100 محصول برتر دنیای بازی از سوی کارشناسان و سازندگان انتخاب شدند. (PS4 & X1)

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
oi2bp83vzrta5hmxngi7.jpg

درود.

امسال نیز 100 سازه و فن‌آوری برتر دنیای بازی (Develop 100: The Tech) از سوی 45 نفر که شامل سازندگان بازی‌های ایندی، کارشناسان صنعت گیم و CTO های دیگر استودیوها معتبر بودن انتخاب شد.

لیست زیر مبتنی بر نوآوری، محبوبیت، به روز رسانی و خدمات به مشتریان رتبه بندی شده است. در رتبه اول: مینی کامپیوتری با نام Raspberry Pi وجود دارد که توسط یک سازمان غیر انتفاعی برای تشویق کودکان به مطالعه کامپیوتر و برنامه نویسی آن ساخته شده است. این وسیله به خاطر راحتی کارش این امکان را به شما می‌دهد که درک بهتری از فن‌آوری داشته باشید.

در رتبه دوم: موتور گرافیکی معروف Unreal Engine 4 وجود دارد. موتوری قدرتمند که به سازندگان پلتفرم‌هایی چون PC , iOS , Mac اجازه می دهد که از بالاترین توانش استفاده کنند.

در رتیه سوم: موتور خوب Unity حضور دارد. نسخه به روز شده این انجین با نام Unity 5 توسط متخصصین صنعت بازی در این رتبه قرار گرفت. Unity توسط Unity Technologies ساخته شد و بازی‌هایی که با این موتور روانه بازار شد میتوان به Among the Sleep , Deus Ex: The Fall , Wasteland 2 در سال 2013 و Monument Valley و Oddworld: New 'n' Tasty! در سال 2014 اشاره نمود.

در رتبه چهارم: دستگاه واقعیت مجاری Oculus Rift وجود دارد

در رتبه پنجم: کنسول PlayStation 4 شرکت سونی قرار دارد. این دستگاه به گفته متخصصیت صنعت بازی و دیگر کارشناسان، شمار 1 کنسول‌‌های نسل جدید می‌باشد.دستگاهی که ساخت وبرنامه نویسی با آ بسیار آسان بوده و با دارا بودن خدمات اجتماعی مشتریانش را شاد نمود است. کنسول PS4 همچنین به خانه‌ای برای سازندگان بازی‌های مستقل بدل شده که می‌توانند به راحتی بازی خلق کنند. هر چند رقابت با X1 طولانی خواهد بود ولی سونی به تازگی به عنوان یک شرکت خودمانی و مهربان باز احیا شده است.

در رتبه ششم: برنامه Morpheme With Euphoria وجود دارد.

در رتبه هفتم: کنسول Xbox one شرکت ماکروسافت قرار دارد. این کنسول با آنکه عقب از رقیب خود یعنی PS4 است ولی با داشتن عناوینی چون Ryse , Forza Motorsport 5 , Dead Rising 3 و تایتان فال این دستگاه فروش خواهد کرد به جلو سوق خواهد یافت. ماکرو با برداشتن کینکت و کم کردن قیمت دستگاه سخت در تلاش است که فروش خود بیشتر و بیشتر نماید . با آمدن انحصاری‌هایی چون Halo 5 و Gears of Wars جدید این کنسول پیشرفت خواهد کرد.

دیگر رتبه ها به این نرتیب است : CryEngine در رتبه 11. Havok Engine شماره 17 . Fabric Engine at number شماره 46 . Google Glass در شماره 13 . Project Morpheus در شماره 18 .
Nvidia Shield در رتبه 36 . دستگاه Ouya در رتبه 56

کنسول Nintendo 3DS در رتبه 21.
کنسول PlayStation Vita در رتبه 24
کنسول Wii U در رتبه 32

لیست کامل را از اینجا مشاهده نمایید.

آخرین ویرایش:

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
من خیلی وقته پیش واسه یه سری پروژه میکروکنترل و ربات و... دنبال Raspberry Pi بودم! :d حالا که دیدم تو صدر این جدولـه! دوباره ترغیب شدم برم یه دونه بگیرم باهاش سرگرم بشم! :d

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
من خیلی وقته پیش واسه یه سری پروژه میکروکنترل و ربات و... دنبال Raspberry Pi بودم! :d حالا که دیدم تو صدر این جدولـه! دوباره ترغیب شدم برم یه دونه بگیرم باهاش سرگرم بشم! :d
چند تومنن اینا تو ایران؟ خیلی خفنن. خیلی!:D
معلوم نیست چطوری این قطعات رو سرهم کردن که 25/35 دلار شده:| حالا این که خوبه، باندل با دوربینش 40 دلاره:| یعنی خدایی دوربین 5 مگاپیکسلی 15 دلار؟:|
ویرایش: چقدر گرونن! 200 تومن:| دلاریش میشه 112 تومن با 40 تومن سود میشه 152، چیکار می کنن مگه اینا؟:|

آخرین ویرایش:

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
چند تومنن اینا تو ایران؟ خیلی خفنن. خیلی!:D
معلوم نیست چطوری این قطعات رو سرهم کردن که 25/35 دلار شده:| حالا این که خوبه، باندل با دوربینش 40 دلاره:| یعنی خدایی دوربین 5 مگاپیکسلی 15 دلار؟:|
ویرایش: چقدر گرونن! 200 تومن:| دلاریش میشه 112 تومن با 40 تومن سود میشه 152، چیکار می کنن مگه اینا؟:|
180-170 تومان پیدا کردم! در برابر میکرونترلر بی ارزشی مث سری Atmega فوقالعاده با ارزشه! تازه اینکه راحت میتونی با زبان محبوبی مث پایتون واسش برنامه بنویسی ! :d

این چندتا Ebook :

آموزش کلی :
Teach Yourself VISUALLY Raspberry Pi | EbookMeme.com - Download Free eBooks

آموزش با پایتون ، اموزش ساخت گیم و... ! D:
Programming the Raspberry Pi: Getting Started with Python | EbookMeme.com - Download Free eBooks

اموزش ساخت وب سرور، ماینکرافت سرور، مدیا سنتر، وب کم قابل حمل و... !
Hacking Raspberry Pi | EbookMeme.com - Download Free eBooks

احتمالا کاربرد بازی سازی داشته که اول شده
yahoo_1.gif

دقیقاً میشه روش بازی ساخت .

VXR HUMAN

کاربر سایت
Jun 30, 2014
50
در مورد یه چیزی اطلاعات ندارید حرف نزنید لطفا! یه کامپیوتر 35/25 دلاری با 512 مگابایت رم و مصرف برق فوقالعاده پایین با CPU هفتصد مگاهرتزی و GPU یی که از OpenGL پشتیبانی می کنه، که میشه خیلی راحت همه کاری باهاش کنی! این محصول یه انقلابه در زمینه تکنولوژی، که باعث میشه هر کسی بتونه راحت یه روبات درست کنه، بدون اینکه لازم باشه کار با میکروکنترل رو یاد بگیره! ببینید چی درست کردن واسش:
Internet of Things - RasPi Espresso Machine iSPRESSO
RaspberryPi Powered Wearable Computer
Raspberry Pi Web Server
Making an autonomous boat using a Raspberry Pi (WiP)
Autonomous, Cardboard, Rasberry Pi Controlled QuadCopter
Multiple Raspberry PI 3D Scanner
PiMSO - A Raspberry Pi based Wi-Fi Oscilloscope
اینا همه با یک/چند کامپیوتر 35/25 دلاری هستن:)
3D اسکنری که اینقدر حرفه ای رو شما میتونی با کمی بیشتر از 1600 دلار درست کنی؟ البته 1600 تا واسه خیلی حرفه ایشه، کمی پایینتر بخوای که فقط صورت رو باهاش اسکن کنی میشه کمی بیشتر از 360 دلار:)
Oscilloscope(که البته Access Point ـه Wi-Fi هم هست) به این ارزونی چی؟:)
Minecraft هم اجرا می کنه حتی، یه وسیله 25 دلاری نام ببر بتونه ماینکرافت اجرا کنه:)

تمام تفسیر های شما درست . خودم لایک هم کردم ولی سر تیتر خبر رو یک بار دیگه بخون !:d

این وسیله ارتباطش به گیم چی هست ؟ بنظرت میشه روش گیم پیاده کرد ؟ مثلا crysis 3 اولترا اجرا کنه؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
این وسیله ارتباطش به گیم چی هست ؟ بنظرت میشه روش گیم پیاده کرد ؟ مثلا crysis 3 اولترا اجرا کنه؟؟؟؟

شما انگار کامنت های ما رو نمی خونی. والا ما خودمون رو خفه کردیم از بس گفتیم با این برد امولاتور و بازیهای موبایلی و ... میشه پیاده سازی کرد اونوقت شما دوباره می گی ارتباطش با گیم چی هست؟

این مثال Crysis 3 هم از اون مثالهای خنده دار بود ! با این تفاسیری که شما میگی چون PS4 هم نمیتونه Crysis 3 رو اولترا اجرا کنه ارتباطی با گیم نداره !! تو روخدا یه چیزی نگید که بعد نتونید جمعش کنید

master.mhn

کاربر سایت
Sep 15, 2009
2,775
این الان بهترین محصول دنیایی گیمه..؟
Raspberry_Pi_-_Model_A.jpg
آره,خیلی دستگاه باحالیه,سورس بعضی بازیای اپن سورس رو میتونی باهاش ببینی و تغییرشون بدی و نتیجه ی کارت رو ببینی.برای کسانی که میخوان ساخت بازی کار کنن خیلی مفید(ماینکرفت هم کامل داره :D) همچنین برای کودکان که با ساختار کامپیوتر آشنا بشن.
قیمتش هم خیلی ارزونه :D
چون خیلی کوچیکه میتونی بندازیش یه گوشه همینجور برات دانلود کنه :D

چند تومنن اینا تو ایران؟ خیلی خفنن. خیلی!
biggrin1.gif
نزدیکای دویست,یدونه خریدم :D

آخرین ویرایش:

VXR HUMAN

کاربر سایت
Jun 30, 2014
50
شما انگار کامنت های ما رو نمی خونی. والا ما خودمون رو خفه کردیم از بس گفتیم با این برد امولاتور و بازیهای موبایلی و ... میشه پیاده سازی کرد اونوقت شما دوباره می گی ارتباطش با گیم چی هست؟

این مثال Crysis 3 هم از اون مثالهای خنده دار بود ! با این تفاسیری که شما میگی چون PS4 هم نمیتونه Crysis 3 رو اولترا اجرا کنه ارتباطی با گیم نداره !! تو روخدا یه چیزی نگید که بعد نتونید جمعش کنید

جناب دعوا که نداریم داریم تبادل اطلاعات میکنیم ;)

من که نمیگم اصلا به درد نمیخوره ..... تمام حرف من اینه که این نو اوری یا قطعه خیلی خاصی نیست . اصلا من حرف شما رو قبول میکنم میگیم این برد میتونه ....و.و..و....

ولی نو اوری شاقی نیستش .. که در این لیست اول باشه

اگر بحث نو اوری باشه NVIDIA SHIELD از تمام کنسول های دستی از نظر طراحی پیشرو هستش (همین سخت افزار رو روی یک محیط بهتر کار میکردن الان غوغا میکرد مثل ویندوز یا دستگاه با استیم SYNC باشه....

در ضمن با وجود ابر قدرت های سخت افزاری گیمینگ به نظرت این جایی داره تو صنعت گیم ؟؟؟؟:|
من دیگه بحثی ندارم فقط نظرمو گفتم لطفا پستم رو نقل قول نکنید

- - -ویرایش - - -

عزیزانی که اینقدر روی انتخاب اول حساس شدن اصلا تا حالا با این برد کار کردین؟ اصلا اینو بیخیال تا حالا روی FPGA و ARM برنامه نویسی کردین بفهمید استفاده از این برد چقدر کار شما رو برای ساخت تربه های خلاقانه راحت میکنه؟

کسانی که تجربه کار با این برد رو داشتن میدونن که چه وسیله ی فوق العاده ای هست. همه کار میشه باهاش انجام داد. میتونید باهاش کلی امولاتور بسازید از آمیگا گرفته تا سوپر نینتندو و سگا و ... و به راحتی وصلش کنید به HDTV و حالشو ببرید

میتونید کلی وسیله سرگرم کننده و آموزشی با این برد بسازید

این برد الکترونیکی اینقدر شما رو سرگرم میکنه و اینقدر میتونید باهاش تجربه های جدید و خلاقانه داشته باشید که حتی تصورش رو هم نمی تونید بکنید

نریمان عزیز من هم که از روی شاد بودن حرف نمیزنم ! در مورد این قطعه تحقیق کردم !!!!

من فقط میگم تو صنعت گیم با توجه به شرایط الان با وجود این کنسول های ابر سیستم . cloud . gaik.... و.....و.....این قطعه اون قدر هم حرفی برای زدن نداره

همین

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
این RasPi واقعا عالیه! یکی از دوستام یه نسخه ازشو داشت و روش linux mint نصب کرده بود مثل چی میاورد بالا:| یه جورایی یه شاه کلید برای ساخت هرچیز الکترونیکی هست

کنسول های ابر سیستم

بعد از ابر استاد کار به ابر سیستم هم کشیده:-j

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
جناب دعوا که نداریم داریم تبادل اطلاعات میکنیم ;)

من که نمیگم اصلا به درد نمیخوره ..... تمام حرف من اینه که این نو اوری یا قطعه خیلی خاصی نیست . اصلا من حرف شما رو قبول میکنم میگیم این برد میتونه ....و.و..و....

ولی نو اوری شاقی نیستش .. که در این لیست اول باشه

اگر بحث نو اوری باشه NVIDIA SHIELD از تمام کنسول های دستی از نظر طراحی پیشرو هستش (همین سخت افزار رو روی یک محیط بهتر کار میکردن الان غوغا میکرد مثل ویندوز یا دستگاه با استیم SYNC باشه....

در ضمن با وجود ابر قدرت های سخت افزاری گیمینگ به نظرت این جایی داره تو صنعت گیم ؟؟؟؟:|
من دیگه بحثی ندارم فقط نظرمو گفتم لطفا پستم رو نقل قول نکنید

- - -ویرایش - - -

نریمان عزیز من هم که از روی شاد بودن حرف نمیزنم ! در مورد این قطعه تحقیق کردم !!!!

من فقط میگم تو صنعت گیم با توجه به شرایط الان با وجود این کنسول های ابر سیستم . cloud . gaik.... و.....و.....این قطعه اون قدر هم حرفی برای زدن نداره

همین
اگه دنبال قدرتی که الان باید R9 295 2X و I7 4970K و TitanZ صدر لیست رو آشغال می کردن.
ببین یه دستگاه 35 دلاری؛ که بتونی باهاش بازی بسازی خیلی می تونه مفید باشه. همین وسیله کلی دانش آموز رو داره می کشه تو این کار! یه دانش آموز که به این چیزا علاقه داره، چه چیزی بهتر از یه وسیله 35 دلاری که Scratch هم میشه روش نصب کرد و براحتی روش بازی ساخت؟ دیگه چرا بره یه PCـه 400-500 دلاری بگیره واسه اینکار؟ Scratch رو نگاه کن، چقدر سادس:
hp-video-screenshot.png

من بخوام همچین چیزی بسازم با C دهنم سرویسه! همین Welcome to Scratch آخرش رو بخوای تو Game Maker که موتور ساده ایه درست کنی 2 تا Event میخوای، یکی اونجایی که کدت هست، یکی هم یه Alarm دوثانیه ای که این نوشته رو حذف کنی!

VXR HUMAN

کاربر سایت
Jun 30, 2014
50
اگه دنبال قدرتی که الان باید R9 295 2X و I7 4970K و TitanZ صدر لیست رو آشغال می کردن.
ببین یه دستگاه 35 دلاری؛ که بتونی باهاش بازی بسازی خیلی می تونه مفید باشه. همین وسیله کلی دانش آموز رو داره می کشه تو این کار! یه دانش آموز که به این چیزا علاقه داره، چه چیزی بهتر از یه وسیله 35 دلاری که Scratch هم میشه روش نصب کرد و براحتی روش بازی ساخت؟ دیگه چرا بره یه PCـه 400-500 دلاری بگیره واسه اینکار؟ Scratch رو نگاه کن، چقدر سادس:
hp-video-screenshot.png

من بخوام همچین چیزی بسازم با C دهنم سرویسه! همین Welcome to Scratch آخرش رو بخوای تو Game Maker که موتور ساده ایه درست کنی 2 تا Event میخوای، یکی اونجایی که کدت هست، یکی هم یه Alarm دوثانیه ای که این نوشته رو حذف کنی!

من با بیشتر زبان های برنامه نویسی اشنام !!

ای بابا! من که نمیگم این به درد نمیخوره !! میگم چیز خیلی عجیب غریبی نیست !بله قابل تحسینه ولی نه دیگه توی یک لیست اول شده باشه#:-s

در ضمن نوشته ای پاک نمیشه

- - -ویرایش - - -

این RasPi واقعا عالیه! یکی از دوستام یه نسخه ازشو داشت و روش linux mint نصب کرده بود مثل چی میاورد بالا:| یه جورایی یه شاه کلید برای ساخت هرچیز الکترونیکی هست

بعد از ابر استاد کار به ابر سیستم هم کشیده:-j

دیگه هر کس تیکه کلامی داره منم از ابر سیستم استفاده کردم b-)

- - -ویرایش - - -

hp-video-screenshot.png

ببین این وسیله خارق العادست ! ولی نه تو گیم!!! سر تیتر خبر رو با دقت بخون!!!!

لطفا دیگه نقل قول نکن من از بحثی که به هیچ جا نمیرسه خوشم نمیاد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر