وقتی ترس معنای خود را از دست میدهد!

devil girl

کاربر سایت
Jun 11, 2008
2,703
نام
4tous4
الن ویک تو ژانر خودش یعنی دلهره و ترس اصلا خوب نبود و اصلا هیچ حس ترس و دلهره رو به آدم القا نمی کرد فقط از نظر داستانی یه ذره جالب بود و متفاوت ولی اصلا نمیشه با بازیهای نسل قبل از همین ژانر مقایسه ش کرد
اصلا ترس و وحشت فقط جی هرور ! وست هرور خیلی مزخرفه و این مسئله حتی در فیلمهای هالیوودی هم مشخصه !

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
بازی ترسناک فقط Silent Hill:shattered dimension!
روانی کنندست!

منظور شما Silent Hill Shattered Memories هست دیگه؟ خوب به نظر من این بازی هم میتونه در ادامه لیست ناامیدکننده‌ ترین بازی‌های این سبک قرار بگیره. ناسلامتی این بازی بازسازی شده بزرگترین بازی سبک وحشت صنعت بازی‌های رایانه‌ای است، ولی زیاد کار شده نیست و در خور نام بزرگ این عنوان نیست.

واقعا جای تاسف داره که سبک وحشت کم کم داره نابود میشه یادمه زمانیکه ps2 داشتم حدود هفتاد درصد بازی هام سبک وحشت بودن : Siren,Silent hill2,3,4,Fatal Frame,Haunting ground ,Clock Tower,..............
ولی الان به قفسه ی بازیهای 360 خودم که نگاه می کنم می بینم حتی 10 درصد بازی ها هم اون سبک وحشت گذشته رو نداره و یه جورایی شده اکشنه تام!!!
واقعا جای غصه داره واسه ما گیمرهای ژانر وحشت :(

با شما موافقم، باید با این سبک از بازی‌ها خداحافظی کنیم...!

در تمام بازیهای ترسناک فقط یک بازی مفهوم ترس رو درست حسابی می رسونه اونم سری بازیهای Dead Space است>:)

اشتباه می‌کنید، سبک بازی‌های غربی اصلاً جالب و زیبا نیست! یک القای وحشت کاملاً کلیشه‌ای که می‌توان بعد از مدتی به آن عادت کرد!
اگر فرصتی کنم، به امید خدا در آینده مقاله‌ای در مورد مقایسه دو سبک بازی سازی شرقی و غربی می‌نویسم.

ALAN wake نامید کننده چی میگی شما خون ادمو به جوش میاری ها)x

بله دوست عزیز، درسته، ناامید کننده! شما مقاله رو بخونید تا منظور من رو از ناامید کننده بودن این بازی بهتر درک کنید.

من کلا مخالف قرارگیری ALAN WAKE و SILENT HILL: HOMECOMING تو این لیست هستم
چون اصلا قابله مقایسه با اون سه تای دیگه نیستن ، این دوتا زمان خودشون شاهکار بودن ولی اون یکی ها چی ..... !
جوی که اون دوتا بازی داشت سه تای دیگه نداشت
ولی شما RESIDENT EVIL 5 و F.E.A.R. 3 رو ببینید خیلی جهات شبیه هم بودن

دوست خوبم این بازی‌ها همه در یک سبک (وحشت و بقا) طبقه بندی می‌شوند.

Fear خیلی مسخره بود
ولی alane wake خوب بود.به نظرم نباید جزو اینها میگفتید
ممنون

دوستان شما تصور میکنید منظور از ناامید کننده بودن، بی کیفیت بودن بازی هست، و اشتباه می‌کنید. این عنوان ناامید کننده است چون نتوانست با وجود تمامی المان‌های سبک وحشتی که در اختیار داشت هیچگونه ترس قابل لمسی را ارائه کند.

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
دوستان شما تصور میکنید منظور از ناامید کننده بودن، بی کیفیت بودن بازی هست، و اشتباه می‌کنید. این عنوان ناامید کننده است چون نتوانست با وجود تمامی المان‌های سبک وحشتی که در اختیار داشت هیچگونه ترس قابل لمسی را ارائه کند.
اینو قبول دارم ولی تو این دوره خشکسالی بازی ترسناک این دوتا که گفتم برا خودشون خدایی بودن

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
اینو قبول دارم ولی تو این دوره خشکسالی بازی ترسناک این دوتا که گفتم برا خودشون خدایی بودن
نظر شما کاملاً محترمه، در مورد HomeComing با شما کمی موافقم ولی در مورد Alan Wake خیر.
مطلب جالبی بود ممنون اما Alan Wake توی این لیست نباید جا می گرفت. سبک بازی تریلر هست نه ترسناک ( Horror). عناوین تریلر فقط باید هیجان داشته باشند که AW داشت. این اشتباه یک سایت های مثل IGN هست که این بازی رو تو شاخه ترسناک طبقه بندی می کنند.
به قول شما سبک بازی psychological thriller هست همراه با تم یک بازی سبک وحشت و بقای کامل ولی متأسفانه همین حس هیجان هم در بازی به خوبی لمس نمیشه! گیم پلی ضعیف و خسته کننده باعث شده بازی در این مورد شکست بخوره.

آخرین ویرایش:

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
مطلب جالبی بود ممنون اما Alan Wake توی این لیست نباید جا می گرفت. سبک بازی تریلر هست نه ترسناک ( Horror). عناوین تریلر فقط باید هیجان داشته باشند که AW داشت. این اشتباه یک سایت های مثل IGN هست که این بازی رو تو شاخه ترسناک طبقه بندی می کنند.

hesehabib

کاربر سایت
Nov 18, 2007
682
منظور شما Silent Hill Shattered Memories هست دیگه؟ خوب به نظر من این بازی هم میتونه در ادامه لیست ناامیدکننده‌ ترین بازی‌های این سبک قرار بگیره. ناسلامتی این بازی بازسازی شده بزرگترین بازی سبک وحشت صنعت بازی‌های رایانه‌ای است، ولی زیاد کار شده نیست و در خور نام بزرگ این عنوان نیست.
آره ببخشید قاطی کردم.
اون که 100%؛
اما همین که شب ها موقع که همه خوابیدن و خونه ساکته psp رو ورداری تو اون تاریکی بازی کنی یه حس فوق العاده ایه که نگو!

Agent47

کاربر سایت
Oct 30, 2005
2,525
نام
Masood
ازینکه یه سری بازیا مث evil5 اسم خودشونو میذارن ترسناک بدم میاد.چی این بازی قرار شمارو بترسونه؟چند تا کریچر با قیافه های کج و کوله قراه بریزن سرت که چی بشه.تازه یه نفرم 24 ساعت چسبیده بت تو بازی هر و میچرخی باید قیافشو ببینی!!

سنگین ترین تجربه ی من در زمینه ترسیدن (کلا تو زندگی!) مربوط به زمانی بود که manhunt رو بازی میکردم.

devil girl

کاربر سایت
Jun 11, 2008
2,703
نام
4tous4
8-|واقعا ناراحت کننده اس که homecoming رو ضعیفترین نسخه تو سری sh میدونن بعضیا حداقل از نسخه ی the room بهتر بود هم از نظر محیط بازی که من واقعا لذت بردم هم از نظر داستان چون عزیزای من اگه فقط رو یه خط داستان میخواستن حرکت کنن که نمیشه پس تنوع داستانی تو سری sh لازم بود که توی homecoming شاهدش بودیم از نظر گرافیک یخده ضعیف بود ولی دیگه نباید بهش بگیم مضخرف ... اره:(
چی هوم کامینگ از اتاق بهتر بود ؟!!!! تو بازی اتاق اصلا فلسفه ای خوابیده بود نمادها سرجاشون و به موقع استفاده می شدن ! همه چی متناسب بود تا یه حس ترس توام به فلسفه به مخاطب ارائه بشه ولی بازگت به خانه چی !! نمادها به جای خودش به کار نمی رفتن و فقط برای ترسوندن ناگهانی گیمر به کار می رفتن !!! هوم کامینگ هم از نظر محیط و هم اتمسفر تکراری بود و هیچ خلاقیت درش به کار نرفته بود !

• Like
Reactions: Heart Broken

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
8-|واقعا ناراحت کننده اس که homecoming رو ضعیفترین نسخه تو سری sh میدونن بعضیا حداقل از نسخه ی the room بهتر بود هم از نظر محیط بازی که من واقعا لذت بردم هم از نظر داستان چون عزیزای من اگه فقط رو یه خط داستان میخواستن حرکت کنن که نمیشه پس تنوع داستانی تو سری sh لازم بود که توی homecoming شاهدش بودیم از نظر گرافیک یخده ضعیف بود ولی دیگه نباید بهش بگیم مضخرف ... اره:(
دوست خوب شما دلایل من رو اگر بخونید متوجه می‌شید که برای چی این بازی ناامید کننده بود. داستان بازی یک خط کاملاً جدا از سری داشت، و در عین حال روایت داستان بسیار گنگ و نامفهوم بود.
HC با المان‌های اصلی سری فاصله زیادی داشت و فقط از بعضی از این موارد استفاده کرده بود، اگر هم شباهت اندکی با نسخه‌های قبلی داره به همین علت هست.( مثلاً فقط برای یک ارتباط ساده با سری از نماد عروسک خرگوش به عنوان اسباب بازی جاشوا استفاده شده بود.)
بالاخره یک بازی برای موفقیت باید تو همه زمینه‌ها به خوبی عمل کنه. گرافیک نه چندان خوب بازی فقط بخشی از دلایل ضعف این بازی هست. مشکلاتی از قبیل گیم پلی، طراحی بد فیزیک بازی و باگ‌های زیاد، طراحی افتضاح دموها و انیمیشن‌های صورت و ... همه و همه باعث شده این بازی با توجه به نام بزرگش زیاد دلنشین نباشه.
در ضمن گرافیک شاید فاکتور مهمی نباشه ولی توجه کنید که همه نسخه‌های این سری از لحاظ گرافیکی از بهترین‌های زمان عرضشون بودند و تحول ایجاد کردند. من همین الآن به شما قول میدم گرافیک تکنیکی و هنری نسخه سوم از HC بسیار بیشتر هست.
به هر حال توقع از سری بازی بزرگی مثل سایلنت هیل بسیار بالا هست، پس باید در همه زمینه‌ها موفق عمل کنه که متأسفانه HC نتونست بازی موفقی باشه.

آخرین ویرایش:

Boss Hunter

کاربر سایت
Nov 8, 2008
1,246
نام
محسن
Alan Wake از نظر داستانی قصد ترس فراوون مثل کلاک تاور و غیره رو نداشت و داستانش مثل کتابهای استیفن گینگ میموند مثل داستان گنجشک ها و درخشش، داستان ترسناک نبود دلهره آور بود، شما در حین بازی نمیترسین ولی بعدها در محیط های خاص اون ترس نمود پیدا میکنه، سبک داستانی گینگ اینجوریه، مثال دیگه دختر زنجبیلی استیفن گینگه که داستان رو اگه بخونین نمیترسین ولی اگه در محیط بیمارستانی که یکمرتبیه برق بره قرار بگیرین و حتی اگه 5 ثانیه در اون محیط باشین سریع تمام وجود رو ترس فرامیگیره.

Heart Broken

کاربر سایت
Feb 22, 2011
2,418
نام
Ali
Alan Wake از نظر داستانی قصد ترس فراوون مثل کلاک تاور و غیره رو نداشت و داستانش مثل کتابهای استیفن گینگ میموند مثل داستان گنجشک ها و درخشش، داستان ترسناک نبود دلهره آور بود، شما در حین بازی نمیترسین ولی بعدها در محیط های خاص اون ترس نمود پیدا میکنه، سبک داستانی گینگ اینجوریه، مثال دیگه دختر زنجبیلی استیفن گینگه که داستان رو اگه بخونین نمیترسین ولی اگه در محیط بیمارستانی که یکمرتبیه برق بره قرار بگیرین و حتی اگه 5 ثانیه در اون محیط باشین سریع تمام وجود رو ترس فرامیگیره.
هیچ کس منکر این نیست که این بازی داستان پردازی فوق العاده‌ای داره، و محبوبیت این بازی هم به دلیل سبک خاص داستان گویی و هسته داستان روانشناسانش هست.برای همین موضوع هست که این بازی در لیست برترین بازی‌ها قرار گرفت.
ولی توجه کنید که نگفتم این بازی به خاطر داستانش ناامید کننده هست. خواهشاً تحلیل من رو بخونید، من به موارد دیگه‌ای در بازی اشاره کردم.

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,167
نام
حامد
دوست عزیز مرسی بابت مطلب زیبایی که قرار دادین واقعا هم همشون رو تایید میکنم چون از وحشت بازان قدیمی هستم

سایلنت هیل براش فقط یک دلیل میدونم که افت داشته اونم جدا شدن از سازنده شرقیش و رفتن به سمت غرب هستش حتی این نسخه جدید که تو راه هستش هم خیلی نگرانشم و ممکنه باز چیزی مثل بازگشت به خانه یا قسمت 5 بشه

اویل هم که جای خود دارد به نظر من مهم نبود که اویل دوربین دید از پشت داشته باشه چون این موضوع باعث میشه که زامبی ها تغییر پیدا کنن و به ماجینی یا هر چیز دیگه تبدیل بشن و اسلحه بدست باشن یا باید فضاش رو مثل دد اسپیس کنن که اون موقع کلا سبکش سوای اویل میشد به هر حال من هنوز بر این عقیده هستم که اویل باید برگرده روی دوربین ثابت با تفکرات امروزی

تنها د رتاریکی هم زیاده طلبی دچارش شد و استدیو نافرمش

الن ویک هم که اگر مهمات میدادن ترسی نداشت ...شاید بگید که باقی بازی ها هم مهمات ندارن ولی در الن ویک سازنده ها راهی برای ترساندن پیدا نکردن و این مورد رو پیش گرفتن یک لوله سایلنت هیل صد تا می ارزید به اسلحه شات گان الن ویک
مرسی

kiansafa

کاربر سایت
Apr 6, 2011
63
نام
کیانوش
تنها بازی که معنی واقعی ترس رو نمیرسونه و بعد از دو دقیقه یادت میره اصلا چی بازی کردی.ترس هاش فقط حالت شوک گونه داشت و یک ثانیه ترس رو ایجاد می کرد و یکهو قطع می شد.
کاملا درسته ولی توی این قحطی بازی های ترسناک همین هم غنیمتیه. ولی کلا هر دو نسخه جالب بودن. امیدوارم نسخه ی 3 بازی دیگه ترسناکه به تمام معنا باشه.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر