کدهای خطا در XBox 360 و دلایل بروز آن ها

joykiller360

کاربر سایت
سلام رفقا
بالاخره روش قطعی برای تعمیر e74 پیدا نشد؟؟
طوری که بعدا دوباره دستگاه خراب نشه؟؟؟(لطفا نگین صفحات قبل رو بخون چون واقعا وقت نمیکنم)
سلام
نه دوست عزیز هنوز هم شانسی هست که بعد از چند وقت خراب بشه یا نشه

r3min

کاربر سایت
آقا من این xbox ام رو که تصویر نداشت و 3 چراغ نداده بود رو تو مشهد دادم واسه تعمیر . وقتی تعمیر شد رفتم پیشش بعد گفت مشکل از کابل AV بوده و شل شده بوده و گفت با روش سشوار از این چیزا درستش کرده . 32 هزار تومن هم گرفت . بعد 2 روز کلا در مجموع باهاش 1 ساعت نمی شه بازی کردم که یهو رنگا به هم ریخت و دوباره که خاموش روشن کردم دیدم دوباره تصویر نداره ! چکار کنم؟؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
آقا من این xbox ام رو که تصویر نداشت و 3 چراغ نداده بود رو تو مشهد دادم واسه تعمیر . وقتی تعمیر شد رفتم پیشش بعد گفت مشکل از کابل AV بوده و شل شده بوده و گفت با روش سشوار از این چیزا درستش کرده . 32 هزار تومن هم گرفت . بعد 2 روز کلا در مجموع باهاش 1 ساعت نمی شه بازی کردم که یهو رنگا به هم ریخت و دوباره که خاموش روشن کردم دیدم دوباره تصویر نداره ! چکار کنم؟؟

مشکل no Audio/Video یا همون عدم وجود صدا و یا تصویر یا هر دو در کنسول X360 عموماً میتونه دو دلیل داشته باشه.

sdlaskd2.jpg

تصویر بالا یک برد کنسول هستش که دو قسمت اون رو علامت زدم.

H)ANA-chip) که در بخش بالایی برد قرار داره معروف به Chip تصویر کنسول هستش
GPU که در بخش میانی برد قرار داره پردازنده گرافیکی کنسول هستش

وقتی H)ANA-chip) که بر اثر گرمای کنسول سطح BGA اون تحلیل بره و اتصالات Ball اون تضعیف بشند مشکلات کنسول کم کم خودش رو نشون میده یا با خطاهایی مثل E74 و یا ندادن تصویر و یا خراب شدن تصویر رو به رو می شوید.

همین داستان هم برای GPU وجود داره که اگر سطح BGA بر اثر گرما تعضیف بشه مشکلات خراب شدن تصویر و در هم شدن رنگها رخ میده و خطاهای گوناگون

نمونه ای از سطح BGA
BGA_package.JPG

معمولاً برای رفع مشکلات این دو Chip از روش X-Clamp و Reflow استفاده میکنند.
X-Clamp که برای GPU هستش و Reflow که همون تکنیک سشوار صنعتی هم به حساب میاد، برای GPU و H)ANA-chip) استفاده میشه.

در مورد روش سشوار صنعتی به تجربه و مهارت طرف خیلی بستگی داره که بدونه چطور حرارت رو کنترل کنه و چطوری Reflow رو با سشوار به بهترین شکل انجام بده.
اگر سطح خرابی در BGA بالا باشه و یا طرف مهارت لازم رو نداشته باشه نتیجه همین میشه که بعد از مدتی دوباره مشکلات برمیگردند.

البته Reflow با سشوار صنعتی زیاد هم عمر مفید نداره و Reflow با دستگاه های مخصوص Reball بهتر هستش.

اگر دوست دارید این کنسول رو دوباره تعمیر کنید بهتره ارسال کنید تهران در غیر این صورت یک کنسول نو بخرید بهتر هستش این رو هم ردش کنید.
چون بازم تضمینی برای احیای طولانی مدت کنسول نیست با این روش های ساده.

اگر بحث Reball و Reballing رو بخوایم وسط بکشیم (تعویض سطح BGA ball) کار تخصصی میشه و از عهده ی افراد عادی بر نمیاد.
راهنمایی درباره Reballing BGA

اگر تعمیر کار خوب و حرفه ای در سطح Reball میخواید، بگید تا پیغام خصوصی کنم.
در مورد قیمت اون هم چیزی بین 60 تا 70 تومن هستش

در نهایت تصمیم گیری با خودتون هستش که این رو تعمیر کنید و یا یک کنسول نو بخرید

الان Elite جدید جسپر 355 تا 365 تومن هستش

آخرین ویرایش:

FC Barcelona

کاربر سایت
کدهای E45 تا e79 خلاصه کدهایی که با حرف E شروع میشوند را از همین طریق باید تشخیص داد؟؟ یا روش دیگری برای شناسائی کد وجود دارد؟

» XBox 360 را روشن کنید و بگذارید 3 چراغ قرمز روشن شود.
» کلید Sync ( کلید دایره رنگ که در کنار بخش ورودی مموری کارت وجود دارد ) را فشار داده و نگه دارید.زمانی که آن را نگه داشتید کلید Eject درایو را فشار دهید.
» چراغ های LED با اولین شماره در کد بطوریکه در ذیل شرح داده شده چشمک خواهند زد.
» دکمه Eject را آزاد کنید و دوباره فشار دهید.
» حالا LED ها چشمک خواهند زد و دومین شماره کد نمایش داده می شود.
» دکمه Eject رو آزاد کنید و دوباره فشار دهید.
» حالا LED ها چشمک خواهند زد و سومین شماره کد نمایش داده می شود.
» حالا LED ها چشمک خواهند زد و چهارمین شماره کد نمایش داده می شود.
» LED ها به 3 چراغ قرمز برمی گردند.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
FC Barcelona
کدهای E45 تا e79 خلاصه کدهایی که با حرف E شروع میشوند را از همین طریق باید تشخیص داد؟؟ یا روش دیگری برای شناسائی کد وجود دارد؟
شیوه ی بدست آوردن کد ثانویه (چهار رقم کد خطا) در تمامی چراغ های خطا به یک صورت هستش و فرقی بین نشون نیست.

soheil_black

عضو جدید
دیشب داشتم بازی میکردم که یه دفعه تصویر شطرنجی شد و کنسول هنگ کرد بعد کنسولو خاموش کردم ودوباره روشن کردم دیدم سه چراغ شد با کد ارور 0102 .بعد کابل تصویر و برق جدا کردم دوباره زدم دیدم تک چراغ داد رو تصویر مینیویسه E73 (البته قبلا یکبار سه چراغ داده بود و خودم x-clamp کرده بودم حدودا 8 ماه پیش-کنسولم Premium 20GB با برد Launch هستش) حالا راهی برای تعمیر وجود داره؟:confused:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
دیشب داشتم بازی میکردم که یه دفعه تصویر شطرنجی شد و کنسول هنگ کرد بعد کنسولو خاموش کردم ودوباره روشن کردم دیدم سه چراغ شد با کد ارور 0102 .بعد کابل تصویر و برق جدا کردم دوباره زدم دیدم تک چراغ داد رو تصویر مینیویسه E73 (البته قبلا یکبار سه چراغ داده بود و خودم x-clamp کرده بودم حدودا 8 ماه پیش-کنسولم Premium 20GB با برد Launch هستش) حالا راهی برای تعمیر وجود داره؟:confused:

خطای 0102 که مربوط به CPU RAM GPU هستش که بیشتر از همه مربوط به GPU هستش
که با X-Clamp مجدد باید ببنید که مشکل حل میشه یا نه.

خطای E73 مربوط به بخش Ethernet و همچنین Southbridge هستش که ربطی به مشکل شما نداره.

وقتی میگید که تصویر شطرنجی شده، فکر کنم باید E74 دیده باشد. عموماً یا از GPU هستش و یا Chip (H)ANA، مواردی هم ممکنه که از سمت Ram باشه که با penny fix قابل حل میتونه باشه.

اگر به صفحات قبل همین تاپیک مراجعه کنید چندین پست در همین مورد ارسال شده.

BLACK.HAWK

کاربر سایت
برای رفع ارور E74 چیکار باید کرد؟؟؟X-CLAMP یعنی چی؟؟؟لطفا اصطلاحات رو هم توضیح بدید.
چیکار باید بکنم؟؟؟
ایا درست میشه؟؟؟هزینه چقدر میشه.
لطفا جوابمو بدید....
خیلی خیلی ممنون میشم.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
برای رفع ارور E74 چیکار باید کرد؟؟؟X-CLAMP یعنی چی؟؟؟لطفا اصطلاحات رو هم توضیح بدید.
چیکار باید بکنم؟؟؟
ایا درست میشه؟؟؟هزینه چقدر میشه.
لطفا جوابمو بدید....
خیلی خیلی ممنون میشم.

تو کل این 20 صفحه ی تاپیک، چندین بار در مورد خطای E74 دلیل و راه های حل اون صحبت شده، پیشنهاد میکنم که صفحات قبل را با دقت بخوانید. حتماً جواب تک تک سوالات خودتون رو پیدا میکند

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر