25 کنسول برتر تاریخ از دیدگاه IGN

بهترین کنسول تاریخ به نظر شما

• مجموع رای دهنده‌ها
    274
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
سلام !
کنسولهای بازی عمرشون به بیش از 37 سال رسیده و هرکدوم تآثیر خاص خودشون رو روی صنعت بازیهای کامپیوتری گذاشتن. سایت IGN لیست جالبی از 25 کنسول برتر تاریخ تهیه کرده که در نوع خودش جالبه. مطمئنآ تعداد زیادی از این کنسولها برای دوستان ناشناخته هست و این لیست به شناخت اونها کمک میکنه.

25. Magnavox Odyssey
سازنده : Magnavox
تاریخ عرضه : 1972
25consoles_Odyssey.jpg

Magnavox اولین کنسول تاریخ بود , حتی قبل از اینکه Atari Pong عرضه بشه. دستگاهی که ترکیبی از قطعات آنالوگ و دیجیتال بود و راه رو برای ساخت کنسول های بعدی هموار کرد. این کنسول بدون داشتن تصاویر رنگی و حتی بدون داشتن صدا , موفق شد بیشتر از 300 هزار عدد فروش بره. Odyssey از سیستم کارتریجی استفاده میکرد که البته اون موقع بازیها بیشتر شبیه چیپ های کامپیوتری بودند تا کارتریج های رایج کنسولهای بعدی. کنترلرهای Odyssey جعبه هایی با دستگیره کنترل افقی و عمودی بودند که به وسیله سیمی بلند به کنسول متصل می شدند.
Odyssey از یک نظر دیگه هم اولین بود. این کنسول اولین Light Gun کنسولهای خانگی رو عرضه کرد که Shooting Gallery نام داشت. بازیهای این کنسول اکثرآ بازیهایی ساده و فوق العاده خطی مثل Baseball , Basketball و Ski و ... بودند. به دلیل همین سادگی بیش از حد , شرکتهای Third Party بازی ای برای اون نمی ساختند ولی این کنسول باعث شد راه برای کنسولهای بعدی باز شده و به همین دلیل Odyssey جایگاه مخصوص خودش رو در موزه تاریخ ملی آمریکا در واشینگتن داره.

24. Atari Jaguar
سازنده : Atari Corp
تاریخ عرضه : 1993
25consoles_Jaguar.jpg

بعد از شکست Atari 7800 و بعد از نابودی Atari Lynx توسط Game Boy , شرکت Atari آخرین محصول خودش رو به بازار کنسولهای خانگی تقدیم کرد. Atari برگ برنده کنسولش رو در توانایی سخت افزاری می دید. وقتی SNES و SEGA Genesis به تبلیغ در مورد تکنولوژی 16 بیتی خودشون مشغول بودند , Jaguar با سخت افزار فوق العاده قدرتمند 64 بیتی که در نوع خودش اولین بود , وارد میدان شد.
Jaguar علاوه بر داشتن سخت افزاری قوی که بازیهای دو بعدی کنسولهای رقیب رو به راحتی پشت سر میذاشت , کنترلر متفاوتی هم داشت که دارای یک Keypad و دکمه های مخصوص خودش بود و به نوعی راه کنترلرهای کنسولهای Intellivision , Atari 5200 و Colecovision رو ادامه داده بود. همچنین بعدها قطعه ای برای این کنسول ساخته شد که اجازه استفاده از CD رو به بازیکن میداد.
البته Jaguar مدتی بعد رقبای قدرتمندی در زمینه سخت افزار پیدا کرد. Sony و SEGA به ترتیب با کنسولهای Playstation و Saturn و همین طور Panasonic با کنسول CD خور خودش یعنی 3DO به بازار اومدند و خیلی زود به Atari نشون دادند که سخت افزار قوی به تنهایی کاری از پیش نمیبره و مهمتر از اون بازیهای متنوع و زیاد برای هر سلیقه هستند.
حتی همکاری هایی که بین Atari و شرکتهایی چون id Software , Rebellion و بازیسازی مثل Jeff Minter انجام شد هم کمکی به Jaguar نکرد. سوء مدیریت Atari در مورد سخت افزار و بازیها , کمبود تیمهای بازیساز داخلی , ناتوانی در جلب توجه بازیسازان خارجی (Third Party) , بازی فوق العاده بی کیفیت و سطح پایین Cybermorph که همراه کنسول عرضه میشد و همین طور سخت افزار نامناسب و دشوار برای برنامه نویسی از جمله عواملی بودند که دست در دست هم داده و باعث شکست سخت Jaguar شدند.

Modern Samurai

کاربر سایت
Aug 31, 2007
1,333
نام
نوین
يه تيم بود وقتي باهاش شوت ميزديم توپ تبديل به خورشيد ميشد.هر چي بازيكن وسط زيمين بودن پرت ميشدن هوا...
آره اون تیم کامرون بود! خیلی شوت جادوییش باحال بود :biggrin1: (حافظه رو داری!)
من هنوز رای ندادم. آخه نمیدونم میکرو کدومشه!
--------------------------------------------------------------

در کل میکرو به خاطر بازی های زیاد و قشنگ و خاطره دارش به نظر من اوله...
یه بازیش بود یه پسره کچل بود یعد از کلش تیر میزد! یکی دیگه هم بود که یه پسره نینجا بود و از در و دیوار بالا میرفت و جادو های مختلف هم میزد و موسیقی بسیار زیبایی هم داشت.اسمشون هم بدبختانه یادم نیست. کی اون موقع به اسم توجه میکرد! :biggrin1: تنها بازی میکرو که اسمش یادمه double dragon بود که اگه a و b بالا رو با هم میگرفتیم میرفتیم مرحله ی بعد!!
بعدش هم سگا جنسیس که من تقریبا 70 بار سونیک رو تموم کردم. و همینطور سه گانه شینوبی.
ps1 هم بعدش هست که کراش بندیکوت و رزیدنت اویل اینا رو از همه بیشتر دوست دارم.

آخرین ویرایش:

salardevilking

کاربر سایت
Nov 13, 2005
230
نام
سالار
contra ! یاده بچگیا افتادیم !
الان لینکش برا Pc نیست ؟:D
multi بزنیم ؟! :D

BROXIGAR

کاربر سایت
Sep 7, 2009
1,889
نام
سهیل
آخ گفتین !
چه خاطراتی که با این میکرو من نداشتم !
مخصوصا Contra که محشر بود !
NES !:biggrin1:

پ.ن:البته من به PS رای دادم !
دلم واسه Metal Slug تنگ شده !:love:

leonk13

کاربر سایت
Sep 8, 2009
2,151
نام
سجاد
یه بازیش بود یه پسره کچل بود یعد از کلش تیر میزد! .
این تیکش رو گفتی دیگه رفتم تو حس!
میشه گفت فقط یه ماه اون رو بازی میکردم!
واسم خیلی باحال بود!
منم گیمینگ رو با میکرو و ماریو و تانک و بعدش باحالترین بازی میکرو از نظر من بتمن شروع کردم
وقتی این بتمن آرخام رو بازی میکردم و خاطره بتمن میکرو سگا واسم زندهمیشد و میرفتم تو حس!
این بتمن میکرو یادش بخیر اونموقع بتموبیل سواریش بیشتر از nfs بهم میچسبید و هواپیماسواریش بیشتر از hawx !
واقعا عجب بازی هایی تو میکرو بود...
یه ماریو داشت آخرش میرفیم زئوس رو میکشتیم! اون زمان ماریو واسه خودش gof بود!
واقعا از ایجاد این تاپیک متشکرم

S1NA

کاربر سایت
Mar 7, 2009
937
نام
سينا
من خيلی فکر کردم بين PS2 و 2 Mega Drive کدوم رو انتخاب کنم ...... ولی هرچه قدر هم که فکر ميکنم بازم نميتونم بازيهايی که با PS2 بازی ميکردم رو فراموش کنم ...... اينقدر ازش خاطره دارم که حد نداره
به نظرم IGN در مورد پی اس پی خيلی بی انصافی کرده .......

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
به نظرم IGN در مورد پی اس پی خيلی بی انصافی کرده .......

25 "کنسول" برتر تاریخ :D PSP و DS و... Handheld هستند.

Lord Hell

کاربر سایت
Dec 30, 2006
584
نام
میلاد
من یادمه رو اتاری یه بازی می کردم که اونموقع بهش می گفتم دزد و پلیس :biggrin1: کسی این بازی رو انجام داده ؟ اسم درستش چی بود ؟

روی nes هم یه بازی تانک بود . :biggrin1: اونم نمی دونم اسمش چی بود . می تونستی خودت مرحله طراحی کنی و دور تانکت فولاد بکشی و از این صحبت ها :biggrin1:

همه اونا بیشتر از بازی های این نسل به من حال داد خداییش :biggrin1:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,526
نام
محمد
سلام!
روی nes هم یه بازی تانک بود . :biggrin1: اونم نمی دونم اسمش چی بود . می تونستی خودت مرحله طراحی کنی و دور تانکت فولاد بکشی و از این صحبت ها :biggrin1:
این بازی خیلی جالب بود، خصوصا اینکه میشد دو نفره هم بازی کنی، یعنی هر کس مرحله خودش را طرح می کرد و بعد به هم حمله می کردیم :D من که با برادرم وقت زیادی صرف این بازی کردیم. راستی چرا هیچکس غیر از من به Atari 2600 رای نداده؟! :D

اینم یه تصویر از بازی:

battle_city.gif

========================
خواستن تو خاص بموني :biggrin1: تو بايد به N64 ميدادي راي ديگه :biggrin1:
آهان از اون لحاظ :D حالا چرا N64؟! :D حتما تو اینو انتخاب کردی :D

آخرین ویرایش:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,949
نام
نـــــــویـــــــــد
راستی چرا هیچکس غیر از من به Atari 2600 رای نداده؟! :biggrin1:

خواستن تو خاص بموني :biggrin1: تو بايد به N64 ميدادي راي ديگه :biggrin1:

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
1000 تای بازی های الان نمیتونه یک درصد لذت اون بازی هایی که تو آتاری و سگا و Ps1 رو میبردیم بگیره!...

ps3 lover

کاربر سایت
Feb 24, 2009
1,066
نام
عليرضا
آره اون تیم کامرون بود! خیلی شوت جادوییش باحال بود :biggrin1: (حافظه رو داری!)
من هنوز رای ندادم. آخه نمیدونم میکرو کدومشه!
--------------------------------------------------------------

در کل میکرو به خاطر بازی های زیاد و قشنگ و خاطره دارش به نظر من اوله...
یه بازیش بود یه پسره کچل بود یعد از کلش تیر میزد! یکی دیگه هم بود که یه پسره نینجا بود و از در و دیوار بالا میرفت و جادو های مختلف هم میزد و موسیقی بسیار زیبایی هم داشت.اسمشون هم بدبختانه یادم نیست. کی اون موقع به اسم توجه میکرد! :biggrin1: تنها بازی میکرو که اسمش یادمه double dragon بود که اگه a و b بالا رو با هم میگرفتیم میرفتیم مرحله ی بعد!!
بعدش هم سگا جنسیس که من تقریبا 70 بار سونیک رو تموم کردم. و همینطور سه گانه شینوبی.
ps1 هم بعدش هست که کراش بندیکوت و رزیدنت اویل اینا رو از همه بیشتر دوست دارم.
داداش ياد و خاطرات ما رو زنده كردي... :((
من اون بازي كه بسره از رو كلش تبر مينداخت رو از پسر عمم به زور بازو گرفتم...:biggrin1:
----------------------------------------------------------------
يه بازي بود كه من 2 تا از شماره هاش رو داشتم.هي ميرفتي جلو از بالا و پايين و جلو و عقب دشمن ميريخت بايد تير ميزدي و ميكشتيشون.اسلحه هاي زيادي هم داشت.
----------------------------------------------------------------
راستي يه بازي بود كه ميتونستي 4 تا شخصيت رو انتخاب كني و با گرفتن كيف هاي طلايي اپگريد ميشدن.مثلا يكي از اون ها لباسش ابي بود و اول كلت دستش بود.بعد از اين كه اپگريد ميشد مين ميكاشتش.يا يكي ديگه هم بود كه اول فك كنم مسلسل داشت ولي وقتي اپگريد دوم رو ميشد ار پي جي هاي دنبال شونده ميزد :biggrin1:.اخر هر مرحله هم يه باس باحال ميومد...مرحله ي اولش يك بندر بود.مرحله ي دومش هم روي كشتي بود.
من فك كنم حدود نيمي از عمر گرانبهاي خودم رو صرف اون بازي كردم....:laughing:
فقط NES

Modern Samurai

کاربر سایت
Aug 31, 2007
1,333
نام
نوین
راستي يه بازي بود كه ميتونستي 4 تا شخصيت رو انتخاب كني و با گرفتن كيف هاي طلايي اپگريد ميشدن.مثلا يكي از اون ها لباسش ابي بود و اول كلت دستش بود.بعد از اين كه اپگريد ميشد مين ميكاشتش.يا يكي ديگه هم بود كه اول فك كنم مسلسل داشت ولي وقتي اپگريد دوم رو ميشد ار پي جي هاي دنبال شونده ميزد :biggrin1:.اخر هر مرحله هم يه باس باحال ميومد...مرحله ي اولش يك بندر بود.مرحله ي دومش هم روي كشتي بود.
من الان دچار یک حس عجیب و خفن شدم!! دقیقا میدونم چی رو میگی. الان که دارم فکر میکنم به صورت سیاه و سفید تو ذهنم دارم میبینمش!! مثل فیلم های قدیمی...!
من کل عمرم رو طرف اون بازی کردم!! :(( :((

آخرین ویرایش:

Hamid_da2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
1,254
من یادمه رو اتاری یه بازی می کردم که اونموقع بهش می گفتم دزد و پلیس :biggrin1: کسی این بازی رو انجام داده ؟ اسم درستش چی بود ؟

یادش بخیر. لامصب تموم نمیشد که... آسانسور بازی میکردیم ها!

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,138
نام
طائل
فقط سگا جنیسیس ، مگه از این غول تر هم داریم؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر