5 استودیویی که سونی باید در نسل هفتم می خرید

kasra668450kk

کاربر سایت
Oct 5, 2011
83
نام
کسرا
Insomniac رو من واقعا دوست دارم! Spyro و Ratchet و Resistance :x همشون عالی بودن!

راستی این مشکلاتی که میگین بعد از R3 پیش اومد قضیش چیه؟ من در جریان نیستم!
ئ
ببین سر ساخت رزیستنس 3 سونی به تیم اینسومنیاک یه فشار زیادی رو وارد کرد که قابلیت های سه بعدی و Move رو تو بازی قرار بدن اینسومنیاک هم سر ساخت این مسائل فرعی نتونست به همون اندازه که دلش می خواد رو بازی وقت بزاره و مجبور شد برای این که بازی رو به موقع تحویل بده از خیلی از قسمت های بازیش بزنه.( قسمت انلاین و ...)
سونی هم سر مسائل تبلیغاتی این نسخه واقعا گند زد و به قول سینا تریلر هاشون بیشتر دافعه داشتن تا جاذبه...
وقتی هم که زمان عرضه بازی رسید سونی اومد برای اولین بار سیستم آنلاین پس رو روی این بازی آزمایشی تست کرد که دیگه خودتون باهاش کامل اشنا هستید .....

سر همین ماجرا ها هم این نسخه با این که واقعا پتانسیل تبدیل شدن به یه شاهکار رو داشت تبدیل به یه اثر معمولی شد که و از نظر فروش هم شکست خورد.
بعد از این ماجرا ها هم وقتی اینسو میاد به سونی ایده ساخت فیوز رو می ده سونی ایده رو قبول نمی کنه و می گه بهتره رو ادامه رزیستنس کار کنن.
تد پرایس هم سر این ماجرا ها عصبانی می شه می اد تو یوتوب اعلام می کنه که دیگه به هیچ وجه رو مجموعه رزیستنس کار نخواهند کرد و ..........

Mr.Ok

کاربر سایت
Nov 9, 2008
2,066
نام
معین
وِجدانن رسیستنس 3 و کیلزون 3 رو کنار هم بذارین واقعن رسیستنس شاخ تره.فقط کم روش مانور داده شد و ازین بابت گند خورد از نظر فروش و اینا.

Sir Nate Drake

کاربر سایت
Aug 31, 2011
438
نام
سید پرهام
به غیر از Thatgamecompany بقیشون اصلا در حد کیفیت استودیوهای first party سونی نیستند. که اونام خودشون میخواستن مستقل بمونن. به جای اینا سونی باید Ready at Dawn رو بخره، البته اگه خود استودیو مستاق باشه.
Quantic Dream در حد استودیوی داخلی نیست؟!!
واقعاً سونی اگه این Ready at Dawn رو بخره خیلی عالی میشه.کیفیت کاریشون فوق العادس!

Sina R

کاربر سایت
Nov 3, 2011
1,980
نام
Sina
به غیر از Thatgamecompany بقیشون اصلا در حد کیفیت استودیوهای first party سونی نیستند. که اونام خودشون میخواستن مستقل بمونن. به جای اینا سونی باید Ready at Dawn رو بخره، البته اگه خود استودیو مستاق باشه.

من با حرفتون موافق نیستم

شما برید لیست استودیوهای فرست پارتی سونی چک کنید Insomniac از خیلی از اونا از همه نظر سرتر هستش این وضعیت در مورد Level-5 هم وجود داره

در استودیوهای غربی سونی فقط ناتی داگ و سانتامونیکا از Insomniac سرتر هستن

گوریلا هم شاید بشه به این دو استودیو اضافه کرد ( هر چند که سابقه گوریلا و Insomniac با هم مقایسه کنید بازم هم Insomniac بالاتر قرار میگیره ) اما بقیه استودیوهای فرست پارتی سونی به نظر من در حد اینسومنایک نیستن

بازم میگم باید سوابق یک استودیو بررسی کنیم خیلی از استودیوهای فرست و سکند پارتی سونی با وجود با استعداد بودن نیمی از اعتبار و سابقه اینسومنیاک در صنعت گیم ندارن

این حرفتون مثلا میتونه در مورد NT درست باشه

در مورد Thatgamecompany هم همونطور که کسری گفت اتفاقا از این لیست اگر بخوایم منطقی فکر کنیم این استودیو اصلا ارزش خرج کردن نداشت

سرجمع عوامل این استودیو به 20 نفر هم نمیرسن و سونی اگر قصد خریدش داشته باشه باید اونارو جذب کنه و خرید این استودیو کوچیک هیچ چیزی به سونی اضافه نمیکنه

مطمئنا خیلی مسائل پشت پرده هستش که ما خبر نداریم و سونی برای خرید یک استودیو استانداردهای خاص خودشون داره اما در مورد اینسومنایک چیزی که مشخصه سونی قصد خریدش داشته اما به دلایلی توافق حاصل نشده

آخرین ویرایش:

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
شما برید لیست استودیوهای فرست پارتی سونی چک کنید Insomniac از خیلی از اونا از همه نظر سرتر هستش این وضعیت در مورد Level-5 هم وجود داره

در استودیوهای غربی سونی فقط ناتی داگ و سانتامونیکا از Insomniac سرتر هستن

منم با این مخالفم. Insomniac در حال حاضر در بهترین حالت یه استودیو درجه دو ـه، با سابقه ـش کاری ندارم. ضمن اینکه خودشون هم میخواستن مستقل باشن.

Sina R

کاربر سایت
Nov 3, 2011
1,980
نام
Sina
منم با این مخالفم. Insomniac در حال حاضر در بهترین حالت یه استودیو درجه دو ـه، با سابقه ـش کاری ندارم. ضمن اینکه خودشون هم میخواستن مستقل باشن.

این حرف شما کاملا از اساس احساسی و غیر منطقیه

شما برای اینک یک استودیو درجه بندی کنید باید برید سابقه و عملکرد اون استودیو بررسی کنید

مثلا من میتونم بگم ناتی داگ در بهترین حالت یه استودیو متوسط هستش

اما واقعا استودیویی که عناوینی مثل Uncharted و TLOU در این نسل خلق کرده میشه بهش این لقب داد ؟

اینسومنیاک هم همین شرایط داره

این استودیو حتی از نظر تعداد تیم و نفرات از ناتی داگ هم وسیع تره ( وسیع تر نه بهتر )

عناوین فوق العاده زیبایی در این سه نسل ساخته و اگر این استودیو در بهترین حالت درجه دو بحساب بیاد نصف استودیوهای سونی درجه 3 هم بحساب نمیان

من روی هوا حرف نمیزنم یا بر اساس علایق شخصی برای یک استودیو عنوان درجه دو نمیذارم سابقه یک استودیو ملاک ارزشش قرار میدم و با مطالعاتی که بر سابقه این استودیو داشتم این حرفو میزنم که از تمام استودیوهای غربی سونی از همه نظر سرتر هستش ( به جز ناتی داگ و سانتامونیکا )
شما هم اگر تمام استودیوهای غربی سونی بررسی کنید و به سابقه استودیو اینسومنیاک بپردازید خیلی از اونا اصلا در حدی نیستن که بخوان با اینسومنیاک مقایسه بشن

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
این حرف شما کاملا از اساس احساسی و غیر منطقیه

شما برای اینک یک استودیو درجه بندی کنید باید برید سابقه و عملکرد اون استودیو بررسی کنید

احساسی و غیر منطقی؟ ok

Fuse با میانگین 61
Ratchet And Clank: Full Frontal Assault با میانگین 64
Ratchet And Clank: All for One با میانگین 70
Resistance 3 با میانگین 83 هرچند که خیلی بهتر از R2 بود

مثلا چرا دارم احساسی و غیر منطقی نظر میدن؟ چون برای مایکروسافت بازی میسازه؟ lol
بهترین دوران این استودیو مربوط به نسل قبل بوده که اونم خدا بیامرزه، 10 سال پیش بود، ما با زمان حال کار داریم. تو این نسل یه بازی با متای بالای 90 نساختن.

مثلا من میتونم بگم ناتی داگ در بهترین حالت یه استودیو متوسط هستش

اما واقعا استودیویی که عناوینی مثل Uncharted و TLOU در این نسل خلق کرده میشه بهش این لقب داد ؟

اینسومنیاک هم همین شرایط داره

این استودیو حتی از نظر تعداد تیم و نفرات از ناتی داگ هم وسیع تره ( وسیع تر نه بهتر )

شما همچین حرفی بزنی همه بهت میخندن چون خودت هم گفتی ND بازی هایی مثل Uncharted و TLOU ساخته. بازی های Insomniac کجا به همچین شاهکارهایی میرسن که این دوتا مقایسه میکنه و میذاری کنار هم؟ Insomniac هیچ وقت در سطح ND نبوده و نخواهد بود که میگی "همین شرایط رو داره". تعداد نفراتشون هم واقعا نمیدونم چه ربطی به خوب بودن استودیو داره!

عناوین فوق العاده زیبایی در این سه نسل ساخته و اگر این استودیو در بهترین حالت درجه دو بحساب بیاد نصف استودیوهای سونی درجه 3 هم بحساب نمیان

من روی هوا حرف نمیزنم یا بر اساس علایق شخصی برای یک استودیو عنوان درجه دو نمیذارم سابقه یک استودیو ملاک ارزشش قرار میدم و با مطالعاتی که بر سابقه این استودیو داشتم این حرفو میزنم که از تمام استودیوهای غربی سونی از همه نظر سرتر هستش ( به جز ناتی داگ و سانتامونیکا )
شما هم اگر تمام استودیوهای غربی سونی بررسی کنید و به سابقه استودیو اینسومنیاک بپردازید خیلی از اونا اصلا در حدی نیستن که بخوان با اینسومنیاک مقایسه بشن

گفتم که سابقه رو ولش کن، خیلی از اعضای استودیو میرن و میان و عوض میشن، دلیل نمیشه یه استودیو که 10 سال پیش بازی خوب میساخته هنوز هم همون استعدادها توش مونده باشن. چندتا بازی اخیری که این استودیو ساخته رو برات لیست کردم.ّ Fuse دست کمی از فاجعه نداره. حالا شما گیر دادی به سابقه! چطور استودیویی که بازی هایی با این متا میسازه، میشه درجه 1؟

از بین استودیوهای غربی سگ MM و GG و Sucker Punch شرف داره به Insomniac.

آخرین ویرایش:

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
با اینکه Insomniac یکی از استودیوهای مورد علاقه من هست منم با کیوان اتفاق نظر دارم که این استودیو نسبت به قبل خیلی افت کرده ! کی میتونه موافق نباشه اصلاً ؟!
با توجه به بازیهای اخیرشون کاملا مشخصه . در مقایسه با نسل قبل ، از همون 3 سال اول نسل فعلی سیر نزولی خودشو در پیش گرفته بود . اینو هم انکار نمیکنم که سه گانه R&C (تا A Crack in Time) و سه گانه Resistance بازیهای در سطح عالی بودن اما متاسفانه توی این 3 سال گدشته دائماً شاهد خرابکاریهاشون بودیم.
امیدوارم که دوباره به دوران اوج ، مثل زمان PS2 برگردن .

.:Joel:.

کاربر سایت
Jul 17, 2012
603
نام
دانيال
فقط همين كم بود كه استديو هاي فرست پارتي سوني با استديويي كه فاجعه اي مثل fuse رو ساخته مقايسه شن و اعلام بشه كه نصف استديو هاي سوني ازش پايينترن !! LOL
حقيقتا اين استديو اصلا در شان ساكر پانچ يا مديا مولكول نيست كه بخواد بااون ها مقايسه بشه چه برسه ديگه به سانتا مونيكا ....ND رو هم كه اصلا هيچي بهتر اسمش اصلا نيارم.( FACT)

آخرین ویرایش:

Sina R

کاربر سایت
Nov 3, 2011
1,980
نام
Sina
کیوان جان پستت خوندم اما هنوزم از نظر من شما اشتباه میکنید نه از این لحاظ که در حرفاتون اطلاعات اشتباهی بدید اما استودیو اینسومنیاک از اون چیزی که شما فکر میکنید بزرگتر هست

اول اینکه اتفاقا باید سابقه یک استودیو ما در نظر بگیریم اینسومنیاک به مرور زمان نه تنها ضعیفتر نشده و افراد تاثیر گذارش جدا نشدن بلکه تقویت هم شده

Resistance 1 84
Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction 87
Ratchet & Clank Future: Quest for Booty 76
Resistance 2 87
Ratchet & Clank Future: A Crack in Time 87
Resistance 3 83
Ratchet & Clank Collection 83

حرفتون که در 3 سال اخیر این استودیو ضعیفتر ظاهر شده کاملا درست هستش ...

اما بازم هم شما باید عملکرد کلی این نسل بررسی کنید

مثلا Fuse که بازی بسیار ضعیفی بود تیم اصلی اینسومنیاک نساختش

بعد خداییش من کجای صحبتم اومدم گفتم این استودیو قابل قیاس با ناتی داگ هستش ؟

من گفتم منم میتونم بگم ناتی داگ یه استودیو متوسط هست اما این حرف واقعا درست نیست و قیاس من فقط از نظر وسعت بود و اخرش هم گفتم این دلیل بر برتری نیست و فقط خواستم از یه دید دیگه این استودیو به شما نشون بدم

ببین به نظر من خالق سه گاه موفق رسیستنس که یکی از شوترهای خوش ساخت این نسل بود و خالق بازیهای زیبایی مثل Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction
و Ratchet & Clank Future: A Crack in Time و .... استودیو خوب و قابل احترامی بحساب میاد

بعد خود من یه پیش زمینه در مورد استودیوهای بازیسازی داشتم اما این یک ماه اخیر یکم روی اینسومنیاک زوم کردم فهمیدم واقعا استودیو بزرگ و قابل احترامی هست که اگر به حالت فرست پارتی در بیاد و حمایت یک ناشر بزرگ پشتش باشه میتونه عناوین بسیار خوبی خلق کنه

بعد این استودیو یک استودیو بسیار بزرگ بحساب میاد که 3 تیم خوب و قوی داره و خرید این استودیو ها میتونه یه سرمایه بزرگ به سونی اضافه کنه از خیلی ابعاد میشه این موضوع بررسی کرد

من یادمه یکی از منتقدین گیم اسپات به این استودیو لقب پیکسار صبعت گیم داد و از این نوع تعاریف در مورد این استودیو زیاد بوده

بعد از دوستانی که به اون قسمت از صحبتم که اینسومنیاک از بیشتر استودیوهای غربی سونی ، استودیو قوی تری بحساب میاد خواهش میکنم برای اینکه به حرفم برسم برن اون استودیو ها رو از نظر تیم کاری ، سابقه و ... با اینسومنیاک مقایسه کنن تا بفهمن من روی هوا حرف نزدم

هر کسی ی نظری در این باره داره در این لیست از نظر من خرید اینسومنیاک میتونست کمک زیادی در نسل بعد به سونی بکنه

از دید برخی خرید Level-5 میتونست خیلی خوب باشه و از دید بسیاری هم TGC

اما در مورد مقایسه خواهش میکنم این قسمت بخونید

اینسومنیاک با تیم بزرگ و قوی داره ازنظر من از این استودیوها سرتر هست و کلا مقایسش با این استودیوها اشتباهه

SCE Bend Studio
SCE Foster City Studio
SCE London Studio

اما 3 استودیو بزرگتر هم هستن اما باز هم از نظر من اینسومنیاک خیلی بزرگتر و قابل احترام تر از این استودیوها هستش و شما حتی میتونید برید سابقه این استودیو هارو با اینسومنیاک در یک نسل اخیر بررسی کنید اما همه چیز فقط این نیست و اینسومنیاک در کل خیلی بزرگتر از این 3 استودیو هستش خیلی از اینا وقتی به تحت نظر سونی اومدن تونستن خودشون گسترش بدن

Evolution Studios
Guerrilla Cambridge
Sucker Punch Productions

به این لیست حتی میشه گوریلا هلند رو هم اضافه کرد باور کنید نیمی از تبلیغات و سرمایه ای که سونی برای بازیهای این استودیو در نظر گرفت برای عناوین اینسومنیاک در نظر میگرفت میتونستن عملکرد خیلی بهتری داشته باشن

در این بین چند استودیو میمونن

یکی سونی سن دیگو هستش که استودیو قابل احترامی بحساب میاد و نقش متفاوتی داره و خودش مجموعه بزرگی هست

و 3 استودیو بزرگ هم هستن که اونا مطمئنا از اینسومنیاک یک سرو گردن بالاتر هستن

سانتامونیکا
ناتی داگ
Media Molecule

دوستان در کل از نظر من به جز این 3 استودیو ، اینسومنیاک هیچ چیزی از اون استودیوهایی که نام بردم کم نداره

باور کنید اگر برید این استودیو بیشتر بررسی کنید اون وجهه و بزرگی که در امریکا داره باعث میشه اصلا شما اسمش کنار خیلی از استودیوها قرار ندید

از دوستان هم خواهش میکنم اگر نقل قول میکنید قشنگ مثل یک بحث خوب با دلایل توضیح بدید تا بشه بحث به یک جای خوب رسوند ....

آخرین ویرایش:

kasra668450kk

کاربر سایت
Oct 5, 2011
83
نام
کسرا
احساسی و غیر منطقی؟ ok

Fuse با میانگین 61
Ratchet And Clank: Full Frontal Assault با میانگین 64
Ratchet And Clank: All for One با میانگین 70
Resistance 3 با میانگین 83 هرچند که خیلی بهتر از R2 بود

مثلا چرا دارم احساسی و غیر منطقی نظر میدن؟ چون برای مایکروسافت بازی میسازه؟ lol
بهترین دوران این استودیو مربوط به نسل قبل بوده که اونم خدا بیامرزه، 10 سال پیش بود، ما با زمان حال کار داریم. تو این نسل یه بازی با متای بالای 90 نساختن.

شما همچین حرفی بزنی همه بهت میخندن چون خودت هم گفتی ND بازی هایی مثل Uncharted و TLOU ساخته. بازی های Insomniac کجا به همچین شاهکارهایی میرسن که این دوتا مقایسه میکنه و میذاری کنار هم؟ Insomniac هیچ وقت در سطح ND نبوده و نخواهد بود که میگی "همین شرایط رو داره". تعداد نفراتشون هم واقعا نمیدونم چه ربطی به خوب بودن استودیو داره!

گفتم که سابقه رو ولش کن، خیلی از اعضای استودیو میرن و میان و عوض میشن، دلیل نمیشه یه استودیو که 10 سال پیش بازی خوب میساخته هنوز هم همون استعدادها توش مونده باشن. چندتا بازی اخیری که این استودیو ساخته رو برات لیست کردم.ّ Fuse دست کمی از فاجعه نداره. حالا شما گیر دادی به سابقه! چطور استودیویی که بازی هایی با این متا میسازه، میشه درجه 1؟

از بین استودیوهای غربی سگ MM و GG و Sucker Punch شرف داره به Insomniac.

دوست عزیز ببین هر مجموعه ای دوره خوب و بد داره
از این بازی هایی که شما متاشون رو نوشتید چند تا توضیح دارم.
اول از همه که رزیستنس 3 رو فکر کنم تو کامنت قبلیم تماما دلیل عدم موفقیتش رو شرح دادم.
اون 2 تا راچت اند کلانک هم که نوشتید هر دوشون 2 تا اسپین اف نسبتا کوچیک هستند برای این مجموعه که جفتشون هم توسط تیم تازه تاسیس کارولینای اینسومنیاک ساخته شدن.
شما دیگه خودت خیلی از ما وارد تری به هیچ وجه نباید نسخه های اسپین اف رو ملاک موفقیت یا عدم موفقیت قرار داد اگه این طور باشه سانتا مونیکا با آخرین نسخه گاد اف وار فاتحه خودش رو خونده.
راجب فیوز هم فکر کنم دیگه همه بدونند بیشتر از این که تقصیر خود استودیو باشه تقصیر ناشر بوده این عدم موفقیتش .
نمی دونم ملاک شما برای استودیو درجه 2 چیه ولی تو فلسفه ذهنی من استودیو که می آد 3گانه فوق العاده جذاب Rathet and Clank Future رو با اون وسعت عظیمش می سازه به هیچ وجه درجه 2 نیست.
یه استودیو درجه 2 نمی تونه رزیستنس 3 ای رو بسازه که به رقم همه کاستی هاش از یه گیم پلی و روایت عالی برخودار بوده.
استودیو ساکرپانچ اومد Infamaus Festival of blood رو ساخت با متای پایین آیا به نظر شما این استودیو افت کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نصف بیشتر استودیو های سونی به هیچ وجه قابل مقایسه با اینسومنیاک نیستند این که شما بیای تو یه نسل رو 3 تا IP مختلف کار کنی و برای 2 تا از اونها یه سه گانه خلق کنی کم کاری نیست
کدوم یک از استودیو های مفت خور سونی تونستن همچین پشتیبانی کاملی رو از Ps3 کنند؟ SCE San Diego Studio ، SCE Bend Studio یا SCE London Studio

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر