گینس 50 بازی برتر تاریخ را ثبت کرد .

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,956
نام
نـــــــویـــــــــد
سازمان رکوردهای جهانی گینس، 50 سری بازی برتر تاریخ، براساس نظر مردم را اعلام کرد .

1. Halo
  2. Call of Duty
  3. The Legend of Zelda
  4. Guitar Hero
  5. Metal Gear
  6. Super Mario Bros.
  7. World of Warcraft
  8. Gears of War
  9. Super Smash Bros.
  10. Grand Theft Auto
Pokémon
Resident Evil
Fallout
Half-Life
Sonic the Hedgehog
Counter-Strike
Runescape
FIFA
Kingdom Hearts
Final Fantasy
Pac-Man
Madden NFL
The Sims
Tomb Raider
WWE Smackdown Vs. RAW
Rock Band
LittleBigPlanet
Saints Row
The Elder Scrolls
God of War
GoldenEye 007
Bioshock
KillZone
Skate
Left 4 Dead
Need for Speed
Chrono Trigger
Gran Turismo
StarCraft
Ratchet & Clank
Pong
Tom Clancy’s
Star Wars: Battlefront
Battlefield
Diablo
Lego Batman
Mario Kart
Burnout
Crash Bandicoot
Pro Evolution Soccer

منبع

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
فقط میخوام یک چیز و بدونم چه چیزی یا چه چیزهایی باعث شد تا HALO انقدر پرطرفدار باشه ؟
به نظر من :
در مورد Halo 1 :
گیم پلی عالی در کنسولها
گرافیک عالی
داستان نسبتآ جالب
موسیقی های فوق العاده
قسمت Multiplayer بی نظیر توی کنسولها که اون زمان رسمآ رقیبی نداشت و الآن هم هنوز عالی عمل میکنه.
از همه مهم تر یه حس متفاوتی که اون موقع توی هیچ بازی ای نبود. حسی که نمیشه تعریفش کرد و باید خودت سال 2001,2002 امتحانش میکردی :D

در مورد Halo های بعدی هم اکثر موارد بالا صدق میکنه به جز گرافیک که توی این نسل با اینکه بد نبوده ولی عالی هم نبوده. به نظرم اگه کلآ Halo نسل قبل وجود نداشت و این نسل یه دفعه Halo 3 رو به عنوان اولین نسخه این سری میساختن , به محبوبیت الآنش نمیرسید.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,134
نام
حسین
نظر شما بسیار محترمه دوست عزیز من چت کردن به فارسی بسیار برام مشکله واسه همین زیاد نمیتونم مانور برم ولی هنوزم رو نظر خودم هستم که Halo بازی پر طرف داریه ولی جاش تو این لیست زیر 10 هست هنوزم فکر میکنم سری وارکرافت عظمتش از همه نظر چندین برابره سری هیلو هست با این لیستی که گینس داده به بازی های تقریبا قدیمی تر که خاطراتشون هیچ وقت از ذهن ما پاک نمیشه بی احترامی شده و بازم رو این نظرم هستم که این لیست صادقانه نبوده و ..... 50 بازی برتر تاریخ چیز الکی نیست که بشه ازش گذشت اگر به جای تاریخ یه چیز دیگه ای مینوشتن خیلی بهتر بود . خیلی چیز های دیگه و دلایل دیگه ای میتونم بگم که حسش نیست. در ضمن وقتی لیستی از 50 فیلم برتر تاریخ برای مثال بیرون میاد فیلم های کلاسیک به مراتب رتبه های برتر رو دارن این جور نیست که مثلا Hurt Locker در بالای جدول باشه. لحظات به یاد ماندنی فیلم ها و بازی ها ارزششون بیشتر از این حرفاست که با دادن این جور لیست ها نابودشون کرد . تا حالا دیدین بعضی ها تا یه بازی رو تا ته میرن ازشون میپرسین بهترین بازی که تو عمرت بازی کردی چیه . میگه الن ویک(مثال زدم)
یا ازشون میپرسین بهترین فیلمی که دیدی چیه میگه Avatar .برای من و شما و امثال ما همین مکس پین ها و Usual Suspect ها وغیره هست که میمونه.
بازم این حرفت ربطی نداره.من میتونم برات هزارتا بازی مثال بزنم که تو این لیست میتونست باشه.بازیهایی که شاید شما حتی اسمش رو هم نشنیدی.از دستگاه کمودور 64 تا آتاری و سگا-انقدر بازیه به یاد ماندنی داشته که هنوزم خیلیها روی کامپیوترشون با شبیه ساز بازی میکنن.اما این یک نظر سنجی هست.اومدن از ملت سوال پرسیدن که آقا بهترین بازی برای شما چی بوده؟اکثریت هم گفتن هیلو.محض اطلاعت هم گینس انقدر معتبر هست که آمار چرت و پرت از خودش ثبت نکنه.اکثریت به هیلو رای دادن.حالا باهاشون مشکل داری برو خفتشون کن بگو واسه چی هیلو رو گذاشتین اول.

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
ظر شما بسیار محترمه دوست عزیز من چت کردن به فارسی بسیار برام مشکله واسه همین زیاد نمیتونم مانور برم ولی هنوزم رو نظر خودم هستم که Halo بازی پر طرف داریه ولی جاش تو این لیست زیر 10 هست هنوزم فکر میکنم سری وارکرافت عظمتش از همه نظر چندین برابره سری هیلو هست با این لیستی که گینس داده به بازی های تقریبا قدیمی تر که خاطراتشون هیچ وقت از ذهن ما پاک نمیشه بی احترامی شده و بازم رو این نظرم هستم که این لیست صادقانه نبوده و ..... 50 بازی برتر تاریخ چیز الکی نیست که بشه ازش گذشت اگر به جای تاریخ یه چیز دیگه ای مینوشتن خیلی بهتر بود . خیلی چیز های دیگه و دلایل دیگه ای میتونم بگم که حسش نیست. در ضمن وقتی لیستی از 50 فیلم برتر تاریخ برای مثال بیرون میاد فیلم های کلاسیک به مراتب رتبه های برتر رو دارن این جور نیست که مثلا Hurt Locker در بالای جدول باشه. لحظات به یاد ماندنی فیلم ها و بازی ها ارزششون بیشتر از این حرفاست که با دادن این جور لیست ها نابودشون کرد . تا حالا دیدین بعضی ها تا یه بازی رو تا ته میرن ازشون میپرسین بهترین بازی که تو عمرت بازی کردی چیه . میگه الن ویک(مثال زدم)
یا ازشون میپرسین بهترین فیلمی که دیدی چیه میگه Avatar .برای من و شما و امثال ما همین مکس پین ها و Usual Suspect ها وغیره هست که میمونه.
ای اقا شما چه دل خوشی داری :D بازی قدیمی ها که تک تکشون نابود شدن و رفتن الان هم وضعیت همینه که 90 درصد شوتر ها می خواند COD شند , 90 سوم شخص ها Gears ( نمونه اش مکس پین سه ) همه FPS ها هم Halo Killer !!!
البته دوستان به سلیقه هاشون بر نخوره من نگفتم COD , GOW بازی های خوبی نیستند اتفاقا جز بازی های بسیار با کیفیت و عالی هم هستند و همین طور لذت بخش منتها می دونید عنصری که این بازی ها به نظر من کم دارند ( این فقط نظر منه ) میزان ماندگاریشون هست یعنی بازی های موندگاری نیستند و راحت بعد از مدت کوتاه ادم یادش میره. من خودم به شخصه به جز MGS 4 , Darksiders , تا حدودی هم Halo 3 , God of war 3 توی 3 سال اخیر واقعا بازی موندگاری بازی نکردم.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,134
نام
حسین
ای اقا شما چه دل خوشی داری :D بازی قدیمی ها که تک تکشون نابود شدن و رفتن الان هم وضعیت همینه که 90 درصد شوتر ها می خواند COD شند , 90 سوم شخص ها Gears ( نمونه اش مکس پین سه ) همه FPS ها هم Halo Killer !!!
کسری خدائی باید حرفت رو با طلا نوشت.واقعا راست میگی.:(بازیهای قدیمی کجا و اینا کجا.همشون شدن تقلید.این از اون تقلید میکنه اون از این.:biggrin1:دریغ از یک ذره نو آوری که آدم دیگه تو یه بازی ببینه.:(

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,210
نام
محمد
اول بگم که بنده با 360 با Halo آشنا نشدم. حدودآ 7 یا 8 سال پیش بود که به خاطر Halo 1 رفتم Xbox تهیه کردم و نسخه های اول و دوم این بازی رو هم واقعآ دوست دارم. (نسخه سوم رو نه چندان)
امتیازات فنی رو اگه بخوایم حساب کنیم که اتفاقآ Halo جلوتره ! چه من و شما دوست داشته باشیم چه نداشته باشیم !
Halo 1 : 97/100
Halo 2 : 95/100
Halo 3 : 94/100
Halo 3: ODST : 83/100

World of Warcraft : 93/100
World of Warcraft: Wrath of the Lich King : 91/100
World of Warcraft: The Burning Crusade : 91/100

از نظر فروش هم درسته WoW فروش بیشتری داشته ولی تفاوتش خیلی زیاد نیست. من آمار فروش دقیق ندارم ولی چند جا سر زدم دیدم WoW حدود 11.5 میلیون نسخه فروخته و Halo 3 هم حدود 11 میلیون نسخه. پس انقدری با هم فرق ندارن.
با اینکه WoW فوق العاده محبوب هست ولی Halo توی آمریکا همون طور که کسری گفت به یک نماد تبدیل شده. عنوانی که از نظر فروش اولیه با فیلمهای سینمایی رقابت میکنه و از نظر آمار آنلاین هم توی همین بتای اخیر فوق العاده عمل کرده.

همون طور که قبلآ گفتم خودم با این لیست خیلی مشکل دارم ولی حداقل مشکلم در زمینه Halo نیست چون بعید میدونم توی آمریکا بازی ای غیر از Halo بتونه توی همچین لیستی اول بشه.
هوا بس ناجوانمردانه سرد است
تسلیم!!!! زور طرف داران halo بیشتر از منه . اونا با لیزر و تیرو تفنگ افتادن به جونه من شمشیر زن
اگه امار هایی که دادین درست باشه کلا من زیر سوال رفتم ولی ممنون که با امار یه چیز هایی رو واسم بیشتر روشن کردین . از امریکای جهان خوار هم صمیمانه معزرت میخوام. دستم بشکنه من با امریکا در نیوفتم دیگه

SaDrA-HhH

کاربر سایت
Sep 15, 2008
3,831
نام
به یوزر کاربری مراجعه شود
بلکه بر اثر ندانستن گفتی بخاطر همین ندانستن هم هست که میگی هیلو باید جلو وارکرافت بوق بزنه.مخصوصا از نظر فروش:-":eek:

جناب اطلاعات فروش وار کرفتو با هیلو کی مقایسه میتونه بکنه؟؟؟؟؟؟

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,210
نام
محمد

کسری خدائی باید حرفت رو با طلا نوشت.واقعا راست میگی.:(بازیهای قدیمی کجا و اینا کجا.همشون شدن تقلید.این از اون تقلید میکنه اون از این.:biggrin1:دریغ از یک ذره نو آوری که آدم دیگه تو یه بازی ببینه.:(

والا منم همینو گفتم تو پستم در مورد بازی های قدیمی چرا دست از سر این کله کچل من ور نمیدارین شما دو تا نا قولا؟

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,210
نام
محمد
جناب اطلاعات فروش وار کرفتو با هیلو کی مقایسه میتونه بکنه؟؟؟؟؟؟
امریکا باز تو منافعت به خطر افتاد فلنگو بستی ناقولا؟ بیا جواب اقا رو بده . راست میگن . اقای دایناسور گفتن وارکرفت پر فروش تر از هیلو هست با امار هم گفتن باز شما میگی وارکرافت بوق بزن؟

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,956
نام
نـــــــویـــــــــد
من خودم به شخصه به جز MGS 4 , Darksiders , تا حدودی هم Halo 3 , God of war 3 توی 3 سال اخیر واقعا بازی موندگاری بازی نکردم.

با اين جُملت نابودم كردي كسري :biggrin1: مخصوصا اون كلمه ي قرمز شده

بحثتون هم بسيار زيبا بود و داراي بار فني . استفاده كرديم :biggrin1:

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,134
نام
حسین
صدرا جان این دوستمون گفت باید بوق بزنه-بنده هم با استناد به آماری که آریا داد گفتم.
بله فروش وارکرافت بیشتر هست-ولی نه انقدری که هیلو جلوش بوق بزنه.

امریکا باز تو منافعت به خطر افتاد فلنگو بستی ناقولا؟ بیا جواب اقا رو بده . راست میگن . اقای دایناسور گفتن وارکرفت پر فروش تر از هیلو هست با امار هم گفتن باز شما میگی وارکرافت بوق بزن؟
عزیزم-جان من-عمر من.شما گفتی هیلو چه تو امتیاز و چه میزان فروش-و چه محبوبیت باید جلوی وارکرافت بوق بزنه.بنده هم با استناد به آمار دایناسور:biggrin1:گفتم اصلا اینجوری نیست.
میانگین امتیازات که هیلو بیشتره.محبوبیت هم که با این نظر سنجی مشخص شد.فقط میمونه فروش که اونم اختلافشون واقعا کمه.حالا بزار هیولائی بنام halo reach عرضه بشه بهت میگم اوضاع از اینم بدتر میشه:biggrin1:فکر کنم اولین هیلو باشه که ازش خوشم بیاد:love:

آخرین ویرایش:

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
خب عمر من ... شما که از اولش نمیتونی بحث کنی ، بحث نکن ! که آخرش به مظلومیت نیوفتی و نزنی به جاده خاکی .

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,269
نام
امیر حسین
همشون شدن تقلید
دیگه بی انصافی نکنید حداقل 1% بازی های تقلیدی نیستند :d ولی خوب بازم میشه کلمه ی همه رو به کار برد :d شرمنده پارازیت انداختم :d

واقعا بهتون خسته نباشید میگم:dپیام بازرگانی خوبی بود.مرسی:d:d
آخه بازی های خوبی هم داشتیم که نوآوری داشتند ولی با این جملتون حقشون ضایع شد :d مثل LBP و MNR و HR و tLG .
اینکه بازیی از کنسول X360 نگفتم به خاطر این بود که آشنایی ندارم با بازی هاش! :d

آخرین ویرایش:

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,134
نام
حسین
دیگه بی انصافی نکنید حداقل 1% بازی های تقلیدی نیستند :d ولی خوب بازم میشه کلمه ی همه رو به کار برد :d شرمنده پارازیت انداختم :d
واقعا بهتون خسته نباشید میگم:biggrin1:پیام بازرگانی خوبی بود.مرسی:biggrin1::biggrin1:

rezabrando

کاربر سایت
Nov 17, 2007
5
ZOMG

Metal Gear زیر Call of Duty

WTF

Halo در رتبه ی نخست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:eek:

محض خنده نوشتم. هر کسی دوست داره بازی محبوبش در رتبه ی بالاتری قرار بگیره، اما همون طور که خیلی ها هم اشاره کردن، در این لیست عموم مردم مد نظر قرار گرفتن و مسلما انتظار نمی ره که Metal Gear محبوب من در بالاترین رتبه قرار بگیره. در حالی که به این لیست کاملا احترام می ذارم و با اینکه می دونم خیلی ها ممکنه بگن mgs بیشتر فیلمه تا بازی، اما دوست داشتم Metal Gear از Call of Duty بالاتر می بود و یا حداقل این Halo اول نمی بود.

ادیت: الان که دارم لیست رو می بینم باید بگم یه جورایی خیلی آزاردهنده ست. احترامم نسبت بهش کمتر شد. آخه chrono trigger یعنی از Left4Dead پایینتره؟! یعنی Chrono Cross تو این لیست جایی نباید داشته باشه؟! اینا بازیهایی هستن که تا ابد تو خاطر آدم می مونن. بیشتر بازیهایی که تو لیست ارائه شدن بسیار forgettable (از یاد بردنی) هستن. هر چند بازم برای لیست احترام قائلم اما نبود Chrono Cross خیلی ناجوره.

آخرین ویرایش:

nirvana1370

کاربر سایت
Oct 9, 2009
105
نام
POUYA
میگم گینس رو بیخیال . خود بازی سنتر بیاد نظر سنجی کنه و 50 بازی برتر تاریخ رو از نظر کاربراش منتشر کنه . تا ببینیم اگه ما بودیم چی انتخاب میکردیم .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر