کدهای خطا در XBox 360 و دلایل بروز آن ها

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
درود
امروز تصمیم گرفتم بعد 2سال کنسولو باز کنم و گردوخاک توشو تمیز کنم و روی رمهاش سینک بزارم.
کلی هم خاک گرفته بود !
روی رمها خمیر زدم و سینکو گذاشتم و کنسولو بستم و روشن کردم تا از بازی فیض ببرم که چشمم خورد... به 3تا چراغ قرمز و ارور 0110 !! هلپ می ! :( :((
رفتم سینکو از رمها برداشتم بازم افاقه ای نکرد !!
صفحات تاپیکو خوندم که یه روش داده بودید با اسم penny fix و دیدم بعضی از دوستان هم گفتن دیگه درست نمیشه !!
حالا میگید چیکار کنم ؟! کنسولم فالکن هست و از اولش 12v و SD کردمش. هیچ مشکلی هم تابه حال نداشته.

نصب سینک برروی Ram ها و سایر Chip ها اداب خودش رو داره...سینک باید از نظر نوع، جنس، اندازه (ابعاد) و همچنین سطح زیرین سینک کاملاً با محل قرارگیری و خود قطعه هماهنگ باشه و با بهترین روش و کمترین اتصال، با بیشترین میزان فشار روی قطعه نصب بشه.
از طرفی هم باید به فکر اتصال سینک با سطح برد و یا Resistor های ریز و درشت باشید که از این بابت اتصالی رخ نده که حتماً سه چراغ قرمز رخ میده...حتی توی X-Clamp هم چنین مواردی برای پیش از حد سفت کردن پیچ ها رخ میده.

روش های تعمیری که برای Ram ها ارائه شده و وجود داره برای موارد خرابی در سطح BGA Ram هستش، همانطور که میثم جان گفتند مورد شما خارج از این نوع خرابی ها حساب میشه و با اون روشهای ساده کاری رو از پیش نمی بره.

NATHAN_HALE

عضو جدید
Sep 27, 2008
222
نام
محمدعلی
سلام به همه

من امروز xbox ام را روشن کردم بعد 2-3 دقیقه فریز کرد . بعد خاموشش کردم و بلافاصله روشن کردم 3 چراغ داد . یه خورده کابل هاش رو در اوردم و سفت کرددم بعد دوباره همونطور شد . مثلا اگه اول روشن می کردم 3 چراغ می داد ولی اگه بعد 2 -3 دقیقه روشنش می کردم یه خورده کار میکرد و بعدش فریز !!! بعد بازش کردم یه خورده تمیزش کردم و وصل کردم دوباره همونطور شد !!!:eek:
اون کاره هم که برای فهمیدن کد ارور ( نگه داشتن sync و eject ) گفته شده بود را هم کردم و 0020 داد .

حالا من باید چکار کنم ؟ فن هام 12 ولتن و درست کار می کنن . جای خود xbox هم درسته

باید x-clamp کنم ؟

HELP:love:

topol.mopol

کاربر سایت
Jun 12, 2008
53
نام
سجاد
آقا من ايكس باكسمو روشن كردم با HDMI به تلويزيون HD كه جديد گرفته بودم براي اولين بار ميخوساتم با HDMI بازي كنم....بعد 45 دقيقه بازي كردن يهو گير كرد صفحه بعد خاموش كه كردم اون مارك 360 كه ميخاست بياد بالا دوباره صفحه گير كرد بعد خاموششكه كردم 3چراغ داد ارور E79 f,n فك كنم حالا بايد چيكار كتم من هارد هم ندارم ايكسباكسم هم فالكون هست آركيده حالا يايد چيكار كنم بايد بدم به تعمير كار يا اوراق شده كمكم كنيد تورو به خدا؟كسينمي خواد جوابمو بده؟؟؟در ضمن الان كه سه چراغ ميده وقتي به تلويزيون وطلشميكنم سه چراغه رو ميده و ميگه no signal مشكل از خروجيه تصويره كه سه چراغ ميده يا Gpu يا cpu خراب شده؟؟؟؟

topol.mopol

کاربر سایت
Jun 12, 2008
53
نام
سجاد
آقا من ايكس باكسمو روشن كردم با HDMI به تلويزيون HD كه جديد گرفته بودم براي اولين بار ميخوساتم با HDMI بازي كنم....بعد 45 دقيقه بازي كردن يهو گير كرد صفحه بعد خاموش كه كردم اون مارك 360 كه ميخاست بياد بالا دوباره صفحه گير كرد بعد خاموششكه كردم 3چراغ داد ارور E79 f,n فك كنم حالا بايد چيكار كتم من هارد هم ندارم ايكسباكسم هم فالكون هست آركيده حالا يايد چيكار كنم بايد بدم به تعمير كار يا اوراق شده كمكم كنيد تورو به خدا؟ كسي نمي خواد جواب ما رو بدهوقتي360 رو بهه TV وصل ميكنم ضمن اينكه 3چراغ ميده رو صفحه مينويسه no signal به نظرتون خروجيتصوير سوخته يا gpu يا cpu يا برد آسيب ديدهدرست ميشه يانه ؟

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,018
نام
محمد امین
ارور 0031 نمیدونید مربوط به چی هست..؟

E74 داده و وقتی که X-CLAMP میکنم میشه 0031 .. پیچ ها رو هم که شل میکنم دوباره E74 میده یعنی یک ذره که صفت میکنی فوری 0031 میده

آخرین ویرایش:

hp3in_pro

کاربر سایت
Mar 16, 2010
310
نام
حسین
سلام به همه دوستان سال نوتون مبارک
360 من ارور 68 داد تست که کردم فهمیدم که ایراد از هارد حالا خواستم ببینم راهی هست که بتونم درستش کنم وقتی روشن میشه یه صدایی میده خر خر میکنه اگه میشه راهنمایی کنید
درضمن من شهرستانم میشه یه جایی رو معرفی کنید که اگه خواستم درستش کنم بدم اونجا

aliahmadi2

کاربر سایت
Sep 26, 2008
4,250
نام
AliDEvil
چرا کسی کمک نمی کنه؟؟؟
واسه من هم این ارور یک بار داد که چند بار هارد رو بیرون کشیدم و زدم داخل دیگه درست شد
در مورد خر خر کردن هم فکر کنم اشکال از دریاوت باشه

الان توی این سایت آقا میثم و آقای دانش کارشون حرف نداره.آقای دادگر هم خیلی خوبه

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
دوستمون خطای 0130 گرفته نه 1030

0103 خطای GPU, معمولا این خطا به دلیل نقاط لحیم پل ها،جایی که GPU به مادربورد متصل می شود،است.برای اطلاعات بیشتر خطای 0102 را ببینید

Zakhmi_17

کاربر سایت
May 28, 2009
151
نام
فرشاد
من یه ایکس باکس جاسپر دارم حدود یه سالی هم میشه که خریدم
جدیدا یه مشکلی پیدا کرده که وقتی بازی میکنی بعد مدتی بازی گیر میکنه و مجبور میشم دستگاه رو ریست کنم.هیچ کد خطایی هم نمیده و چراغ قرمزی هم روشنم نمیشه
خواهشا یکی راهنمایی کنه(اینم بگم که بازی هارو روی هارد نصب میکنم حتی یکی دوبار هارد رو برداشتم و بازی کردم ولی باز اینطوری شد.بخصوص دربازیgta:efl

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
من یه ایکس باکس جاسپر دارم حدود یه سالی هم میشه که خریدم
جدیدا یه مشکلی پیدا کرده که وقتی بازی میکنی بعد مدتی بازی گیر میکنه و مجبور میشم دستگاه رو ریست کنم.هیچ کد خطایی هم نمیده و چراغ قرمزی هم روشنم نمیشه
خواهشا یکی راهنمایی کنه(اینم بگم که بازی هارو روی هارد نصب میکنم حتی یکی دوبار هارد رو برداشتم و بازی کردم ولی باز اینطوری شد.بخصوص دربازیgta:efl

دوست عزیز به احتمال قریب به یقین لنز درایوت مرخصه.

M.o.H

کاربر سایت
Oct 24, 2008
147
نام
M.o.H
با سلام..
من داشتم امروز بازی میکردم،بعد 45 دقیقه تصویر بازی 1کم برفکی شد،منم فکر کردم بازی مشکل پیدا کرده دستگاهو خاموش و روشن کردم ارور E74 داد..فکر می کنید مشکل از چی باشه و اینکه هزینه تعمیرش چقدره(می ارزه تعمیرشه یا اوزش کنم)
Elite-Falcon
2007-2008

desprado

کاربر سایت
Sep 16, 2006
1,431
نام
محمد
سلام
من بعد از مدت خیلی زیادی xbox رو روشن کردم ولی بالا نیومد و ارور E73 و یک چراغ
قرمز چشمک زن داد
احتمال میدم بخاطر خاک گرفتگی باشه..