کنسولم قبل از لود شدن کامل داشبورد فریز میکنه

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
سلام دوستان.
فکر نمیکردم هیچ وقت کارم به این جاها بکشه! ولی خوب حالا که کشیده!

آقا همین 1 ساعت پیش XBox 360 رو داده بودم بچه خواهرم بازی کنه (زیر نظر خودم البته! یعنی همه کاراش رو خودم کردم، از گذاشتن بازی و ... گرفته تا لود کردن و اینها!!)

وسط بازی Tony Hawk بهم گفت قفل کرده!
منم خوب اولش فکر کردم مال خود بازی هست که گاهی اینطور میشه ولی بعدش دوباره کار میکنه.

بعدش XBox Guide رو زدم دیدم هیچ نمیاد.
DVD رو Eject کردم دیدم باز میشه ولی بازم فریز کرده.
دکمه پاور رو زدم دیدم خاموش نمیشه! :eek:

چند دفعه زدم تا بالاخره خاموش شد.

چند لحظه صبر کردم. سیم برق رو جدا کردم و دوباره جا زدم. هارد رو هم در آوردم.
روشنش کردم بدون مشکلی روشن شد ولی تا توی داشبور رسیدو User رو Login کرد، دوباره Freeze شد.
بازم پاور رو 2 یا 3 دفعه زدم تا خاموش شد.

خلاصه اعصابم ریخت به هم.
یه نیم ساعتی صبر کردم، دوباره روشنش کردم ( بدون هارد روشنش کردم) دیدم خیر! وقتی داره روشن میشه، اون چراغهای سبزش هست که به صورت دایره ای روشن و خاموش میشه ها یه بار روشن شد، حتی چراغها هم فریز شدن، بعدش دوباره راه افتاد و تا رسید به لوگوی 360 دوباره فریز شد :((

من اعصابم حسابی ریخته گل هم.
هیچ نظری ندارم که چه مرگش شده.

از نظر مشخصات هم باید بگم که:
کنسولم تاریخش 2007/2 هست. مدلش پریمیومه و از مرداد پارسال تا حالا داره کار میکنه.
ریجنش هم J هست.

از نظر شرایط نگهداری:
کنسولم فنهاش 12 ولت هست. روشهای Shroud divider کاملا روش اعمال شده.
کیس کنسول کاملا باز هست ( همیشه باز هست) و از لبه روی دوتا نوار VHS قرار داره ( تا حرارت زیرش تبادل داشته باشه) البته هنگامی که باهاش کار نمیکنم و بعد از بازی خنک شده، کاملا میپوشونمش تا گرد و خاک نگیره.
طبیعتا کنسول به صورت افقی استفاده میشه.
مکانش کاملا ثابت هست و اصلا جابجاش نمیکنم.

سایر اطلاعات:
قبلا تا 4 ساعت پشت سر هم، هم باهاش بازی کردم و اصلا داغ نمیشد.
قعلا به مانیتورم وصله.
همیشه حین بازی کردن (مخصوصا وقتی مراحل دارن لود میشن) دماش رو چک میکنم (هم CPU و هم GPU و هم زیر XClamp ها)
این مشکل فریز شدن به این صورت برای اولین باره که داره اتفاق می افته. :(:(

نکته جالب تر اینکه من دیشب حدود 1 ساعت باهاش بازی کردم و مشکلی نداشت.
اون وقتی که به بچه خواهرم دادم، حدود 15 دقیقه بود داشت باهاش بازی میکرد.
به محض اینکه فریز شد و من خاموشش کردم، DVD Drive رو کامل برداشتم و دمای همه قسمتهای هیت سینک GPU رو بررسی کردم. حدود 45-46 بود و اصلا داغ نبود.
تا حالا هیچ چراغ قرمزی هم نداده و هیچ مشکل حرارتی نداشته.
وسط بازی (حتی وقتی باهاش 4 ساعت پشت سر هم بازی کردم) هم هیچ وقت توی تصویر Artifact یا خط های اضافی یا هر نوع مشکل دیگه گرافیکی دیده نشده.

همیشه هم کنسول با نام و یاد خدا روشن میشه! (از اولین روزی که روشنش کردم تا حالا!!) :biggrin1: :biggrin1: :biggrin1:

اساتید خواهش میکنم راهنمایی کنن.
من کنسولم رو به اندازه چشمهام دوست دارم.
کمک کنین! من تازه امتحانای دانشگاهم تموم شده.
تازه گفتیم میخوایم یه دلی از عزا دربیاریم.

با توجه به این چیزهایی که نوشتم، فکر نمیکنم کنسولم اصلا مشکل حرارتی داشته باشه.

پ.ن: امشب یه بار هم که راحت توی داشبورد رفت، گیتار هیرو 3 رو گذاشتم ( باز هم بدون هارد) و وقتی میخواست منوی اصلی بازی رو بیاره، Freeze شد.

فکر کنین یه همچین مشکل مسخره ای با این همه مراقبت برای کنسول خودتون اتفاق بیفته.
خواهشا کمک کنین و مواردی رو که ذکر کردم، دقیق بخونین.

ممنون از توجه شما.

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
اه اه!

عزیزان گرامی باید خدمتتون عرض کنم که:

:(

5 دقیقه پیش کنسولم 3 تا چراغ خوشگل داد! :sick: :sick: :sick: :sick:
این چه وضعیه دیگه؟؟!

با این همه کولینگ؟
با این همه مراقبت؟
با این همه حواس جمعی؟؟
آخه چرا؟
نه جدا!
دلیل منطقیش چی بود؟ آخه نه هیچ وقت داغ میشد و نه هیچی.

کد ارورش هم همون 0102 لعنتی هست!
البته بازم تستش میکنم ببینم ارور دیگه ای هم میده یا نه.
توصیه هاتون رو شنیدارم.
البته شاید خودم دست به XClamp Replacement بزنم.
چون میدونم که نمیتونم بیام تهران و من اصفهان هستم.
درضمن خرجش خیلیه!
من تازه با زور و زحمت برای یه مانیتور LCD پول جمع کرده بودم.

طاهر رو میدونم که کارش حرف نداره ولی من الان نمیتونم پولی بدم :(

احتمال درست شدنش چقدره؟
یعنی ممکنه درست بشه؟ این که هیچ وقت داغ نمیشد! :(
پیشاپیش ممنون برای همدردی شما. ;)

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
کنسول منم همین بلا سرش اومد هی هنگ میکرد
اما دیگه رونش نکردم زنگ زدم گفتن باید بفرستی رونش هم نکن دیگه
فرستادم خوشبختانه جون سالم بدر برد .
البته نزاشتم که به 3 چراغ بکشه کارش
چون چند روز قبل ماله یکی از دوستان هم اینطوری شده بود ولی چون خیلی روشن کرده بود مثل شما
دیگه با XClamp درس نشده اما ماله من شد
احتمالش کمه 100 % مشکلش از پایه ها GPU هست
حالا شما ببر تعمیر ولی من فکر نمی کنم درست بشه !

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
ممنون که جواب دادى.
ولي دليل منطقي ميخوام که چرا با اين همه مراقبت اينطور شد.
البته ميدمش تعمير و اگه درست شد ميفروشمش به جا پول lcd ميدم يه اليت ميگيرم.
تا اونجايي که من ميدونم اليت درصد خرابيش از همه کمتره. اونو هم از همون اول ميدم xclamp هاش رو عوض کنن.
فقط خدا کنه درست بشه. کسى نظرى نداره?

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
ممنون که جواب دادى.
تا اونجايي که من ميدونم اليت درصد خرابيش از همه کمتره. اونو هم از همون اول ميدم xclamp هاش رو عوض کنن.

خوب 3 چراغ داده
خودت x-clamp کن
elite هم خرابی داره
برد فالکون X-clamp نداره
بهتر بود سایر کارهارم میکردی
سینک و بریدن قاب کنسولو.............
ولی به نظرم در کنسول باز بوده خراب کرده
90% درست میشه اگر! !! ! ! ! درست x-clamp کنی!

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
ممنون که جواب دادى.

در صورت تعمیر بعدا دوباره هم احتمال خرابیش هست.
در ضمن درصد خرابی هیچ ارتباطی به مدل های XBox 360 نداره.این مادربورد هست که توی بروز مشکل تاثیر داره.
الان شما اگر می خواید الایت بخرید باید مادربوردش Falcon باشه.مشکل گرمایی توی این مادربورد تا حد زیادی برطرف شده.
مادربورد Falcon هم خودش X-Clamp شده هست.شما فقط نیاز هست که 12 ولت و در صورتی که دوست دارید SM رو بدید انجام بدن براتون.البته هر دوی این کارها رو هم خودتون می تونید انجام بدید.
XBox 360 فقط باید رعایتش رو کنی... ;)

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
ممنون که جواب دادى.

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
ممنون که جواب دادى.

چرا پست قبلیت رو کپی می کنی.دلیل منطقیش اینه که مادربورد های قبلی XBox 360 یعنی Launch و Zephyr ایراد داشتن که این مشکل برای درصد بیشتری از افراد که مادربورد کنسولشون این 2 مدل بوده پیش اومده.مخصوصا Launch.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
من تازه متوجه این تاپیک شدم ببخشید که دیر پست زدم
نمیدونم هنوز مشکل برطرف شده یا خیـــر.؟

در مورد روش هایی که انجام دادید خوب و در حدی کافی بوده ولی نصب سینک برروی سایرقطعات
می توانست درصدی از گرمای کنسول رو کاهش بده.

هر چند که ممکن است تا 2 درجه به دمای GPU اضافه کنه ولی ارزش کاهش دمای 19 درجه را در کنسول دارد.

همین طور نصب فن پشت کنسول می تواند به راحتی 5 درجه از گرمای کنسول را کاهش دهد.

کارهایی که انجام دادید رو رد نمیکنم ولی باز گذاشتن در کیس کنسول کار جندان زیبایی نیست.
هر چند که شما با این تفکر در کیس کنسول رو باز نگه داشتید برای تهویه بهتر، ولی تا الان تا حدی
ثابت شده باز گذاشتن در کیس کنسول انچنان تاثیری که انتظارش رو دارید را ندارد.

یک نکته رو هم بگم اینکه گفتید کنسول گرمایی بسیار پایینی داشت و اصلا مشکل حرارتی قبل رو نداشته
و چرا سه چراغه داده، رو نمیشه دقیق گفت ولی میشه این موضوع و دلیل رخداد آن را از کیفیت ساخت
پایین برد کنسول دانست که به مرور تحلیل رفته است. (البته زیاد خودم معتقد نیستم کاملاً )

با این چیزها و مواردی که شرح دادید میشه این طور تصور کرد که مشکل نباید بزرگ و غیر قابل حل باشد
هر چند که خطای 0102 داده.

شما در همین تالار به تاپیک X-Clamp Replacement Full Tutorial برید قطعاً تاحدی میتونه به شما در تعمیر
کنسول کمک کنه و بقیه آن به حساسیت شما و میزان تجربه شما در کارهای فنی بستگی داره و کمی هم خلاقیت.

اگر مورد دیگری پیش آمد و یا کنسول به لطف خدا مشکلش برطرف شد خبری دهید.

+---------------------------------+

silent_hill54
مورد بحث جدی است لطفاً شوخی نکنید

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
چرا پست قبلیت رو کپی می کنی.دلیل منطقیش اینه که مادربورد های قبلی XBox 360 یعنی Launch و Zephyr ایراد داشتن که این مشکل برای درصد بیشتری از افراد که مادربورد کنسولشون این 2 مدل بوده پیش اومده.مخصوصا Launch.

من شرمنده م. پست قبلي رو کپي نکردم. الان فقط ميتونم با gprs بيام تو فروم. من يه بار پست دادم ولي چون گوشي درست آنتن نميداد دودفعه send reply رو زدم و براي همين بار دوم زيادى بود و من حواسم نبود که يه بار پست دادم. الان هم نميتونم multi quote کنم براى همين وجبورم چند تا پست بزنم.

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
در جواب جناب soheil_black ميشه ازتون بپزسم کى کنسول شما اينطور شد و الان چند وقته درستش کرديد و الان چه مدته که داره کار ميکنه؟ آيا بازم مشکلي داشته تا حالا يا نه؟
و اينکه از کدوم روش x-clamp replacement استفاده کرديد؟ از روش lawdawg يا rbjtech؟ قطعاتي رو هم که استفاده کرديد راحت گير آورديد يا نه? آخه مثلا واشر شماره ۱۰ رو اگه به ابزار فروش بگيم حاليش هست؟ آخه کار فروشنده هاي ايران که نظم و ترتيب نداره.
در ضمن من نميدونم از کدوم يکي از اين دو روش استفاده کنم. تازه روش rbjtech که خودش دو نوع هست. يکى MK1 و ديگريش MK3.

از آقا خليل گل هم براى جوابشون تشکر ميکنم.
بايد در جواب آقا خليل بگم که باز گذاشتن در کيس طبق اندازه گيرى هاي من تو خنک موندن cpu و dvd drive خيلى تاثير داره. البته من اصلا دنبال پيدا کردن و نصب heatsink اضافه نبودم.
من اون روشهاش رو مطالعه کردم و همچنين کل ديروز رو به مطالعه تاپيک official تعويض x-clamp توى xbox-scene.com گذروندم. مطالب خيلي زيادى برام روشن شد.

اين همه مراقبت کردم ولي به يه نکته خيلي اساسي و کوچيک توجه نکردم. خير سرم overclocker هستم مثلا.
اين نکته رو همه دوستان بهش توجه کنن.
عمر مفيد بهترين خمير سيليکن ها حتى as۵ بيشتر از ۶ ماه نيست و بعدش به خاطر سرد شدن و گرم شدنهاى مکرر خاصيت خودشون رو از دست ميدن و کم کم بيشتر به عايق گرمايي تبديل ميشن. من بعد از ۱۰ ماه بازى حتي ۱ ثانيه هم به اين مشکل فکر نکردم و يه بار هم خميرش رو عوض نکردم.
به همين دليل وقتي هي فريز ميکرد وقتي دست به سينک gpu ميزدم خنک بود.
اگه خميرتون رو با as۵ عوض کرديد به نظر من حداقل هر ۶ ماه يکبار دوباره خمير رو عوض کنيد و اگه از خميرهاي متفرقه حتى thermal take و zalman استفاده کرديد هر ۱ ماه يکبار عوضش کنيد. من براي واتر کول گرافيکم از يه خمير ترمال تيک استفاده ميکنم و با اينکه بد نيست ولي هر ۲ ماه سفت ميشه و بايد عوضش کرد.
من امروز فردا ميرم دنبال قطعاتش و ميبىنم که چي ميشه.
انشاء الله که درست ميشه.

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
عمر مفيد بهترين خمير سيليکن ها حتى as۵ بيشتر از ۶ ماه نيست و بعدش به خاطر سرد شدن و گرم شدنهاى مکرر خاصيت خودشون رو از دست ميدن و کم کم بيشتر به عايق گرمايي تبديل ميشن. من بعد از ۱۰ ماه بازى حتي ۱ ثانيه هم به اين مشکل فکر نکردم و يه بار هم خميرش رو عوض نکردم.
به همين دليل وقتي هي فريز ميکرد وقتي دست به سينک gpu ميزدم خنک بود.
اگه خميرتون رو با as۵ عوض کرديد به نظر من حداقل هر ۶ ماه يکبار دوباره خمير رو عوض کنيد و اگه از خميرهاي متفرقه حتى thermal take و zalman استفاده کرديد هر ۱ ماه يکبار عوضش کنيد. من براي واتر کول گرافيکم از يه خمير ترمال تيک استفاده ميکنم و با اينکه بد نيست ولي هر ۲ ماه سفت ميشه و بايد عوضش کرد.
من امروز فردا ميرم دنبال قطعاتش و ميبىنم که چي ميشه.
انشاء الله که درست ميشه.
یعنی 1 ماه دیگه باید خمیر سیلیکونه سینکو عوض کنم باز بزنم !:confused:
پس gpu 360 و سایر موارد چطوری بیشتر از 1 ماه کار میکنن؟!!!(سیلیکونش)
منظورم اینه که من سینک گزاشتم رو رمها 1 ماه دیگه باید بکنم از جاش!!

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
من فکر نمیکنم در وسایلی مثل کنسول از خمیر سیلیکونهایی استفاده کنن که لازم باشه هر چند ماه یه بار تجدید بشه چون با اشکال در سرویس و گارانتی مواجه میشه و اگه ماکروسافت بخواد هر چند ماه تموم کنسولا رو فراخوان کنه که ...
تا اونجایی که دیدم از ورقهای مخصوصی بجای خمیر در 360 استفاده میکنن که عمرشون محدود نیست و در بعضی از سیستمهایی که قابلیت تعویض خمیر در اونا وجود نداره و یا مشکله ازشون استفاده میشه .
درکل 360 مشکل حرارت یه بخش از اشکالاتشه و بخش دیگه اون به کیفیت ساخت برمیگرده .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر