100 بازی منتخب سال 2015 از دیدگاه بازی سنتر

در سال 2015 بیشتر از همه منتظر کدام بازی هستید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    104

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
sigpic12089_39.gif

سالی دیگر از راه رسید و بازی‌سنتر مفتخر است تا با لیستی از 100 بازی مورد انتظار سال 2015، با خوانندگان همراه باشد. قبل از اینکه شروع به خواندن لیست کنید، باید توضیحاتی در مورد لیست امسال بدهم. بعد از گفت‌وگوهایی که شکل گرفت، قرار بر این شد که تغییراتی در این شماره از مقاله انجام دهیم. اگر به یاد داشته باشید، ما هر سال، برای 100 بازی رتبه بندی داشتیم (بیایید قبول کنیم!) که کاری سخت و تا حدودی بیفایده بود! امسال تصمیم بر این شد که تنها 30 عنوان مورد انتظار را رتبه‌بندی کنیم و باقی بازی‌ها را بر اساس حروف الفبا، برای علاقه‌مندان توضیح دهیم و خوانندگان را با عناوینی که شاید تا‌کنون نشنیده‌اند، آشنا سازیم. مثل هرسال، هماهنگی‌های لازم برای جمع‌آوری و مدیریت این مقاله بر عهده آقای مظفری، دبیر بخش خبر بود که تشکر ویژه‌ای از او داریم.
در کنار مقاله متنی، امسال برای کل 30 بازی و 10 بازی برتر، ویدئویی توسط دوست خوبمان آقای لقمان تهیه شده که دیدن آن‌ها خالی از لطف نخواهند بود. سعی شده این ویدئوها در حجم کم ساخته شود تا تمامی اقشار جامعه با هر سرعتی بتوانند از دیدن آن لذت ببرند. با ما همراه باشید.

Last edited by a moderator:

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
آقا صادق بیخیال به این لیستا توجهی نکن :d

من خودم باشم 60 درصد این لیست رو جابه حا میکنم :d

مطمعن باش خیلی از ماها هم بعضی جایگاه هارو قبول نداریم اصلا
من مخالف این لیست نیستم کلا و نکات مثبت هم گفتم
اما نکات منفیش هم از نظر خودم گفتم
ممنون

- - -ویرایش - - -

بر اساس اینکه 90 درصد اعضای تحریریه Wii U ندارن و تا همینجا هم خیلی مرام گذاشتن که منتظرش هستن!

ببخشید چون یک وسیله ای رو نداریم کلا نباید انتظار اومدن یک بازی رو داشته باشیم ؟
مثلا من forza 6 رو براش انتظار دارم اما One رو ندارم . یا یکسری بازیهای دیگه
ممنون

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
در بعضی بازیها بله و در بعضی ها نه (جواب قسمت bold هستش)

من اینو میخوام بدونم بر اساس چی اصلا مورد انتظارتر هست rise of tomb raider ? به نسبت زلدایی که از حدود 2011 خیلی ها در انتظارش هستند ؟ (به خصوص در خارج ایران) نه tomb raider ی که قراره بیاد و هیچ نمایشی از گیم پلیش ندیدم و نیست هم فکر کنمم که من دیده باشم

ببیند اصولا چرا یک بازی ازش انتظار بیشتری به نسبت بازی دیگه میره ؟

بر اساس قول سازنده ها ؟ بر اساس سابقه ی اون سری بازی ؟ بر اساس فن بازی ؟ بر اساس چی ؟ بر اساس هیاپ سازنده ؟ (که حدیدا دیدیم که بعضی بازیا چه چیزی براشون رخ داده در اثر بیش از حد بزرگ شدنش توسط ناشر و یا سازنده ) البته فقط یک دلیل نیست قطعا

شما وقتی که یکی از عناوین مهم این سری رو رفته باشید مثل Ocarina of time یا twilight princess یا ... و سابقه ی نسبتا قوی و میزان فن بیس این سری رو ببینید بهتر متوحه میشید که با جه سری بازی روبرو هستد به نظرم . سری بازی که به نظرم اگر حتی بدون اغراق هم بخوام بگم در اصل یکی از مهمترین سری ها (و بلکه به نظرم مهمترین) در سبک اکشن ادونچر هست .

باتوجه به پیشینه این سری بازی و سازنده و نمایش هایی (دو نمایش کوتاه اما مهم ) که داشته میشه ازش به نظرم انتظار بیشتری داشت تا rise of tomb raider
بیشتر حرفهای این پستم حالت کلی داره و سعی کردم خیلی سلیقه ای نباشه و یا فن بازی و ...
خیلی ممنون

اتفاقا حرفت کاملا سلیقه ای و فن بازی هست :d
من زلدا رو بازی کردم و بازی خوبی هست ولی اصلا براش هایپ نمی شم. حالا میخواد نمره اش 100 باشه. این موضوع ربطی به متا و امتیاز و فن بیس و... نداره.
اگر یه بازی جدید باشه بر اساس نمایش ها و قول سازنده و ... درجه هایپمون میزنه بالا :d (مثلا من شدیدا هایپ Until Dawn هستم :x)

اما در مورد یه فرانچایز این قضیه درست نیست و درجه هایپ فقط بستگی به میزان علاقه به اون فرانچایز داره. مثل اینکه شدیدا منتظر Uncharted 4 هستم حتی اگر 1 ثانیه هم ازش چیزی نمایش ندن و قولی ندن

- - -ویرایش - - -

من مخالف این لیست نیستم کلا و نکات مثبت هم گفتم
اما نکات منفیش هم از نظر خودم گفتم
ممنون

- - -ویرایش - - -

ببخشید چون یک وسیله ای رو نداریم کلا نباید انتظار اومدن یک بازی رو داشته باشیم ؟
ممنون

شما نکات منفی رو از نظر خودت نگفتی. شما گفتی چرا زلدا پایین تر از تامب ریدر هست در صورتی که متاش بالاست پس همه اعضای تحریریه باید بیشتر منتظر این بازی باشن تا تامب ریدر !! :d:-o

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,652
واقعا براى گردآورى اين مقالات و توضيحات و ويديوهاى زيبا يه دكمه تشكر زدن كم بود.
واقعا خسته نباشيد و تشكر فراوان بخاطر اين مقاله جامع و كامل،، اين ايده اى كه اول بازيهارو به حروف الفبا توضيح بدين و بعدش ٣٠ بازى برترُ انتخاب كنين عالى بود هميشه همينكارو بكنيد.
ليست نمرات و توضيحات بى نقص بود و بايد به اين انتخابها احترام گذاشت.ممنون از تيم تحرير و لقمان عزيز بخاطر اين ويديوهاى زيبا.❤️❤️❤️

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
اتفاقا حرفت کاملا سلیقه ای و فن بازی هست :d
من زلدا رو بازی کردم و بازی خوبی هست ولی اصلا براش هایپ نمی شم. حالا میخواد نمره اش 100 باشه. این موضوع ربطی به متا و امتیاز و فن بیس و... نداره.
اگر یه بازی جدید باشه بر اساس نمایش ها و قول سازنده و ... درجه هایپمون میزنه بالا :d (مثلا من شدیدا هایپ Until Dawn هستم :x)

اما در مورد یه فرانچایز این قضیه درست نیست و درجه هایپ فقط بستگی به میزان علاقه به اون فرانچایز داره. مثل اینکه شدیدا منتظر Uncharted 4 هستم حتی اگر 1 ثانیه هم ازش چیزی نمایش ندن و قولی ندن

- - -ویرایش - - -

شما نکات منفی رو از نظر خودت نگفتی. شما گفتی چرا زلدا پایین تر از تامب ریدر هست در صورتی که متاش بالاست پس همه اعضای تحریریه باید بیشتر منتظر این بازی باشن تا تامب ریدر !! :d:-o

ببخشید اگه سلیقه ای شد حرفم

اما یه لطفی کن لینکهای زیر رو ببین به نظرم :
Spike Video Game Awards - Wikipedia, the free encyclopedia

Spike's Video Game Hall of Fame recognizes the video game "franchises throughout history that have brought the industry to where it is today" - Casey Patterson, executive producer of the VGAs and executive vice president of event production for Viacom Media Networks Entertainment Group. The only inductee was awarded at the ninth annual Spike Video Game Awards on December 10, 2011. The inaugural recipient was The Legend of Zelda franchise, with Shigeru Miyamoto accepting the award.[SUP][[/SUP]

حتما لینک رو بخونید تا آخر
The Legend of Zelda - Wikipedia, the free encyclopedia

Ōkami director Hideki Kamiya states that he has been influenced by The Legend of Zelda series in developing the title.[SUP][176]
[/SUP]
The developers of the game Dark Sector have stated they have been heavily influenced by The Legend of Zelda series, and that the structure of the game is much like a Zelda game.[SUP][177]
[/SUP]
Fable series creator Peter Molyneux stated that Twilight Princess is one of his favorite games. "I just feel it's jaw-dropping and its use of the hardware was brilliant. And I've played that game through several times," he said to TechRadar.[SUP][178][/SUP]

همچنین این لینک رو
The Legend of Zelda in Popular Culture - Zelda Wiki

باتشکر

راستی فقط متاش بالاتر نیست !

نمیدونم آخه چی بگم دیگه واقعا ؟
بله اون از نظر من نکته ی منفی هست ؟ شایم اشتباه باشه , ببخشید

نمیدونم سری بازی داریم که تونسته باشه اینقدر تاثیر بگذاره واقعا ؟

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
^^
مشکل شما اینه که همه جا جار می زنید که فن بازی بده، ولی خودتون از همه فن ترید و توانایی دیدن سلیقه های متفاوت با خودتون رو ندارید!
ممنون
بحث اینه که وقتی من میدونم هیچ وقت Wii U (یا هر کنسول دیگه ای، فرقی نمی کنه) نخواهم گرفت، چرا باید منتظر بازی های انحصاریش باشم دقیقا؟

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
^^
مشکل شما اینه که همه جا جار می زنید که فن بازی بده، ولی خودتون از همه فن ترید و توانایی دیدن سلیقه های متفاوت با خودتون رو ندارید!

من اگه توایتایی دیدن سلیقه های متفاوت از خودم رو نداشتم که حداقل به انتخاب اول ایراد میگرفتم که نگرفتم , یا به اینکه چرا u4 بالاتره
بازم گفتم نظر من هست که اینا عیب این لیسته و بازم میگم از نظر من عیبه !
مگه نیمیگید سلیقه ؟ سلیقه سلیقه سلیقه ....

از سیلقه من عیب هست که یک بازی که میانگین متاش هم پایینتره و هم تاثیرش در صنعت گیم و ... کمتره و هم ثبات کیفیتش متغییر تره بیاد بالاتر از سری افسانه ی زلدا
و از همه بدتر اینکه حتی یک نمایش گیم پلی نداشته
ختم کلام من اینه

بازم میگم نظر منه این
امیدوارم شخصی ناراحت نشه از حرفهام
خیلی ممنون

- - -ویرایش - - -

^^

بحث اینه که وقتی من میدونم هیچ وقت Wii U (یا هر کنسول دیگه ای، فرقی نمی کنه) نخواهم گرفت، چرا باید منتظر بازی های انحصاریش باشم دقیقا؟
اینم نظر شماست و نه یه فکت یا حقیقت , غیر از اینه ؟
اما برای من اینطور نیست
من برام بازی مهمتر از کنسول و pc و ... هست
من به گیم علاقه بیشتر از pc یا کنسول دارم ! و متسفانه یا خوشبختانه امکان تحربه ی هر بازی روی pc نیست .

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
^^^^^
باشه نینتندو قبله عالم ! بخدا اینجا ژاپن نیست که فکر کنید باید همه عاشق نینتندو و عناوینش باشن.
من کی همچین حرفی زدم ؟
من از یکسری از سیاست های نینتندو بدم میاد و همینطور از بعضی خوشم نمیاد .
و من نمیگم فنش هستم .
در ضمن فکر کنم بد نباشه بدونید که نینتندو فقط توی ژاپن نیست طرفرداراش .
بلکه توی آمریکا هم مثلا تعداد طرفداراش نسبتا زیاده
و بیشتر مثلا در ایران هست که به نظرم خیلی شناخت خوبی ازش نیست .
(اکثریت بازیکن ها ایرانی فکر میکنند که فقط ماریو داره ! و ماریو هم فکر میکنند بچه گونه هست , در صورتی که مثلا new super mario bros u یکی از سخت ترین Platformer هاست به نظرم یا نهایتا اسم سری بازی افسانه ی زلدا رو شنیدند و تاحالا یکبار هم نرفتند و نظر هم میدهند و ...)

دیگه قصد ادامه دادن بحث ندارم در این تاپیک
امیدوارم که شخصی از حرفهام ناراحت نشده باشه
خیلی ممنون

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد

تموم شد! دلیل اینکه تو لیست پایین تره همینه! ربطی به فن بازی نداره! مگه چند نفر تو ایران wii u دارن! خودتون میدونید جوابتون چیه ولی بازم پافشاری می کنی.

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
ببخشید اگه سلیقه ای شد حرفم

اما یه لطفی کن لینکهای زیر رو ببین به نظرم :
Spike Video Game Awards - Wikipedia, the free encyclopedia

Spike's Video Game Hall of Fame recognizes the video game "franchises throughout history that have brought the industry to where it is today" - Casey Patterson, executive producer of the VGAs and executive vice president of event production for Viacom Media Networks Entertainment Group. The only inductee was awarded at the ninth annual Spike Video Game Awards on December 10, 2011. The inaugural recipient was The Legend of Zelda franchise, with Shigeru Miyamoto accepting the award.[SUP][[/SUP]

حتما لینک رو بخونید تا آخر
The Legend of Zelda - Wikipedia, the free encyclopedia

Ōkami director Hideki Kamiya states that he has been influenced by The Legend of Zelda series in developing the title.[SUP][176]
[/SUP]
The developers of the game Dark Sector have stated they have been heavily influenced by The Legend of Zelda series, and that the structure of the game is much like a Zelda game.[SUP][177]
[/SUP]
Fable series creator Peter Molyneux stated that Twilight Princess is one of his favorite games. "I just feel it's jaw-dropping and its use of the hardware was brilliant. And I've played that game through several times," he said to TechRadar.[SUP][178][/SUP]

همچنین این لینک رو
The Legend of Zelda in Popular Culture - Zelda Wiki

باتشکر

راستی فقط متاش بالاتر نیست !

نمیدونم آخه چی بگم دیگه واقعا ؟
بله اون از نظر من نکته ی منفی هست ؟ شایم اشتباه باشه , ببخشید

نمیدونم سری بازی داریم که تونسته باشه اینقدر تاثیر بگذاره واقعا ؟

صادق جان این که جای بحث نداره. اینهمه لینک و ... هم نیاز نیست. زلدا بازی خوبی هست و من قبول دارم. ولی دلیل نمیشه چون بازی خوبی هست من براش هایپ بشم !! اصلا این بازی بهترین بازی دنیا ( که نیست :d) به نظرت این دلیل میشه که من براش کف و خون قاطی کنم هایپ بشم؟
نمیدونم چه اصراری داری بگی باید اینطور باشه چون این بازی خیلی همه چیزش بالاست و ...

- - -ویرایش - - -

من کی همچین حرفی زدم ؟
من از یکسری از سیاست های نینتندو بدم میاد و همینطور از بعضی خوشم نمیاد .
و من نمیگم فنش هستم .
در ضمن فکر کنم بد نباشه بدونید که نینتندو فقط توی ژاپن نیست طرفرداراش .
بلکه توی آمریکا هم مثلا تعداد طرفداراش نسبتا زیاده
(اکثریت بازیکن ها ایرانی فکر میکنند که فقط ماریو داره ! و ماریو هم فکر میکنند بچه گونه هست , در صورتی که مثلا new super mario bros u یکی از سخت ترین Platformer هاست به نظرم یا نهایتا اسم سری بازی افسانه ی زلدا رو شنیدند و تاحالا یکبار هم نرفتند و نظر هم میدهند و ...)

دیگه قصد ادامه دادن بحث ندارم در این تاپیک
امیدوارم که شخصی از حرفهام ناراحت نشده باشه
خیلی ممنون

فروم و تاپیک جای بحث کردن هست. عیبی هم نداره. از این بحث کردن های خوب خیلی ها خیلی چیزها یاد میگیرن (یکیش خود من)

اما دقت کنید که فروم جای متقاعد کردن دیگران به پذیرش نظر شخصی نیست که متاسفانه توی این فروم و خیلی فرومهای دیگه مفهوم بحث کردن با این موضوع اشتباه گرفته میشه

Durance

کاربر سایت
Jan 19, 2014
560
وقتی داشتم لیست رو نگاه میکردم از دیدن اسم Pillars of Eternity خیلی خوشحال شدم. بازی که بقول سازندگان قصد داره تا خاطرات Baldur's Gate و Planescape : Torment رو زنده کنه.
چند روز پیش josh sawyer گیم پلی بازی رو در twitch استریم کرد که سیستم مبارزاتش برای من خیلی جالب بود. موتور Infinity هم حالت کلاسیکی بهش داده بود. :d
واقعا دم هرکسی که به یاد POE بوده گرم !

آخرین ویرایش:

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
واقعا خسته نباشید به اعضای تحریریه..
با اینکه مورد انتظارترین بازیم بدون تردید بتمنه ولی اصلا انتظار نداشتم رتبه اول رو به دست بیاره! هی لیست رو میومدم پایین خدا خدا میکردم بعدی بتمن نباشه! در نهایت دیدم اول شده و یکی از خوشحال کننده ترین لحظات بازیسنتریم برای من بود..
اصلا من سیستمم رو ارتقای اساسی دادم به خاطر بتمن! یعنی به جرات میگم تنها انگیزه اصلی من برا بازی کردن نسخه آخر آرکامه...

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,481
نام
آرش
دوستان Broken Age Part 2 توی رتبه های 31 تا 100 بود یا نه؟ من تمام مقاله ها رو نخوندم ولی دوست دارم اگه مقاله این عنوان هست بخونمش.

riri

کاربر سایت
Sep 2, 2011
87
مقاله خیلی خوبی بود. خسته نباشید!

فقط یه سوالی که دارم اینه که این لیست 100 بازی منتخب بازیسنتره یا مورد انتظارترین ها. چون اگه دومی باشه به نظرم روش انتخابتون ایراد داره وباید از طریق رای گیری بین اعضا باشه نه امتیازدهی.

lebron

کاربر سایت
Jan 21, 2011
427
فقط 10 تا اول رو خوندید شما؟
سلام
بله ویدئوی 10 تای برتر رو دیدم.نبود Order تو 10 تای برتر عجیب بود.
---------------------------------

یه نکته هم که به ذهنم میرسه، احساس میکنم این لیست نشون میده که تو گروه تحریریه دو گروه غیر رسمی وجود داره! یکی فن های ایکس باکس و دیگری فن های پلی استیشن. این لیست هم حاصل جنگ دو گروه بوده:d وجود انحصاری های هر دو کنسول مخصوصا بازیهایی مثل TR که شاید حتی نباید جز 15 تای اول میشد،به این قضیه دامن میزنه.
از جمله نکات عجیب بالاتر بودن TR که همیشه یک سری متوسط بوده ، از شاهکاری مثل BB و Zelda است که نشون دهنده ی یک پیروزی برای فن های ایکس باکس هست!همچنین راضی کننده ی اونها برای نبود جز 4 تای اول!
انتخاب بتمن که یک بازی مالتی هست به عنوان اولین عنوان، دلیل دیگری بر این ادعاست!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر