50 بازی برتر نسل هفتم از نگاه بازی سنتر

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
6.jpg

نسل هفتم هم با تمام خوبی‌ها و بدی‌هایش مدتی است که پایان یافته است. این نسل یکی از پربارترین نسل‌های بازی‌های ویدیویی بود که در آن علاوه بر پیشرفت‌های سخت‌افزاری و تکنولوژی ساخت و تجربه بازی، شاهد ظهور IPهای جدید فراوانی بودیم که برخی از آن‌ها حتی به موفقیت‌های بزرگی هم رسیدند و IPهای بزرگ و پرسابقه را کنار زدند. IPهای بزرگی نظیر Mass Efect، Uncharted، Bioshock و Gears of War، تنها قطره‌ای کوچک از دریای بی کران بازی‌های نسل هفتم هستند. با پایان یافتن این نسل، تحریریه بازی‌سنتر تصمیم گرفت لیستی متشکل از 50 بازی برتر این نسل، اعم از IP جدید و یا دنباله IPهای قدیمی، برای خوانندگان خود فراهم کند تا حق مطلب را در خصوص نسلی که با آن وداع گفتیم، به جا آورد. از آن جایی که بازی‌سنتر تا به امروز لیست‌های فراوانی در قالب "بهترین بازی‌های سال" یا "100 بازی منتخب"، متشکل از بازی‌های نسل هفتم منتشر کرده و بارها در مورد این بازی‌ها مطالب متفاوتی ارایه داده، این بار بر خلاف سال‌ها و مطالب قبل، اقدام به انجام تغییری کوچک در مطالب کردیم؛ این بار مطلب هر بازی در واقع نظرات افراد مختلف تحریریه در مورد بازی مذکور است، نه فقط توضیحی اجمالی در خصوص آن بازی. لازم به ذکر است از هر IP تنها بهترین شماره آن وارد لیست شده است و از قرار دادن بیش از یک شماره از هر فرنچایز خودداری کردیم تا جا برای بازی های خوب دیگر نیز باز شود.
بخش ابتدایی مقاله از فرداشب بر روی صفحه اصلی سایت قرار خواهد گرفت.

در پایان باید گفت مقاله پیش رو، حاصل زحمات بی دریغ کلیه اعضای تحریریه بوده که جا دارد همین جا از تمام زحماتشان تقدیر و تشکر به عمل آوریم.

می توانید از این لینک به مقاله دسترسی داشته باشید:
بازی‌سنتر | مقاله‌ها | 50 بازی برتر نسل هفتم

با ما همراه باشید...

نویسندگان:

[h=3]فرنود سمیع یوسفی
(c@rn@ge)[/h]
[h=3]مجتبی کاظمیان
(Моджтаба)[/h]
[h=3]سهیل اسعدی
(Soheil)[/h]
[h=3]امیر حسین مجیدی
(Nathan Drake)[/h]
[h=3]محمد شکری
(Frobary)[/h]
[h=3]سینا مظفری
(TCSCELL)[/h]
[h=3]آریا بهپور
(Dinosaur)[/h]
[h=3]آرش مرادی
(Sad But True)[/h]
[h=3]پویا آسمانی
(POOYA1989)[/h]
[h=3]پویا مولاپناه
(Rav3n Heart)[/h]

[h=3]فردین باقریان
(FaRd!N)[/h]
[h=3]امیرحسین بابایی
(Dark War)[/h]
[h=3]کیان زمان
(Karchect)[/h]

آخرین ویرایش:

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
LOSH نسبت به شماره‌های مختلف GOW گیم‌پلی بسیار طولانی‌تری داشت و به همین دلیل به اندازه GOW3 پولیش شده نبود

Read more: بازی‌سنتر | مقاله‌ها | 41 | 50 بازی برتر نسل هفتم
Follow us: @bazicenter on Twitter | bazicenter on Facebook
به قوانین زیاد اشنا نیستم ولی درسته در یک مقاله رسمی همچین حرف به صورت فکت زده بشه؟ دوست گرامی به حرفت مطمئنی؟ شاید دلیلش بهتر بودنه استودیو سازنده گاد اف وار بوده و ربطی به طولانی بودن نداره چه بسا gow خیلی کوتاه نیست... ندیدم دوستان دیگه در تحریریه همچین مقایسه ای اونم غلط بکنند اصلا برای یک مقاله رسمی این حرکت درست نیست که ارزش یک بازیو برای تعریف از یک بازی دیگر پایین اورد خودم فن کسلوینیام و به انتخابتون افتخار کردم ولی... به نطر من این کار درست نیست.

آخرین ویرایش:

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل

Read more: بازی‌سنتر | مقاله‌ها | 41 | 50 بازی برتر نسل هفتم
Follow us: @bazicenter on Twitter | bazicenter on Facebook
به قوانین زیاد اشنا نیستم ولی درسته در یک مقاله رسمی همچین حرف به صورت فکت زده بشه؟ دوست گرامی به حرفت مطمئنی؟ شاید دلیلش بهتر بودنه استودیو سازنده گاد اف وار بوده و ربطی به طولانی بودن نداره چه بسا gow خیلی کوتاه نیست... ندیدم دوستان دیگه در تحریریه همچین مقایسه ای اونم غلط بکنند اصلا برای یک مقاله رسمی این حرکت درست نیست که ارزش یک بازیو برای تعریف از یک بازی دیگر پایین اورد خودم فن کسلوینیام و به انتخابتون افتخار کردم ولی... به نطر من این کار درست نیست.

اولا قالب مقاله اینطور هستش که هرکس در مورد بازی مورد نظر، نظر شخصیش رو میده.در ثانی این کلمه ی فکت و غیر فکت رو هم من نمیدونم کی وارد این سایت کرده که متاسفانه اکثر نمیدونن کجا و چجوری ازش استفاده کنن.

هیچ فکتی به جز چیزهایی که به صورت علمی و در غالب روش های مختلف اثبات، اثبات شدن وجود نداره.حتی کسی که یک بازی رو نقد میکنه هرچی که مینویسه نظر شخصیش هست و صد در صد به معنای فکت و چیز اثبات شده نیست.

نکته سوم هم اینکه من نمیدونم اینی که من نوشتم LOSH به اندازه GOW3 پولیش نیست کجاش کوچیک کردن GOW3 هستش؟!!

در ضمن نیازی نمیبینم که بخوام هیچ یک از بازیهایی که درموردشون نظر دادم رو کوچیک نشون بدم چون باهرکدومشون زندگی کردم.

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
دوستان نسخه‌هایی‌ که از یه سری انتخاب شدن بر اساس کیفیت مکانیکی هستن یا شماره‌ای که بیشتر مشهور یا عبارتی هست iconic رو قرار دادین؟
چون به نظرم قرار داشتن Dead space 1 به جای Dead space2 یکم عجیب هست از این نظر که Ds 2 چندین برابر بهتر بود.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
اولا قالب مقاله اینطور هستش که هرکس در مورد بازی مورد نظر، نظر شخصیش رو میده.در ثانی این کلمه ی فکت و غیر فکت رو هم من نمیدونم کی وارد این سایت کرده که متاسفانه اکثر نمیدونن کجا و چجوری ازش استفاده کنن.

هیچ فکتی به جز چیزهایی که به صورت علمی و در غالب روش های مختلف اثبات، اثبات شدن وجود نداره.حتی کسی که یک بازی رو نقد میکنه هرچی که مینویسه نظر شخصیش هست و صد در صد به معنای فکت و چیز اثبات شده نیست.

نکته سوم هم اینکه من نمیدونم اینی که من نوشتم LOSH به اندازه GOW3 پولیش نیست کجاش کوچیک کردن GOW3 هستش؟!!

در ضمن نیازی نمیبینم که بخوام هیچ یک از بازیهایی که درموردشون نظر دادم رو کوچیک نشون بدم چون باهرکدومشون زندگی کردم.
دلیل غرورت تو حرف زدن اینه که که فکر میکنی من نمیدونم فکت چیه کجا به کار میره؟ فقط خودت درک داری؟ عجیبه...
اگر منتقدی میخوای بزرگ باشی انتقادپذیر باش سریع گارد گرفتی که چی بشه؟ من در کمال احترام ازت سوال پرسیدم..
گیم‌پلی بسیار طولانی‌تری داشت و به همین دلیل به اندازه GOW3 پولیش شده نبود
شما اینجا قبل از هرچیزی به خواننده دلیل پولیش gow3 میگی تا پولیش نبودن losh, پولیش نبودن losh صرفا به دلیل ضعف فنی استودیو در شماره اول بوده و همچنین بد قلق بودن کنسول های نسل پیش در حالی که سانتا مونیکا فرست پارتی و سخت افزارو از بره اگر بازی طولانی تر هم میساخت همچنان با کیفیت بود...
من میگم در یک مقاله رسمی صفحه اول سایت به نظرم درست نیست شما یک مثال و مقایسه نادرست انجام بدید... چون losh اگر مدت گیم پلیش به اندازه گاد اف وار بود همچنان این مشکلات و داشت... هیچ دلیلی وجود نداره که شما این مقایسه غلط رو در یک مقاله رسمی انجام بدی..
بازم ممنون از زحماتت.. کسی قصد دخالت نداره صرفا یک نظر در مورد نوشتت بود.

آخرین ویرایش:

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
با اینکه برا من بافاصلهgta vبهترین بازی نسل بود ولی به نظرم بهترین انتخابportal2.یکی از فورتزا ها هم تو20تای اول باشه عالی میشه:D

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
بخش سوم مقاله بر روی صفحه اصلی قرار گرفت:
بازی‌سنتر | مقاله‌ها | 30 | 50 بازی برتر نسل هفتم

نویسندگان این بخش:

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
دلیل غرورت تو حرف زدن اینه که که فکر میکنی من نمیدونم فکت چیه کجا به کار میره؟ فقط خودت درک داری؟ عجیبه...
اگر منتقدی میخوای بزرگ باشی انتقادپذیر باش سریع گارد گرفتی که چی بشه؟ من در کمال احترام ازت سوال پرسیدم..

شما اینجا قبل از هرچیزی به خواننده دلیل پولیش gow3 میگی تا پولیش نبودن losh, پولیش نبودن losh صرفا به دلیل ضعف فنی استودیو در شماره اول بوده و همچنین بد قلق بودن کنسول های نسل پیش در حالی که سانتا مونیکا فرست پارتی و سخت افزارو از بره اگر بازی طولانی تر هم میساخت همچنان با کیفیت بود...
من میگم در یک مقاله رسمی صفحه اول سایت به نظرم درست نیست شما یک مثال و مقایسه نادرست انجام بدید... چون losh اگر مدت گیم پلیش به اندازه گاد اف وار بود همچنان این مشکلات و داشت... هیچ دلیلی وجود نداره که شما این مقایسه غلط رو در یک مقاله رسمی انجام بدی..
بازم ممنون از زحماتت.. کسی قصد دخالت نداره صرفا یک نظر در مورد نوشتت بود.

اولا شما اومدی انتقاد کردی من هم جوابش رو دادم.هیچ نکته ای که توهین یا بی احترامی باشه من توی جواب خودم نمی بینیم.عموما هم قرار براین هستش که اعضای تحریره جوابی ندن در مورد مقالات یا نقد های خودشون و اینی که من دارم جواب شما رو میدم نشون میده که به انتقاد شما احترام گذاشتم.

در ثانی این برداشت من از دوتا بازی مورد نظر بوده و همونطور که گفتم حتی توی نقدهای بزرگترین سایتها هم نویسنده برداشت خودش از بازی مورد نظر رو مینویسه و همچین مقایسه هایی به کرات دیده میشه.اختلاف موجود بین امتیازات سایتای مختلف هم دقیقا این نکته رو اثبات میکنه که هیچ فکتی وجود نداره.وگرنه مثلا میومدن میگفتن امتیاز سایت Gamspot فکته و هرکس خلاف این سایت امتیاز بده، امتیازش زیرسواله.

نکته ی جالب تر اینکه شما اومدی به اصطلاح خودت یک فکت(من میگم نظر) کاملا غلط تر توی بخشی که قرمز کردم صادر کردی(طبق اصطلاح خودتون).من میگم اگه میزان ساعات گیم پلی Castlevania کمتر بود به احتمال فراوان میتونستن بسیار بیشتر پولیشش کنن و ایرادات بازی رو از بین ببرن که شما گفتی این یک اظهار نظر غلط هستش، در حالی خودت اومدی نکته ی مقابل اون رو گفتی و داری پافشاری میکنی بر این که گفته خودت(فکت).

دقیقا شما چه اثباتی در مورد قسمتهایی که گفتی داری؟

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
میگم دفعه بعدی یه لیست Sony/Micro Edition درست کنید جداگونه، Top 20 کلاً انحصاریا شون باشه، همگی خوش و خرم زندگی مون رو کنیم:|

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
اولا شما اومدی انتقاد کردی من هم جوابش رو دادم.هیچ نکته ای که توهین یا بی احترامی باشه من توی جواب خودم نمی بینیم.عموما هم قرار براین هستش که اعضای تحریره جوابی ندن در مورد مقالات یا نقد های خودشون و اینی که من دارم جواب شما رو میدم نشون میده که به انتقاد شما احترام گذاشتم.

در ثانی این برداشت من از دوتا بازی مورد نظر بوده و همونطور که گفتم حتی توی نقدهای بزرگترین سایتها هم نویسنده برداشت خودش از بازی مورد نظر رو مینویسه و همچین مقایسه هایی به کرات دیده میشه.اختلاف موجود بین امتیازات سایتای مختلف هم دقیقا این نکته رو اثبات میکنه که هیچ فکتی وجود نداره.وگرنه مثلا میومدن میگفتن امتیاز سایت Gamspot فکته و هرکس خلاف این سایت امتیاز بده، امتیازش زیرسواله.

نکته ی جالب تر اینکه شما اومدی به اصطلاح خودت یک فکت(من میگم نظر) کاملا غلط تر توی بخشی که قرمز کردم صادر کردی(طبق اصطلاح خودتون).من میگم اگه میزان ساعات گیم پلی Castlevania کمتر بود به احتمال فراوان میتونستن بسیار بیشتر پولیشش کنن و ایرادات بازی رو از بین ببرن که شما گفتی این یک اظهار نظر غلط هستش، در حالی خودت اومدی نکته ی مقابل اون رو گفتی و داری پافشاری میکنی بر این که گفته خودت(فکت).

دقیقا شما چه اثباتی در مورد قسمتهایی که گفتی داری؟
100% درست میگی منم نمیتونم اثبات کنم به همین دلیل اگر منتقد بودم در متن از همچین مسئله غیر قابل اثباتی استفاده نمیکردم... دیگه کش ندیم من قصد دخالت تو نگارشت را ندارم دوست من... ضمنا بی احترامی نکردی ولی فکر نکن همه اصطلاحاتی که تو این سایت به کار میبریم همینجا یاد گرفتیم.. بازم ممنون از زحماتت

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
wooow
عالی بود خیلی حال کردم
مخصوصا 28 و22 و 21 انتخاب ها عالی بودن
جای bf3توی لیست خالیه امیدوارم توی 20 باقی مونده باشش:D

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
عذر خواهی می کنم بابت تاخیر بوجود اومده.
بخش چهارم مقاله رو صفحه اصلی قرار گرفت:
بازی‌سنتر | مقاله‌ها | 20 | 50 بازی برتر نسل هفتم

نویسندگان این بخش:
[h=3]پویا مولاپناه
(Rav3n Heart)[/h]
[h=3]آرش مرادی
(Sad But True)[/h]
[h=3]آریا بهپور
(Dinosaur)[/h]
[h=3]آریان صفاری زاده
(ArianUndead)[/h]
[h=3]محمد شکری
(Frobary)[/h]
[h=3]امیرحسین بابایی
(Dark War)[/h]
[h=3]سینا مظفری
(TCSCELL)[/h]
[h=3]کیوان فقیه
(Asmodeus)[/h]
[h=3]آریا قطبی
(AsaraymA)[/h]
[h=3]سهیل اسعدی
(Soheil)[/h]
[h=3]هادی دربانی
(HDV 7)[/h]

بخش پنجم و پایانی مقاله، چهارشنبه شب ارسال خواهد شد.

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,479
نام
آرش
عذر خواهی می کنم بابت تاخیر بوجود اومده.
بخش چهارم مقاله رو صفحه اصلی قرار گرفت:
بازی‌سنتر | مقاله‌ها | 20 | 50 بازی برتر نسل هفتم

نویسندگان این بخش:

بخش پنجم و پایانی مقاله، چهارشنبه شب ارسال خواهد شد.
سلام
یه سوال داشتم:
از هر سری بازی فقط یکیشون رو انتخاب میکنید یا امکان داره بیشتر از یکی رو هم انتخاب کنید؟ مثلا GTA IV یا Super Mario Galaxy 2 امکان داره تو 10 تای اول باشند؟ (یادم نمیاد تو رده های 11 تا 50 بوده باشند)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر