پیشنمای کامل بازی Mafia II

Kindboy

کاربر سایت
Dec 7, 2006
11
نام
محمد
با سلام

• در باره ی بازی مافیا2 :

دیده شد دوستانی گفتند که چرا داستان بازی ادامه ی داستان نسخه ی قبلی نیست یا بهتر بود باشد و... ولی به نظر اگر داستان نسخه ی دوم بازی ، هیچ ارتباطی به نسخه ی اول هم نداشته باشد ، مشکلی ایجاد نمیکند و میتواند به اندازه ی نسخه ی اول و حتی بیشتر از اون محبوبیت کسب کند ، البته به شرط نوع آوری در روایت داستان و ایجاد فضاهای قوی و جذاب و المان های جذاب دیگر مثل موسیقی خوب. چون موضوع مافیا و گروه های مافیایی به قدری گسترده هست که بتوان از هر گوشه اش داستانی روایت کرد و از روی آن بازی ای ساخت ، احتمالا سازندگان قصد دارند در نسخه های مختلف بازی ، داستان های مختلفی را روایت کنند که اگر در هر نسخه و حد اقل در نسخه ی دومی که از بازی میسازند به زعم و روش بازی قبلی عمل نکنند و روشی جدید رو پیش بگیرند ، مطمئنان پیروز خواهند بود. زیرا بسیار دیده شده ، چه در ساخت بازی و چه در ساخت انیمیشن و بیشتر از همه ی اینها فیلم های سینمایی ، که موضوع و روند داستانی یک اثر در بین مردم مقبول واقع میشه و استقبال خوبی صورت میگیره ، سازندگان دیگر و حتی خود همان شرکت و کمپانی در نسخه های ساخته شده ی خودشون چه از اون بازی و چه بازی های دیگر از همان روند به همان نحو و گاهی با کمی تغییر استفاده میکنند اما اینبار دیگه برای مخاطب جذاب نیست.
باید سازنده نقاط مهم داستانی که باعث علاقه ی مخاطب میشود را پیدا کند و طبع مخاطب را ارزیابی کرده و در نسخه های بعدی ای که میسازد با عوض کردن تمام بخش های داستانی و روایی ، آن نقاط مهم را در روند داستان نگاه دارد (و گاهی با استفاده از اصل استقراء نقاط جدیدی را از مجموع نکات قبلی نتیجه گیری کنند که برای مخاطب دارای جذابیت باشد ، یعنی به عبارت دیگر ، ابتدا کشف کنند چه چیزی به صورت ریشه ای باعث مقبولیت داستان شده است ، وقتی انهارا به روش همه پرسی و نظر خواهی و تست های و بررسی کارشناسی پیدا کردند ، با بررسی همه ی این نکات و موضوعات موضعات جدیدی را ابداع کنند که در راستای سلیقه ی مخاطبینی باشد که موضوعات قبلی را پسندیده است و در بازی جدید به کار ببندد ) تا آن داستان و به طبع ، بازی جذاب باشد.

پیداست که سازندگان در مواردی مثل گرافیک و صدا گذرای تلاش بسیار خوبی کردند که امیدواریم در باب روند داستان هم همینقدر موفق باشند.

• در باره ی Preview:

مجید جان (Ezhdeha) دستتون درد نکنه ، مطلب خوبی بود ، البته من مطلب رو قبلا خوانده بودم ولی خوب ، شرایط طوری نشد که بتوانم نظری ابراز کنم (خودتان که یادتان هست).‌
اینک ، من پیشنهادی داشتم : ببینید ، در نقد نویسی ، اینکه ما بیاییم موضوع بندی کنیم و مطالب را بر اساس تفکیک موضوعی بنویسیم ، امر قابل قبول و بسیار مفیدیست که الان ما بر آن نیستیم تا این خوبی هارا بشماریم ، اما در پیشنما وجود چنین تفکیکی یک بدی دارد. آنهم این هست که پیشنما نویسی معمولا اطلاعات زیاد و کاملی در دسترس ندارد تا بتواند مطلبی کامل بنویسد و ممکن است نکاتی از بخش های مختلف به صورت جسته و گریخته پیدا کرده را بخواهد باز گو کند که، به همین دلیل هم اینکه بخواهد موضوعات را تفکیک کند و حق مطلب را در هر کدام از بخش ها اداکند ، هم گاهی باعث نارسایی و هم باعث خلط و قاطی شدن مطلب میشود ، مثالش را در مطلبتان در بخش داستان و در باره ی موتور ماشین و موارد دیگر دیده شد ،‌ در نتیجه ، چون اطلاعات کمی در دست نویسنده ی پیشنما میباشد و معمولا هر بخشی که در مطلب تفکیک میکند کاملا ناقص است و باعث هم پراکندگی مطلب و هم زشت شدن ظاهر مقاله میشود ، بنابر این مطالب ، پیشنهادم این است که مقاله های پیشنمایش تان را به صورت یکپارچه و بدون تیتر بندی بنویسید تا مطلب دوچار پراکندگی و دیگر مشکلاتی که عرض شد یا حتی عرض نشد ، نشود...

و باز هم تشکر میکنم از مطلب خوبتون ،
موفق و موید باشید...

MOHSENKHORE

کاربر سایت
Jul 5, 2008
30
نام
محسن
واااااااااااااااااااااااااااای دهنم آب افتاد به شدت منتظرشم واقعا بازی توپی
ولی حیف که دیگه نمی تونیم فارسیشو بازی کنیم ، بیشتر حال قبلی به فارسی بودنشو داستانش بود:crying1:
:crying::crying::crying::crying::crying::crying:

Captain MacMillan

کاربر سایت
Jul 25, 2008
425
برای X360 حتی ممکنه زودتر از PC بیاد
38.gif
.

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
واااااااااااااااااااااااااااای دهنم آب افتاد به شدت منتظرشم واقعا بازی توپی
ولی حیف که دیگه نمی تونیم فارسیشو بازی کنیم ، بیشتر حال قبلی به فارسی بودنشو داستانش بود:crying1:
:crying::crying::crying::crying::crying::crying:
حالا کاری به خوب بودن نسخه ی فارسی بازی ندارم ولی حال اصلی بازی کردن این جور بازی هایی به صداگذاری اصلی خودشونه ... نه به دوبله ـــشون !

HITLER_1

کاربر سایت
Jul 29, 2007
49
نام
علیرضا
محمد جان پيش نمات خيلي خوب و جالب بود ممنون.:smile:

من شديدا منتظر اين شاهكار هستم، چون بازي كه پشتوانه اي چون مافياي يك داره و پنج ساله كه داره روي كوچكترين اجزاش به اين خوبي كار ميشه حتما يك شاهكار خواهد بود مثل

ولی حیف که دیگه نمی تونیم فارسیشو بازی کنیم ، بیشتر حال قبلی به فارسی بودنشو داستانش بود
چرا نميتونيم فارسيشو بازي كنيم؟ شك نكنيد كه نسخه دوبله مافياي دو خواهد آمد:smile:

MOHSENKHORE

کاربر سایت
Jul 5, 2008
30
نام
محسن
چرا نميتونيم فارسيشو بازي كنيم؟ شك نكنيد كه نسخه دوبله مافياي دو خواهد آمد:smile:
درسته فارسیش میاد ولی چه فایده ! موقعی میاد که لااقل 5 بار تمومش کردیم:(
مثه resident evil 4 ، موقعی فارسیش اومد که دیگه ....

MOHSENKHORE

کاربر سایت
Jul 5, 2008
30
نام
محسن
حالا کاری به خوب بودن نسخه ی فارسی بازی ندارم ولی حال اصلی بازی کردن این جور بازی هایی به صداگذاری اصلی خودشونه ... نه به دوبله ـــشون !
از حرفت تعجب می کنم :o
یعنی واقعا یه بازی اینگلیسی رو به همون بازی که توسط یه شرکت مثه دارینوس فارسی شده رو ترجیح میدی؟!

shadmehr_m

کاربر سایت
May 19, 2008
881
از حرفت تعجب می کنم :o
یعنی واقعا یه بازی اینگلیسی رو به همون بازی که توسط یه شرکت مثه دارینوس فارسی شده رو ترجیح میدی؟!

چرا که نه؟ بنده خدا حتمن انگلیسیش خوبه. منم موقعی که زبانم خوب نبود مثلن فیلم ها رو میگفتم دوبله خیلی بهتره یا حتی بازی ها رو! و لی وقتی انگلیسیت خوب باشه متوجه میشی که این زبان چقدر نازه!اصلن نمیشه بعضی جملاتش رو به فارسی ترجمه دقیق کرد که همون حس رو بده!

HITLER_1

کاربر سایت
Jul 29, 2007
49
نام
علیرضا
درسته فارسیش میاد ولی چه فایده ! موقعی میاد که لااقل 5 بار تمومش کردیم:(
مثه resident evil 4 ، موقعی فارسیش اومد که دیگه ....
البته شما درست ميفرمايي و انصافا اگه درست و كلاس بالا دوبله بشه، فارسيش يه چيز ديگست.

ولی وقتی انگلیسیت خوب باشه متوجه میشی که این زبان چقدر نازه!اصلن نمیشه بعضی جملاتش رو به فارسی ترجمه دقیق کرد که همون حس رو بده!
كجاش نازه اين زبان مزخرف؟!:biggrin1::sick: اينقدر استثنا و چرت و پرت داره كه حتي به زبان هاي بيخود هم نميرسه چه برسه به زبان فارسي.

اون حس جملاتش رو هم حتما شما به خودت تلقين ميكني چون مزخرف ترين زباني كه در عمر 19 ساله ام ديدم و شنيدم زبان انگليسيه:biggrin1: امان از دست اين انگليسي هاي... الان چندين ساله كه سازمان ملل ميخواد زبان نوين و بسيار آسان اسپرانتو را جايگزين زبان مزخرف انگليسي بكنه اما مگه انگليس ميزاره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر