گفتگو درباره سریال ارباب حلقه ها [ صحبت درباره کتاب ها در تگ اسپویلر می‌باشد ]

Amir09

کاربر سایت
Aug 10, 2008
1,709
نام
امیر
View attachment 270542
فعلا که ملت اصلا از سریال خوششون نیومده
من خودم هنوز ندیدم اما حسم میگه که اگه رقابتی بین این و house of dragon باشه قطعا house of dragon میبره 🙂
متای ۷۱ حدود ۴۰ امتیازش احتمالا بخاطر Diversity هست . یوزر اسکور گویای همه چیزه. من نمیدونم چطور کسی که اسم خودش رو میذاره منتقد به این دو قسمت بالای ۵ میده

من خودم خیلی هایپ بودم گفتم فیلم سلطان تالکین میاد سه فصل آخر Game of thrones رو میشوره میبره.

peyman_eun

کاربر سایت
Mar 18, 2020
108
خب دو قسمت ابتدایی من رو تا حدی راضی کرد و مجاب شدم که منتظر قسمت‌های بعدی بمونم. جلوه‌های بصری سریال عالی هستن و از نظر فیلمبرداری و جلوه‌های ویژه عملکرد خوبی رو شاهد هستیم. غول‌ها هم اینطور که پیداست خوب طراحی شدن هرچند تا به حال دو سه تا غول بیشتر ندیدیم. هرچقدر که سریال از جنبه‌های گرافیکی و جلوه‌های بصری خوبه ولی داستان کمی کند روایت میشه و غافلگیری‌های داستانی به اندازه کافی نیست. گاهی دیالوگ‌ها و سکانس‌های زایدی رو شاهد هستیم که اکثرأ هم مربوط به بخش‌هایی هست که نازنین بنیادی و کاراکتر نچسب اِلف سیاه پوست بازی میکنن و همین سکانس‌ها سریال رو از مسیر اصلیش خارج میکنه. به طور کلی بازیگران سریال عملکرد متوسطی داشتن یعنی نه در حد اسطوره‌هایی که پیترجکسون خلق کرده بود ماندگار میشن و نه بد بودن. انتخاب بازیگر اِلف سیاه پوست فاجعه بود و کلأ این بازیگر روی مخ هست. بهترین بازیگر در این دو قسمت به نظرم مورفید کلارک بود که مسئولیت خیلی سنگینی رو هم به دوش داشت! مسئولیت نقش گالادریل که قبلأ در سری فیلم ارباب حلقه‌ها بر عهده کیت بلانشت بود. مورفید کلارک خوب از پس نقشش بر اومده. بازیگران کودک هم اکثرأ خوب ظاهر شدن (بازیگر نقش "نوری" عالی بود. فقط اون پسره که نقش "تئو" رو داشت افتضاح بود). در مورد مقایسه این سریال با سری فیلم‌ lotr پیتر جکسون هم باید یادآور بشم که پیتر جکسون اثری رو خلق کرده بود که بعدها خودش هم نتونست موفقیتش رو تکرار کنه (سری فیلم هابیت ضعیف‌تر از سری فیلم ارباب حلقه‌ها بود). به نظر من این سریال فعلأ در حد سری فیلم هابیت هست و چیزی از اون کم نداره ولی پتانسیل این رو داره که بدرخشه و کمی به سری فیلم lotr نزدیک بشه. داستان سریال به چند بخش پراکنده تقسیم شده که بینشون سوئیچ میخوره و به طور موازی روایت میشه.
هنوز به طور دقیق مشخص نیست سریال به چه سمتی پیش میره، اینکه دارک‌تر میشه (هنوز جهان موردور به طور دقیق به تصویر کشیده نشده) یا یه چیزی در حد هابیت و پیتر پن باقی میمونه! هنوز درام سریال خوب شکل نگرفته، هنوز یه سری از کاراکترهای اصلی خودشون رو نشون ندادن (مثل سائرون، احتمالأ گاندلف و ...)، انتظار میره سکانس‌های دلهوره‌آور و جنگی سریال بیشتر بشن. سریال با موسیقی خوبی که داره گاهی این دلهوره رو در مخاطب ایجاد میکنه. در کل این سریال ارزش دیدن داره. منتظر قسمت‌های بعدی هستم.

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,481
یه جوری اینجا دوستان کوبیدن سریال هرکی بیاد بخونه پشیمون میشه برای شروع به نظرم بد نبود ، جلوه های ویژه خوب بود موسیقی متوسط رو به بالا بازی ها هم بد نبود ، لوکشین ها رو هم دوست داشتم از اول هم قرار بوده اقتباس باشه نمیدونم چرا یه سری نارحتن بله تغییر داره نسبت به سورس ولی از اول قرار همین بوده که اقتباس باشه طبق قراردادی که داشتن شروع خوبی بود در کل به بنظرم نمیگم عالی بود ولی من خوشم اومد دنبال میکنم سری رو . اینو کسی میگه که اصلا اهل سریال دیدن نیست تو این 10 سال اخیر به غیر از این دوتا سریال بیشتر ندیدم.

آخرین ویرایش:

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
یه جوری اینجا دوستان کوبیدن سریال هرکی بیاد بخونه پشیمون میشه برای شروع به نظرم بد نبود ، جلوه های ویژه خوب بود موسیقی متوسط رو به بالا بازی ها هم بد نبود ، لوکشین ها رو هم دوست داشتم از اول هم قرار بوده اقتباس باشه نمیدونم چرا یه سری نارحتن بله تغییر داره نسبت به سورس ولی از اول قرار همین بوده که اقتباس باشه طبق قراردادی که داشتن شروع خوبی بود در کل به بنظرم نمیگم عالی بود ولی من خوشم اومد دنبال میکنم سری رو . اینو کسی میگه که اصلا اهل سریال دیدن نیست تو این 10 سال اخیر به غیر از این دوتا سریال بیشتر ندیدم.
برای بار چندم، «اقتباس» نیست. اینها دارن داستانی رو تعریف می‌کنن که حق ساخت سریال ازش رو ندارن. بهترین توصیفی که میشه کرد اینه که رویه سریال lore gap‍ئه، به این شکل که تولکین نوشته این اتفاق در این سال و به این شکل اتفاق افتاد. سریال چون نمیتونه اون اتفاق رو نشون بده میاد چندین سال قبل یا بعدش رو نشون میده، یا از دید کاراکتر دیگه‌ای که اصلا تو کتاب‌ها نیست.

جدای از این، گالادریلی که زره میپوشه و backflip میزنه، هیچ شباهتی به گالادریلی که تو کتاب هست و باید باشه نداره. کتاب‌ها رو که نخوندید ولی تو همون سه‌گانه پیتر جکسن، گیملی از گالادریل بعنوان هدیه چندتا از تار موهاش رو درخواست می‌کنه، موهای گالادریل درخشش دو درخت والینور رو بازتاب می‌کنن. یه دلیلی داشت که پیتر جکسن بدبخت تو هر صحنه‌ای که گالادریل هست با نورپردازی و موسیقی و هر فن کارگردانی دیگه‌ای صحنه رو دراماتیک می‌کرد، لقبش بانوی نوره! آخه این ورژن dude bro چه شباهتی به گالادریل داره؟

هارفوت‌ها که سریال اصرار داره بگه اجداد هابیت‌ها هستن (که نیستن، هارفوت‌ها گونه‌ای از هابیت‌هان) کلا در این بخش تاریخ حضور خاصی نداشتن، خیلی از کاراکترهای اصلی داستان با یک کاراکتر اوریجینال جایگزین شدن و…

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
یجوری به سریال حمله کردن که من با ناامیدی هر چه تمام تر رفتم سراغش
ولی بعد دیدن دو اپیزود واقعا میگم رفقا انقدرا هم بد نیست!

از اول هم میشد حدس زد با کتاب اسطوره ای تالکین و سه گانه شاهکار پیتر جکسون این بندگان خدا هر چیزی بسازن بازم تیکه پارشون میکنن
کلا هر چیزی که فن بیس بزرگی داره وقتی بری تو دنیاش چیزی خلق کنی باید منتظر چنین حملاتی باشی :D

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
دوستان خیلی راحت اگه دوست ندارین نگاه نکنین این همه هیت و اعصبانیت واسه چیه :D
بزوس یا نتفلیکس یا CW فردا میان یک سریال براساس فرنچایزی که بهش علاقه داری معرفی می‌کنن، کلی هم تبلیغش رو می‌کنن، دروغ می‌بافن که آره ما به طرفدارها و سورس متریال احترام می‌گذاریم…‌‌بعد تهش میشه این، یا Resident Evil، یا Halo، یا Uncharted، یا فیلم Assassin's Creed، یا Witcher، یا Cowboy Bebop، یا Death Note، یا ده هزارتا زباله‌ای که CW میسازه، یا…

بازم بگم؟

sendo

کاربر سایت
Jul 15, 2015
2,111
نام
سالار
بزوس یا نتفلیکس یا CW فردا میان یک سریال براساس فرنچایزی که بهش علاقه داری معرفی می‌کنن، کلی هم تبلیغش رو می‌کنن، دروغ می‌بافن که آره ما به طرفدارها و سورس متریال احترام می‌گذاریم…‌‌بعد تهش میشه این، یا Resident Evil، یا Halo، یا Uncharted، یا فیلم Assassin's Creed، یا Witcher، یا Cowboy Bebop، یا Death Note، یا ده هزارتا زباله‌ای که CW میسازه، یا…

بازم بگم؟
اصلا بیان فرانچایزی که دوست دارم رو بر*** توش حقیقتا بعد یه سنی نتونستم اهمیتی قائل شم واسه این چیزا

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
دقیقا چون مو به موی کتاب نیست حق نداریم لذت ببریم باید حتما باید بدمون بیاد :D
کسی نمیگه شما و سایر دوستان «باید» بدتون بیاد، ولی وقتی یک گروهی (که کم تعداد هم نیستن) و نسبت به شما بیشتر با اون فرنچایز آشنایی دارن از وضع این اثر ناراضی‌ان، مثل این یکی دوستمون که میگه سریال خوشگله و گرافیکش بالاست پس هیترها «جوگیرن» آدم یکم زورش میاد حرفی نزنه >:D<

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
اصلا بیان فرانچایزی که دوست دارم رو بر*** توش حقیقتا بعد یه سنی نتونستم اهمیتی قائل شم واسه این چیزا
خب پس داری تجربه شخصی رو تعمیم میدی به بقیه دوست عزیز

«برای من مهم نیست، پس برای بقیه هم نباید باشه.» با این منطق هیچوقت هیچکس نباید از هیچ چیزی انتقاد کنه، چون اگر خوشت نیومد ول کن برو بذار فقط افرادی که از یک چیزی خوششون اومده حرف بزنن.

---

IMDB داره نقدهای پایین‌تر از 5/10 رو پاک میکنه :) آمازون صاحب IMDBئه

r/lotr - IMDB have deleted all the negative reviews for "The Rings Of Power". Out of 76 current reviews the lowest is a 5/10 and 65 of them are 8+/10

sendo

کاربر سایت
Jul 15, 2015
2,111
نام
سالار
خب پس داری تجربه شخصی رو تعمیم میدی به بقیه دوست عزیز

«برای من مهم نیست، پس برای بقیه هم نباید باشه.» با این منطق هیچوقت هیچکس نباید از هیچ چیزی انتقاد کنه، چون اگر خوشت نیومد ول کن برو بذار فقط افرادی که از یک چیزی خوششون اومده حرف بزنن.
تجربه شخصیم میگه نظرات و فکت های ما قرار نیست چیزی رو تو این دنیا عوض کنه

Justiciar

کاربر سایت
Jul 13, 2012
1,472
تجربه شخصیم میگه نظرات و فکت های ما قرار نیست چیزی رو تو این دنیا عوض کنه
اتفاقا می‌کنه

همونطوری که رزیدنت ایول و cowboy bebop نتفلیکس رو کنسل کرد. یه دلیلی داشت که فندوم آردا پای تریلرهای RoP می‌نوشتن:

Evil cannot create anything new, they can only corrupt and ruin what good forces have invented or made​

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر