نمایشگاه/رویداد واکنش تند سازندگان Call of Duty به شوخی صداپیشه خدای جنگ

MJ_KING

عضو تحریریه
Sep 14, 2023
359
نام
محمد جواد جعفری
بعد از شوخی کریستوفر جاج، صداپیشه شخصیت کریتوس در بازی‌های جدید God of War، با کمپین بسیار کوتاه بازی Call of Duty: Modern Warfare 3 در مراسم The Game Awards 2023، برخی اعضای تیم توسعه فرانچایز کال آو دیوتی به این موضوع واکنش نسبتا تندی نشان داده‌اند.

Call-of-Duty-Modern-Warfare-3-300x169.jpg

جاج با شوخی درمورد سخنرانی طولانی خود در مراسم سال گذشته، اظهار داشت که با این حال سخنرانی او طولانی تر از بخش داستانی Call of Duty: Modern Warfare 3 بوده است.

او در هنگام اهدای جایزه بهترین اجرای سال گفت: «من قرار نیست اینجا بایستم و یک سخنرانی طولانی داشته باشم، در عوض به متن آماده شده پایبند خواهم بود. هیچ سخنرانی هشت دقیقه‌ای مثل سال گذشته وجود ندارد؛ اما یک حقیقت جالب، آن سخنرانی من درواقع از کمپین کال آو دیوتی امسال طولانی‌تر بود!»

اما واکنش‌ها به این شوخی فراتر از خنده‌های تماشاگران حاضر در مراسم بود و باعث شد تا برخی توسعه‌دهندگان Call of Duty در شبکه‌های اجتماعی خود از جاج انتقاد کنند. برای مثال Ajinkya Limaye، توسعه‌دهنده سابق این فرانچایز اظهار داشت که اگرچه اظهارات جاج خنده‌دار بود اما فرانچایز تیراندازی اکتیویژن همچنان God of War را در معیارهای دیگر شکست می‌دهد.

Nelson Plumey، کارگردان هنری استودیو Treyarch، در اظهار نظری گفت که بازی‌های God of War تعامل بسیار کمتری نسبت به کال آو دیوتی با بازیکنان خود دارند.

Darcy Sandall، توسعه‌دهنده شاغل در Sledgehammer هم گفت که در مراسمی که دستاوردهای صنعت گیم را جشن می‌گیرد نباید چنین اظهاراتی وجود داشته باشد.

اما قطعا تندترین واکنش به بری اسلون، صداپیشه کاپیتان پرایس در مجموعه Call of Duty برمیگردد که در توئیتی جنجالی خطاب به کریستوفر جاج نوشت: «می‌گویند آن یارو کریستوفر جاج تمام شوخی‌هایش را خودش می‌نویسد، چه با استعداد!🤡👀»

جدیدترین نسخه کال آو دیوتی بعد از انتشار انتقادات زیادی را بخاطر بخش داستانی ضعیف و بسیار کوتاه خود متحمل شد و تبدیل به یکی از بدترین کمپین‌های این فرانچایز شد. شما میتوانید نقد و بررسی Call of Duty: Modern Warfare 3 را در بازی سنتر مطالعه بکنید.

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
638
نام
فرشاد
جدیدا این دولوپرهای گیم ها خیلی فاز ما خیلی خوبیم و کسی حق نداره چیزی بمون بگه و کارمون سخته و این اراجیف رو برداشتنه
گیم زباله میدن میدن بیرون بعد که کسی چیزی میگه پرو پرو میان ننه من غریبم بازی در میارن، هرکدوم هم تقصیر رو میندازه رو یکی دیگه
یه طوری مینالن انگار کسی با تفنگ مجبورشون کرده بیان توی این شغل
نمونش هم بانجی، از وقتی که یادمه همشون فاز ما خفن هستیم و کارمون سخته و ما بهترین استدیو برا کار هستیم و این ارجیف رو میگفتن تا آخرش اینقدر گوه زدن تو گیم که الان حالت از گیم بهم میخوره

DoReMi

کاربر سایت
Feb 24, 2022
300
چندین ساله همین کمپانی شلنگ گرفته به آب و خاک ایران و ایرانی و چپ و راست ملتی رو تروریست خطاب میکنه و خودشو حق به جانب جا میزنه کسی ککش نمیگزه. یه خط کریستوفر جاج علیه کمپین آب دوغ خیاریشون حرف زده خشتک ها دریدن. چقدر حال بهم زن. رقت انگیز اونجاش که فقط آروغ Respect و افزایش tolerance و احترام به تمام نظرات سر بدی در مدیا و ازون سمت تحمل یه خط شوخی رو نداشته باشی.

paybrig23

کاربر سایت
Jul 1, 2009
179
من نمیدونم این دوستانی که دارن از کمپین مدرن ورفیر 3 دفاع میکنن و میگن این بازیو کسی بخاطر کمپینش نمیخره یعنی احساس میکنن بیشتر از جامعه گیمرا و منتقدان دنیا از گیم سرشون میشه؟؟!!! اقا امتیاز جهانی بازی مشخصه شما که نمیتونی بگی از منتقدای جهانی بیشتر حالیت میشه!!بعدم آقا بحث سر اینه که این بازی اگه قرار بود کمپین جدید نداشته باشه میشد در نهایت یه دی ال سی برای مدرن ورفیر 2 !! که همینم هست شما نگاه کنی از مپ ها تا گان ها و گیم پلی همه چی مدرن ورفیر 2 هست ! پس درنهایت یا نباید 70 دلار قیمتش رو میزاشتن یا اگه گذاشتن باید یه کمپین درست حسابی براش تهیه می کردن که بگن یه بازیه جدیده !! پس حالا که این کارو نکردن همه دنیا انتقاد کردن بهش و امتیاز پایین دادن ! بعد چند تا دوستمون اینجا که رفتن در نهایت یه ظرفیت دو بازیو قسطی خریدن اومدن دارن دفاع میکنن :)

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,475
نام
امین
کلا شوخی بامزه و جالبی بود و اکثر قریب به اتفاق ملت اون لحظه یا لبخند زدن یا بلند خندیدن.
بنظرم اینکه بخوای جواب بدی یا فاز جدی بودن ور داری یخورده نچسب بودن خودت رو نشون دادی تو این قضیه 😁

کال اف اخر واسه منی هم که خوشم میاد از سری کال اف با اختلاف بدترین بود و من اگه جای جاج بودم یخورده از ادبیات سخت تری استفاده میکردم🙂😁

آخرین ویرایش:

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
یه عکس نیست.الان دو ماهه هر وقت چک کنی mw3 اوله و عزیزیان ps5 دار پولشونو بابت این آشغال می ریزن تو جیب مایکروسافت🤣
تو همین جا هم تعدادشون زیاده تو تاپیکای متفرقه بدی بازی رو می گن و تو تاپیک بازی در حال راهنمایی گرفتن برا خریدش هستن
منم از همین تعجب می کنم بازی کوتاه و آشغاله، ps دار! ها نخرنش خب🤗
در خصوص اینکه cod آی پی کی هست هم راست می گی.برا نینتندوعه🤣
فقط جهت آگاهی شما عرض کنم که اون بحث top selling که میگی کنسله . چون MWII , MWIII و Warzone همه تو یه کتگوری قرار گرفتن و استور همه رو باهم ادغام کرده و چیزی که من میبینم اینه که اکثرا Warzone بازی میکنن که اونم رایگانه . خواهشاً این کلمه Top Seller که یاد گرفتیو جایی نگو . شما که دیگه بهتر از اکتیویژن آمار دستت نیست . خودشون اعلام فروش COD امسال ۳۸٪ افت فروش داشته . پس چرا تو پرفروش هاست ؟ به همون دلیلی که بالا عرض کردم .
شاد و پیروز باشید :D

آخرین ویرایش:

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
کسی کالاف برای کمپینش نمیخره.
wtf :))
تا وقتی بتل رو اوج بود و کالاف حرفی برا گفتن جلو بتل سه و چهار نداشت ساییدین مارو با کمپین این زباله و کاراکتر های بیاد موندنیش که بیست بار مردن و زنده شدن =))

• Like
Reactions: SNIPER II

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,024
نام
محمد امین
کالاف هم میتونست مثل بعضی بازی ها برای باز کردن یک در نیم ساعت بپر بپر طراحی کنه بری اون ور یک اهرم بکشی بعد دوباره نیم ساعت بپر بپر بکنی بیایی این ور دوباره یک اهرم بکشی بعد تازه میگه زرشک بیا اول این باسم بزن که هر ضربه یک میکرون از خونش میره خلاصه بعد از دو ساعت یک در باز میشه بعد همه کَف میکنن واووووو عجب گیم پلی فاخر و طولانی!

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,928
نام
نـــــــویـــــــــد
به نظرم به این تاپیک خیلی مرتبط رسید.

تو تاپیک خودش نمیشد گذاشت :D

من ۳۰ ۳۵ دقیقه ازینو دیدم. عجب فاجعه‌ایه
یعنی فکرشم نمیکردم اینقدر افتضاح باشه. اینکه کلا ۲ساعت گیم‌پلی داره یه طرف، طراحی مراحل و آبجکتیو و داستان آب‌دوغ خیاریش یه طرف! ماموریتاش همه در حد کارایی هستش که تو کواپش میکنی :D ببینیم اکتی تا چه حد میتونه به کثافت بکشه این بازی رو!

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,544
کالاف هم میتونست مثل بعضی بازی ها برای باز کردن یک در نیم ساعت بپر بپر طراحی کنه بری اون ور یک اهرم بکشی بعد دوباره نیم ساعت بپر بپر بکنی بیایی این ور دوباره یک اهرم بکشی بعد تازه میگه زرشک بیا اول این باسم بزن که هر ضربه یک میکرون از خونش میره خلاصه بعد از دو ساعت یک در باز میشه بعد همه کَف میکنن واووووو عجب گیم پلی فاخر و طولانی!
اون اهرم در اصل سیفونه!! که صداپیشه بازی کشید به سرتاپای اکتی :D

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,116
نام
آرمان
بازی های اکتیویژن عملا به بوتیک تبدیل شدن. هر کدوم از بازیاش رو نگاه میکنی بیشتر از محتوای خود بازی براش اسکین و emote و اسباب و آلات دلقک بازی و لودگی ساختن! بعد جالبه اسکین هاش بعضا از لباس های برند تو دنیای واقعی هم گرون تره :)) مایکروسافت اپیک رو هم بخره دیگه رسما یه سیرک گیمینگ تو گیم پس باز کرده :D

Halo Infinite Finally Gets the Halo 1 Armor Everyone Wants, but It Costs $20 - IGN
Diablo 4 players slam “ridiculous” $28 skins more expensive than CoD bundles - Charlie INTEL
Overwatch fans unite to hate on $40 Diablo skins in its latest season

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,544
zz.jpg
حالا خوبه FREE DLC بود

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,362
نام
مــاکــان
من ۳۰ ۳۵ دقیقه ازینو دیدم. عجب فاجعه‌ایه
یعنی فکرشم نمیکردم اینقدر افتضاح باشه. اینکه کلا ۲ساعت گیم‌پلی داره یه طرف، طراحی مراحل و آبجکتیو و داستان آب‌دوغ خیاریش یه طرف! ماموریتاش همه در حد کارایی هستش که تو کواپش میکنی :D ببینیم اکتی تا چه حد میتونه به کثافت بکشه این بازی رو!
واقعا خیلی دغونه و به هیچ وجه جای دفاع نداره.
سعی کن حداقل تا اون بخش اندینگ بازی ببینی و تازه متوجه حجم حماقت اینها بشی.
متای بازی 56 شده دوستان یکی از بدترینای سال 2023 ولی بازهم اشخاصی با تمام توان از بازی دفاع میکن .
جالب اینه اصلا ربطی به مایکرو هم نداره این افتضاحی که اکتی زده.
کلا یکسری از بچه ها خیلی عجیبن :D

===========

اما نکته مثبت اینه که سال بعد نوبت Treyarch هست و اینبار خیلی زمان داشتن که روی بازی خودشون کار کنن.
یه چیزی در حد 4 سال برای استودیوهای سازنده سری مثل آرزوی محال میمونه که با اینکاری که اکتی کرد این زمان رو به Treyarch داد.
ببینیم اینبار چی کار کردن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر