گزارش Metacritic از عملکرد پلتفرم ها و عناوین مختلف در 2013

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
82318738259813858412.jpg

وبسایت Metacritic که نقدهای منتشر شده از عناوین مختلف را جمع آوری می کند یک گزارش کلی از سال 2013 تهیه کرده است.
در پلتفرم ها کنسول PS4 در صدر جدول قرار می گیرد. Wii U و PS3 نیز به ترتیب در مقام دوم و سوم حضور دارند. در جدول زیر متوسط امتیاز کلیه عناوین یک پلتفرم را مشاهده می کنید:

مقایسه کنسول ها و PC
(از چپ به راست: تعداد بازی ها - بسامد عرضه نمرات - متوسط متا - بازی های با متا 90 به بالا - انحصاری های خوب با متای 75 به بالا)

91866487260025639285.jpg

کنسول های دستی

39846740803916474682.jpg

در بخش بازی ها نیز، Grand Theft Auto V بیشترین امتیاز را در سال 2013 از آن خود کرده است. جدول کامل بدین شرح است:

عناوین با متای بیشتر از 90
(تمامی پلتفرم ها بجز ios)

22770730671987137760.jpg

در آخر نیز به بازی هایی که بیشترین متا را در سال گذشته بدست آورده اند اشاره می کنیم:
The Walking Dead (سال 2012 با متای 95 بر روی Xbox 360)
Batman: Arkham City (سال 2011 با متای 96 بر روی PS3)
Super Mario Galaxy 2 (سال 2010 با متای 97 بر روی Wii)
Uncharted 2: Among Thieves (سال 2009 با متای 96 بر روی PS3)
عملکرد بازی ها و کنسول ها در سال 2013 چطور ارزیابی می کنید؟
Full Report
Via

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
البته تو بررسي BF4 توسط DF اشاره شده بود قيمت GPU و CPU استفاده شده در تست كه با PS4 برابري ميكرد حدود 1200 دلار در اومده بود بدون احتساب باقي قطعات دقيقا هم گفته شده بود كه بهتره به جاي PC يه PS4 تهيه كنيد

البته اينو واسه ما فقرا گفته
واقعا فهمیدن این موضوع سخته؟بابا شاید کسی نخواد تو زندگیش این همه پول واسهpc بده.شاید بخواد پولشو تو یه جای دیگه سرمایه گذاری کنه با اینکه حتی سرگرمی اولشم گیمینگ باشه.طرف می خواد یه وسیله ی بازی بخره بشین پاش وقتشو بگذرونه و راحت با یه کیفیت خوب(پایین تر از pc)بشینه بازی کنه که واقعا نسبت به قیمتش کیفیت بالایی تحویل میده.یعنی نسبت به پولی که میدی یه ذره آش بیشتری می خوری نمونش مقایسه ی بتل فیلد .نمی خوام بگم pc بده میگم کنسول بسیار ادمو راضی نگه میداره حتی تا لحظه های پایانی.اگهpcبخری خودت باید بدویی دنبال بازی ساز تا به بازیهاش برسی اما با کنسول بازی سازا باید بدوون دنبال تو به هر نحوی شده حمایتت کنن

آخرین ویرایش:

YOMIEL

کاربر سایت
Jul 1, 2012
235
6990دلار بدی یه کارت گرافیک فقطبعد بشینی
MMO و استراتژی,MMO و استراتژی,MMO و استراتژی,MMO و استراتژی,MMO و استراتژی,MMO و استراتژی................بازی کنی؟خو که چی بشه؟:-/
یادتون رفته انگار بتلفیلد و کرایسیس مولتی پلتفرمن؟:-/
نمیدونیدTress fx که من حقیقتا نمیدونم همین چی داره برا نازیدن قرار توی نسخه نسل بعدی TOMBRAIDERاستفاده بشه؟
سونی کلی برای INDIEبرنامه ریزی کرده پس از اینم بکشین بیرون
خو من 399 دلار میدم همه رو هم دارم:bighug:
٢٤٠٠ خود كنسول+٢٠٠ بازي +پول پلاس(در نظر نمي گيرم)=٢٦٠٠
من سيستمم رو ٣٠٠٠ گرفتم همه اون بازيا رو ميتونم بازي كنم!تازه اگه مشكل دستس من دو تا دسته x360 بره pc دارم pc هم hdmi داره رو تلويزيون بازده بهتري هم داره
تازه مولتي اسكرين و بقيش هم بماند....

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
اول نسله یکم خوش باشیددرکتون میکنم یه نسل بود کم حرفی نیست:(
یعنی تا پایان نسل حاضر، پلتفرم PC قراره در جا بزنه لابد؟:-/
سونی کلی برای INDIEبرنامه ریزی کرده پس از اینم بکشین بیرون
ببین برنامه داره که در آینده فلان کار رو بکنه یا نه، بریز بیرون. در حال حاضر با داشته ها سر و کارت باشه نه با نداشته ها;) و چیزی که الان وجود داره اینه که PS3 از نظر Indie واقعا ضعیفه که سونی رو وادار کرد برنامه ای متناسب با این موضوع رو در دستور کارش قرار بده.

مشکلت اینه که همش میگی قراره فلان اتفاق بیوفته و فلان برنامه در دستور کاره. بزرگترین اشتباهت هم اینه که فکر میکنی بقیه قراره درجا بزنن. نه برادر از این خبرا نیست. این صنعت همش رقابته. بقیه دست به سینه نمیشینن که میدون رو به رقیب واگذار کنن.

پ.ن: روی صحبتم با بعضی از دوستان هر دو طرف هست، خجالت داره واقعا. بعدش میرین توی تاپیک انتقادات و میگین چرا بخش خبر اینقدر وضعش خرابه در حالیکه مسبب اصلیش خودتونید.

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,590
نام
حسین
حد اقل ما 1080 بازي ميكنيم اونا رو ولي دوستان بايد تو psn ١٠ دلار پرل بدن كه رو native بازي كنن!
ته ديگم نيست قبلن همشو رو كنسولش انجام داديم!بعدشم اصلا ته ديگ يني چي؟از ارزش بازي كم ميشه؟يا شما ديگه به انحصاري بودن نميتونيد پز بديد؟مطمين باش كسي كه يه pc high end داره پول اينو داره كه بره به خاطر tlou يه ps3 بگيره بعد بفروشتش!
اخی پایرت خور میکنید افتخار داره؟
کلا ایرانی جماعت همینو از PC GAMING یاد گرفته بخدا من بیشتر از شما از PC GAMINGسر در میارم
اگهpcبخری خودت باید بدویی دنبال بازی ساز تا به بازیهاش برسی اما با کنسول بازی سازا باید بدوون دنبال تو به هر نحوی شده حمایتت کنن
FACT
٢٤٠٠ خود كنسول+٢٠٠ بازي +پول پلاس(در نظر نمي گيرم)=٢٦٠٠
من سيستمم رو ٣٠٠٠ گرفتم همه اون بازيا رو ميتونم بازي كنم!تازه اگه مشكل دستس من دو تا دسته x360 بره pc دارم pc هم hdmi داره رو تلويزيون بازده بهتري هم داره
تازه مولتي اسكرين و بقيش هم بماند....
شما ها با هم هماهنگ کنید بعد بیاید با من بحث کنید یکیتون میاد میگه پول ندارن میرن کنسول میخرن یکیتون میگه کنسول قیمتش با PCبرابر کلا حرف های هم جبها های خودتونم نقض میکنید
بحث کلی قیمت جهانی رو حساب کنید

پ.ن: خواهشا تریپ روشن فکر بر ندارید .داریمPC VS CONSOLEبحث میکنیم یا بحث نکنید یا فتوا صادر نکنید در مورد بقیه(نمونش همین پست پایین) و تریپ مدیرت برتون نداره یا اگه میخواید بحث کنید جنبه داشته باشید.ممنون.

آخرین ویرایش:

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
این بحث اسباب بازی من از اسباب بازی تو بهتره گویا قرار نیست حالا حالا ها ریشه کن بشه . خدایا مارو زنده نگهدار تا اون روز و ببینیم .

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
بخدا من بیشتر از شما از PC GAMINGسر در میارم
باشه;)

.Maximum.

کاربر سایت
Oct 1, 2010
298
اوه اوه ببینید بحث به کجا کشیده شده:>.انگار وقتی یه خبر و اماری برای بعضیا ناراحت کننده هست کلا بحث کش دار پیش مییاد. اگه این دوستان کنسولی از همون دو سه صفحه اول، بحث رو به بیراهه نکشیده بودن روی هم این خبر 4صفحه هم پیش نمیرفت.راستی یه چیز جالب عزیزان طرفدار همون دو تا کنسول که همیشه با هم کاردو پنیرن و یه دفعه به صورت خود جوش اینجور جاها با هم متحد میشن و امار این خبر هم سر سوزنی براشون ارزش نداره دیده شده تو یکی از خبرهای دیگه حسابی دارن از خجالت هم در مییان جالبی ماجرا هم اینجاست که از امار این خبر به عنوان سند حرفاشون استفاده میکنند:d

آخرین ویرایش:

Black Prince

کاربر سایت
Apr 25, 2006
292
نام
Alireza
باز هم دعوا سر کنسول و کامیپوتر هستش که :|
شیطونه میگه بریم موس و کیبوردمون رو بفروشیم و با پولش یک PS4 بخریم یک مقدار TLOU بازی کنیم =))

امیدوارم این جنگ و دعوا ها یک روز تموم بشه :bighug:

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
بهتره به نسبت خدمات هم در نظر داشته باشید با توجه به قیمت شاید هر کسی پول نداره یه pc high end بخره خوب میبینه تا اوایل نسل با نصف همون پول میتونه یه خدماتی خیلی خیلی نزدیک به pc high end بگیره البته خوب هیچ کس به قدرت pc شک نداره در برابر کنسول ها بحث خدمات هست که بازی های انحصاری هم شامل میشه خوب الان gtav بازی کمی نیست خدایی حالا کار ندارم یه تاریخ نامعلومی برا pc هم میاد من خودم خیلی ها ر میشناسم به خاطر kz2 یا mgs کنسول ر خریدن یا همین هیلو خدایی بانجی کارش خیلی درسته و کلی بازی دیگه همه چیز به گرافیک نیست خدمات خیلی مهمتر هستند

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,989
نام
مهدی
شیطونه میگه بریم موس و کیبوردمون رو بفروشیم و با پولش یک PS4 بخریم یک مقدار TLOU بازی کنیم
به شيطونه بگين مواظب باشه نزارنش لاي ساندويچ گازش بزنن،خيلي خيارشوره:)

YOMIEL

کاربر سایت
Jul 1, 2012
235
اخی پایرت خور میکنید افتخار داره؟
کلا ایرانی جماعت همینو از PC GAMING یاد گرفته بخدا من بیشتر از شما از PC GAMINGسر در میارم

FACT

شما ها با هم هماهنگ کنید بعد بیاید با من بحث کنید یکیتون میاد میگه پول ندارن میرن کنسول میخرن یکیتون میگه کنسول قیمتش با PCبرابر کلا حرف های هم جبها های خودتونم نقض میکنید
بحث کلی قیمت جهانی رو حساب کنید

پ.ن: خواهشا تریپ روشن فکر بر ندارید .داریمPC VS CONSOLEبحث میکنیم یا بحث نکنید یا فتوا صادر نکنید در مورد بقیه(نمونش همین پست پایین) و تریپ مدیرت برتون نداره یا اگه میخواید بحث کنید جنبه داشته باشید.ممنون.
Fact!?!?!?!?!?
كجاش فكته!؟!؟!؟
لول...باشه هماهنگ ميكنيم(مگه دعوا داريم ميكنيم!؟!؟!؟)
اقا يني شما تا حالا پايرت نكردي ديگه؟
لول ....از روشن فكري منظورت حقيقته؟
از كنسول فن نميشه انتظار بيشتري داشت...من هر كدوم بازي خوبي داشته باشه در هر صورت تو يه بازه زماني ميگيرم!از xbox تا wii هم هيچ فرقي برام نداره
من هميشه چيزي كه تو اخر برام مونده pc هست و از همشون بيشتر دوستش دارم!
من ديگه نميام خوش باشيد با منطق هاي عاليتون...

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
بذارید نسل جدید هک بشه بعد گیر بدید اکثر ماها عادت کردیم همه بازی ها رو داشته باشیم هزینه ی بازی اصل به مراتب بیشتره

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
بذارید نسل جدید هک بشه بعد گیر بدید اکثر ماها عادت کردیم همه بازی ها رو داشته باشیم هزینه ی بازی اصل به مراتب بیشتره
نه باو چی چی هک بشه این psn هک شده بود هر ننه قمری میومد هنوز بلد نبود کنترلر ر دستش بگیره ایشالاه هیچ وقت هک نشه یا حداقل کسی هک psn یا live نره

гадюка

کاربر سایت
Jul 21, 2008
3,979
نام
رضا
با پولش یک PS4 بخریم یک مقدار TLOU بازی کنیم
شما لازم نیست موس و کیبورد بفروشی.اول بیا توضیح بده که کی TLOU واسه PS4 اومده تا بعد بریم سراغ بقیه ماجرا!!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر