کنفرانس X11 ماکروسافت

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,057
نام
محمد امین
k6geqzvrk7mrhdin5d.jpg

Major Nelson مدیر برنامه ریزی Xbox Live تایید کرد که ماکروسافت پنج شنبه این هفته کنفرانسی را در سن فرانسیسکو ترتیب خواهد داد که به احتمال زیاد مثل x10 سال پیش به صورت غیر عمومی برگزار میشه و فقط نماینده های رسانه ها و مهمانان ویژه در آن حضور دارن ولی امید می رود که اخبار این مراسم مثل قبل به صورت آنلاین بر روی وب سایت ها قرار بگیرند..
به نظر میرسد امسال ماکروسافت برنامه ویژه ای را برای این کنفرانس ترتیب داده و با توجه به صحبتهای افراد مسئول در روز های اخیر احتمال موفقیت این مراسم خیلی زیاد است..

از این رو بازار شایعات قبل از X11 بسیار داغ است و همه نوع احتمال در این مراسم وجود دارد که 7 برنامه برای موفقیت این کنفرانس پیش بینی میکنیم که شما در ادامه با ما موافق خواهید بود..

1- Gears of War 3 : مهم ترین عنوان انحصاری XBOX 360 در امسال این بازی است که بعد از سه سال نسخه سوم آن منتشر خواهد شد احتمال اینکه یک نمایش از این بازی داشته باشیم خیلی بالاست تا موارد تازه ای از بازی را برای ما به نمایش بگزراند..(داستان،مولتی پلیر، جلوهای گرافیکی یا معرفی کارکتر)

2- Halo: Combat Evolved : به نظر آرزو ها دارد به حقیقت می پیوند و بعد از شایعات گسترده ، معرفی بازنگری کامل این بازی اصلا دور از ذهن نیست و بهترین مکان برای معرفی او همین X11 است تا فن ها دوباره بتونند یکی از بهترین FPS های تاریخ رو با گرفیک و فریم بالاتر در این نسل تجربه کنند.

3- Avatar Kinect : شاید وجود اواتارها یکی از نکات هیجان انگیز شبکه LIVE باشد و حالا بعد از عرضه کینکت این آواتار ها میتوانن نقش بسیار مهمی را در رابطه بین کاربری ایفا کنن. ماکروسافت هم این رو به خوبی درک کرده و باید منتظر معرفی نقش تازه آواتار ها در این مراسم باشیم..

4- New Halo : هیچ بازی به اندازه Halo برای ماکروسافت پول ساز نیست و فن های این بازی هر سال منتظر عنوانی جدید از این سری هستن به نظر این کنفرانس بهترین زمان برای معرفی Halo Wars 2 هست که شاید بتوان به عنوان یک بازی استراتژیک آن را با کینکت هماهنگ کرد..

5- Forza Motorsport 4: بعد از عرضه GT5 و معلوم شدن ارزش کاری سازنده های Forza 3 حالا انتظار ها از نسخه چهارم این بازی بالا رفته ، این بازی که در E3 پارسال معرفی شد فقط یک نمایش از قابلیت های کینکت را به نمایش گذاشت و حالا باید منتظر اطلاعات زیادی از این بازی در X11 باشیم..

6- Gears Of War Kinect : کینکت یک انقلاب در ساختار گیم ایجاد کرد و تعجبی ندارد که سازندها به سمت این وسیله کنترلی بیایند و ایدهای خود را بر پایه کینکت به نمایش بگزارند ، حالا هم نوبت به Epic رسیده که دست به معرفی بهترین بازی خودش بر پایه کینکت بزنه که اصلا دور از ذهن نیست.

7. New IP : امسال کمبود عنواین انحصاری XBOX 360 در مقابل PS3 واقعا احساس می شود و هیچ بعید نیست که ماکروسافت یک عنوان تازه را برای جنگ در سال 2011 اماده کرده باشد.

آخرین ویرایش:

eskan27

کاربر سایت
Jan 8, 2011
30
x-engine در اصل موتور گرافیکی برای نسل بعد xbox هست که تیم برنامه نویس وینوز 8 روش کارمیکنن(نه تیم برنامه نویس وینوز7)
و به قول دوستمون "یک سری افکت های نسل بعدی هم به صورت خفیف برای xbox360داره"که به گول ماکروسافت تقریبا با direct 11 برابری میکنه که خیلی از محدودیتهای موجود در360 رو ازبین میبره
.....و این یعنی باید منظر بازیهای انحصاری فوقالعاده برای x360 در آینده باشیم >:d<

• Like
Reactions: Fratos

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
چه جالب:-/ عجیبه چیزی در این مورد نشنیده بودم :d میشه منبع لطف کنید ;)
اگر کسی هم اطلاعات بشتری داره بده ممنون میشم :-*
ولی چقدر دیر :-/

اصلا فکر این رو حالا حالا ها نکن !

اما یه سری امکانتش اگه به این نسل برسه اینا هست :

بالا بردن زیاد AA
بالا بردن anastropic ******ing
بالا بردن فریم ریت و افزایش Performance دستگاه
اضافه شدن تکنولوژی mipmap LOD bias texture در تکسچر ها (تکنولوژی به صورت گسترده مربوط به نسل بعدی هست)
کاملا 3D
انیمیشن های خیلی پیشرفته
و یه سری از افکت های DirectX 11

این موارد بالا مربوط به نسخه همین نسل هست نه نسل بعد

=====

توضیحات مربوط به mipmap LOD bias texture برای اطلاع بیشتر

آخرین ویرایش:

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
علاوه بر اینا کلی بازی کینکت هم هست!
راستش من خودم فکر میکردم چیزی تو چنته نداره مایکرو ولی این بازیهای بالا واقعا با ارزشن.

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
علاوه بر اینا کلی بازی کینکت هم هست!
راستش من خودم فکر میکردم چیزی تو چنته نداره مایکرو ولی این بازیهای بالا واقعا با ارزشن.
مگه میشه مایکرو چیزی تو چنته نداشته باشه، به خاطر رو کم کنی هم که شده یه سر و صدایی به پا می کنه.:d

بازیهای کینکت هم اگه از همین بچه بازیها مثل Kinectimals باشه همون بهتر که معرفی نکنه.:d

• Like
Reactions: Ayuna

sami_19

کاربر سایت
May 1, 2008
708
نام
SaMaN
New Halo
مایکروسافت هم مغز خر خورده عنوانی که میتونه به راحتی مگاتن E3 باشه رو تو X11 معرفی کنه ... ! :D

Halo Wars 2 که کلا منتفیه از نظر من چون الان که دارم نگاه می کنم بعد از منحل شدن Ensemble استودیویی بین First Party های مایکرو به اون صورت وجود نداره که بتونه استراتژی بسازه.

تو X11 همون ریمیک ـه CE تایید میشه و شک ندارم تو E3 ادامه ی داستان کورتانا و چیف رونمایی میشه ( حالا هر اسمی می خواد داشته باشه، که ریسک فوق العاده بزرگی هستش اگه اسمش هیلو 4 باشه ! )

چیزی که این مطلب ازش غافل شد استودیوی Rare هستش که واقعا اگه امسال هم یه IP جدید یا حداقل شماره ی جدید یکی از IP های قدیمیش رو معرفی نکنه باید درش رو تخت کرد بره پی کارش ! احتمالا تو X11 اون IP جدید برای این استودیوی پر پر شده - Rare - هستش.

تا E3 هم منتظر اطلاعات بیشتر از Kingdom نباشین. پیش بینیه منه البته.

• Like
Reactions: Dreadlord

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,206
نام
امیر محمود
اصلا فکر این رو حالا حالا ها نکن !

اما یه سری امکانتش اگه به این نسل برسه اینا هست :

بالا بردن زیاد AA
بالا بردن anastropic ******ing
بالا بردن فریم ریت و افزایش Performance دستگاه
اضافه شدن تکنولوژی mipmap LOD bias texture در تکسچر ها (تکنولوژی به صورت گسترده مربوط به نسل بعدی هست)
کاملا 3D
انیمیشن های خیلی پیشرفته
و یه سری از افکت های DirectX 11

این موارد بالا مربوط به نسخه همین نسل هست نه نسل بعد

=====

توضیحات مربوط به mipmap LOD bias texture برای اطلاع بیشتر
مواردی که بالا شما اشاره کردی اگر به نحو احسنت در نسل بعد فراهم بشه شاهد بازی هایی با گرافیک خیلی بهتر نسبت به نسل حاضر خواهیم بود! اما بیشتر کردن AAاز 2Xیا4Xبیشتر به دلیل ضعیف بودن سخت افزار کنسول . معماری قدیمی کارت گرافیک امکانش خیلی کم هستش!
-در نسل بعدی اگر 32XAAرا شاهد نباشیم حداقل 16Xمی تونیم داشته باشیم!
-بالا بودن فریم ریت را هم با بهینه کردن هر چه بیشتر موتور های گرافیکی فراهم میشه!
-پشتیبانی 3Dرا هم در همین نسل خواهیم داشت!
-بهبود انمیشین ها و کاراکتر ها را در همین نسل امکانش هست!البته نه خیلی زیاد!
-افکت ها و خاصیت های DX11بخصوصTESSELLATIONمستلزم پشتیبانی سخت افزار و با تغییر معماری کارت گرافیک مقدور هستش!

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,107
با تمام چیزهایی که سامان گفت موافقم.

کلا خیلی انتظار آن چنانی از این کنفرانس نداشته باشید. یکی دو تا بازی هم معرفی بشه به نظر من خوبه. E3 که نیست که:D همون هیلو ریمیک باید تایید بشه (البته اگه وجود داشته باشه) و شاید یه عنوان هاردکور برای کینکت (مثلا Panzer Dragoon یا Codename D). انتظار نداشته باشید مایکرو بیاد تو یه همچین مراسمی 6-7 تا بازی معرفی کنه. از اونور هم احتمالا درباره Avatar Kinect یه صحبت هایی میشه و نمایش زنده ازش نشون میدن و شاید یه سری قابلیت جدید لایو با استفاده از کینکت و ... .

در مورد Rare هم اگه اشتباه نکنم پارسال گفته بود چهار تا پروژه داره همزمان تو استودیو انجام میشه که بعدا معلوم شد یکیش Kinect Sports بوده. در بدبینانه ترین حالت باید یکی از این بازیها یه بازی درست حسابی هاردکور باشه مثل Perect Dark یا Kameo. اما پروژه های Rare رو من بعید میدونم تو این مراسم چیزی ازش بگن. اون میره واسه E3. کینگدامز هم همینطور.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,025
نام
آریا
یه Conker... فقط یه Conker از Rare معرفی بشه تمومه >:d<.
همین الآن اینو میخواستم بنویسم صفحه رو refresh کردم دیدم تو نوشتی ! :D چرا به دل ما نمیرسن ؟! :( حالا اگه Conker هم نساختن حداقل یه Banjo ـی آدمیزادی بسازن :(

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts خیلی هم بد نبودا :D
اون تقریبا از مسیر اصلی سری به دور بود. خب بود ولی اون چیزی نبود که باید (:D).
همین الآن اینو میخواستم بنویسم صفحه رو refresh کردم دیدم تو نوشتی ! :biggrin1:
صاحب اختیاری استاد. کامنت رو پاک میکردی :D.

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
مواردی که بالا شما اشاره کردی اگر به نحو احسنت در نسل بعد فراهم بشه شاهد بازی هایی با گرافیک خیلی بهتر نسبت به نسل حاضر خواهیم بود! اما بیشتر کردن AAاز 2Xیا4Xبیشتر به دلیل ضعیف بودن سخت افزار کنسول . معماری قدیمی کارت گرافیک امکانش خیلی کم هستش!
-در نسل بعدی اگر 32XAAرا شاهد نباشیم حداقل 16Xمی تونیم داشته باشیم!
-بالا بودن فریم ریت را هم با بهینه کردن هر چه بیشتر موتور های گرافیکی فراهم میشه!
-پشتیبانی 3Dرا هم در همین نسل خواهیم داشت!
-بهبود انمیشین ها و کاراکتر ها را در همین نسل امکانش هست!البته نه خیلی زیاد!
-افکت ها و خاصیت های DX11بخصوصTESSELLATIONمستلزم پشتیبانی سخت افزار و با تغییر معماری کارت گرافیک مقدور هستش!

منم که نوشتم مواردی که گفته شده مربوط به این نسل هست
اما AA با 2x و حالت معمولی اصلا قرار نیست بالا بره و تقریبا همون MLAA سیستم Ps3 قراره اضافه بشه با یکمی تغییرات که میشه معادل 16X
این هم صحبت های AMD در مورد اضافه کردن این موارد به 360:

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-mlaa-360-pc-article

• Like
Reactions: Fratos

Captain America

I am become Death, The Destroyer of Worlds
کاربر سایت
Aug 13, 2010
7,101
نام
Jesus
به نظرم بازی زیادی معرفی نمیکنه ولی به شدت با یک بازی جدید موافقم و خیلی نیاز حس میشه(تو سبک قدیمی مثل AC باشه خیلی باحال میشه)
ولی در مورد HALO WARS 2 فکر کنم احتمال ساختش زیاد باشه چون اگه اینجا برید لینک میبینید که یک استدویو به نام Robot Entertainment میبینید که داره Age of Empires Online میسازه ولی نکته ای که تو این استدیو معلوم به نظرم خیلی مشکوکه یک بازی دیگه هست که اسم نداره ولی در حال ساخته و به نظرم یزی نیست جز HALO WARS 2 اصلا بعید نیست اون باشه چون این ها همشون برو بچه های انسمبل هستند کلا من خوشبینم به این بازی

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
Gears of War 3 رو فکر کنم همه منتظرش باشن :D
Forza Motorsport 4 رو هم از همین الان خواهش میکنم که هایپ نکنین :D
FM4 نيازي به هايپ نداره شماره 3 كه بهترين ريسينگ اين نسل بود>:d<
اين شماره قطعا حرفي رو واسه گفتن باقي نميزاره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر