4A Games : برای ساخت Metro کیت های توسعه PS4 و XBOX ONE را قاچاقی وارد اوکراین کردیم

Sina R

کاربر سایت
Nov 3, 2011
1,980
نام
Sina
28520412562536239104.jpg

استودیو اوکراینی 4A Games خالق فرانچایز محبوب Metro است که سال گذشته عنوان Metro : Last Light را عرضه کرد . این استودیو چندی پیش اعلام کرد نسخه Remastered بازی های Metro 2033 و Metro : Last Light با گرافیکی بهبود یافته بر روی کنسول های نسل هشتم و PC عرضه خواهند شد .
از سوی دیگر همانطور که می دانید کشور اوکراین و شهر کیف که دفتر مرکزی 4A Games در آن واقع شده است نزدیک به یک سال است که دچار درگیری ها و تظاهرات سیاسی شده است و کشور اوکراین در ماه های اخیر در شرایط امنیتی نا به سامانی به سر می برد و این موضوع قائدتا کار 4A Games برای توسعه بازی را نیز سخت کرده است .

آقای "Huw Beynon" از مدیران استودیو 4A Games در مصاحبه با The Escapist پیرامون مشکلات ایجاد شده برای 4A Games گفت :

" این مدت برای کارکنان من بسیار سخت و ترسناک بود ، آنها ناخواسته درگیر این تظاهرات شده بودند و من به آنها گفتم زمانی که تیراندازی آغاز می شود بشدت مراقب خود باشند و از تیراندازی دوری کنند و خوشبختانه آنها این موضوع را رعایت کردند . فضای دلهره آوری بر شهر "کیف" حاکم است و واقعا ما نمی دانیم چه چیزی در حال اتفاق آفتادن است . این یک فضای عجیب و منحصر بفرد است اما کارکنان من بدون توجه به این تحولات در حال انجام دادن کار خود هستند "
آقای Beynon در ادامه اظهار جالبی را پیرامون قاچاق کیت های توسعه بازی انجام داد :
" ما برای انجام کارها مجبور شدیم که کیت های PS4 و XBOX ONE برای توسعه بازی را بصورت قاچاقی از طریق چمدان وارد کشور کنیم . شما نمی توانید هر چیزی را براحتی و به طور قانونی وارد اوکراین کنید زیرا گمرک هزینه بسیار زیادی را برای وارد کردن آن از شما می گیرد . ما ساخت نسخه PS4 را با دو Devkit انجام می دهیم و یکی از این کیت ها مستقیما در اختیار من است . ما همچنین در تلاش بودیم که Devkit کنسول XBOX ONE را نیز زودتر بدست آوریم اما ما در ماه های دسامبر و نوامبر نتوانستیم به آن دست یابیم و سپس در ژانویه نهایتا موفق به وارد کردن Devkit کنسول XBOX ONE شدیم . این مشکلات بدون شک چالش های ما در زمینه توسعه بازی را برای شما روشن می کند "

نکته جالب این است که استودیو 4A Games پیش از ناآرامی های اوکراین و در مسیر ساخت Metro Last Light نیز مشکلات و سختی های فراوانی را تحمل کرد اما با این وجود ما آنها توانستند با موفقیت Metro Last Light را عرضه کنند .

منبع : Gamingbolt

آخرین ویرایش:

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
در بلاتون بخوره تو سر این بازی سازای وطنی که بودجه دولتی میگیرن و کیفیت کارشون هم بلا شرحه
چی میگی برا خودت عزیز من ؟! بودجه ؟! :)) چیز (!!!) هم کف دست بازی سازهای ایرانی نمیگذارن !!!

همینجوری :

این سقف استدیویی هست که داره بهترین بازی وطنی رو میسازه ، فکر کنم همه چیز واضح باشه :D (بقیه عکس رو به دلایلی کراپ کرده و نمیگذارم :D )

asylum

کاربر سایت
Mar 4, 2011
52
در بلاتون بخوره تو سر این بازی سازای وطنی که بودجه دولتی میگیرن و کیفیت کارشون هم بلا شرحه

باور کنید در چنین شرایطی هم باز استودیو 4A game دست و بالش بازتر از سازنده های ایرانه...
ایا درسته به جای دلگرم کردن سازندگان داخلی اینچنین انها را نالایق جلوه بدیم؟!!

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
چی میگی برا خودت عزیز من ؟! بودجه ؟! :)) چیز (!!!) هم کف دست بازی سازهای ایرانی نمیگذارن !!!

همینجوری :

این سقف استدیویی هست که داره بهترین بازی وطنی رو میسازه ، فکر کنم همه چیز واضح باشه :D (بقیه عکس رو به دلایلی کراپ کرده و نمیگذارم :D )

منظور من آن دسته از بازی سازای وطنیه که 100 میلیون از بنیاد گرفتن تا بازی ..... رو بسازن و نتیجش رو هم دیدیم( اسم بازی رو نیاوردم چون احتمالا برخلاف قوانین سایته)

MNoire

کاربر سایت
Jun 7, 2010
756
نام
مازیار
اينايي كه ميگه واسه ايراني جماعت خاطرست :دي اينا بيان ايران احتمالا سكته رو بزنن
4A به نظر من ميتونه تو Top 10 استديوها قرار بگيره .

g4m3r

کاربر سایت
Oct 7, 2013
777
نام
saeid
چقدر اینا بدبختن:d
اون از امکاناتشون ک از نون شبشون میزدنو اجاق برقی زیر پاشون میذاشتن تا زنده بمونن:d (خدایی دیگه خیلی اقراغ شد)
فک کنم از فردا مجبور بشن برا اینکه هزینه بازی در بیاد خودشون دست فروشی کنن :d
ولی جدا ایولا ب غیرت و پشتکارشون

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد

هر وقت وارد بازی سازی شدی ، اونوقت میتونی نظر بدی! وقتی واردش نشدی مطمئنا هیچ درکی از خرج ها و مشکلاتی که بازیسازی داره مطلع نمیشی!

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
" این مدت برای کارکنان من بسیار سخت و ترسناک بود ، آنها ناخواسته درگیر این تظاهرات شده بودند و من به آنها گفتم زمانی که تیراندازی آغاز می شود بشدت مراقب خود باشند و از تیراندازی دوری کنند و خوشبختانه آنها این موضوع را رعایت کردند . فضای دلهره آوری بر شهر "کیف" حاکم است و واقعا ما نمی دانیم چه چیزی در حال اتفاق آفتادن است . این یک فضای عجیب و منحصر بفرد است اما کارکنان من بدون توجه به این تحولات در حال انجام دادن کار خود هستند "
چه باحال فضای کیفو تعریف کرده انگار رفتن تو همون زمان METRO ....:))
کلا هر دفعه اینا بیانیه میدن من ناراحت میشم واقعا تو اون شرایط سخت این شاهکارارو ساختن کار بزرگیه...

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
اینجور که مشخصه با توجه به کیفیت ساخت و عرضه ی Metro : LL، بدترین شرایط ساخت بازی در اوکراین بهتر از بهترین شرایط ساخت بازی در ایرانه! » FACT «. :|

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,070
نام
محمد امین
کشورهای پیشرفته قطعا زحمت کشیدن که به این آرامش و راحتی رسیدن و کشور های مثل اوکراین اول باید این زحمت رو بکشن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر