واکنش فیل اسپنسر به نقد ها و نمرات پایین عنوان Recore

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,711
نام
Ebrahim
40104.jpg
فیل اسپنسر در بیانیه ای اعلام کرد از دید او برخی از سایت برای جلب نظرات بازدیدکنندگان، نمرات پایین‌ را به برخی بازی‌ها اهدا میکنند.در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.

وی افزود : «من فکر می‌کنم نقد هایی هستند که بیشتر جهت «کلیک شدن» هستند تا بازتاب کیفیت یک بازی، این موضوع من را بسیار آزرده می‌کند.»

فیل اسپنسر همچنین در مورد عملکرد عنوان ReCore گفت بسیار از فروش و محبوبیت این بازی میان طرفداران راضی بوده است و امیدوار است کاربران از این بازی زیبا، نهایت لذت را ببرند.

فیل اسپنسر در مورد نمرات سخت‌گیرانه‌ی وبسایت‌هایی همانند گیم‌اسپات که نمره ۶ از ۱۰ را به این بازی اهدا کرده‌اند، افزود:

«من سعی نکردم بگویم این یک عنوان، یک بازی کامل با نمره‌ی ۱۰/۱۰ است، همانند تمام بازی ها مواردی وجود دارد که اگر از ابتدا به مشکلات آگاه بودیم، در جهت بهبود آن‌ها از راه و روش دیگری اقدام میکردیم».

با وجود اینکه اسپنسر اعتراف میکند عنوان ReCore دارای مشکلاتی بود، اما این نقد های کوبنده او را ناراحت و آزرده خاطر کرده‌اند زیرا کیفیت کلی محصول را بازتاب نداده اند.

اسپنسر اضافه میکند : «ما بسیار از نتیجه پایانی بازی راضی هستیم. من فکر میکنم ۷، ۸ و ۹ و نمراتی میان آن‌ها خوب هستند اما ۳ و ۴ ؟ حتی در میان نمرات بازی فورزا هورایزن ۳ هم نمره‌ی ۴ دیده میشود.!

لینک منبع

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
متاسفانه خیلی اوضاع خبرنگاری تو دنیای بازی ها به هم ریخته. این سایت های بزرگ که ولن اصلا، یا سرسپرده این شرکت ها هستن، یا 4 تا آدم داغون هستن که تو جای دیگه به جایی نرسیدن اومدن جفنگیاتشون رو تو دنیای بازی ها تحویل ما میدن. مثلا یه یارو تو یه مقاله در باره Forza 3 زده بود تو کار اوضاع سیاسی استرالیا یه شر و ور هایی به هم بافته بود. وسطش می گفت سازنده ها با این بازی یه شمایی از استرالیا رو ترسیم کردن که واقعی نیست و این کشور خیلی مشکل داره و تو این بازی خوب نمایی شده! یا وسط نقد Witcher 3 اومده بود گفته بود سیاه پوست توش نیس و این بازی نژاد پرستیه. یا اون الدنگ مال Polygon رفته بود Preview برای بازی Rock Band 4 کل مقاله رو به این گذرونده بود که این بازی ها واسه من مسخره بازیه و تو اون event داشتم در مورد مشکلات سیاسی فیلیپین حرف می زدم من خیلی باکلاسم...
از اونور هم این Youtuber ها و Streamer ها هم مثل ماست با پول خریده میشن و هزار تا پول پشت صحنه می گیرن در جریان نمی ذارن مخاطبشون رو. فرهنگ Hype الکی هم که بیداد می کنه دیگه بدتر.

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
متاسفانه خیلی اوضاع خبرنگاری تو دنیای بازی ها به هم ریخته. این سایت های بزرگ که ولن اصلا، یا سرسپرده این شرکت ها هستن، یا 4 تا آدم داغون هستن که تو جای دیگه به جایی نرسیدن اومدن جفنگیاتشون رو تو دنیای بازی ها تحویل ما میدن. مثلا یه یارو تو یه مقاله در باره Forza 3 زده بود تو کار اوضاع سیاسی استرالیا یه شر و ور هایی به هم بافته بود. وسطش می گفت سازنده ها با این بازی یه شمایی از استرالیا رو ترسیم کردن که واقعی نیست و این کشور خیلی مشکل داره و تو این بازی خوب نمایی شده! یا وسط نقد Witcher 3 اومده بود گفته بود سیاه پوست توش نیس و این بازی نژاد پرستیه. یا اون الدنگ مال Polygon رفته بود Preview برای بازی Rock Band 4 کل مقاله رو به این گذرونده بود که این بازی ها واسه من مسخره بازیه و تو اون event داشتم در مورد مشکلات سیاسی فیلیپین حرف می زدم من خیلی باکلاسم...
از اونور هم این Youtuber ها و Streamer ها هم مثل ماست با پول خریده میشن و هزار تا پول پشت صحنه می گیرن در جریان نمی ذارن مخاطبشون رو. فرهنگ Hype الکی هم که بیداد می کنه دیگه بدتر.
داداش شما تکلیفتو با با ما روشن نمیکینی با خودت روشن کن حداقل :D.
این نوشته شما توی تاپیک امتیازات کوانتوم بریک بوده در جواب من :
امتیازات بازی Quantum Break
والا اونجا ما هم همین حرفو زدیم، منم گفتم کلا اکثر منتقدها توی این دوره زمونه نقدای آبدوخیاری دارن و تیشه زدن به ریشه استعداد و خلاقیت توی مدیوم گیم، اوضاع نقد بدجوری به هم ریخته و خیلی قابل استناد نیست. البته امسال یکم اوضاع بهتر از چنذ سال اخیر شده ولی بازم نقدای عجیب غریب زیاد میبینه آدم. کلا متر و معیار درست و حسابی من ندیدم توی اکثر نقدها، خیلی هاشون واقعا کارشناسی شده نیستن. واسه همینه که من زیاد طرف نقد و اینا نمیرم برای تجربه یه بازی و خودم اگه با نمایش ها حال کنم میرم سمتش.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
کلا این موضوع همیشه وجود داشته و داره فقط هم به ماکروسافت و عنوان هاش محدود نمیشه در مورد نقد هم فلسفه نقد گفتن نقاط مثبت و منفی یک اثر نه اینکه شما از تجربه بازی کردن یا نکردن یا لذت بردن یا نبردن یک عنوان محدود کنه .

در اینکه یک سری محدود عنوان های که نه هایپی دارن نه چیزی میان امتیاز های بهتری میگرن و شاید عنوان های با هایپ بیشتر از نظر کلی از اون بازی ها تا حدودی هم سطح یا حتی بهتر باشن شکی نیست اما وقتی عنوانی مشکل داره نمیشه روی مشکل بازی سر پوش گذاشت که چی شاید یکی ناراحت بشه اینجوری خیانت به افرادی صورت گرفته که بر مبنای نقد ها بازی تهیه میکنن هرچند به نظر من اشتباه باید به نظر و سلیقه خودت اعتماد داشته باشی و از بازی که تهیه میکنی لذت ببری و تحقیق هیچ وقت اشتباه نیست اما سلیقه همه یکی نیست .

این موضوع هم زیاد اتفاق افتاد به نظر من چیز همچین مهم حادی نیست .

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
حق با ایشونه , بعضی از نمرات به انصاف داده نشدن
بقول استاد پرویز پرستویی ( بازیگر ) بعضی ها تو پست بودن میخوان اول بشن که مطرح بشن و بیشتر دیده بشن
حرف ایشون فکر کنم اینجا ه معنی پیدا میکنه
عنوان recore مشکلاتی داره خیلی از بازی ها مشکلاتی دارن اما ارزش بازی کردن و نمرات بالا داره من خودم از نظر شخصی 8 میدم بهش

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
داداش شما تکلیفتو با با ما روشن نمیکینی با خودت روشن کن حداقل :D.
این نوشته شما توی تاپیک امتیازات کوانتوم بریک بوده در جواب من :
امتیازات بازی Quantum Break
والا اونجا ما هم همین حرفو زدیم، منم گفتم کلا اکثر منتقدها توی این دوره زمونه نقدای آبدوخیاری دارن و تیشه زدن به ریشه استعداد و خلاقیت توی مدیوم گیم، اوضاع نقد بدجوری به هم ریخته و خیلی قابل استناد نیست. البته امسال یکم اوضاع بهتر از چنذ سال اخیر شده ولی بازم نقدای عجیب غریب زیاد میبینه آدم. کلا متر و معیار درست و حسابی من ندیدم توی اکثر نقدها، خیلی هاشون واقعا کارشناسی شده نیستن. واسه همینه که من زیاد طرف نقد و اینا نمیرم برای تجربه یه بازی و خودم اگه با نمایش ها حال کنم میرم سمتش.
می خوای برو پست مال سال پیش رو هم بیار وسط، اون مال 3 ماه پیشه. بعد هم من هیچ وقت تا به بازی مورد علاقه ام امتیاز پایین دادن یاد این موضوع نیفتادم. تو این پستم هم در مورد امتیاز و نقد حرفی نزدم چون امتیاز همیشه سلیقه یک نفر بوده. اگر یه نفر بیاد به یه بازی کمترین امتیاز رو بده ولی بتونه خوب توجیح کنه من یکی مشکلی ندارم با این قضیه. مشکل اصلی Hype مصنوعی برای بازی هاس وقتی گلوشون گیر سازنده هاس بازی هست، مشکل اینه که دید سیاسی رو هل می دن تو بازی ها و الکی یه عده سازنده رو به چیزایی مثل نژاد پرستی متهم می کنن، میان بازی هنوز نیومده واسش سر و گردن می شکنن، سازنده ها رو مجبور به سانسور می کنن. خبرنگاری بازی ها یه قسمت کوچیکش نقده، خیلی چیزای دیگه رو هم شامل میشه که مهم تر هستن. همین دلقک بازی هاشون باعث میشه یه بازی مثل NMS فروش میلونی کنه سر همه رو کلاه بذاره.
این اخلاق هم رو بذارید کنار تا یکی یه چیزی میگه میرید سابقه اش رو چک می کنید مثلا مچ بگیرید. هر جا دیدی من سر امتیاز به سایتی گیر بدم اونوقت بیا، شاید یکی دو بار گذرا واسه امتیاز زیادی بالا مشکوک گیر دادم یا امتیاز پایین بدون نقد درست و حسابی، تا اونجا که یادمه. خدایی یه عده بسیج شدن مچ من رو بگیرن انگار، مثل اون بابا که رفته بود پست های من رو قسمت کامنت های یه سایت دیگه چک کرده بود اینجا کشیدش وسط!

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
می خوای برو پست مال سال پیش رو هم بیار وسط، اون مال 3 ماه پیشه. بعد هم من هیچ وقت تا به بازی مورد علاقه ام امتیاز پایین دادن یاد این موضوع نیفتادم. تو این پستم هم در مورد امتیاز و نقد حرفی نزدم چون امتیاز همیشه سلیقه یک نفر بوده. اگر یه نفر بیاد به یه بازی کمترین امتیاز رو بده ولی بتونه خوب توجیح کنه من یکی مشکلی ندارم با این قضیه. مشکل اصلی Hype مصنوعی برای بازی هاس وقتی گلوشون گیر سازنده هاس بازی هست، مشکل اینه که دید سیاسی رو هل می دن تو بازی ها و الکی یه عده سازنده رو به چیزایی مثل نژاد پرستی متهم می کنن، میان بازی هنوز نیومده واسش سر و گردن می شکنن، سازنده ها رو مجبور به سانسور می کنن. خبرنگاری بازی ها یه قسمت کوچیکش نقده، خیلی چیزای دیگه رو هم شامل میشه که مهم تر هستن. همین دلقک بازی هاشون باعث میشه یه بازی مثل NMS فروش میلونی کنه سر همه رو کلاه بذاره.
این اخلاق هم رو بذارید کنار تا یکی یه چیزی میگه میرید سابقه اش رو چک می کنید مثلا مچ بگیرید. هر جا دیدی من سر امتیاز به سایتی گیر بدم اونوقت بیا، شاید یکی دو بار گذرا واسه امتیاز زیادی بالا مشکوک گیر دادم یا امتیاز پایین بدون نقد درست و حسابی، تا اونجا که یادمه. خدایی یه عده بسیج شدن مچ من رو بگیرن انگار، مثل اون بابا که رفته بود پست های من رو قسمت کامنت های یه سایت دیگه چک کرده بود اینجا کشیدش وسط!
بحث مچ گیری و این حرفا نیست برادر من، پست خودته که واست نقل قول کردم، داستان نگفتم که، خیلی هم فاصله زمانی نداره، به قول خودت مال 3 ماه پیشه، نیازی هم به توضیح نیست، توی دو تا پست همه چی روشنه، کسی هم بسیج نشده به قول شما مچ شمارو بگیره یا حالگیری کنه، صحبت خودتون بوده که براتون نقل قول کردم. یکم هم این حالت agressive و تهاجمی رو بزار کنار، داریم مثل دوتا آدم بالغ گفت گو میکنم عزیز:D، یه جا شما مارو نقل قول میکنی یه جا ما شمارو، من که سال هاس دنبال تجربه شخصی خودم هستم و به نقد این حرفا کمتر بها میدم. یه زمانی بود که اصلا کمتر کسی به نقد و نمره توجه داشت، دهه 90 میرفتیم بازی میگرفتیم تا قیها خالدونشو در میاوردیم و لذت تام میبردیم، از 2003 2004 به اینور بازار مطبوعات و نشریه های مرتبط با گیم افتاد توی بورس.
بعدم جدای از این صحبتا با حرفت موافقم، در هر حال نقد توی شاخه بازیسازی امروز خیلی زده به جاده خاکی، بعضی وقتا با خودم میگم ای کاش حیطه نقد گیم هم کمی نزدیک به نقد آثار سینمایی بشه، نمیگم اونجا هم همه چی گل و بلبله، ولی اوضاعش خیلی بهتر از این طرفه، حداقل 4 تا نقد کارشناسی آدم میخونه بعضی وقتا، ولی اینطرف فقط شده دکان و بازار و جلب آمار بیننده سایت و.... دریغ از دوتا نقد درست و حسابی. بازم البته شرایط یکم بهتر شده توی این چند وقته اخیر ولی هنوز فاصله خیلی زیاده با یه نقد مطلوب.

آخرین ویرایش:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
بعدم جدای از این صحبتا با حرفت موافقم، در هر حال نقد توی شاخه بازیسازی امروز خیلی زده به جاده خاکی، بعضی وقتا با خودم میگم ای کاش حیطه نقد گیم هم کمی نزدیک به نقد آثار سینمایی بشه، نمیگم اونجا هم همه چی گل و بلبله، ولی اوضاعش خیلی بهتر از این طرفه، حداقل 4 تا نقد کارشناسی آدم میخونه بعضی وقتا، ولی اینطرف فقط شده دکان و بازار و جلب آمار بیننده سایت و.... دریغ از دوتا نقد درست و حسابی. بازم البته شرایط یکم بهتر شده توی این چند وقته اخیر ولی هنوز فاصله خیلی زیاده با یه نقد مطلوب.
مشکل قبل از نقد اصلا چیزای دیگه هست که گفتم. الان بیشترین ضرر رو ملت سر این می دن که این جو هایپ مسخره رو راه می اندازن این سایت ها. یارو خودش اینقدر تو حس میره که یه کارای خفن می کنه مثل دادن نمره 10 به MSG V، بدون اینکه مشکلاتش رو بگه. اصلا جو ضد گیمر بودن تو این سایت ها بیداد میکنه. مشکل اش هم اینه که اینا میرن دانشگاه یه سری رشته بی سر و ته می خونن، میان بیرون کاری واسشون نیست(الان تو غرب اینا شدن معضل). تو صنعت بازی ها هم استاندارد پایینه، می پرن توش با اینکه علاقه ندارن. اون ودیو Doom مال Polygon دیگه الان شده جک عالم و آدم، دادن به یه نفر که معلومه تا حالا کنتر لر دستش نگرفته باید بینی. بعد هم خودشون و دوستاشون شروع کردن مقاله تولید کردن که خیر نیازی نیست آدم تو بازی که cover میکنه سررشته داشته باشه و هزار تا جفنگیات دیگه. یا مشتری میاد از چیزی انتقاد می کنه سریع می پرن از سازنده ها دفاع کردن هی زرت زرت می گن Entitled gamers و یا Nerd و یا اینکه همه گیمر ها ضد زنن و آدم نیستن و نژاد پرستن و این چیزا. میری مقاله هاشون رو می خونی فکر میکنی سر کلاس اجتماع شناسی نشستی!
من بازم اینجا اعلام می کنم که این سایت ها باید بن بشن:
Polygon، Kotaku، Neogaf حداقل. مشکل ما اینه که یه عده از همه جا مونده اومدن شدن خبرنگار بازی. کلا این رو بگم، این سایت های بزرگ اکثرا شدن جیره بگیر و تبلیغات چی، وسطش هم ایده ای خودشون رو هل بدن تو حلق مشتری. نیازی هم به امتیاز دادن ندارن، خیلی راه های دیگه هم هست که تبلیغات الکی کنن واسه بازی ها. این وسط هم مشتری سرش کلاه میره.

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
من چند وقت پیش Uncharted 4 رو دادم دوستم بازی کنه و تقریبا مطمئن بودم طرف کف میکنه.دیشب وقتی ازش بازی رو گرفتم بهش گفتم چطور بود کف کردی نه؟:D طرف گفت ای بدک نبود:|گفتمش چرا؟ جواب داد داستانشو خیلی دوست داشتم و میخوام بخاطر داستان کالکشنش رو هم بگیرم ولی من بازیهای خطی رو زیاد نمیپسندم و دوست دارم مثل GTA V یا MGS V بتونم هر کاری دوست داشتم بکنم.

حالا اونی که میاد به یه بازی با متای 93 / 91 میده 4 یا با متای 95 میده 6 , نمیخوام دنبال عوامل پشت پرده باشم به خودم میگم سلیقس دیگه طرف با این حال نکرده. مثل خودم که با The Witcher 3 اونوجور که باید حال نکردم و بیشتر یه چیز خوب دیدمش تا شاهکار! اما برعکسش من با همون Beyond:TS با متای 70 خیلی حال کردم و بنظرم حقش در مجموع کمتر از 80 نبود و وقتی به متاش نگاه میکنی میبینی یکی بهش داده 100 و یکی دیگه بهش داده 20! درسته سر امتیازات گیمرا با هم بحث یا ترول میکنن ولی این بیشتر جنبه فان داره و تا خود گیمر تجربش نکنه نمیتونه نظر قطعی دربارش بده.

حالا این Geow 4 هم میرسه دست دوستان و میبینیم نظر خودشون چیه تا به یه جمع بندی برسیم چقدر با نظرات سایتها فاصله داره.اگه به فرض به بعضی رسانه ها زیرمیزی داده میشه یا یه سایتی میخواد کلیک خورشو بالا ببره, دیگه به نظرات خودمون و دوستان که شک نداریم و اطمینان داریم عوامل پشت پرده ای در کار نیست و نظر خالصِ خود طرفه:D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,194
نام
ماکان
در اینکه بعضا دو سه نفری پیدا میشن که محض بالا رفتن بازدید نمره پرت میدن که شکی نیست اما فقط دو سه نفر! ضمن اینکه تاثیرشون تو نمرات زیاد نیست و از طرف دیگه همیشه هم یه سری سایت هم هستن که الکی نمره بالا میدن. همدیگه رو خنثی میکنن. در کل بازی که خوبه محاله نمرات بد بگیره. تو این نسل هم شخصا بازی ندیدم که متاش کمتر از چیزی باشه که لیاقتش رو داشته!! یدونه فقط LBP3 بود که اونم رو حساب مشکلات فنی سرورها و بخش آنلاین نمره بد گرفت، با اینکه خود بازی واقعا خوب بود!

بلاخره همه جور متقدی و همه جور نمره ای وجود داره. مشکل اهمیت بیش از حد ما به نمرات بازی ها و متای اونهاست که بنظر من اصلا نماینده کیفیت یه بازی نمیتونه باشه.

اتفاقا متا بهترین متر برای سنجش کیفیته یه بازیه!:D چون میانگین نظرات تخصصی هست.

bazicon

کاربر سایت
Jul 26, 2016
198
باید یه بخش از گیم پلی real دید و با حال هوا بازی آشنا شد بعد اگر خوشت اومد بازی بخری حالشو ببری
خودم با نمره ها کاری ندارم تو نسل قبل بار ها نمره ها رو دیدم بازی تهیه کردم اما خوشم نیومد اما با بازی ها نمره پایین بازی کردم خیلی لذت بردم
به نمره نیست باید به دلت بشینه - شده بار ها تو این بازار فعلی بازی ها ساده ای اومدن اما نظر همه رو جلب کردن

آخرین ویرایش:

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
وقتی بازی رو تست نشده بیرون میدین و هزار تا مشکل تکنیکی رو کنسولتون داره همین میشه دیگه . عوض غر زدن بشینید بازیتونو پولیش کنید ، نه اینکه بعد 2 ماه از عرضه بازی بگذره و هزار تا وصله و پینه بارش کنید و چه کنم چه کنم بکنید و نیم ساعت اولش رو مجانی کنید! . این یعنی سوء مدیریت اسپنسر و دار و دستش که طی 3 سال اخیر چنان گندی زدن که اون وان رو نشوندن ور دل وی یو .

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
وقتی بازی رو تست نشده بیرون میدین و هزار تا مشکل تکنیکی رو کنسولتون داره همین میشه دیگه . عوض غر زدن بشینید بازیتونو پولیش کنید ، نه اینکه بعد 2 ماه از عرضه بازی بگذره و هزار تا وصله و پینه بارش کنید و چه کنم چه کنم بکنید و نیم ساعت اولش رو مجانی کنید! . این یعنی سوء مدیریت اسپنسر و دار و دستش که طی 3 سال اخیر چنان گندی زدن که اون وان رو نشوندن ور دل وی یو .
d099608e1b6f650d1.jpg

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
من نیم ساعت ریکور رو بازی کردم و کلا نظرم راجع بهش عوض شد کلا بیخیالش شده بودم بعد از امتیازات و نقدا ولی بعد از تجربه اش حتما خواهم خرید حیف که الان خیلی بازی اومده ولی بعد از رد شدن این موج میخرمش کلا نقدا تو این نسل منصفانه نبوده

• Like
Reactions: ehsanservat

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر