25 فیلم برتر تاریخ سینما از دیدگاه شما

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
بَه‌بَه! باز هم لذت خاطره‌بازی در کنار غم و غصه بابت محدودیت‌های لیست و کنار گذاشتن کلی اثر محبوب.
اینجا هم مثل اون لیست بازی‌ها، سعی کردم ترکیبی از کیفیت فیلم و حس خودم نسبت بهش رو ملاک قرار بدم. یعنی مثلاً می‌دونم فیلم X کیفیت بالاتری نسبت به فیلم Y داره که توی لیست گذاشتم، ولی حس و حالم موقع تماشای فیلم Y جوری بوده که یه جای مخصوصی توی قلبم باز کرده و نمی‌تونم کنار بذارمش.
به هر حال این لیست بنده در این لحظه هست و باز مثل لیست بازی‌ها، شک ندارم که کلی چیز جا مونده که بعداً یادم میاد و تعجب می‌کنم که چطوری فراموش کرده بودم! :D
لیست از نظر درجه محبوبیت ترتیبی نداره و براساس سال ساخت/اکران گذاشتم.

11d427_23jo33.jpg

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,511
نام
سپهر
اینجا من فهرست بهترین فیلم‌هایم را نمی‌گذارم؛ چون قبلاً یک فهرست 100تایی از آن استخراج کرده بودم و در تاپیک کناری (مووی سنتر) به اشتراک گذاشته بودم. آیدی Letterboxd هم هست که می‌تونید چیزهایی که دیدم رو ببینید یا فالوو کنید که سلیقه همدیگر را بهتر بشناسیم. از خزشدن یکهویی این سایت تاپستر کمی دلسرد شدم؛ فقط مخصوص BC نیست؛ ایرانی‌جماعت در توییتر هم با این کولاژها خودشون رو دارند جر می‌دن؛ اما این کولاژها خوب هست که فهرستی از 25 فیلمی را برایتان به اشتراک بگذارم که اندینگ معرکه‌ای داشتند؛ چون اکثر فیلم‌ها در موخره تِر می‌زنند، بنابراین یافتن اندینگ خوب در سینما کار بسیار دشواری است:

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
اوه اوه اوه :D چه تاپیکی از دستم در رفت :D

ترتیب خاصی نداره چون وسطا یادم میومد و دیگه کرونولوجی رو هم رعایت نکردم، تقریبا عاشق همه اشونم اما خب مسلما بعضی ها از جمله Toy Story 1-2 یا ارباب حلقه ها (3 گانه ولی بیشتر از همه یاران حلقه) رو واقعا یه طور دیکه دوست دارم، یا فیلم های کوین کاسنر یا رابین ویلیامز و ساخته های اولیور استون و دیوید لینچ هم واقعا عجیب دوست دارم،

احساس هم میکنم خیلی از فیلم ها یادم نبود که البته بود هم جا نمیشد، مخصوصا فیلم های فانتزی اسطوره ای تو دنیاهای عجیب غریب و جنگل و قلعه که فکر کنم تا حد زیادی فراموشم شدن.. یا ترسناک ها که اصن جا نشدن... یا هر کاری کردم شاهکار های کوین اسپیسی رو نتونستم جا بدم : (

یا مثلا میتونستم کل لیست رو با فیلم های عالیجناب پاچینو پر کنم.. خلاصه.. خدمت شما :D دیگه 2 3 4 تا لیستش نمیکنم، و این لیست در واقع انتخاب هایی هستن که در محدودیت، انجام میشن...

chart (6)-min.png

یه چیزی مثل Toy Story اینطوری هست که میتونم به صورت مدام رو ریپیت ببینم، و خسته نشم و عشق کنم...

GameManiac

کاربر سایت
Aug 14, 2020
62
پیش بینی میکنم تاپیک هایی با موضوعات 25 موزیک برتر تاریخ، 25 کتاب برتر تاریخ و ... هم بزودی ساخته بشن چون پتانسیل سایت topsters خیلی بالاست 😄😁
تمرکز من بیشتر روی انتخاب شاهکارهایی بوده که میتونستم به دفعات زیاد ببینم و از دیدنشون هیچ وقت سیر نشم و به همین دلیل بیشترشون در ژانر کمدی هستن.

View attachment 311387

یه لیست دومی اضافه کنم چون واقعا 25 تا خیلی ستم ـه و تعداد قابل توجهی شاهکار رو نتونستم تو 25 مورد اول بیارم.
هر چند که بازم تعدادی شاهکار رو نتونستم بزارم. کلا این سایت کاش 100 تای برتر رو میخواست برای هر موضوعی (فیلم، بازی، موزیک و ...)

View attachment 311397

در آخرین لیست خودم میخوام 50 تا فیلم دیگه هم بزارم که با 50 تای قبلی 100 تا بشه و خیالم راحت بشه و به آرامش روحی برسم. 😁

chart (last movie list).jpg

Night and Fog 1956 هم خیلی مستند خوبیه و از دست ندید.
The Man Who Planted Trees 1987 هم انیمیشن کوتاه بسیار خوبی ست.
برای The phantom of the opera منظورم نسخه 1925 بوده در لیست بالا.
یک اثر از سینمای قدیم ایران به نام سلطان قلبها هم که احساس کردم به لحاظ داستانی نسبت به بقیه آثار سینمای ایران بهتره تو لیست بالا گذاشتم.
سینمای این 44 سال اخیر هم که اون قدری درخور توجه نبوده که بخوام ازش اثر خوبی نام ببرم. فقط یک نکته رو بگم که اگه خاطرتون باشه علیرضا خمسه در جوانی فیلم های بی مزه ای بازی میکرد که توی بیشتر اونا نیشش باز بود که احتمال میدم اون شخصیت نیش باز رو از بازیگر نقش اول مرد فیلم معروف The man who laughs (مردی که میخندد) الهام گرفته بود که البته اختلاف سطح بازیگریشون از زمین تا آسمونه.

پایان

GameS123

کاربر سایت
Jun 13, 2021
286
دیشب دیدم دوستان تاپیک رو اوردن بالا یادم افتاد لیستم رو نفرستادم الان وقت داشتم درستش کردم

فقط قبلش باید کمی توضیح بدم

چون دوستان داخل لیستشون انیمیشن هم گذاشتن منم چندتا از محبوب هام رو گذاشتم. البته از نظر من انیمیشن بد نداریم و عاشق همشونم ولی در این بین ارادت خاصی به Wall-E و Toy Storyو Inside out دارم به خاطر همین این سه تا رو گذاشتم تو لیست. (در واقع من راضی تر بودم اگر میشد برای انیمیشن ها یه لیست جدا گذاشت)

عاشق تام هنکس هستم و اصلا کافیه فقط از جلو دوربین رد بشه تا من عاشق اون فیلم بشم :D (اصلا ضرب المثل داریم که میگه "تام هنکس ولی کم هنکس" :D به خاطر همین باید قدرش رو بیشتر بدونیم) ولی خب اینجا فقط Forrest Gump و Saving Private Ryan و البته Toy Story رو گذاشتم تا جا برای بقیه هم باشه. همین فرمون رو برای جناب آل پاچینو هم در نظر بگیرید

کارای دیوید فینچر هم خیلی دوست دارم ولی تو لیست فقط Fight Club رو گذاشتم. نولان هم همینطور اکثر آثارش رو دوست دارم

عاشق آثار استیون کینگ هستم و خب نمیشد همه اقتباس ها رو داخل لیست جا بدم به خاطر همین فقط The Shawshank Redemption رو گذاشتم ولی بدانید و آگاه باشید که بقیه رو هم خیلییییییییی دوست:x

عاشق تم فیلم های تیم برتون هستم (اصلا سبک تیم برتونی که معروفه :D و البته یکی از عناصر مهم این سبک جناب "جانی دپ" هستن که جذابیت این دست از آثار رو بیشتر میکنه :D) ولی میدونید که باید گزیده کار کرد به خاطر همین به Sweeney Todd اکتفا کردم

ارباب حلقه ها رو خیلییییییییییییی دوست دارم (تمام قسمتاشو) یکی رو به نمایندگی از بقیه گذاشتم. godfather رو هم همینطور.

😱 نزدیک بود فیلمایی که دنیل دی لوئیس بازی کرده رو یادم بره، gangs of new york رو به نمایندگی از اونا گذاشتم تو لیست

leon رو بالغ بر هزار بار دیدم و هیچ وقت قدیمی نمیشه :x
....
همین الان که دارم اینو مینویسم فیلمای دیگه ای هم یادم میاد که دوست داشتم تو لیست باشن ولی از اونجا که این روند میتونه تا ابد ادامه پیدا کنه پس همینا که اول یادم اومد رو میذارم. فیلمای خیلی قدیمی رو هم فاکتور گرفتم.

خلاصه با اشک و آه و افسوس فراوان، لیست 25 تا فیلم مورد علاقه من: :Arrowd:

(احساس گناه می کنم) :Crying1:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,511
نام
سپهر
@Jill-Valentine و کاربران مدتی پیش نظرسنجی در مورد فیلم‌های ترسناک در تاپیک Movie Center راه انداختند که فقط فهمیدیم که Exorcist برنده شد؛ از دومی، سومی و انتخاب‌های دیگر فیلم‌ها بی‌خبر ماندیم و نفهمیدیم چی شد. همین سایتی که بولدش کردید خوب هست برای انتخاب‌های بهترین آثار در هر ژانر: اندینگ رو که رفتیم، بریم سراغ بهترین فیلم‌های ترسناک خودم (بدون ترتیب):

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
فکر کنم اکثرا اینجا فیلم باز نیستن که خب طبیعیه! و ازین تاپیک خیلی استقبال نشد
به عنوان کسی که یه زمانی خیلی فیلم میدید انتخاب فقط 25 تا برام غیر ممکن بود! و در آخر 3 تا لیست شد
احتمالا یه سری مواردم یادم رفته یا شاید اگه دوباره ببینمشون نظرم عوض بشه
امیدوارم یکی تاپیک سریالم بزنه! :D

1.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر