کدهای خطا در XBox 360 و دلایل بروز آن ها

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام
اقا من کل پستای تاپیک رو خوندم ولی مشکلی مثل مال خودم ندیدم!!
داشتم بازی می کردم یهو دسته رو دیدم , دیدم داره چراغ های سبزش 2 تا 2تا به نوبت رو شن میشه(( حالت چرخشی)) انگار کنسول رو نشناخته ولی من داشتم بازی می کردم بدون هیچ مشکلی بعد دکمه داشبورد رو زدم بعد درست شد:confused:
به نظرتون مشکل از چیه؟!

این اتفاق زیاد میفته.دلیل اصلیش هم معلوم نیست.
نگران نباش.این مشکل نیست.

bahramsony2006

کاربر سایت
Dec 24, 2006
215
نام
بهرام فرخی زاده
سلام
داشتم بازی می کردم یهو دسته رو دیدم , دیدم داره چراغ های سبزش 2 تا 2تا به نوبت رو شن میشه(( حالت چرخشی)) انگار کنسول رو نشناخته ولی من داشتم بازی می کردم بدون هیچ مشکلی بعد دکمه داشبورد رو زدم بعد درست شد:confused:
به نظرتون مشکل از چیه؟!
وقتی باتری دسته یه خط کم بشه
این اختارو میده:cool:
همین!

gammer

کاربر سایت
Dec 14, 2007
297
نام
amir
سلام
اقا داشتم بازی میکردم بعد یهو برق ضعیف قوی شد بعد 360 reset شد 3 چراغ قرمز داد بعد من سری دستگاه رو خاموش کردم ولی باز ادابتور قرمز بود همه سیما رو هم چک کردم برق ادابتورم کشیدم زدم درست شد الان هم 360 داره کار می کنه!!!
دیه مشکلی نیست؟!!
ممکنه این نوسانات برق دستگاه رو به کل سه چراغ کنه؟!!

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام
اقا داشتم بازی میکردم بعد یهو برق ضعیف قوی شد بعد 360 reset شد 3 چراغ قرمز داد بعد من سری دستگاه رو خاموش کردم ولی باز ادابتور قرمز بود همه سیما رو هم چک کردم برق ادابتورم کشیدم زدم درست شد الان هم 360 داره کار می کنه!!!
دیه مشکلی نیست؟!!
ممکنه این نوسانات برق دستگاه رو به کل سه چراغ کنه؟!!

مشکل از برق دستگاه بوده نگران نباش.
اما این نوسانات امکان داره آداپتور برق کنسول رو از بین ببره...

MAH NIK

کاربر سایت
Mar 10, 2008
319
نام
محمود
سلام برا من سه چراغ شد و کده 0021 رو داد که بردم نکست جن گفت چند تا از ای سی هاش ترکیده که بعدم نتونستن درستش کنن مشکل چیه؟

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام برا من سه چراغ شد و کده 0021 رو داد که بردم نکست جن گفت چند تا از ای سی هاش ترکیده که بعدم نتونستن درستش کنن مشکل چیه؟

0021 می تواند به دلیل هر یک از موارد زیر باشد :

الف) فاصله DVD Drive - می تواند با Flash فریمور مشکل ساز باشد.ثابت شده که به وسیله یک مشکل با Chipset پل جنوبی روی مادربورد که به DVD Drive وصل می شود،باعث شده است.
ب) خطای GPU, معمولا با یک اتصال ناقص (ضعیف) به مادربورد است.(اتصال لیحم سرد/اتصالات لیحم).خطای 102 را برای اطلاعات بیشتر ببینید.

0102 خطا در " Digital Backbone " ( یعنی CPU/GPU/RAM ) که معمولا بوسیله محل اتصال لحیم سرد بین GPU و مادربورد است،نمایش داده می شود.
دو تئوری برای حفظ این موضوع وجود دارد که با X-Clamp که تراشه ها را نگه می دارد،می باشد و دیگری مربوط می شود به گرمای مجدد تراشه ها.در صورتی که کنسول شما گارانتی دارد این مورد را پیگیری نکنید.

amir8mile.herogame

کاربر سایت
Aug 15, 2007
215
سلام
به نظرتون مشکل از چیه؟!

سلام مشکل شما هیچ چیزی نیست بجز کم شدن باطری دستتون. این اخطار کمبود برق هست .

djesi

کاربر سایت
Sep 29, 2006
414
نام
احسان
سلام اقا من ديروز داشتم بازي ميكردم كه دستگاه هي وسط بازي فريز ميشد بعد از سه چهار بار اينجوري شدن وقتي دستگاه رو روشن خاموش كردم سه چراغ زد ارورش هم دراوردم ارور 0103 بود
چه خاك به سرم بريزم
لطفا سريعتر كمكم كنيد الانم فصل بازيه

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام اقا من ديروز داشتم بازي ميكردم كه دستگاه هي وسط بازي فريز ميشد بعد از سه چهار بار اينجوري شدن وقتي دستگاه رو روشن خاموش كردم سه چراغ زد ارورش هم دراوردم ارور 0103 بود
چه خاك به سرم بريزم
لطفا سريعتر كمكم كنيد الانم فصل بازيه

0102 خطا در " Digital Backbone " ( یعنی CPU/GPU/RAM ) که معمولا بوسیله محل اتصال لحیم سرد بین GPU و مادربورد است،نمایش داده می شود.
دو تئوری برای حفظ این موضوع وجود دارد که با X-Clamp که تراشه ها را نگه می دارد،می باشد و دیگری مربوط می شود به گرمای مجدد تراشه ها.در صورتی که کنسول شما گارانتی دارد این مورد را پیگیری نکنید.

0103 خطای GPU, معمولا این خطا به دلیل نقاط لحیم پل ها،جایی که GPU به مادربورد متصل می شود،است.برای اطلاعات بیشتر خطای 0102 را ببینید.

شاید با X-Clamp مشکلت حل بشه.

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
دستگاه من خطای e79 ميده...بدون هارد هم روشن کردم بازم همون خطارو ميده...يه چراغ قرمز چشک زن پايينی سمته راست ( دستگاه در حالت افقی )

VERGIL

کاربر سایت
Apr 21, 2006
926
نام
AMIR
سلام

اگه میشه یه نفر من رو راهنمای کنه که این دستگاه من رو بد جوری کلافه کرده:evil:

که این 360 من ارور 0020 به این صورت که

وقتی 360 رو روشن میکنم 3 چراق میشه و بعد 7 الی 8 بار که هی خاموش و روشن میکنم یکدفه دستگاه درست میشه :confused:

و بعد تقریبا 1 الی 2 ساعت بازی کردن خاموش میکنم و جالبه که بعد ان هر چی روشن میکنم دستگاه درست عمل میکنه :confused::confused:

و بعد 7الی 8 ساعت که باز دستگاه رو روشن میکنم باز 3 چراق میشه که باز بعد 7 الی 8 بار که هی خاموش و روشن میکنم یکدفه دستگاه درست میشه و ...........

بابا اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره تو رو خدا کمک کمه :((:confused::evil:

راستی یه چیز دیگه هم میخوام بگم که من یه کولر ابی دستی دارم که نزدیک 360 گذاشتم که کمتر گرم بشه میخواستم ببینم که این کولر به خاطر رطوبتی ابی که داره میتونه علت
3 چراق و همین ارور 0020 باشه:confused::confused::confused::confused::confused::confused:

با تشکر

آخرین ویرایش:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
black roz

انگار اشکال از over heating هست،البته شاید...کولینگ رو انجام نداده بودی؟؟

virgil

شما هم همین طور،اصلا دستگاه رو روشن نکن،x-clamp و تمام روشهای کولینگ رو در حد توانت انجام بده.
من یه کولر ابی دستی دارم که نزدیک 360 گذاشتم

اخه مرد مومن باد کولر نم داره چرا گذاشتیش نزدیک دستگاهت؟؟:mad:

حالا که اینجا رسید یه چیزی رو برای بار چندم بگم:
500 هزار تومن پول کمی نیست،هی پیش خودتون نگید سر من نمیاد ولش کن.باور کنید این روشهای کولینگ خیلی کار ندارن با زیر 10 هزار تومن یه کاری بکنید که دیگه خیالتون از این درد سر ها راحت بشه.

mamad ghost recon

کاربر سایت
Feb 23, 2008
81
نام
mohammad
بچه ها من یه دستگاه قدیمی دارم که 1 سال پیش fail شد.چند جا هم بردمش ولی درست نشد
خطای e 74
و 1422 هم میده برو بچز نظرتون چیه.
خلیل جون یه نظر کارشناسی بده که پیش دکتر دیگه نبرمش:p:cheesygri.

M3M

کاربر سایت
Dec 23, 2007
410
بچه ها من یه دستگاه قدیمی دارم که 1 سال پیش fail شد.چند جا هم بردمش ولی درست نشد
خطای e 74
و 1422 هم میده برو بچز نظرتون چیه.
خلیل جون یه نظر کارشناسی بده که پیش دکتر دیگه نبرمش:p:cheesygri.

چرا اینقدر e74 شیوع پیدا کرده !
اگه ردیف شد به من هم خبر بده ! ما که بی خیالش شدیم شاید شما درست کردی ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر