کنفرانس مایکروسافت در سمپوزیوم Hot chips درباره Xbox one

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
72862424939951705014.jpg

بیست و پنجمین سمپوزیوم Hot chips امسال به رسم هر سال با نام HC25 برگزار میشه و مایکروسافت در این سمپوزیوم کنفرانسی داره که پیرامون چیپ به کار رفته در کنسول Xbox one هست. محل برگزاری این کنفرانس دانشگاه استنفرد هست و مایکروسافت به همراه AMD و اینتل در این کنفرانس که پیرامون SoC ها هست برنامه ای رو تحت عنوان XBOX One Silicon ارائه میده John Sell و Pat O’Connor از مایکروسافت برگزار کنندگان این کنفرانس هستن مدت این کنفرانس 1 ساعت و نیم هست و در اون به ترتیب AMD با موضوع Kabini APU SoC و مایکروسافت با موضوع XBOX One Silicon و اینتل با موضوع Clover Trail+ – Intel’s Next Atom SoC پیرامون آخرین تکنولوژیها در SoC صحبت میکنن.
این کنفرانس از این جهت جالبه که مدتی قبل کاربری در نئوگاف که لینک پروفایلش در Linkedin تایید میکنه که طراح GPU در AMD هست ادعا کرده که APU/dGPU رو در Xbox one تست میکرده هنوز مشخص نیست منظور این شخص از dGPU چی بوده به همین دلیل ممکنه در این کنفرانس مایکروسافت بخشی از مشخصات سخت افزاری Xbox one رو به صورت واضح تری تشریح کنه.

Beyond3D Forum - View Single Post - Xbox One (codename Durango) technical hardware investigation (news and rumours)

http://cn.linkedin.com/in/vinberlei

Hot Chips: A Symposium on High Performance Chips | Sponsored by the IEEE Technical Committee on Microprocessors and Microcomputers in Cooperation with ACM SIGARCH

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
XBO_GPU_WM.jpg

قدرت GPU هم با شایعات مطابقت داشت.
توی دیاگرام نوشته 1.31 ترافلاپس که اگه محاسبه کنیم درسته.
768 تا ALU داشت که تو کلاک 853 کار میکردن تو هر سیکل کلاک دو تا عملگر داشت.
768x853x2=1,310,208

تا اینجا به صورت تئوریک GPU تو Xone از PS4 ضعیفتره.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
خب یعنی با این حساب در مجموع بازده حافظه X1 خیلی بیشتر از PS4 ه ؟ یعنی اینهمه خودشونو جر دادن 8 گیگ GDDR5 با 176 GBPS خیلی راحت با 32 MB مالید به الک ؟! :d
دلیلش همون سرمایه گذاری مایکروسافت هست که فکر میکردید کشک هست :D

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
خب یعنی با این حساب در مجموع بازده حافظه X1 خیلی بیشتر از PS4 ه ؟ یعنی اینهمه خودشونو جر دادن 8 گیگ GDDR5 با 176 GBPS خیلی راحت با 32 MB مالید به الک ؟! :d

خوب به همین راحتیم که نبوده مایکروسافتم خودشو جر داده 32 مگابایت حافظه استاتیک جا داده تو اون APU که خودش بالای 1.5 میلیاردتا ترانزیستور رو گرفته از اونور کامپلکسیتیم درست کرده برای برنامه نویس مارک سرنی هدفشو از انتخاب GDDR5 گفته دیگه میخواسته هم Performance معقول داشته باشه هم بازی سازا راحت باشن.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,032
نام
نیما
حالا اون مثالی که زدی رو من به یه شکل دیگه میگم چون این بنظرم معقول تره ....

من 8000 تا کارگر دارم که در هر ثانیه 176 تا جعبه میارن

تو 8000 تا کارگر داری که در هر ثانیه 68 تا جعبه میارن + 32 تا کارگر که 204 تا میارن

این معقول تر نیست ؟

Matin Nasiri

کاربر سایت
Jan 8, 2013
60
نام
Matin
این 32 مگابایته از اول هم بود جدید نیست که
سایتها با احتساب همون 32 مگابایت مقایسه کردن اون رم کارش مثل 8 گیگ رم اصلی کنسولا نیست که جمع میکنید میارینش روش

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,020
نام
محمد امین
الان من تا این پایه فهمیدم که پهنای باند XBOX ONE حدود 272 هست و مال PS4 حدود 176..!

حالا من نفهمیدم این فقط پهنای باند رم هست..؟ پهنای باند CPU و GPU هم داریم..؟ اونا چقدرن..؟

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772

تو 8000 تا کارگر داری که در هر ثانیه 68 تا جعبه میارن + 32 تا کارگر که 204 تا میارن

این معقول تر نیست ؟

نه !
اگه بخوای اینجوری مثال بزنی باید بگی که من 8000 تا کارگر دارم که 176 تا جعبه در هر ثانیه میارن ولی 600 بار باید بهشون بگی تا بیارن.
ولی من 8000 تا کارگر دارم که 68 تا جعبه در ثانیه میارن ولی 500 بار باید بهشون بگم و 32 تا کارگر دارم که 204 تا جعبه در هر ثانیه میارن ولی 3 بار باید بهشون بگم تا بیارن.
این واسه اینه که شما الان فقط داری پهنای باند تئوریک رو در نظر میگیری (صرفا کلاک ضرب در بیت ریت یعنی ایده آل ترین حالت) و نقش Latency رو در نظر نمیگیری.

amingp

کاربر سایت
Feb 27, 2010
138

این معقول تر نیست ؟

سرعت کارگر یا همون زمانی که طول می کشه جعبه ها را ببرن را در نظر نگرفتی (لتنسی) ولی مثال هم کلا جالب نیست!

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
پس با این تفاسیر اختلاف ترافلاپ x1 و ps4 حدودا 0.5 هستش که البته از نظر پهنای باند رم x 1 برتری داره به ps4 ....

اختلاف نیم ترافلاپس کمتر هست مضافا بر اینکه ایکس وان 15 تا پردازنده تخصصی دیگه روی SoC ـیش داره که کار CPU و GPU رو offload میکنن.

XBO_diagram_WM.jpg

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
775
عاغا جان من بی خیال این جعبه ها بشید :D اگه اطلاعات بیشتری هست هم بگید. از لحاظ CPU چی شد. توی اون رده کدوم بیتره؟

P3RsiAN boY

کاربر سایت
Jun 8, 2013
6,572
نام
محمد
دوستان,من رشته م کامپیوتر نیست و تقریبا از مباحث تخصص سخت افزار چیزی نمیدونم, میشه یه نفر به زبان ساده لطف کنه و بگه الان اختلاف دو کنسول روی کاغذ چقدره ؟؟؟
ممنون میشم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر