کدوم دسته بهتره ؟ ( PS3 Vs. X360 )

دسته ی کدام کنسول بهتر است ؟ ( PS3 , XBOX360 )

• Playstation 3

رای‌ها: 145 37.6%
  • XBOX 360

رای‌ها: 214 55.4%
  • من دسته ی PS3 ( یا XBOX 360 ) رو تست نکردم .

رای‌ها: 27 7.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    386
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Hulk_1

کاربر سایت
Apr 13, 2008
1
نام
امیر
به نظر من دسته ps3 خیلی بهتر هست نسبت به xb360 چون واقعا هم سبک هست همه دکمه های خیلی نرمی داره و هم خیلی خوش دست.
بعدشم اصلا کثیف نمیشه که بخوایم مثل دسته ی xb360 هر چند مدت تمیزش کنیم.

Last edited by a moderator:

MGS4_Snake

کاربر سایت
Mar 19, 2008
56
نام
علی
جان من نگاه كنيد! خوب اول صفحه گفته شده! كه فن بوي بازي در نياريد. هر كس 360 داره ميگه 360 و هر كس هم PS3 داره ميگه PS3 !! اين كار ها يعني چي! خب نميتونيد با هم مقايسه كنيد؟
به نظرم دسته 360 بهتر :
RT و LT اش خيلي خوبه هرچند براي PS3 هم بهبود يافته! و از اون حالت گند PS2 كه پدرت در ميومد بزني دكمش رو خارج شده ولي باز براي 360 بهتر!
وزن متعادل 360
جايگيري راحت دست به طوري كه كاملا به همه كليد ها مسلطي يادم توي PS2 هر وقت فوتبال بازي ميكردم مشكل پيدا ميكردم! البته توي PS3 وقت نشد فوتبال بازي كنيم :biggrin1: ولي بازم باهاش مشكل داشتم.
دست حداقل من توي كل سري دسته هاي PS شروع به عرق كردن ميكنه! و فورا ليز ميخوره توي PS3 هم همين مشكل بود برام ولي در X360 اينجوري نبود.
اون گودي سر آنالوگ ها توي 360 خيلي براي من مفيد چون وقتي كه چند ساعت از كار ميگذره و دستم خسته ميشه ! توي PS2 هي دستم ليز ميخورد! آخه توي PS3 زياد بازي نكردم كه بگم چنين امري بود يا نه ولي چون آنالوگ هاش عوض نشده پس حتما هست ولي در 360 اصلا اينجوري نميشه برام.
راحتي كه دسته 360 داره PS3 نداره.
فرمي كه كف دست آدم روي 360 قرار ميگيره باعث ميشه آدم لذت ببره! و ارتباط بيشتري بر قرار كنه (روانشناس ها اعتقاد دارند اگر كف دست آدم با محيط بيشتر در ارتباط باشه اون حس واقعي محيط بهش القاء ميشه ولي من توي دسته هاي PS3 ديدم! كف دستم خوب جفت و جور نميشد ولي در 360 اين چنين بود)
ظاهر X360 خيلي قشنگ تر از PS3هركس بگه نيست يك فن بدجور! خداييش ببينيد ديگه وقتي از جلو دو دسته رو ميزاريم كنار هم خيلي مال 360 باحال! اگر تونستم يك عكس از جلو دوتا دسته گير ميارم تا ببينيد.
همين ديگه!
اولاً که LT و RT دسته پلی 3 هم مثل X360 ( شما دسته PS3 دستت نگرفتی اینو می گی )
وزن دسته های Dual shock پلی 3 هم بسیار مناسبه
دلیل بیارید که راحتی دسته X360 از پلی 3 بیشتره ( روی هوا سخن نگید )
مشکل عرق کردن واسه همه هست ولی کسی تا به حال به مشکل بر نخورده تا اونجا که من می دونم
فکر کنم یه فن 3 اتیشه فقط می تونه بگه دسته 360 قشنگتر از پلی 3 هستش.
در ضمن پلی 3 قابلیت 6 محوری رو داره که X360 نداره
شما بیا یهو بگو که PS3 با دستش بره بمیره دیگه !!!
یکی باید به شما بگه فن بوی بازی در نیارید.

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
اولاً که LT و RT دسته پلی 3 هم مثل X360 ( شما دسته PS3 دستت نگرفتی اینو می گی )
وزن دسته های Dual shock پلی 3 هم بسیار مناسبه
دلیل بیارید که راحتی دسته X360 از پلی 3 بیشتره ( روی هوا سخن نگید )
مشکل عرق کردن واسه همه هست ولی کسی تا به حال به مشکل بر نخورده تا اونجا که من می دونم
فکر کنم یه فن 3 اتیشه فقط می تونه بگه دسته 360 قشنگتر از پلی 3 هستش.
در ضمن پلی 3 قابلیت 6 محوری رو داره که X360 نداره
شما بیا یهو بگو که PS3 با دستش بره بمیره دیگه !!!
یکی باید به شما بگه فن بوی بازی در نیارید.

اینکه یک کسی فکر میکنه دسته فلان کنسول از اون یکی بهتره یک نظر شخصیه و شما کسی نیستی که لازم باشه برات دلیل بیاره.
هر کی باید نظرشو بگه و همینطور که اسمش روشه این فقط یک نظره.
کاربر MGS4_Snake و GamerSpidy این مدت پست های اسپم و فن بوی وار زیاد دادن و همین طور دارن ادامه میدن. یک پست اسپم دیگه و دسترسیشون قطع میشه.
اگه فکر میکنین جنبه بحث کردن ندارین و هی میخواین مسخره بازی کنین توی بحث شرکت نکنین!

PS: دوباره میگم. توی تاپیک بیان و نظرتونو رو بگین اونم به صورت درست و بدون مسخره بازی (و مسخره کردن دیگران). اینکه یک کسی دیگه فکر میکنه کدوم دسته بهتره مهم نیست و دلیل نداره شما به راه راست هدایتش کنین!

آخرین ویرایش:

6800gt

کاربر سایت
Jun 23, 2007
46
اینکه یک کسی فکر میکنه دسته فلان کنسول از اون یکی بهتره یک نظر شخصیه و شما کسی نیستی که لازم باشه برات دلیل بیاره.
کاربر MGS4_Snake و GamerSpidy این مدت پست های اسپم و فن بوی وار زیاد دادن و همین طور دارن ادامه میدن. یک پست اسپم دیگه و دسترسیشون قطع میشه.
اگه فکر میکنین جنبه بحث کردن ندارین و هی میخواین مسخره بازی کنین توی بحث شرکت نکنین!

PS: دوباره میگم. توی تاپیک بیان و نظرتونو رو بگین اونم به صورت درست و بدون مسخره بازی (و مسخره کردن دیگران). اینکه یک کسی دیگه فکر میکنه کدوم دسته بهتره مهم نیست و دلیل نداره شما به راه راست هدایتش کنین!

وقتی یکی میاد به این راحتی پست ها رو پاک میکنه . چطور میشه آزادانه نظر داد . ببخشید میشه پروفایل مدیر کل رو به من بدید . باهاش یه کار خصوصی داشتم . با تشکر

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
وقتی یکی میاد به این راحتی پست ها رو پاک میکنه . چطور میشه آزادانه نظر داد . ببخشید میشه پروفایل مدیر کل رو به من بدید . باهاش یه کار خصوصی داشتم . با تشکر

این پنجمین دفعه هست که بعد از پاک شدن پستت بازم پست میزنی و موضوعات بیربط به تاپیک رو مطرح میکنی.
دسترسیت به مدت چهار روز قطع میشه تا متوجه شی اینجا با کسی شوخی نداریم.

قانون شماره 19) چنانچه نسبت به یک کاربر یا مدیر اعتراض و یا انتقادی دارید به وسیله پیام خصوصی ‌آنرا برای مدیران ارشد سایت ارسال نمایید، هرگونه تاپیک و ارسال اعتراض آمیز و یا انتقاد آمیز در رابطه با یک کاربر و یا مدیر بدون اخطار قبلی سریعا حذف و در صورت تکرار با آن کاربر برخورد خواهد شد. چنانچه کاربری نسبت به پاک شدن پست یا تاپیکش اعتراضی دارد فقط و فقط پیام خصوصی ای حاوی لینک تاپیکی که پست کاربر در اون قرار داشته به یکی از مدیران سایت می فرستد و دلیل پاک شدن را جویا می شود. در صورت مشاهده پست هایی از قبیل: چرا پستمو پاک کردین، دلیل پاک شدن پستم چیه، این چه وضعشه همه پست های منو پاک کردین و ... دسترسی کاربر به مدت تعیین شده از انجمن ها قطع خواهد شد.

قبل از فعالیت در سایت قوانین رو با دقت مطالعه کن!

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
من قبلا اینجا نظر دادم اما خوب با اجازه دوستان دوباره هم نظر میدم... :blushing:

به نظر من دسته XBox 360 بیشتر پسند افرادی هست که دست هاشون بزرگ هست و یا بقولا گنجایش وسایل بزرگ رو داره.اما PS3 دقیقا برعکس.

ولی کلا دسته XBox 360 به خاطر هیکلش خوش دست تر هست...اما دسته PS2 یا همون PS3 از نظر کلید هاش خیلی بهتر هست.

این نظر شخصی من هست... :love:

GamerSpidy

کاربر سایت
Mar 2, 2008
163

آخه من چی گفتم که منو با اون کاربر جمع میبندی
من فقط نظر خودمو دادم همین
از اون کاربری هم که گفته بود شک و من گفتم منظورت Vibration هست هم معذرت میخوام منظوری نداشتم

razps5

کاربر سایت
Mar 4, 2008
74
نام
Alireza
من تا حالا دسته x360 رو نگرفتم دست ولي به نظرم تنها مشكل قابل چشم پوشي كه دسته ps داره اينه كه يه مقدار آنالوگ سمت چپ برا انگشت شست يخورده راحت نيست كه البته اولش.. البته كلا فكر كنم چون دستام بزرگ نيست با دسته ps راحت تر باشم و طرزي كه تو دست جا ميگيره رو خيلي دوست دارم و برام راحترته
دسته ps2 م دوتاش خراب شده يكم و خيلي راحتم باهاش ولي دسته ps1 م هنوز سالمه و زياد نسبت به دسته ps بالاتر احساس راحتي نميكنم ولي كلا بخوايم حساب كنيم بستگي به علاقه و دست طرف داره بيشتر

A.N.X

کاربر سایت
Dec 6, 2007
575
نام
علی
میشه گفت نسبتا دسته 360 سرتره. من که زیاد ps بازی کردم به جرات میتونم بگم این دسته خیلی خوش دست تره و مخصوصا در بازی های FPS که دیگه محشره. همینطور میشه به شوک قوی دسته 360 اشاره کرد.
البته اینها دلیل نمیشه که دسته ps بیخود باشه بلکه بالعکس این دسته هم با تکنولوژی sixaxis حرفهایی برای گفتن دارد. یکی دیگر از تفاوت ها هم وزن کم دسته ps هست که میشه از آن به عنوان نقطه ضعف یاد کرد.
در کل و با در نظر گرفتن تمام موارد من نمره 9.5 را برای دسته 360 و نمره 7 را برای ps3 درنظر میگیرم.
تمام موارد فقط نظر شخصی من بود و همانطور که دیدید نقاط ضعف را نیز گفتم.

WILDCAT

کاربر سایت
Jun 5, 2007
1,572
نام
Noctis LuciS Caelum
خب ما هم تومدیم نظر بدیم . لطفا کلشو بخونین نگین دارم تعریف میکنم .
من دسته 360 رو ps3 را دستم گرفتم . چون اول از ps3 شروع کردم دیدم نه 360 باید بیاد پهلو این دسته آب خوردن یاد بگیره ( تمام چیزی که انجام دادم را میگم از دوستداران 360 معذرت می خواهم حالا بقیشو بخونید .
و بعد از 3 ماه یک 360 خریدم ( که الان متاسفانه 3 چراغ کلی و زد و تمام کرد ) حالا کاری ندارم . شروع کردم با دسته 360 بازی کردن دیدم نه انگار به بازیباز یک حس غریبی و میده گفتم بیام و هر دو را مقایسه کنم .
و نتیجه ای که دیدم : 360 : دستش بزرگه اما بزرگ و جالب بود . درسته به سبکی ps3 نبود اما عالی کار شده بود مخصوصا نشانه گیری هایش .من از حالت ویبره خوشم نمیاد اعصابمو بهم میریزه . اما باز هم یک حسن است برای کسانی که در بازی القا میشند .نمره کلی من به این دسته 9.5
دسته ps3 : حالت قدیمی خود را حفظ کرده با اندکی تغییر . داشتن
sixaxis در این کنسول یک امتیاز بزرگ است آیا فقط این امتیاز دلیل به برتری میشود ( نه ) . پس باید محاسن دیگری داشته باشد . L2 و R 2 بازی کمی تغییر کرده بودند و بهتر شده بود . نداشتن ویبره هم یک ضعف بود . نمره کلی . 8.5
معایب 360 : برای کسی که دستش کوچک است مناسب نیست .
معایب PS3 : نبودن امتیاز بزرگ ویبره . بعضی موقعها برای کسانی که دستشان به نسبت بزرگ است اعصاب خورد کن میشود . سبکی بیش از حد .
( نظر شخصی بود )

آخرین ویرایش:

GamerSpidy

کاربر سایت
Mar 2, 2008
163
نظر کلی من

دسته 360 یه کمی بیش از حد بزرگه اگه کمی کوچکتر بود بهتر میشد ولی همینجوری هم توی دست خوب جا میگیره و بد نیست
و دکمه هاش هم نسبت به PS3 کمی صفت تره و جهتهای سمت چپ دسته که به هم پیوسته شدن در دسته 360 اصلا خوب کار نشده و ناکارامده
یکی دیگر از عیبهای دسته 360 باتری خور بودنشه و اصلا برای هیچ کس جالب نیست که همش باتری عوض کنه
ویبریشن دسته هم در حد قابل قبولیه
یک چیز دیگه این هست که به خاطر بزرگی دسته هنگام بازی کردن دست افراد زود عرق میکنه و دسته لیز میخوره
کلا دسته 360 به درد بازی های اکشن و پر جنب و جوش نمیخوره ولی برای بازی های FPS خوبه
نمره من به دسته 360 :
6.5
دسته PS3 نسبت به اولش (PS1 و PS2 ) خیلی بهتر شده و همچنین قابلیت sixaxis که به دست اضافه شده و معرف حضور همه هست
اندازه دسته PS3 واقعا عالیه و برای هر بازیبازی چه بزرگ و چه بچه مناسبه
وزن دسته PS3 نسبت به قبل(PS و PS2 ) کمتر شده و هم سبکتر از دسته 360 هست (دسته 360 به نظر من یه کم زیادی سنگینه) به نظر من این سبک بودن دسته یک حسن برای یک دسته بازی هست و موقع بازی کردن هم دست خیلی کم عرق میکنه
دکمه های دسته PS3 خیلی نرم تر از دسته 360 هست و دکمه های L2 و R2 هم تغییر کردند و بهتر و نرم تر شدن
شارژ شدن دسته PS3 هم که واقعا عالیه به این صورت که فقط با یک کابل دسته رو به PS3 وصل میکنی و بعد از 15 دقیقه دسته کامل شارژ میشه (درست مثل گوشی های همراه) و از باتری عوض کردن هم خبری نیست

در ضمن دوستان دسته کامل PS3
Dual Shock 3 هست و Vibration هم بهش اضافه شده که همه میدونید پس لطفا نگید ویبره نداره!!!
اون دسته sixaxis فقط یک طرح اولیه برای دسته های PS3 بود و تولیدش داره متوقف میشه و Dual Shock 3 به عنوان دسته اصلی PS3 حساب میشه
با اضافه شدن Vibration به دسته PS3 کمی سنگین تر از قبل شده و کلا یک وزن کاملا مناسبی پیدا کرده
نه زیاد سنگین نه زیاد سبک;)
(Dual Shock 3) نمره من به دسته PS3 :
9.6

WILDCAT

کاربر سایت
Jun 5, 2007
1,572
نام
Noctis LuciS Caelum
نظر کلی من

1 -دسته 360 یه کمی بیش از حد بزرگه اگه کمی کوچکتر بود بهتر میشد ولی همینجوری هم توی دست خوب جا میگیره و بد نیست
2 - و دکمه هاش هم نسبت به PS3 کمی صفت تره و جهتهای سمت چپ دسته که به هم پیوسته شدن در دسته 360 اصلا خوب کار نشده و ناکارامده
3 -یکی دیگر از عیبهای دسته 360 باتری خور بودنشه و اصلا برای هیچ کس جالب نیست که همش باتری عوض کنه
ویبریشن دسته هم در حد قابل قبولیه
4 - یک چیز دیگه این هست که به خاطر بزرگی دسته هنگام بازی کردن دست افراد زود عرق میکنه و دسته لیز میخوره
کلا دسته 360 به درد بازی های اکشن و پر جنب و جوش نمیخوره ولی برای بازی های FPS خوبه
نمره من به دسته 360 :
6.5
دسته PS3 نسبت به اولش (PS1 و PS2 ) خیلی بهتر شده و همچنین قابلیت sixaxis که به دست اضافه شده و معرف حضور همه هست
اندازه دسته PS3 واقعا عالیه و برای هر بازیبازی چه بزرگ و چه بچه مناسبه
وزن دسته PS3 نسبت به قبل(PS و PS2 ) کمتر شده و هم سبکتر از دسته 360 هست (دسته 360 به نظر من یه کم زیادی سنگینه) به نظر من این سبک بودن دسته یک حسن برای یک دسته بازی هست و موقع بازی کردن هم دست خیلی کم عرق میکنه
دکمه های دسته PS3 خیلی نرم تر از دسته 360 هست و دکمه های L2 و R2 هم تغییر کردند و بهتر و نرم تر شدن
شارژ شدن دسته PS3 هم که واقعا عالیه به این صورت که فقط با یک کابل دسته رو به PS3 وصل میکنی و بعد از 15 دقیقه دسته کامل شارژ میشه (درست مثل گوشی های همراه) و از باتری عوض کردن هم خبری نیست

در ضمن دوستان دسته کامل PS3
Dual Shock 3 هست و Vibration هم بهش اضافه شده که همه میدونید پس لطفا نگید ویبره نداره!!!
اون دسته sixaxis فقط یک طرح اولیه برای دسته های PS3 بود و تولیدش داره متوقف میشه و Dual Shock 3 به عنوان دسته اصلی PS3 حساب میشه
با اضافه شدن Vibration به دسته PS3 کمی سنگین تر از قبل شده و کلا یک وزن کاملا مناسبی پیدا کرده
نه زیاد سنگین نه زیاد سبک;)
(Dual Shock 3) نمره من به دسته PS3 :
9.6

درباره 360 :
1 - حق با شماست .
2 - عادت ندارید من هیچ سفتی در دکمه ها ندیدم . اما حالت سفت که در دکمه جهت ها عادی است و فکر نکنم یک ایراد باشد . چون وقتی با همان دست دارین با دکمه ( اسمشو نمیدونم کار میکنی یکم سخت است که بخوای حرکت بدی فکر میکنی سفت شده من تاحالا مشکلی نداشتم .
3 - درسته این دسته ها باطری میخوره . خب چه ربطی داره دسته ps3 هم شارژ میشه .
4 - در این مورد اشکال از خودته ( توهبن نکردما میری برای معافی کف دست سربازی دستت عرق میکنه اینم یه چیزی مثل اونه با کمی تفاوت برای من یک بارم عرق نکرده )
درباره ps3 هم نظری ندارم . :biggrin1::biggrin1:
با تشکر .

GamerSpidy

کاربر سایت
Mar 2, 2008
163
درباره 360 :
1 - حق با شماست .
2 - عادت ندارید من هیچ سفتی در دکمه ها ندیدم . اما حالت سفت که در دکمه جهت ها عادی است و فکر نکنم یک ایراد باشد . چون وقتی با همان دست دارین با دکمه ( اسمشو نمیدونم کار میکنی یکم سخت است که بخوای حرکت بدی فکر میکنی سفت شده من تاحالا مشکلی نداشتم .
3 - درسته این دسته ها باطری میخوره . خب چه ربطی داره دسته ps3 هم شارژ میشه .
4 - در این مورد اشکال از خودته ( توهبن نکردما میری برای معافی کف دست سربازی دستت عرق میکنه اینم یه چیزی مثل اونه با کمی تفاوت برای من یک بارم عرق نکرده )
درباره ps3 هم نظری ندارم . :biggrin1::biggrin1:
با تشکر .
عزیزم من نظر دادم که شما بیای حرف منو تکذیب کنی؟
خب هر کسی یه نظری داره دیگه
کف دست من که زیاد عرق نمیکنه ولی یک انسان معمولی بعد از 1 ساعت بازی کردن با دسته بالاخره دستش یه کم عرق میکنه دیگه (این مسئله در مورد دسته 360 یه کم بیشتره)
گفتم دسته PS3 شارژ میشه و بهتره (دسته 360 رو باید هی باتری به خوردش بدی و این اصلا جالب نیست)
اون سوتی که دادی رو نگفتی :biggrin1: آخه یعنی چی این حرف دسته PS3 ویبره نداره!!!!!!
یعنی تا حالا اسم Dual Shock 3 هم به گوش ت :biggrin1: نخورده!!!!

آخرین ویرایش:

WILDCAT

کاربر سایت
Jun 5, 2007
1,572
نام
Noctis LuciS Caelum
عزیزم من نظر دادم که شما بیای حرف منو تکذیب کنی؟
خب هر کسی یه نظری داره دیگه
کف دست من که زیاد عرق نمیکنه ولی یک انسان معمولی بعد از 1 ساعت بازی کردن با دسته بالاخره دستش یه کم عرق میکنه دیگه (این مسئله در مورد دسته 360 یه کم بیشتره)
گفتم دسته PS3 شارژ میشه و بهتره (دسته 360 رو باید هی باتری به خوردش بدی و این اصلا جالب نیست)
اون سوتی که دادی رو نگفتی :biggrin1: آخه یعنی چی این حرف دسته PS3 ویبره نداره!!!!!!
یعنی تا حالا اسم Dual Shock 3 هم به گوشت نخورده!!!!

:biggrin1::biggrin1::biggrin1:
دوست من . من تکذیب نکردم نظرمو دادم خواستم کمتر تایپ کنم بگم اینجوری نیست و به این صورت است حالشو نداشتم . مجبور شدم از پست شما استفاده کنم :biggrin1:
بعد من منظورم از اینکه حالت ویبره نداره از زمان عرصه بود نه الان .
( گوشت چیه گوش شما ):biggrin1:

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر