یک گزارش خبر از ساخت PS5 / PS5 Portable / PS6 در آینده می دهد

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137
این خبر رو امروز در گیمفا خوندم : بخشی رو کپی میکنم
{کازوهیکو تاکدا (Kazuhiko Takeda)، مدیر برنامه ریزی شرکت سونی، در مصاحبه ای با Asia Nikkei اعلام داشت :
"ما نمی توانیم کنسول نینتندو سوییچ را نادیده بگیریم. این کنسول به خوبی توانسته نظر مشتریان را به خودش جلب کند. مدل کسب و کار ما به گونه ای است که سعی داریم هم کنسول هایمان را به فروش برسانیم و هم فروش موارد نرم افزاری مربوط به آن را بالا نگه داریم یعنی فروش سخت افزاری و نرم افزاریمان را در حد قابل قبول در کنار هم داشته باشیم بنابراین سعی داریم کاری کنیم که مشتریان به پرداخت وجه برای محتویات مختلف ادامه دهند. به عنوان مثال از طریق خدمات مشترکین این کار را انجام دهند"}

حالا این خبر رو بذارید کنار این توییت
مهم برای شرکت ها سود هست نه پای بندی صد در صدی روی اصول گذشته
قابل توجه دوستانی که حتی احتمال این قضیه رو هم کاملن غلط و افرادی که نظر متفاوت دارن رو بی اطلاع و غیر منطقی می دونن!
و خیلی از این فیلم ها تخیلی بودن که همچین پیشگویی هایی میکردن
اما الان واقعیت اینه داریم میریم 2018 هیچ فرقی بین قدیم و جدید نیست جز پیشرفت موبایل و اینترنت همین

دمت گرم
خیلی باحال گفتی
من هم موافقم پیشرفت علمی انسان بعد از انقلاب صنعتی باعث شده یه عده از اون ور بوم بیفتن و گاهی اوقات پیش بینی های آنچنانی انجام بشه مثلن بعضی ها میگن امکان عمر جاودان یا طولانی برای انسان فراهم میشه ! در حالی که اگه قرار باشه همچین پیشرفت هایی هم باشه برای همه ی ما انسان های معمولی که فراهم نمیشه : )))
خیلی از این امکانات فقط برای یه عده ی خاص به وجود میاد
به‌طوری که کاربران خانگی روی موبایلشون هرچقدر قدرت پردازشی نیاز داشته باشن در اختیار دارن .

مطمئن باشید اگه بتونن هم شرکت های تولید کننده ی گوشی هوشمند همچین امکانی رو فراهم نمی کنن چون همیشه باید سیاست طوری باشه که هر سال افراد به خرید محصول جدید ترغیب بشن وگرنه اگه به بی نیازی مطلق برسه محصول شون که دیگه از سال بعد ورشکسته میشن!
همین اپل رو ببینید جون همه رو میگیره تازه کم کم میاد امکاناتی که برندهای دیگه قبلن داشتن رو اضافه می کنه به محصولات جدید

Sent from my iPhone using Tapatalk

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: alisantori

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
این صحبتی که کردید یاد فیلم ها دهه 60 تا 90 میلادی افتادم
تو فیلما اون دوران مثل اودیسه فضایی که دهه 60 میلادی اومده بود حدس میزدن سال 2000 همه انسان ها رفتن فضا و رو سیاره ها دیگه خونه دارن
شما از دنیا و تحولاتش بیخبری تقصیر من چیه؟ این optical computing تخیلات بنده نبود، پروژه ایه که دانشمندا بطور جدی دارن روش کار میکنن و گفتن تا چند سال دیگه عملیاتی میشه.

نکته اخلاقی: «وقتی در مورد موضوعی کاملاً بی‌اطلاع هستیم، همان بهتر که در موردش سکوت کنیم»

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
مطمئن باشید اگه بتونن هم شرکت های تولید کننده ی گوشی هوشمند همچین امکانی رو فراهم نمی کنن چون همیشه باید سیاست طوری باشه که هر سال افراد به خرید محصول جدید ترغیب بشن وگرنه اگه به بی نیازی مطلق برسه محصول شون که دیگه از سال بعد ورشکسته میشن!
همین الان آیفون X خیلی بیشتر از اونچه که کاربرا نیاز دارن قدرت داره، یعنی هیچ نرم افزاری تو اپ استور نیست که بتونه خم به ابروی این گوشی بیاره، ولی همینایی که این گوشی رو خریدن سال دیگه میرن جدیدترش رو میخرن.
در کل بله درست میگی، شرکتا همیشه یه نقص یا کاستی کوچولو تو گوشی میزارن ولی این شامل قدرت پردازشی نمیشه. تو این زمینه هیچی کم نزاشتن. فقط بازی خوب و API خوب واسه گوشیا نساختن که اونم ربطی به سخت افزار نداره. سخت افزار گوشیا روند صعودی خودش رو همیشه طی کرده.

• Like
Reactions: Ps42014

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
شما از دنیا و تحولاتش بیخبری تقصیر من چیه؟ این optical computing تخیلات بنده نبود، پروژه ایه که دانشمندا بطور جدی دارن روش کار میکنن و گفتن تا چند سال دیگه عملیاتی میشه.

نکته اخلاقی: «وقتی در مورد موضوعی کاملاً بی‌اطلاع هستیم، همان بهتر که در موردش سکوت کنیم»

نتیجه اخلاقی : لطفا ساده لوح - بچه 8 ساله نباشیم

Ps42014

کاربر سایت
Jun 24, 2017
137
همین الان آیفون X خیلی بیشتر از اونچه که کاربرا نیاز دارن قدرت داره، یعنی هیچ نرم افزاری تو اپ استور نیست که بتونه خم به ابروی این گوشی بیاره، ولی همینایی که این گوشی رو خریدن سال دیگه میرن جدیدترش رو میخرن.
نیاز هر کاربری متفاوته نمیشه به همه تعمیم داد ولی
این چیز عجیبی نیست ! همیشه دیواس های پرچمدار سال اپل از نظر فنی مشکلی در اجرای هیچ یک از برنامه های App Store نداره ! (مگه بحث باگ و عدم آپدیت باشه)
بدون هیچ تعصبی باید بگم اپل هیچ وقت در تکنولوژی پیشگام نبوده، حداقل در سال های اخیر
همین آیفون X هم تنها تجربه هایی هست که اپل از مؤفقیت امکانات گوشی های دیگه که امتحان شون رو پس دادن پیدا کرده! شرکت ها همین رو میخوان که همه برن محصول جدید رو بخرن
درباره ی اینکه بازی های سنگین برای گوشی ها بسازن به چند دلیل امکان پذیر نیست:
۱-کپی و کرک روی گوشی ها خیلی راحته و شرکت های بازی سازی همچین چیزی رو نمی پسندن
۲-اصولن هدف سازنده های گوشی هم این نیست که پلتفرم شون بخواد جای کنسول گیم رو بگیره چون موارد کاربرد گوشی متفاوته و همین طوری هم سودشون رو می برن
۳-سختی بهینه سازی رو شما نباید دست کم بگیری وقتی روی کنسول بازی ها مشکل باگ و غیره دارن انتظار دارید سازنده بیاد بازی رو برای گوشی بهینه کنه
۴-هر سال از برند های مختلف چندین گوشی معرفی میشه حتی اپل که هر سال فقط یه پرچمدار معرفی میکرد هم دیگه دو سه نوع آیفون معرفی میکنه هر سال ! و یه رقابت بی فایده هم بین برندها پیش میاد ولی روی کنسول و PC ساخت بازی هم منطقی تره و هم سودمند تر
۵-الآن میشه هارد ps4 معمولی رو ارتقا داد ، اما بیشترین هاردی که یه گوشی می تونه داشته باشه چقدره ؟ امکان نصب بازی های حجیم روی گوشی هست؟
در نهایت بازی هایی که روی گوشی ها میان همیشه برای دو سه نسل قبل هست مثل GTA های کلاسیک که الآن هست تازه اگه سازنده ببینه براش سود داشته باشه
کامپیوتر هم همیشه لازمه مثلن سیستم دیوایس های اپلی طوری هست که امکان نداره شما نیازمند کامپیوتر نشی! بعد در همچین شرایطی چطور ممکنه گوشی بخواد جای کامپیوتر و همه چیز رو بگیره
بقیه ی موارد هم که تنها با کامپیوتر حل میشه بماند

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید

اینی که شما میگی دارن روش کار میکنن تا عمومی بشه احتمالا سال 2030 یا 2040 هست نه اینده نزدیک و بعد هم یک روند پله پله داره رشدش که خودش یک دهه طول میکشه، همین اینترنت تو دهه 70 میلادی و یا لپ تاپ که تو دهه شصت میلادی وجود داشته و داشتن روش کار میکردن دهه نود به دست عموم مردم رسید و یک دهه طول کشید تا عمومی شد، این جور تحولات کشک نیست که یکدفعه از فردا بیان دست من و تو موبایل کوانتمی بدن با قدرت پردازش بی نهایت ،واقعاً این خیلی روشن هست که نسل بعدی کنسول ها سال 2020 یا اون حوالی خواهد اومد نمیدونم چرا یک عده اصرار دارن که این اتفاق نمیوفته

• Like
Reactions: alisantori

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
در اینکه شرکت ها به فکر آینده هستن اصلا شکی درش نیست اما شرکت ها هیچ وقت دوتا سه تا جلو جلو پیش نمیرن بلکه یک هدفی در نظر میگیرن بعد پیشرفتش میدن در صورت موفق بودنش همون رویه ادامه میدن تا زمانی که نظر به این باشه که این ایده دیگه موفق نیست و داره روند رشدش کم میشه .
کجا دغدغه 4k حل شده دقیقا ؟ حتی X1X با قدرتش نمیتونه بگه من کاملا همه بازی ها رو با هر کیفیتی که بخوام پیشرفت بدم 4k اجرا میکنم چه برسه که داریم به طرف 8K پیش میریم که به نظر خودم 4k کافی هستش برای بازی از اینجا به بعد باید باقی موارد بالا ببرن مثل فریم و AI و... .
عزیز من همین الانش داریم صحبت میکنیم شایعه های PS5 از 15 ترا فلاپس شروع میشه تا ... بعد کدام سخت افزاری الان میتونه حتی PS4 به اندازه کنسول دستی ارائه بده که قرار باشه 5 سال دیگه PS5 ارائه بده منطق چیز خوبیه مورد بعدی اینکه کنسول پرتابل هیچ وقت نمیتونه به قدرت کنسول مثل PS4 یا PS5 باشه اینجاست که ریزش user پیدا میکنه طرفدار های سونی طرفدار های نینتندو نیستن سونی بازار خودش داره نینتندو بازار خودش شما هنوز نمیدونین اگه قرار بود سونی بازار خودش ول کنه بیاد طرف نینتندو چند سال پیش این کارو میکرد نه اینکه کنسول دستیش به خاطر بازار اصلیش ول کنه.
15 ترا فلاپس!!
پیش بینی من برای نسل بعد کنسول اول که احتمالا سونی باشه 8 تا 9 ترافلاپس و برای کنسولی که احتمالا با تاخیر بیشتر یک سال یا شش ماهه منتشر میشه و یحتمل ایکس باکس هست بین 9 تا 10 خواهد بود. البته اینکه تصمیمششون درباره قیمت هم تاثیر گذاره در اینکه کی بیشتر قدرت گرافیکی از نظر سخت افزاری رو ارایه بده ولی مطمین باشید امکان نداره پونزده ترافلاپس یا چیزی نزدیک اون باشه
به احتمال زیاد مانور بیشتری روی سی پی یو خواهند داد و افزایش قدرت نسبت به کنسول های فعلی پرو و وان ایکس اونجا خیلی بیشتره
در اون مورد احتمالا دست سونی خیلی بازتره چون مایکروسافت با این برنامه بکواردی که راه انداخته دستش تو تغییرات سی پی یو خیلی بسته تره مگر اینکه کلا بزنه زیر همه چیز و تغییر معماری کامل بده

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
باهات موافق نیستم اصلا
اصلا کپی از کراس ویتا و فلان بیسار نیست

سوییچ کپی از یه تبلت اندرویدی بود که سال 2015 وارد بازار شده بود و کل اینترنت و بخصوص یوتیوب و سایت ها گیمینگ مسخره کرده بودن که نینتندو ایده اون تبلت رو دزدیده
حتی از شایعاتی که از یه منبع موثق قبل از عرضه سوییچ گفته بود nx ( رمز کنسول nintendo switch بود ) با همکاری یه کمپانی تبلت ساز درست میشه

uk3l_china-nintendo-switch-640x478.jpg
8y3m_nintendo-nx-morphus-x300-1.jpg

of6m_67657.jpg
ndgg_%D9%81%D8%BA%D8%B9%D8%BA%D9%81%D8%B9.jpg

جالبه بدونید این تبلت گیم پد هاش هم شارژیه هم بلوتوثی - هم جدا میشن و جدا استفاده کرد
خروجی تلویزیون tv داره - داک جدا داره ( لوازم اضافی و قابل خرید هست ) که تبلت میرفت توش هم شارژ میشه هم میشد کنسول خونگی مانند شه

و سوییچ کپی از اینه

----------------------------------

کنسول nintendo switch دقیقا همین تبلت هست

حالا ممکنه دوستانی بگن nintendo switch تبلت نیست - پس بهتره عکس زیر نگاه کنن

p0yf_%DB%8C%D8%A8%DB%8C%D9%84.jpg

بحث من سخت افزار نبود ! بحث پیاده سازی ایده خانگی و دستی بود که یه بازی رو هم بتونی با کنسول خانگی بری و هم بتونی با کنسول دستی ادامش بدی

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
15 ترا فلاپس!!
پیش بینی من برای نسل بعد کنسول اول که احتمالا سونی باشه 8 تا 9 ترافلاپس و برای کنسولی که احتمالا با تاخیر بیشتر یک سال یا شش ماهه منتشر میشه و یحتمل ایکس باکس هست بین 9 تا 10 خواهد بود. البته اینکه تصمیمششون درباره قیمت هم تاثیر گذاره در اینکه کی بیشتر قدرت گرافیکی از نظر سخت افزاری رو ارایه بده ولی مطمین باشید امکان نداره پونزده ترافلاپس یا چیزی نزدیک اون باشه
به احتمال زیاد مانور بیشتری روی سی پی یو خواهند داد و افزایش قدرت نسبت به کنسول های فعلی پرو و وان ایکس اونجا خیلی بیشتره
در اون مورد احتمالا دست سونی خیلی بازتره چون مایکروسافت با این برنامه بکواردی که راه انداخته دستش تو تغییرات سی پی یو خیلی بسته تره مگر اینکه کلا بزنه زیر همه چیز و تغییر معماری کامل بده
من شایعه ها رو گفتم وگرنه حتی همین شایعه ها هم خیلی بلندپروازانه هستش البته صحبت شما برای 3 سال دیگه یکم ضعیف اما شایعه ها هم هنوز زوده که بشه در موردش نظر داد چون 3 سال مونده و تا اون موقع میشه 1000تا تکنولوژی جدید ارائه بشه با هزینه های کمتر و قدرت بیشتر سخت افزاری.

alisantori

کاربر سایت
Jul 15, 2017
459
اینی که شما میگی دارن روش کار میکنن تا عمومی بشه احتمالا سال 2030 یا 2040 هست نه اینده نزدیک و بعد هم یک روند پله پله داره رشدش که خودش یک دهه طول میکشه، همین اینترنت تو دهه 70 میلادی و یا لپ تاپ که تو دهه شصت میلادی وجود داشته و داشتن روش کار میکردن دهه نود به دست عموم مردم رسید و یک دهه طول کشید تا عمومی شد، این جور تحولات کشک نیست که یکدفعه از فردا بیان دست من و تو موبایل کوانتمی بدن با قدرت پردازش بی نهایت ،واقعاً این خیلی روشن هست که نسل بعدی کنسول ها سال 2020 یا اون حوالی خواهد اومد نمیدونم چرا یک عده اصرار دارن که این اتفاق نمیوفته

موافقم باهات صدر درصد
اینا همه ماها میدونیم , حالا من نمیدونم چرا بعضیا خودشونو به ساده لوحی میزنن میگن از فردا فلان میشه بیسار میشه
از چیزی که حداقل حداقل 30 سال بعد میاد و عمومی میشه دست مصرف کننده عام میرسه جوری حرف میزنن انگار 2 سال دیگه تو دستشونه

وقتی هم بهشون توضیح میدی در جوابت میگه : نکته اخلاقی «وقتی در مورد موضوعی کاملاً بی‌اطلاع هستیم، همان بهتر که در موردش سکوت کنیم»
خیلی بدم میاد از اون کسایی که خودشونو عقل کل میدونن , پیامبر خداشم ادعا عقل کل بودن نداشت , اینا یه مشت متوهم بیشتر نیستن
انقدر فیلم ها تخیلی دیدن که مغزشون دیگه توانایی درک و تمایر قائل شدن بین واقیعت و توهم نداره

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: GPSY

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر