3DTV به وسعت 750 اينچ در چشمان شما!

SOL!D 5NAK3

کاربر سایت
Jul 26, 2008
2,674
نام
meyti

سوني در نمايشگاه CES 2011 وسيله ي عجيبي را به نمايش گذاشته بود ، عينك يا بهتر است بگويم كلاهك 3D كه هنوز Prototype بود و تكميل نشده بود. اما خبر از تاريخ عرضه ي اين وسيله ي ديوانه كننده به گوش ميرسد.
نام اين دستگاه HMZ-T1 است و قرار است در 11 نوامبر امسال در ژاپن عرضه شود ، اين وسيله كه در عينك خود دو صفحه ي 0.7 اينچي OLED با وضوح تصوير 1280x720 يا همان 720p دارد ، حس نگاه كردن به صفحه اي 750 اينچي در فاصله ي 20 متري را به كاربر انتقال ميدهد. همچنين اين كلاهك داراي سيستم صوتي 5.1 surround ميباشد كه در همين كلاهك جاسازي شده است.

واحد پردازشگر كه در سمت راست تصوير مشاهده ميكنيد ، داراي خروجي و ورودي HDMI است و قابليت اتصال به TV ها را نيز دارد. اما قيمت اين دستگاه 783 دلار آمريكا يا به عبارتي 60,000 يِن ژاپن قيمت گذاري شده است.

آخرین ویرایش:

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,986
نام
محمود
واسه یک تلویزیون ۷۵۰ اینچی‌ هنوز ارزون هم هست. :d

در ضمن میتونی‌ رو کمد هم بذاریش.:d

اگه این به تولید انبوه برسه واقعا انقلاب رخ میده تو عرصه تلویزیون بینی‌. :d

خوب این ال سی دی سونی هم چیز زیاد تازه ای نداره که بخواد قیمتش زیاد باشه..هر عینک یه فریم در میون تصویر رو میگیره .. همون حالت تاریک و روشن شدن رو دارن منتها هر دو شیشه عینک همزمان هستن ... مثل سه بعدیا
مطمئن باشید اینم انقدر ها چیز خاصی نداره که بخواد 780 دلار هزینه ساختش شده باشه. دقیقا به قول یکی از بچه ها می خوان هزینه آزمایشات و خط تولید و این چیزاش رو در بیارن و به مرور ارزون تر میشه.
حساب کردم اگه تو ایران بیاد چیزی حدود 1400-1300 قیمتش میشه. ببینم کدوم یکی تون که انقدر دو آتیشه هم هستین می خرین! :D
تکنولوژِیه خیلی فوقالعاده ای!
تو چین رو دیوار lcd هایی نصب کرده بودن که عرضشون بالای 10 متر بود!
وقتی تبلیغی چیزی توش پخش میکردن ادم می دید کفش میبرید!
حالا 750 اینچ که جای خود دارد!!!!!!!!!!
الان یه tv 150 اینچ بخوای باید بری سفارش بدی برات درست کنن که که قیمتشم بالای 7 تومنه!
حالا 750 اینچ ارزش 700 دلار رو نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فقط کافی بود که این رو مایکرسافت درست میکرد الان به جای 2 صفحه انتقاد 20 صفحه ازش تعرف و تمجید کرده بودن!
افرین به مایکرسافت با این قیمت گذاری...
مطمئن باشد مایکروسافت کارش رو بلده و وسیله ای که ضرر داشته باشه دسته مردم نمیده!
اینها نمونه هایی از حرف های فن بوی های مایکرسافت میتونست باشه!
اصلا به اون عدد توجه نکن. اینها یه اسکرین کوچک دارند که اصلا انقدرها هزینه تولیدش نیست، ولی چون دقیقا در جلوی چشم قرار می گیرند و میدان دید وسیع تر میشه میگن معادل یه تلویزیون انقدر اینچی هستش.

در ضمن اگر هرکدوم تون اینجا به این دلیل حرف من رو قبول نمی کنید که فکر می کنید من مایکرو فن هستم و اومدم سونی رو بکوبم واقعا اشتباه می کنید. من فن هیچ کس نیستم، فقط دارم سعی می کنم منطقی قضاوت کنم و وقتی که حاضر نیستم چیزی رو با این قیمت بخرم بیخودی از قیمتش دفاع نکنم.

Corrinne Yu

کاربر سایت
Aug 11, 2008
676
نام
Mahdi
یه سری اطلاعات بهتون بدم تا بفهمین این عینک ارزش 2 تا خریدن رو داره !! :
  • صفحه نمایشگر این عینک برای هر لنز 0.7 اینچ هست
  • قابلیت چرخش 45 درجه صفحه رو بصورت افقی رو دارین ( یعنی با حرکت دادن سر تون به صورت افقی میتونین دید تون رو توی بازی تغییر بدین)
  • 2 ورودی و خروجی HDMI داره که به تلویزیون ها ، Blu-Ray پلیر ها و کنسول ها رو داراست و صرفا برای PS3 نیست
  • ابعادش 180 * 168 * 36 میلیمتر هست
  • وزن اش هم 420 گرم هست
حالا میتونین درباره ارزش خریدن 2 تا به بالا این عینک بحث کنین :d

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
کسی که 14-15 ساعت وقتش رو برای بازی صرف میکنه شک نکن که هیچ اهمیتی به سلامتی خودش نمیده پس براش فرقی نمیکنه از این وسیله استفاده بکنه یا نکنه .
خب الان به این نتیجه میرسیم سلامتی هوتوتو؟ چون سونی سازنده ی این دستگاهه؟

حالا لطفا طبق معمول نفر بعدی بیاد و بدون خوندن هیچ مطلب دیگه ای بنویسه: 200 دلار که عینک هم بهت نمیدن!
Bang_Head.gif
با 200 دلار که عینک نمیدن بهت مومن :-".

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
mahi58 @
پست صفحه اولت رو بخون اونوقت شاید یادت بیاد شما شروع به لوده بازی کردی.....

اینطور که معلومه این وسیله فعلا فقط در حد یه پروتوتایپه . حتی 1000 دلار هم برای یه نمایشگر 750 اینچی اصلا ما میگیم 75 اینچی قیمت بسیار مناسبیه.
خب بالاخره هر کسی یه نظری داره نظر شمام محترمه شما میتونی تلویزیونهای 3D بالای 40 اینچ رو با قیمتهای سرسام آور خریداری کنی تا به سلامتیت هیچ لطمه ای وارد نشه!

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,986
نام
محمود
با 200 دلار که عینک نمیدن بهت مومن :-".
wacsmiley.gif
:D
mahi58 @

اینطور که معلومه این وسیله فعلا فقط در حد یه پروتوتایپه . حتی 1000 دلار هم برای یه نمایشگر 750 اینچی اصلا ما میگیم 75 اینچی قیمت بسیار مناسبیه.
خب بالاخره هر کسی یه نظری داره نظر شمام محترمه شما میتونی تلویزیونهای 3D بالای 40 اینچ رو با قیمتهای سرسام آور خریداری کنی تا به سلامتیت هیچ لطمه ای وارد نشه!
دیگه اینجا مشخصه کی به کیه و این بحث ارزش ادامه دادن نداره، فقط بهت توصیه می کنم دفعه دیگه مواظب صحبت کردنت باش تا طرف مقابل هم با دوز پایین تری جوابت رو بده و مجبور نشی این طوری آسمون ریسمون به هم ببافی!

در مورد سلامتی هم نه من منتظر دستور شما هستم نه هیچ کس دیگه. کسی که عاقل باشه خودش می دونه در مورد همچین وسیله ای باید نگران باشه یا نه.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
mahi58 @

آخه امید نگاه کن نمایشگر 750 اینچی یا 75 اینچی یا هر کوفتی دیگه ای رو بیشتر از یه آدم میتونه ببینه، ولی این عینکه مختص یه نفر هست.
واقعا این قیمت صرف نداره تو بدی یه نمایشگر 75 اینچی یا هرچیز دیگه ای رو ببینی کنار از این که ممکنه به چشم و گوشت آسیب بزنه فقط خودت میتونی استفاده کنی ...
اصلا استفاده اقتصادی نداره.

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید

mahi58
@
شما عاقل شما سلامت شما عاقبت اندیش
Whatever....

آخه امید نگاه کن نمایشگر 750 اینچی یا 75 اینچی یا هر کوفتی دیگه ای رو بیشتر از یه آدم میتونه ببینه، ولی این عینکه مختص یه نفر هست.
واقعا این قیمت صرف نداره تو بدی یه نمایشگر 75 اینچی یا هرچیزدیگه ای رو ببینی کنار از این که ممکنه به چشم و گوشت آسیب بزنه فقط خودت میتونی استفاده کنی ...
اصلا استفاده اقتصادی نداره.
میثم خوشم میاد که ایراد هم که میگیری روی حسابه:D نه مثل بعضی آقایون ....
آره خب استفادش بر خلاف نمایشگرهای توی بازار فقط به صورت تک نفره میشه به هر حال طبق روال همیشه بازار چون یه تکنولوژی جدیده قیمتهای اولیش شاید نسبتاً گرون به نظر بیاد ولی این تکنولوژی به نظرم یه ایده و تجربه نو ـیی هست میتونه هر کسی رو تو دنیای مجازی غرق کنه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر