خبر رسمی هکر GTA 6 به حبس ابد محکوم شد!

MJ_KING

عضو تحریریه
Sep 14, 2023
359
نام
محمد جواد جعفری
هکر 18 ساله‌ای که مدتی قبل Rockstar را هک کرده بود و فوتیج‌هایی از عنوان موردانتظار GTA 6 (که در آن زمان هنوز بصورت رسمی معرفی نشده بود) را افشا و در اینترنت بارگذاری کرده بود، با حکم یک قاضی بریتانیایی به حبس ابد در یک بیمارستان روانی محکوم شد.

Grand-Theft-Auto-VI-300x169.webp

آریون کورتاج (Arion Kurtaj) نوجوان 18 ساله‌ای که از بیماری اوتیسم هم رنج می‌برد، به دلیل عضویت در گروه هک بین‌المللی $Lapsus که همچنین حملاتی را علیه شرکت‌های انویدیا، اوبر و …انجام می‌داد، محکوم شد.

نوشته های مشابه
قاضی پاتریشیا لیز (Patricia Lees) در اینباره گفت: «کورتاج همچنان مشتاق هک کردن است و خطر بالایی برای زدن آسیب جدی به مردم از طریق مهارت در دستیابی به دسترسی نامحدود به کامپیوتر دارد.»

او همچنین اضافه کرد که این هکر 18 ساله تا آخر عمر در یک بیمارستان روانی بستری خواهد بود مگر اینکه پزشکانش و دادگاه سلامت روان تصمیم بگیرند که او بهبود پیدا کرده است و خطری برای دیگران ندارد.

شهریور گذشته هکرها یک ساعت از فیلم توسعه بازی GTA 6 را به صورت آنلاین منتشر کردند تا گیمرها اولین نگاه خود را به دنباله یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ داشته باشند.

درنهایت راکستار اولین تریلر رسمی از این بازی را در همین ماه منتشر کرد که تا 24 ساعت اولیه انتشارش در یوتیوب، موفق شد به آمار باورنکردنی 90 میلیون بازدید در این پلتفرم، برسد.

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
داشتن هوش بالا عمل مجرمانه رو توجیه نمیکنه.چه بسا با این هک زندگی خیلیها رو چه از لحاظ مادی و چه روحی تحت تاثیر قرار میده.
با من باشه جرم هک کردن رو مساوی با گروگانگیری و آدم ربایی قرار میدم و حبس ابد کمترین مجازاتشونه

• Like
Reactions: Esm-nadaram

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
اینو بدن مملکت خودمون و ترجیحا شهر ما !! یه شلاق وسط میدون شهر میخوره نیم ساعت هم پشت وانت میچرخونن تا iqش استاندارد بشه، دیگه اینهمه دنگ و فنگ و حبس ابد و بیمارستان روانی لازم نداره

MohammadAVGN

کاربر سایت
Jun 30, 2023
730
نام
Mohammad
اینو بدن مملکت خودمون و ترجیحا شهر ما !! یه شلاق وسط میدون شهر میخوره نیم ساعت هم پشت وانت میچرخونن تا iqش استاندارد بشه، دیگه اینهمه دنگ و فنگ و حبس ابد و بیمارستان روانی لازم نداره
ترکیدم

• Like
Reactions: Sega_genesis

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
البته اونطوری هم ملت با دیدن این صحنه ها دکتر/بیمارستان لازم میشن.
همون بهتر که خودش بره بیمارستان تا ملت همیشه در صحنه :D

• Like

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
من مخالف مجازاتش نیستم اتفاقن خیلی هم به جا و خوبه.
ولی دیگه نه حبس ابد. اونم تو بیمارستان روانی که از زندان بدتر نباشه قطعن بهتر نیست.
حکمش نسبت به خیلی جرایم دیگه در کشورهای پیشرفته، سنگینه.
حالا یه نوجوونی بوده و هیجاناتش زده بالا و یه غلطی کرده. تنبیهش هم بکنن ولی اینکه کلن زندگیش رو ازش بگیرن، واقعن تاسف انگیزه.
بابا اینو که نمیندازن کنار قاتل های زنجیره ای حتما جای بهتری میذارنش اوتیسم داره فقط (و احتمال خیلی زیاد اختلال ضد اجتماعی :D )
من مطمئنم پنج شش سال دیگه آزاد میشه
و احتمال زیاد مجبورش میکنن برا سازمان اطلاعاتی کار کنه

• Like

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,773
بابا اینو که نمیندازن کنار قاتل های زنجیره ای حتما جای بهتری میذارنش اوتیسم داره فقط (و احتمال خیلی زیاد اختلال ضد اجتماعی :D )
من مطمئنم پنج شش سال دیگه آزاد میشه
و احتمال زیاد مجبورش میکنن برا سازمان اطلاعاتی کار کنه
کلن بیمارستان های روانپزشکی دولتی در اکثر جاهای دنیا، سابقه خوبی ندارن.
معمولن مجرم ها هم فقط زمانی که خطر حبس ابد یا اعدام تهدیدشون کنه، ترجیهشون اینه که برن بیمارستان روانپزشکی وگرنه تا جایی که من میدونم شرایط زندان به مراتب از اینجور بیمارستان ها بهتره.
مشکل دیگشون اینه که حکم حبس یه تایم مشخصی داره و طرف بعد از اینکه حبسشو کشید میاد بیرون. ولی حکم مجرمی که بیمار روانی تشخیص داده میشه، به صورت دیفالت تاز زمانی که شورای پزشکی صلاح ندونه، آزاد نمیشن.
همین اتفاقی که برای این بدبخت افتاده.
من اول فکر کردم حکم حبس ابد در بیمارستان روانپزشکی داره، که خب بعد مشخص شد که همون حالت عادیه

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر