چگونه مدل مانیتور را به ویندوز شناسائی کنیم؟

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
سلام.
دوستان مانیتور ASUS VX238h دارم ولی نمی دونم چرا توسط ویندوز شناسائی نمیشه! /:) یعنی در بخش مانیتور اسمش نوشته نمیشه! :-? دنبال درایور گشتم براش، ولی متاسفانه چیزی پیدا نکردم! :-??خودِ ویندوز هم در بخش آپدیت درایور موردی پیدا نمی کنه! :-??
الآن اگر من بخوام مانیتور از حالت Generic PnP monitor در بیاد و اسم خودش نوشته بشه باید چه کاری انجام بدم؟ :-/
b8g_sdfsdfdsfs.png

هدف اصلی بنده فعال کردنِ گزینه hide modes that monitor cannot display هست! راهی نیست بشه این گزینه رو فعال کرد؟ :-b رو مانیتور قبلیم گزینه hide modes that monitor cannot display فعال بود، اما متاسفانه رو مانیتور ASUS VX238 این قسمت غیر فعال میشه! :-?
راهی نیست؟

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
خیلی مهم نیست توجه نکن بهش :D بعضی وقتا که با درایور خود کارت ممکنه شناسایی بشه مثل الان خودم :D
اکثر وقتا هم شما باید دیسک درایوری که تو باکس مانیتور بود رو نصب کنی (البته اگه ستاپی داشت) و گر نه اصلا لازم نیست بهش اهمیت بدی :)

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
مگه همراه مانیتور دیسک درایور نبود ؟
نه داداش. اگر بود که حل بود! :d

تو هنوز با این قضیه مانیتور مشکل داری =))
نخند! :d مشکل ندارم که! :d صحیح و سالم داره کار می کنه! :d فقط می خوام یه کاری انجام بدم لازمه گزینه hide modes that monitor cannot display روشن بشه! :d احتمالا اگر درایور مانیتور رو نصب کنم و مانیتور شناسائی بشه این گزینه فعال بشه!
برای شما سی دی داشت؟ شناسائی کرده مانیتور رو؟

خیلی مهم نیست توجه نکن بهش :biggrin1: بعضی وقتا که با درایور خود کارت ممکنه شناسایی بشه مثل الان خودم :biggrin1:
اکثر وقتا هم شما باید دیسک درایوری که تو باکس مانیتور بود رو نصب کنی (البته اگه ستاپی داشت) و گر نه اصلا لازم نیست بهش اهمیت بدی :)
بله درسته. می دونم مهم نیست و اصلا نیازی نیست مانیتور شناسائی بشه! فقط من می خوام گزینه hide modes that monitor cannot display فعال بشه! راهی برای فعال کردن این گزینه هست؟

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
نه داداش. اگر بود که حل بود! :d

نخند! :d مشکل ندارم که! :d صحیح و سالم داره کار می کنه! :d فقط می خوام یه کاری انجام بدم لازمه گزینه hide modes that monitor cannot display روشن بشه! :d احتمالا اگر درایور مانیتور رو نصب کنم و مانیتور شناسائی بشه این گزینه فعال بشه!
برای شما سی دی داشت؟ شناسائی کرده مانیتور رو؟

بله درسته. می دونم مهم نیست و اصلا نیازی نیست مانیتور شناسائی بشه! فقط من می خوام گزینه hide modes that monitor cannot display فعال بشه! راهی برای فعال کردن این گزینه هست؟

شاید مشکلت حل شه!
Click the Settings tab, click Advanced, click the Monitor tab, and then click to clear the Hide Modes that this monitor cannot display check box. In the Screen refresh rate box, click a screen refresh rate that your monitor can support, click OK, and then click OK.
در ضمن واسه من دیسک داشت:>

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
Click the Settings tab, click Advanced, click the Monitor tab, and then click to clear the Hide Modes that this monitor cannot display check box. In the Screen refresh rate box, click a screen refresh rate that your monitor can support, click OK, and then click OK.
خب داداش مشکل من همینه دیگه! گزینه hide modes that monitor cannot display اصلا تیک نمی خوره!!!! اگر تیک می خورد که مشکلی نبود دیگه!
من مدل VX229 رو گرفته بودم، سی دی نداشت که! :-?
داداش می تونی محبت کنی آپلود کنی سی دی برام؟ حجم زیادی نباید داشته باشه!
راستی، اسم مانیتور شما شناسائی شده و گزینه hide modes that monitor cannot display فعاله؟

Coffee Addicted

کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
خب داداش مشکل من همینه دیگه! گزینه hide modes that monitor cannot display اصلا تیک نمی خوره!!!! اگر تیک می خورد که مشکلی نبود دیگه!
راستی، اسم مانیتور شما شناسائی شده و گزینه hide modes that monitor cannot display فعاله؟
باهوش از خود سایت ASUSبگیر :D
VX238H | Monitors | ASUS USA

Coffee Addicted

کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
مشکلتو حل کردم
باید از کابلHDMIاستفاده کنی با کابل DVIوVGAشناسایی نمیشه
http://uupload.ir/files/pueh_monitor.jpg

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
مشکلتو حل کردم
باید از کابلHDMIاستفاده کنی با کابل DVIوVGAشناسایی نمیشه
http://uupload.ir/files/pueh_monitor.jpg
نشد!
کابل HDMI زدم الآن.
نه اسم مانیتور اومد و نه گزینه hide modes that monitor cannot display فعال شد!
http://uupload.ir/files/znll_desssssssssssssssssssssss.jpg
ویندوز شما 7 هست، درسته؟ احتمال داره بخاطر ویدوز باشه؟ :-? من 10 دارم. :-/
راستی، برای شما گزینه hide modes that monitor cannot display فعاله تو بخش MONITOR ؟

باهوش از خود سایت ASUSبگیر :D
VX238H | Monitors | ASUS USA
اولین جائی که رفتم سایتش بود.
تو سایت ایسوس یک نرم افزار هست به اسم ASUS MultiFrame که هیچ کار خاصی انجام نمی ده برای شناسائی و درایور نیست در حقیقت! /:)
داخل سی دی مانیتور شما درایور بود؟ نصب کردید شما؟

Coffee Addicted

کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
نشد!
کابل HDMI زدم الآن.
نه اسم مانیتور اومد و نه گزینه hide modes that monitor cannot display فعال شد!
http://uupload.ir/files/znll_desssssssssssssssssssssss.jpg
ویندوز شما 7 هست، درسته؟ احتمال داره بخاطر ویدوز باشه؟ :-? من 10 دارم. :-/
راستی، برای شما گزینه hide modes that monitor cannot display فعاله تو بخش MONITOR ؟

اولین جائی که رفتم سایتش بود.
تو سایت ایسوس یک نرم افزار هست به اسم ASUS MultiFrame که هیچ کار خاصی انجام نمی ده برای شناسائی و درایور نیست در حقیقت! /:)
داخل سی دی مانیتور شما درایور بود؟ نصب کردید شما؟
CDوکابلVGAتو کارتون بالا پشتبوم
با کابل غیر HDMIکه اصلا شناسایی نمیشه
من ویندوز 8 دارم درایور هم نصب نکردم اون گزینه هم خاموش هست ولی مانیتور شناسایی شده
تو سایت tomshardwareگفته شده این مشکل به چند مورد بر میگرده
تنظیمات بایوس(من هفته پیش آپدیت کردم)
کابل
ویندوز
در هر صورت گفته شده هیچ ایرادی نداره که شناسایی نشه

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
CDوکابلVGAتو کارتون بالا پشتبوم
با کابل غیر HDMIکه اصلا شناسایی نمیشه
من ویندوز 8 دارم درایور هم نصب نکردم اون گزینه هم خاموش هست ولی مانیتور شناسایی شده
تو سایت tomshardwareگفته شده این مشکل به چند مورد بر میگرده
تنظیمات بایوس(من هفته پیش آپدیت کردم)
کابل
ویندوز
در هر صورت گفته شده هیچ ایرادی نداره که شناسایی نشه
بله هیچ ایرادی نداره و در حقیقت فرقی نمی کنه مانیتور شناسائی بشه یا نه.

من نتونستم مانیتور رو به ویندوز شناسائی کنم و قسمت hide modes that monitor cannot display هم فعال نشد. ولی تونستم مشکل خودمو حل کنم! :d الان دیگه سوالی ندارم! :d
آموزشِ کاری که قصد داشتم انجام بدم رو می ذارم تو انجمن دوست داشتید ببینید.

Coffee Addicted

کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
بله هیچ ایرادی نداره و در حقیقت فرقی نمی کنه مانیتور شناسائی بشه یا نه.

من نتونستم مانیتور رو به ویندوز شناسائی کنم و قسمت hide modes that monitor cannot display هم فعال نشد. ولی تونستم مشکل خودمو حل کنم! :d الان دیگه سوالی ندارم! :d
آموزشِ کاری که قصد داشتم انجام بدم رو می ذارم تو انجمن دوست داشتید ببینید.
خب بزار ببنیم چیکار کردی:D
مگه تو بلدی مشکلی هم حل کنی ؟:d

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
مگه تو بلدی مشکلی هم حل کنی ؟:d
:))
وجدانا بیشتر اوقات اینجا سوالی پرسیدم به جوابم نرسیدم! :d همش باس خودم بگردم دنبالش! :d ولی از اونجائی که عادت دارم چیزی رو که نمی دونم بپرسم، هم سوال می کنم هم خودم می گردم دنبال حل مشکل! :d
این مشکلی هم داشتم اصلا ربطی به مانیتور نداشت و اشتباه از من بود و باید یه کار دیگه ای انجام می دادم! :d
ولی خب، اگر راهی پیدا کردی مانیتور شناسائی بشه خبرم کن! :d

Coffee Addicted

کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
:))
وجدانا بیشتر اوقات اینجا سوالی پرسیدم به جوابم نرسیدم! :d همش باس خودم بگردم دنبالش! :d ولی از اونجائی که عادت دارم چیزی رو که نمی دونم بپرسم، هم سوال می کنم هم خودم می گردم دنبال حل مشکل! :d
این مشکلی هم داشتم اصلا ربطی به مانیتور نداشت و اشتباه از من بود و باید یه کار دیگه ای انجام می دادم! :d
ولی خب، اگر راهی پیدا کردی مانیتور شناسائی بشه خبرم کن! :d
من چندتا فروم رو نگاه کردم گفتن کابل رو تعویض کن کردم درست شد:d
الانم با VGAوصل میکنم نمیشناسه ولی با HDMIاسم مانیتور رو مینویسه اما اون گزینه ی مد نظر تو هنوز خاموش!!!!!!!!!!!
البته اشاره کنم این کارت گرافیک VGAنداره با تبدیل DVI to VGAوصل میکردم:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر