی همچنین اضافه کرد:

ما همیشه سعی در امتحان کردن ایده‌ها و چیز‌های جدید را داریم، حتی اگر بعضی از طرفدارانمان صد در صد با آن ایده‌ها و تصمیمات موافق نباشند. مردم باید بدانند که هنوز هم رشد و به کمال رسیدن کنسول Xbox One در اولویت تمام اعضای تیم و صد البته مدیریت تیم قرار دارد. نگذارید تصمیماتی از این قبیل باعث تغییر دیدگاه شما پیرامون اهمیت بازار کنسولی شود چرا که این بازار برای ما اهمیت زیادی دارد. ما همیشه از باز‌خورد‌های شما حال چه بد یا خوب استقبال می‌کنیم.

همچنین لازم به ذکر است که «Greenberg» طی همین پادکست اعلام داشته‌است که «Quantum Break» از شبکه محبوب «استیم» پشتیبانی نخواهد کرد و شما تنها می‌توانید از طریق فروشگاه اختصاصی ویندوز به بازی دسترسی داشته‌باشید. جالب است بدانید که یکی دیگر از عناوین انحصاری شرکت «مایکروسافت» یعنی «Fable Legends» نیز همین روال را در پیش گرفته‌است و به‌منظور تجربه آن بر روی پلتفرم PC، تنها برای فروشگاه اختصاصی ویندوز عرضه می‌شود.

«Quantum Break» آخرین ساخته استودیوی صاحب‌نام «رمدی» در تاریخ پنج آوریل ( هفدهم فروردین‌ماه) برای پلتفرم‌هایXbox One و PC عرضه خواهد شد. اما افرادی که این عنوان را برای Xbox One به‌صورت دیجیتالی پیش خرید کنند، نسخهPC را نیز به‌صورت رایگان دریافت خواهند کرد.
منبع یک
منبع دوم

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
چه دیدگاه زیبایی، واقعا لذت بردم ای کاش همه مدیرها اینطور فکر می کردند نه فقط به این خاطر که بازیکن ها رو هر پلتفرم همه می تونند بازی های بیشتری رو تجربه کنند، بخاطر اینکه این جوی که الان بوجود اومده از بین بره. امیدوارم در آینده چنین چیزی به یه اتفاق روتین تبدیل بشه، اینطور تعصب های کورکورانه و عذاب آور نسبت به انحصاری ها هم از بین میره و در نتیجه تجربه همه بازی ها، برای همه هم لذت بخش تر میشه.

در مورد این چو منفی هم من واقعا درک نمیکنم، من یادمه خود اسپنسر قبلا در مورد همین برنامه ها صحبت کرد، نمی دونم شاید وقتی میگفت میخوایم از ویندوز پشتیبانی کنیم و سیاست سال های قبل رو کنار بزارم و خانواده Xbox و ویندوز رو به هم نزدیک کنیم، همه فکر می کردند دروغ میگه در صورتی که الان زمانی هستیم که بزرگ ترین نشانه های پیاده سازی همین برنامه رو داریم می بینیم. من همچنان به اسپنسر اعتقاد دارم، ابلته واکنش طرفدارهای اکس باکس به سیاست های جدید مایکروسافت رو میشه درک کرد طبیعی هست ولی به نظرم بهترین کار اینه که صبر کرد، به نظرم این برنامه شکست نمیخوره. اسپنسر قطعا مقدرتر و باهوش تر از یه سری هیتر دلواپس و فرصت طلب هست.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
اگه میخواستن مرز بین پلتفرم هارو ور دارن تا افراد بیشتری بتونن بازیو تجربه کنن باید از steam هم پشتیبانی میکردن نه اینکه قلمرو جدیدی واسه خودشون درست کنن تا سودشون بیشتر بشه
الان بیشتر تمرکز ماکروسافت روی ویندوزه تا xbox. بایدم x1 دارا شاکی باشن

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
اگه میخواستن مرز بین پلتفرم هارو ور دارن تا افراد بیشتری بتونن بازیو تجربه کنن باید از steam هم پشتیبانی میکردن نه اینکه قلمرو جدیدی واسه خودشون درست کنن تا سودشون بیشتر بشه
الان بیشتر تمرکز ماکروسافت روی ویندوزه تا xbox. بایدم x1 دارا شاکی باشن
من هنوز نمیفهمم برای چی باید شاکی باشن Xbox One دارا
هر سال که کلی انحصاری خوب گرفتن فکر نکنم نیاز باشه من لیست کنم
امسال هم که KI S3 ،QB، Fable، Gears 4، Recore و چندتا بازی دیگه که تو E3 احتمالا معرفی میشه میاد
قابلیت BC هم که عرضه کردن همینجوری بازی Free از نسل قبل هم دارن در کنار خرید نسخه جدید میدن (Fallout 3، Alan Wake، Gears 2, Gears 3 و ...)
از نظر نرم افزاری و آپدیت داشبورد هم که همین یکی دو ماه پیش بود Windows 10 عرضه شد براش
حالا چون QB برای Win 10 هم میاد یعنی تمرکز نداره مایکرو رو Xbox One؟؟ دیگه باید چیکار کنه؟

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
من هنوز نمیفهمم برای چی باید شاکی باشن Xbox One دارا
هر سال که کلی انحصاری خوب گرفتن فکر نکنم نیاز باشه من لیست کنم
امسال هم که KI S3 ،QB، Fable، Gears 4، Recore و چندتا بازی دیگه که تو E3 احتمالا معرفی میشه میاد
قابلیت BC هم که عرضه کردن همینجوری بازی Free از نسل قبل هم دارن در کنار خرید نسخه جدید میدن (Fallout 3، Alan Wake، Gears 2, Gears 3 و ...)
از نظر نرم افزاری و آپدیت داشبورد هم که همین یکی دو ماه پیش بود Windows 10 عرضه شد براش
حالا چون QB برای Win 10 هم میاد یعنی تمرکز نداره مایکرو رو Xbox One؟؟ دیگه باید چیکار کنه؟

من مشکلم با این توجیه کردناشونه. مثل ادم بیان بگن واسه اینکه ضرر نکنیم واسه PC هم عرضش میکنیم.
نه اینکه بیان بگن میخواییم گیمرهارو به هم نزدیک کنیم و 100 تا توجیه دیگه.
اگه اینطوریه خب چرا روی steam عرضه نمیشه؟
از زمان معرفی QB گفتن که انحصاری هستش در صورتی که اول هر تریلر بازی هی تکرار میکردن x1 exclusive حالا که دو سه ماه بیشتر نمونده به عرضه اومدن میگن ما زودتر نگفتیم چون نمیدونستیم که میتونیم اینکارو کنیم!:| (اخه انصافا این جوابه) خوب بگید اصلا از اول قرار نبود ولی حالا هم واسه فروش بیشتر ویندوز و هم سود بیشتر از بازی اینکارو کردیم
یه شرکتی یه سال بهت دروغ بگه شاکی نمیشی؟
من تویه این مورد حق رو به دارندگان x1 میدم وگرنه کی گفت BC بده؟ کی گفت x1 انحصاری نداره؟

Heska

کاربر سایت
Jan 13, 2010
2,550
من مشکلم با این توجیه کردناشونه. مثل ادم بیان بگن واسه اینکه ضرر نکنیم واسه PC هم عرضش میکنیم.
نه اینکه بیان بگن میخواییم گیمرهارو به هم نزدیک کنیم و 100 تا توجیه دیگه.
اگه اینطوریه خب چرا روی steam عرضه نمیشه؟
از زمان معرفی QB گفتن که انحصاری هستش در صورتی که اول هر تریلر بازی هی تکرار میکردن x1 exclusive حالا که دو سه ماه بیشتر نمونده به عرضه اومدن میگن ما زودتر نگفتیم چون نمیدونستیم که میتونیم اینکارو کنیم!:| (اخه انصافا این جوابه) خوب بگید اصلا از اول قرار نبود ولی حالا هم واسه فروش بیشتر ویندوز و هم سود بیشتر از بازی اینکارو کردیم
یه شرکتی یه سال بهت دروغ بگه شاکی نمیشی؟
من تویه این مورد حق رو به دارندگان x1 میدم وگرنه کی گفت BC بده؟ کی گفت x1 انحصاری نداره؟

مایکروسافت هم داره کاری رو میکنه که EA کرد، وقتی Store خودش رو داره برای چی بیاد رو Steam عرضه کنه؟ هم نیاز نیست درامد زیادی رو به فروشنده بده چون استور خودشه، هم کسایی که علاقه به انجام این بازی دارن میکشونه به استورش، بوزرهاش رو بیشتر میکنه، فکر نمیکنم مشکلی هم ایجاد کنه برای PC Gamer ها چون هرکی بخواد بازی رو بگیره میره یه اکانت میسازه تو Microsoft Store بازی رو میخره و بازیشو میکنه، مثل زمانی که شما بخوای بازی های EA رو انجام بدی باید از Origin خرید کنی و بازی کنی، فکر هم نمیکنم قصد رقابت با Steam رو داشته باشه و یکجورایی سعی داره فقط بازیهای خودش رو تو استور خودش عرضه کنه و درکنارش کاری کنه که بقیه ناشرها استورش رو به عنوان یه فروشگاه دوم در کنار Steam بدونن مثل کاری که Tomb Raider کرد و رو هردو به فروش میرسه.
به این شکل مایکروسافت هم آزادی عمل بیشتری داره و میتونه امکاناتی مثل Cross Play و ... رو بیاره رو بازیهاش
تازه کسایی که از MS خرید کنن بازی رو درواقع روی Xbox One هم خریدن و اگه روزی One گرفتن میتونن بازیو رو کنسولشون هم ادامه بدن.
--
در مورد دیر گفتن اومدن بازی برای PC هم باز من دلیلی برای شاکی بودن XOne دار ها نمیبینم، یعنی فقط یه حالت داره که شاکی باشن اونم اینه که اینا کنسول رو خریدن به خاطر این بازی و بیخیال PC بستن شدن که خب باید گفت LOL، با 350دلار یک سیستم نزدیک به سیستم مینیموم این بازی هم نمیتونستن ببندن.

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,581
نام
Alireza
مایکروسافت هم داره کاری رو میکنه که EA کرد، وقتی Store خودش رو داره برای چی بیاد رو Steam عرضه کنه؟ هم نیاز نیست درامد زیادی رو به فروشنده بده چون استور خودشه، هم کسایی که علاقه به انجام این بازی دارن میکشونه به استورش، بوزرهاش رو بیشتر میکنه، فکر نمیکنم مشکلی هم ایجاد کنه برای PC Gamer ها چون هرکی بخواد بازی رو بگیره میره یه اکانت میسازه تو Microsoft Store بازی رو میخره و بازیشو میکنه، مثل زمانی که شما بخوای بازی های EA رو انجام بدی باید از Origin خرید کنی و بازی کنی، فکر هم نمیکنم قصد رقابت با Steam رو داشته باشه و یکجورایی سعی داره فقط بازیهای خودش رو تو استور خودش عرضه کنه و درکنارش کاری کنه که بقیه ناشرها استورش رو به عنوان یه فروشگاه دوم در کنار Steam بدونن مثل کاری که Tomb Raider کرد و رو هردو به فروش میرسه.
به این شکل مایکروسافت هم آزادی عمل بیشتری داره و میتونه امکاناتی مثل Cross Play و ... رو بیاره رو بازیهاش
تازه کسایی که از MS خرید کنن بازی رو درواقع روی Xbox One هم خریدن و اگه روزی One گرفتن میتونن بازیو رو کنسولشون هم ادامه بدن.
--
در مورد دیر گفتن اومدن بازی برای PC هم باز من دلیلی برای شاکی بودن XOne دار ها نمیبینم، یعنی فقط یه حالت داره که شاکی باشن اونم اینه که اینا کنسول رو خریدن به خاطر این بازی و بیخیال PC بستن شدن که خب باید گفت LOL، با 350دلار یک سیستم نزدیک به سیستم مینیموم این بازی هم نمیتونستن ببندن.
در مورد شاکی بودن: اینهمه ادم شاکی هستن فقط به خاطر متنفر بودن از PC هستش؟ شما دلیلی برای این شکایتها نمیبینی ولی شاکی ها هستن و کم هم نیستن
خب همین ندادن قسمتی از درامد به steam هم فقط برای سود هستش دیگه. من نمیگم نباید اینکارو بکنه و حتی منطقیه که اینکارو بکنه. همونطور که گفتم مشکلم با توجیه کردناشونه که میگن همه اینکارا رو واسه برداشتن مرز پلتفرمها انجام میدیم. خیلی ها هستن که به خاطر امکانات steam فقط از طریق steam خرید میکنن و میخوان کل libraryشون یه جا باشه. و اینکه به این راحتیا هم نیست که یه اکانت بسازی و بگی بسم ا... چون فقط باید روی Win 10 بازی کنی یعنی OS های دیگه پر ! که از اینجا هم سود میکنن
-----------
در مورد کسی که PC high end داره و بخاطر QB یه X1 گرفته چی؟ هیچی نمیتونه بگه؟ حتی اعتراض هم نباید کنه؟
این افراد کم هم نیستن توی توییتر و سایت های مختلف همه اعتراضشونو نشون دادن.
جالبه اگرم اعتراض کنن بهشون میگن شما نمیخواین pc gamer ها هم از بازی استفاده کنن و شما گیمر نیستید و گیمرها این چیزا واسشون مهم نیست

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
برداشتن مرز بین پلتلفورمها آنقدر حرف کودکانه ای هست که حتی نمیشه بهش خندید. بازی یک صنعت در جهان امروزی است و طبعا توی هر صنعتی و به جهت رقابت باید تفاوتها و تکنولوژی های انحصاری وجود داشته باشد.
در هر صنعتی، این تکنولوژی های انحصاری هر محصولی است که موجب ایجاد رقابت بین محصولات و تفکر خریدار برای انتخاب یک محصول خاص میشود.
در صنعت بازی هم بازیهای انحصاری هستند که این تجارت را چالشی و پر از رقابت میکنند و در این بین گیمرها هم بهره زیادی میبرند
یکپارچه شدن پلتفورمرها اگر به معنای از بین رفتن عناوین انحصاری باشد چیزی جز خرابی و به زوال رفتن این صنعت رو نداره و کودکانه ترین حرف ممکن است

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
اگه میخوای مرزی برداشته شه واسه PS4 هم عرضه کنید تا مام بازی کنیم

والا منم وقتی تیتر رو خوندم .. همین فکر زد به سرم .. که جدی جدی میخوان بازیاشون رو برای باقی پلتفرها عرضه کنن .. اومدن متن خبر رو خوندم .. گفتم انصافا خسته نباشی .... این چه مرز شکنیه ؟؟؟؟

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
[h=2]Aaron Greenberg: ما سعی در از بین بردن مرز‌های بین پلتفرم‌های مختلف را داریم[/h]
امیدوارم اینکار باعث نشه در آخر ‍‍‍‍‍پلتفرم خودتونو از بین ببرید ! ما راضی نیستیم ‍:d . آتیش فنهاشون خیلی داغه که هر کدومشون به طریقی دارن یک نظریه ی روشنفکرانه در مورد مولتی شدن میدن . هرکس مخالفت کنه میشه خودخواه . هر کی هم نکنه میشه روشنفکر . با اینکه فن سونیم و خوشحالم به جهاتی :d کلا موضع مایکروسافتو قبول ندارم نه بخاطر مولتی شدنش . بخاطر اینکه هر کاری دلش میخواد با فناش میکنه بعد میاد با رویی گشاده :d روشنفکریاشو به خورد ملت میده . این حرکت آخری که نابخشودنیه برای فنهاش . دقیقه 90 کورکو پر ریزونشون کرد .

mmk2008

کاربر سایت
May 5, 2009
272
نام
ℳostaan
اتفاقا کنسول نیاز به مرز و محتوای خاص و اختصاصی خودش داره...
مزخرف ترین حرفی که تا حالا شنیدم!
حالا هم برای اینکه این مرزها کاملا از بین بره برای ویندوز فون هم یه نسخه بدن بیرون بد نیست....
اینطور که مشخص هست gears4 و scalebound هم برای pc میان
اگه این روند آیندشون هست امیدوارم نسل بعد دیگه کنسول بیرون ندن و بیشتر از این به برند xbox گند نزنن! Xbox هم تبدیل بشه به همون برنامه داخل ویندوز 10

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,464
نام
امین
تو امریکا هم حوزه هست برای تیادل اطلاعات :d
فکر کنم تو مایکروسافت چند تایی اومده باشن قم دوره دیده باشن و رفته باشن اونجا.
توجیح های عالی میکنن این پدیده ها :d

Skull Knight

کاربر سایت
Jan 15, 2016
278
من برای سال دیگه قصد دارم یه ارتقای سیستم اساسی بدم، و هدفمم فقط تجربه کلکسیون بی نظیر بازیای استیمه که البته خب الحمدلله این بازی و عناوین مشابه مرز شکن! روش نمیاد:D (البته میومدم برام فرق نداشت هدفم همینیه که گفتم)
یک کلام بگید میخوایم پول بیشتر دربیاریم خلاص:D اگه میخواید مرز بردارید برای استیم و PS4 هم عرضه کنید خب:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر