2K Marin: جنگ کنسول‌ها خلاقیت را از بین می‌برد!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

S A A M

کاربر سایت
Nov 26, 2009
166
bioshock2_360.jpg

Jordan Thomas کارگردان بازی Bioshock 2 معتقد است که جنگ کنسول‌ها امری مهمل و بیهوده است. وی می‌گوید:" از نظر روانشناسی پدیده‌ای وجود دارد به نام confirmation biasکه فرد به یک چیز معتقد می‌شود و همه موارد خلاف آن را رد می‌کند. همین موضوع است که باعث بوجود آمدن فن‌های متعصب کنسول‌ها، تیم‌های ورزشی و مارک‌ها و برند‌های مختلف می‌شود".

وی افزود:" جنگ کنسول‌ها تا حدی ابلهانه است. هدف ما پایداری و هماهنگی است و این ناراحت کننده است وقتی که می‌بینیم مردم انرژی خود را برای طرافداری و هواداری از یک کنسول خاص صرف می‌کنند. این کار فقط مباحث بیهوده به راه انداخته و خلاقیت‌ها را از بین می‌برد." .

Source

Buyma

Your Onestop Merchshop
کاربر سایت
Mar 6, 2008
1,547
نام
سام
دوستان میشه یکی به من بگه که جنگ و رقابت چه ربطی به خلاقیت داره ؟ ممکنه به پیشرفت ربط داشته باشه (که نتیجه عکس هم داره) ولی من به شخصه ربطی بین جنگ و خلاقیت نمیبینم

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
و این ناراحت کننده است وقتی که می‌بینیم مردم انرژی خود را برای طرافداری و هواداری از یک کنسول خاص صرف می‌کنند.
نارحتت کننده تر اینکه یکی مثل جناب Jordan Khoshal Thomas چوب اسکی برداره و روی شاهکاره یه بدبخت دیگه اسکی بره و Bioshock 1.25 رو به عنوان 2 بخورد ملت بده.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,040
نام
محمد امین
من بحثهای این تاپیک رو دنبال نکردم ولی اگر این مسئله تعصب و فن بازی نبود الان همه شرکتها ورشکست شده بودن..

این رقابت هست که باعث بالا رفتن کیفیت و مشتری میشه وگرنه اگر رقابت نبود الان تو این نسل نبودیم و هنوز از تکنولوژی دهه 90 استفاده میکردیم..

کلا چرت گفته...

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
به نظرم باید جملش را طور دیگری میگفت چون این جنگ باعث میشه که هر کدوم دونبال بازی های باکیفیت تری از اون یکی برن اینطوری به نفع همه میشه همیشه رقابت باعث پیشرفت هست الان اگر ps3 تنها بود مطمعن باشید یک بازی هایی میداد که حالتون بهم میخورد همین قضیه برای 360 هم صادق هست مثلا نسل قبلی چون ps2 برنده بود کمتر بازی های سطح بالا میدیدیم در حالی که این روزها ماهی یک بازی شاخ داریم جدا از بازی های دیگر ولی منم موافقم طرفداری از یک کنسول خیلی مسخرست
نسل قبل به غیر از PS2 کنسول های دیگه ای مثل ایکس باکس و گیم کیوب هم بود و در این بین رقابت هم وجود داشت.در ضمن PS2 بازی سطح بالا نداشت!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شک نکن PS2 هر 3 تا کنسول نسل حال رو می جووه!
من الان با وجود اینکه بیونتا،دانته اینفرنو،دارکسایدر، فورزا 3 و خیلی بازی دیگه که هنوز نرفتم دیشب اسلای کوپر 1 رو تموم کردم و به اندازه چند تا بازی نسل حال لذت داد
هیچ کنسولی از نظر کیفیت و تنوع بازی ها به این کنسول نمی رسه

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
نسل قبل به غیر از PS2 کنسول های دیگه ای مثل ایکس باکس و گیم کیوب هم بود و در این بین رقابت هم وجود داشت.در ضمن PS2 بازی سطح بالا نداشت!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شک نکن PS2 هر 3 تا کنسول نسل حال رو می جووه!
من الان با وجود اینکه بیونتا،دانته اینفرنو،دارکسایدر، فورزا 3 و خیلی بازی دیگه که هنوز نرفتم دیشب اسلای کوپر 1 رو تموم کردم و به اندازه چند تا بازی نسل حال لذت داد
هیچ کنسولی از نظر کیفیت و تنوع بازی ها به این کنسول نمی رسه

Quoted for truth

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
این آقا جوگیر شدن یه چیزی پروندن.
کی میگه کنسولها با هم جنگ دارن.هیچ جنگی هم ندارن.
چون 360 به قدرت داره به راهش ادامه میده و کنسولهای دیگه عددی تشریف ندارن که توانائی جنگیدن باهاش رو داشته باشن.
خوشم میاد شما هنو نیومده میخوای بری
اتفاقی دیدم نظرات قبلیت رو
راههای دیگری هم برای جلب توجه هست
مواظب باش×
مثلا نسل قبلی چون ps2 برنده بود کمتر بازی های سطح بالا میدیدیم
شما احتمالا اون نسل نبودی که همچین فکر میکنی
اگه بودی تعجب میکنم از این حرفت !

آخرین ویرایش:

u.T.a

کاربر سایت
Oct 28, 2006
1,493
نام
امین
این آقا جوگیر شدن یه چیزی پروندن.
کی میگه کنسولها با هم جنگ دارن.هیچ جنگی هم ندارن.
چون 360 به قدرت داره به راهش ادامه میده و کنسولهای دیگه عددی تشریف ندارن که توانائی جنگیدن باهاش رو داشته باشن.

حالا بذار برسی بعد واسه رفتن انقدر عجله کن

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
من فکر میکنم منظور رفیقمون این بوده
که به دلیل جنگ کنسولها یا رقابت اینجوری یا هر چیزی که میخواین اسمش رو بگذارید
ریسک در بین بازیسازها کم شده، این خودش باعث میشه که بازیسازها روی ایده ها و سریهایی سرمایه گذاری کنند که قبلاً جواب داده . مثلاً اگه بیاید یک بازی کلاً جدید بسازند، ممکنه خوب فروش نکنه و یا اینکه یک ایده خیلی غیرمرسوم رو توی یک بازی به کار بگیرند با کله بخوره زمین.

وقتی بازار به صورتی دربیاد که شما کم ریسک کنید، مجبورید روی ایده های موفق مانور بدید و چیزهای خیلی جدید رو به کار نگیرید. از اون ور توی چنین بازاری indie ها (بازیسازان مستقل، شرکتهای کوچک) نمیتونند خیلی مانور بدند. معمولاً هم indie ها هستند که ایده های جدید میدهند. مثل CounterStrike - Garry's Mod - Portal - World of Goo - Plants vs. Zombie و ...

وقتی هزینه ورود به بازار زیاد باشه و ریسک هم بالا. خوب indie ها که پول زیاد ندارند، نمی توانند وارد شوند. همینجوری هم نمیشه مخ یک ناشر پولدار رو زد.

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
مثلاً تیم های فوتبال هر کدوم طرفدارای خاص خودشونو دارن و بدون اینکه پیروزی یا شکست این تیم ها برای هوادارن منفعت یا ضرر اقتصادی داشته باشه میلیون ها هوادار تعصبی و اصطلاحاً دو آتیشه دارن،همین لیگ(اصطلاحاً)برتر فوتبال وطنی،بارها و بارها باعث و بانی خیلی از اخراج ها،انتصاب ها و...طرفداران بودن دیگه،مگه نبودن؟سوای نتیجه ی حاصله از فعل و انفعالات دلخواه هوادارن به نظرم میشه گفت ارتباط بین طرفداران و تیم بزرگترین عامل تاثیر گذار بر عملکرد باشگاهه و سیستم های بازی و کلاً Consumer Electronics هم مشابه همین موضوعه،خیلی از قابلیت ها به درخواست مخاطبان اضافه یا حذف میشن و خیلی چیزهای دیگه که لزومی به مطرح کردن ندارن چون بحث کاملاً مشخص و بازه ولی!
داستان کنسول های بازی به عقیده ی من به دلیل ارتباط روانی و عاطفی که مخاطب با بازی(در اصل اجرا کننده ی بازی که همون کنسوله)برقرار میکنه باعث رقم خوردن خاطرات شیرن و تلخ زیادی میشه که بعدها یادآوریش احساسات انسان رو تحریک میکنه،پس خیلی از علاقه مندی ها در افراد ناخواسته ایجاد میشه(فکر کنم همه داستان نوجوان امریکایی 17 ساله یادشون هست که به دلیل امتناع پدر و مادرش از اجازه دادن برای انجام بازی Halo 3 و توبیخ کنسول جفتشون رو تو خواب با چاقو کشت!!)البته من اصلاً با جانب داری کورکورانه ی بعضی اشخاص موافق نیستم(کسایی که مثلاً KZ2 یا GEOW رو بازی متوسط میدونن و...)ولی بعضی مواقع هم این موضوع از کنترل انسان خارجه...
وی افزود:" جنگ کنسول‌ها تا حدی ابلهانه است. هدف ما پایداری و هماهنگی است و این ناراحت کننده است وقتی که می‌بینیم مردم انرژی خود را برای طرافداری و هواداری از یک کنسول خاص صرف می‌کنند. این کار فقط مباحث بیهوده به راه انداخته و خلاقیت‌ها را از بین می‌برد." .
بله!
میلیاردها دلار به دلیل جنگ کنسول ها سالانه جابجا میشه میلیون ها نفر در جهان هر کدام به نحوی درگیر این موضوع هستن و...همه و همه احمق و ابلهن!!
من حاضرم قسم بخورم(به مقدسات تمام ادیان کشف شده!!)اگه 2K یه کنسول تو بازار داشت همچین چیز نمیشنیدیم،اگه 3 میلیون نفر یه باشگاه تشکیل بدن و اعلام کنن ما فنه BioShock هستیم و از این IP به صورت Life Time(!)حمایت میکنیم همچین چیزی نمیشنیدیم و 1000 اگر دیگه...
من علاقه داشتن به برند یا تیم یا هر چیزه دیگه ای رو ابلهانه نمیدونم همونطور که طرفداری کورکورانه از یه مقوله ی خاص و زیر سوال بردن رقیب با استفاده از دلایل واهی رو ابلهانه میدونم،حداقل تو این نسل که هر سه کنسول مخاطباشون رو پیدا کردن حمایت مصرف کنندگان از برند مورد علاقه شون رقابت رو سخت و سخت تر کرده که نهایتاً به کاهش قیمت های پیاپی و مالتی شدن بازی های مختلف منجر شده...

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
بحث سر از بین رفتن نو آوریه.تو این اوضاع رقابتی شدید کمتر برندی حاضر به ریسک کردنه.
شما احتمالا اون نسل نبودی که همچین فکر میکنی
اگه بودی تعجب میکنم از این حرفت !
اگر پست های ایشون رو دنبال کنید متوجه میشید که ایشون کلا با چاپان و چاپونی جماعت مشکل دارند.:biggrin1:

آخرین ویرایش:

Sea Of Dreams

کاربر سایت
Jul 1, 2008
383
نام
Arman
نارحتت کننده تر اینکه یکی مثل جناب Jordan Khoshal Thomas چوب اسکی برداره و روی شاهکاره یه بدبخت دیگه اسکی بره و Bioshock 1.25 رو به عنوان 2 بخورد ملت بده.

فریدون جان اگه بخوایم اینجوری حساب کنیم که left 4 dead 2 هم میشه left 4 dead 1.5

Lord Abbath

کاربر سایت
May 30, 2008
461
همین Mw 2 هم Mw 1.25 بود دیگه!ولی چپ و راست ازش تعریف کردن تو همین سایت!

Silent Death

کاربر سایت
Aug 21, 2009
1,158
نام
احمدرضا
فریدون جان اگه بخوایم اینجوری حساب کنیم که left 4 dead 2 هم میشه left 4 dead 1.5
همین Mw 2 هم Mw 1.25 بود دیگه!ولی چپ و راست ازش تعریف کردن تو همین سایت!
خوب حداقل کارگردان بیچاره ی این بازی ها، نمیان از این چرت و پرت هایی که آقای توماس گفته، بگن! :D

teznade

کاربر سایت
Jun 28, 2009
1,180
نام
محمد رضا
اقا چرا دوپهلو بازي در مياريم ما بابا يكي نماينده بشه بره كله دنيا يه امار بگيره ببينه كدوم كنسول طالب بيشتر داره نه بازي انحصاري قشنگ طالب مي دوني كه چي ميگم خودمون باشيم 360 غوله حالا هركي ميخواد بياد فن بازي در بياره بگه ايديمو بدم با هم بحث كنيم قبول حقيقت هميشه تلخ بوده من عاشق نينتيندو تعصب 360 اره دادا

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
اقا چرا دوپهلو بازي در مياريم ما بابا يكي نماينده بشه بره كله دنيا يه امار بگيره ببينه كدوم كنسول طالب بيشتر داره نه بازي انحصاري قشنگ طالب مي دوني كه چي ميگم خودمون باشيم 360 غوله حالا هركي ميخواد بياد فن بازي در بياره بگه ايديمو بدم با هم بحث كنيم قبول حقيقت هميشه تلخ بوده من عاشق نينتيندو تعصب 360 اره دادا
دوپهلو بازی در نمیاریم!اخبار مال 2 ماه پیشه فکر میکنما!:-"

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر