کدهای خطا در XBox 360 و دلایل بروز آن ها

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
ممنون
به نظرشما بدم تعمیر کار یا خودم هم میتونم با خوندن اموزش این کارا رو انجام بدم
راستی حالا از کجا بفهمم که کدوم یکاز این دو مشکل رو داره؟؟؟؟!!!!

اخه عزیز من از کجا بودنم که شما توانش رو دارید یا نه.؟
اصلا شما مطلبی، کلیپی و یا تاپیکی از این کد خطا نگاه کردید که گفتم.؟
توی گوگل بزن E74 xbox 360 و یا Fix E74 xbox 360 اگر هم دوست داری بزن rework e74 xbox 360

اگر هم کار به X-Clamp بکشه که فکر نکنم، آموزشش توی سایت هستش
دیگه باید بخونی ببنی میتونی خودت انجامش بدی یا نه.

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
این خطای 0003 علتش چی هست؟
0003 و 0002(در صورتی که X_CLAMP کردی)به احتمال زیاد برای سفت کردن زیاد پیچهاست که با عث اختلال میشه.
و در ص.ورتی که نکردی به دلیل اینه که ball های زیر دو چیپ gpu&cpu بر اثر حرارت حالت اولیه خودشو از دست داده و بعضیهاشون روی برد پخش شدن و باعث اتصال نداشتن با برد و اتصالی زیر این 2 چیپ میشه.
معمولا این مشکل با X-clamp حل میشه.

آخرین ویرایش:

Catdog

کاربر سایت
Aug 18, 2006
211
نام
امیر
با سلام
من ارور 0020 میگرم.
کنسول من در 6 ماه اخیر کلا 20 ساعت هم استفاده نشده و همینطوری روی قفسه میز تلوزیون بوده.من چند روز پیش 1 ساعت باهاش کار کردم و سالم بود ولی الان 3 چراغ میده.
مثل اینکه دلیل این ارور معلوم نیس و ممکنه overhaeting باشه. ولی کنسول من موقع روشن شدن ارور میده و کاملا خنک هست. به نظر شما مشکل چی هست؟
با تشکر

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
با سلام
من ارور 0020 میگرم.
کنسول من در 6 ماه اخیر کلا 20 ساعت هم استفاده نشده و همینطوری روی قفسه میز تلوزیون بوده.من چند روز پیش 1 ساعت باهاش کار کردم و سالم بود ولی الان 3 چراغ میده.
مثل اینکه دلیل این ارور معلوم نیس و ممکنه overhaeting باشه. ولی کنسول من موقع روشن شدن ارور میده و کاملا خنک هست. به نظر شما مشکل چی هست؟
با تشکر
0020 ایرادش از چیپ Gpu هست.و اکثرا هم با همین مشکل مواجه میشن.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
با سلام
من ارور 0020 میگرم.
با تشکر

این کد خطا همونطور که گفته شد به خاطر GPU هستش که سطح بیشتری از BGA فرسوده شده
اگر برای اولین باری هستش که سه چراغ قرمز میشه بهتره که یک بار X-Clamp کنی
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=13871
معمولا بار اول هیمشه رفع میشه مشکل سه چراغ قرمز

اگر برای برا چندم هستش که سه چراغ قرمز میشه، داستان کمی فرق میکنه باید روش های
حرفه ای تری رو انجام بدی
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=18302
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=19998

Arsene

کاربر سایت
Jan 6, 2009
9
آقایون یکی کمکم کنه. این مشکلی که من دارم اصن زیاد به ارور و این چیزا مربوط نمیشه ولی جایی واسه گفتنش پیدا نکردم این بود که همینجا بیانش میکنم. شرمنده دیگه... .
من این 360 رو دیروز گرفتم . با DVI که وصلش میکنم به مانیتور فقط رو 2 تا resolution اولی میتونه بیاد رو بقیه رزولوشنا یا نمیاد اگرم بیاد خطوط آبی به صورت فجیح قاطی صفحه میشن. میگه دیسپلیت رو 50Hz مشکل داره و ازین حرفا! مانیتورم Samsung SyncMaster 226BW هستش. حالا باید چیکار کنم؟! راه حلی داره به نظزتون... خیلی غمگینما! یکی لطفا کمکم کنه... خدا خیرش بده هرکی کمک کنه... تشکر...ببخشید اگه جاش اینجا نبود دیگه... .

MaysaM

کاربر سایت
Oct 4, 2007
494
نام
ميثم قرباني
حسن خطرناكه حسن!!!!

مشکل 0001 اگر رخ بده عواقبی نداره که؟
سلام
رفيق منو 100 در 100 ميشناسي;)بگذريم
همونجور كه حتما ميدوني اشكال از پاور شما هست.
توصيه جدي ميكنم پاورت رو تعويض كن.
من دو تا دستگاه سوخته برام اومده براي تعمير كه به خاطر بي توجهي به 0001 بردشون سوخته.
البته يكي شون چهار پنج تا از خازنهاش و يكي ديگه cpu سوخته اند.
اوني كه خازنهاش سوخته بود شانس اوورده بود كه cpuش نپريده بود.(همه باد كرده بودند ؛ ميتوني دستگاهت رو باز كني و چك كني كه ايا خازنهاي اطراف cpu سالم هستن يا نه ؛ اگر يكي شون هم باد كرده بود و يا سرش باز شده بود ، ديگه بازي نكن). اين دستگاه درست شد .
ولي اوني كه cpuش پريده بود ، .......
در مورد دومي هم دارم امشب cpu ي يه برد ديگه رو روش نصب ميكنم.خبرش رو بعدا ميگم.

راستي 0001 گاهي بر اثر نوسانات برق شهري هم بوجود مياد كه البته باز هم برميگرده به يه ايراد توي پاورت .يعني اينكه خازنهاي توي پاورت درست كار نميكنن.خروجي ولتاژ و آمپراژ پاورت درسته ولي توي افت فشار برق شهري و نوسانات ، پاور شما به وظيفه اش خوب عمل نميكنه

با پاورت اصلا شوخي نكن و به اونهم اجازه نده باهات شوخي كنه.
يا حق

m_x20008

کاربر سایت
Jul 5, 2008
85
کد خطای 1021

با سلام و عرض خسته نباشید می خواستم بپرسم کد 1021 معلوم شد مربوط به چه مشکلیه و لطفا اگه معلوم شده راه حلی برای آن به من پیشنهاد بدهید

با تشکر از زحمات شما دوستان عزیز

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
با سلام و عرض خسته نباشید می خواستم بپرسم کد 1021 معلوم شد مربوط به چه مشکلیه و لطفا اگه معلوم شده راه حلی برای آن به من پیشنهاد بدهید

با تشکر از زحمات شما دوستان عزیز

این کد خطا 1021 کد خطای ثانی E73 هستش و بیشترین درصد مشکل از Southbridge هستش
در منابعی هم این مشکل رو از Ethernet معرفی کردند.

راه حل های اون یا Southbridge X-Clamp هستش یا Reflow کردن بوسیله سشوار صنعتی.

اگر روش های سه گانه رو انجام داده می شد، دیگه احتمال این مشکل بسیار پایین و ضعیف بودش
یکی از بخش های این روش نصب سینک برروی برروی همین قطعه هستش.

rod

کاربر سایت
Mar 11, 2006
1,226
نام
rodney
دستگام e74 داد. بازش کردم gpu را تمیز کردم و یک چیزی مثل خمیر روی gpu بود که کامل برداشتمش e74 درست شد .بعد دستگار که رشن میکنم فنها با سرعت خیلی زیادیی میچرخن مشکلی پیش نمیاد:biggrin1: ؟

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
دستگام e74 داد. بازش کردم gpu را تمیز کردم و یک چیزی مثل خمیر روی gpu بود که کامل برداشتمش e74 درست شد .بعد دستگار که رشن میکنم فنها با سرعت خیلی زیادیی میچرخن مشکلی پیش نمیاد:biggrin1: ؟
مشکل رو تازه به وجود اوردی!
اون خمیر سیلیکونه!و باید باشه.یک ماده ای هست ه باعث میشه انتقال حرارت از چیپ به سینک سریعتر و با کیفیت بهتری انجام بشه.برو یک بسته خمیر سیلیکون معملی(رنگش سفیده)بخر و دوباره روی چیپ پخش کن(خیلی کم) پیشنهاد میکنم خمیر چیپ پردازنده رو هم عوض کن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر