هوادارن سلطان کنسول ها ((ps2))

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
0xxjpusv88chx9r32uj8.jpg

آخرین ویرایش:

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
ps2 یکی از قدرتمند ترین کنسول ها تاریخ هست , در زمان اوج شکوفایی صنعت بازی سازی و کنسول سازی بود

درسته ps2 یه کنسول نسل ششی هست اما از زمان سال 2000 لانچ شد تا اواخر 2013 این کنسول محبوب تولید شد و طرفداران و دوست داران زیادی داشت و هنوز داره
تنوع بینظیر بازی ها در تمامی سبک ها و .........

برخی دلایل باعث میشه که هنوز خرید ps2 بعد از 16 سال ارزش خید داشته باشه
مثل:

1- تنوع بازی زیاد
2- بازی هاشو همه جا دارن حتی بغالی سر کوچتون
3- خود کنسول ازان قیمته , الان ps2 در حد میشه با 150 تا 200 خرید
4- لوازم جانبی و یدکی مفت - مثلا سط کامل بدنه نو - یا دسته ها میشه با 15 هزار تومان خرید و ..............
لوازم جنبیشو همه جا دارن
5- و .....................

خوب درباره گرافیک بازی ها ps2 باید گفت بینظیرن اما نکته ای که شاید خیلی ها ندونن اینکه ps2 بازی ها رو به صورت hd اجرا میکنه با خروجی حداکثر 1080i

برای استفاده از این قابلیت بهتره کابل کامپونت بخرید
خوب شاید خیلی ها بپرسن کابل کامپونت ps2 از کجا میشه تهیه کرد؟؟!! , به این دوستان باید بگم کابل کامپونت ps3 بخرید جالبیش اینجاست هم به خود ps3 میخوره هم به ps2 میخوره هم به ps1 میخوره

قیمت کابل کامپونت ps3 الان 15 تا 20 هزار تومنه

بخشی از لوازم ps2 خودم :bighug: تو لوازمم کابل کامپونت ps3 هست که ازش برای ps2 استفاده کردم

hiuzw7c6v21vjk3e2r15.jpg

دوستانی که توانایی یا دسترسی برای خرید این کابل کامپونت ندارن میتونن از این کابل بسازن

این تاپیک آموزش ساخت کابل 2 منظوره کامپوزنت و کامپونت توسط آیدی highlight آموزش داده شده

لینک

دوستان یه خبر خوش دیگه برای کسانی که ps2 دارن یا قصد خرید دارن و ........
کپی خور نرم افزاری ps2 هم الان امکانش هست , شاید بعضی از دوستان بگند یعنی چی؟
باید بگم راهی هست که میشه بازی ها رو با فلش مموری میشه روی ps2 اجرا کرد بدون نیاز به دیسک

آموزش کپی خور نرم افزاری در این تاپیک هست
http://forum.bazicenter.com/thread92697/

این آموزش برای ps2 ها نسل آخر یعنی جعبه آبی هست ( سری 90000 ) هست
برای سری جعبه زرد ها ( سری 70000 ) روشش کمی متفاوته اما راحتره اجرا بازی باهاش

واقعا هزینه قطعات و لوازم جانبی ps2 در مقابل کنسول ها جدید هیچی هم نیست به طور مثال همون دسته جعبه دار تو عکس 15 هزار تومان خریدم , اما یه دسته ps4 الان 200 هزار تومنه

آخرین ویرایش:

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
خوب تو این مقاله میخوام درباره یکی از لوازم جانبی حیرت انگیز ps2 نام ببرم و معرفیش کنم در صورتی که تو ایران خیلی خیلی کم شناخته شده هست

رو ps2 درگاه 2 تا usb وجود داره که وسایل مختلفی بهش متصل میشد

مثل دوربین eyetoy . گیم های کامپکت یه قطعه کوچیکی به نام SBox بود که باید به USB وصل می شد و وقتی که PS2 روشن می شد اونم چشمک می زد و کار می کرد

و حتی

میشه هاردیسک ( با مبدل ) و کیبرد نصب کرد .
و حتی روش لینوکس نصب کرد !!

در اینجا میخوام دوربین eyetoy معرفی کنم

Eye%20Toy%20USB%20Web%20Cam.jpg

eyetoy یک دوربین دیجیتال رنگی USB برای PlayStation ۲ هست.

این دوربین در اکتبر 2003 عرضه شد.

کاربرد eyetoy به این صورت است که گیمر به وسیله حرکات بدن خودش بازی کنترل میکنه و گیمر مستقیم در بازی درگیر میشه.

بازی هایی EyeToy از دید کامپیوتری برای پردازش تصاویر می شود استفاده می کنند. این به بازیکن اجازه می دهد بازی را توسط حرکت، و صدای که توسط میکروفون درون EyeToy گرفته می شود کنترل کند.

این دوربین توسط Logitech ساخته شده است، اگر چه EyeToy های جدید تر توسط Nam Tai تولید می شوند. دوربین اساسا برای بازی کردن بازی های EyeToy که توسط سونی و دیگر شرکت ها تولید شده اند استفاده می شود و برای استفاده به عنوان یک دوربین عادی PC طراحی نشده است اگر چه عده ایی درایور های غیر رسمی برای آن ایجاد کرده اند.

تاریخچه

فکر این وسیله ابتدا به ذهن Dr Richard Marks، که می خواست یک web camera را به PlayStation ۲ وصل کند و با آن بازی کند رسید. البته ایده استفاده از دوربین در بازی ها جدید نیست، و قبلا در بسیاری از بازی های Arcade و اسباب بازی هایی مانند Game Boy Camera استفاده شده است، اما با دقت دوربین های جدید و قدرت پردازشی PS۲ کارهای جدید بسیاری می توان کرد. این ایده توسط بخش سرگرمی های سونی در لندن دریافت شد و در سال ۲۰۰۲ آنها پنج بازی نمایشی از EyeToy به نمایش گذاشتند. این ایده موفق شد و سخت افزار با اولین بازی واقعی به نام EyeToy: Play در ژوئیه ۲۰۰۳ در اروپا پخش شد.

طراحی

EyeToy دارای یک طراحی فشرده است که قصدش قرار گرفتن راحت آن بر روی کنسول یا تلویزیون است. دوربین بر روی یک مفصل نصب شده است، که اجازه تنظیم موقعیت و فوکاس دقیق را می دهد. فوکاس دوربین توسط چرخاندن حلقه دور لنز صورت می گیرد. دوربین دارای دو چراغ در جلو می باشد. یک چراغ آبی که وقتی PS۲ روشن است، روشن می شود که نشان می دهد آماده استفاده است، و یک چراغ قرمز که وقتی نور کافی در اتاق وجود ندارد روشن می شود. همچنین یک میکروفون داخلی وجود دارد، که برای ضبط یک پیام کوتاهی ویدیویی می توان از آن استفاده کرد.

محدودیت های تکنیکی

به علت نیاز دوربین به دیدن بازیکن وقتی که او بازی می کند، دوربین می تواند نسبت به نور اتاق بسیار حساس باشد. بازی های مختلف نیاز به میزان نورهای متفاوتی برای بازی دارند که در بین آنها EyeToy: Antigrav بیشترین نور را نیاز دارد. همانگونه که گفته شد چراغ قرمز برای نشان دادن عدم وجود نور کافی بر روی این دوربین تعبیه شده است.

در پاسخ به این محدودیت سونی یک حق اختراع برای کنترلر به نام wand با قابلیت پخش نورهای مختلف توسط LED برای برقراری ارتباط و ارسال مکان کنترلر و دستورات ساده به دوربین ثبت کرده است.

اطلاعات تکنیکی

هنگام اتصال به پورت USB کامپیوتر به عنوان وب کم Logitech تشخیص داده می شود که برای استفاده از آن به عنوان دوربین کامپیوتر باید درایور های لازم را نصب کنید.

Cameo

این نام سیستمی و برنامه ایی است که به بازیکنان اجازه می دهد عکس های خودشان را در بازی های دیگر استفاده کنند و حتی کاراکتر های بازی را بر اساس قیافه خودشان بسازند. بازی های که از این قابلیت پشتیبانی می کنند دارای برنامه پیچیده اسکن سر و صورت می باشند که می تواند برای ساخت مدل های ۳ بعدی سر بازیکنان مورد استفاده قرار گیرد. یک بار که این مدل بر روی مموری کارت ذخیره شد، سپس برای استفاده در کلیه بازی هایی که از Cameo پشتیبانی می کنند موجود می باشد.

تعداد نفرات که ساپورت میشن

eyetoy تا 4 نفر همزمان تشخیص میده و میشه بازی گروهی با یک دوربین انجام داد

این دوربین بر خلاف دوربین ps3 اصلا نیازی به کنترل نداره و کاملا مستقل عمل میکنه

eyeToyKinetic2.jpg

• Like
Reactions: LawlessOne

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
راستش من خودم هیچوقت تا حالا PS2 نداشتم، ولی تونستم اکثر بازیاشو روی PS3 بازی کنم :groupwave:
واقعا فکر نمیکنم هیچ کنسول دیگه ای مثل PS2 بتونه تو زمان خودش بازی های فوق العاده ای داشته باشه. بازیهایی مثل:
DmC 3 - GT4 - Shadow of Colossus - Black - GOW 1-2 - MGS3 و خیلی بازیهای دیگه...
بعضی وقتها موقع بازی کردن، همش به این فکر میکردم که چجوری PS2 تونسته این بازیها رو با این گرافیک اجرا کنه؟ :scare:

اتفاقا مهم خود بازی هاست و تجربه کردنشون
البته اجرا بازی همون کمپانی روی کنسول بعدی همون کمپانی درست مثل داشتن کنسول اصلیه , فرقی نمیکنه
درست مثل ps2 که میتونست بازیا ps1 اجرا کنه

ps2 دست کم گرفتیا :d ps2 گرافیک و سخت افزار خاصی داشت بازی ها hd اجرا میکنه خروجی تصویرش 1080i ساپورت میکنه

لیست بازی ها hd واسه ps2
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_2_games_with_HD_support

تازه الان که کپی خور نرم افزاری ps2 اومده و با فلش مموری بازی اجرا میکنه شبیه ساز هم براش ساخته شده
شبیه سازا سوپر نینتندو - میکرو - سگا جنسیس و ...... براش اومده راحت از روی فلش بازیا رو اجرا میتونی بکنی

batmanps2bundle.jpg

PS 2 بازی خوب زیاد داشت اما یکی از بهترین ها black بود . لعنتی ادم رو با اون گرافیک (البته در زمان خودش) میخکوب میکرد . در کل من خودم 5 سال پیش PS2 رو فروختم ... اما هنوز میتونم بگم بهترین کنسول بازی تاریخ بوده و هست و خواهد بود.

آره black واقعا خیلی خوب کار شده بود برای ps2 :x

black-logo-480x100.png

اینم 2 تا اسکرین شات از بازی

black-ps2-screenshot3_656x369.jpg

black6.jpg

آخرین ویرایش:

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
میخواستم در این بخش به شما بازیهایی رو معرفی کنم که شاید اونها رو بازی نکردید و یا اینکه نصبت به بازیهای جدید امروزی کهنه تر هستن . میدونید که Play Station2 در زمان خودش حرف اول رو میزد ولی با گذشت سالها هنوزهم همون محبوبیت رو داره و میشه به عنوان یه کنسول خوب از اون لذت برد و 13 سال تولید این کنسول بر این امر تاکید داره .

بازی که میخوام معرفی کنم اسمش هست Sphinx and the mummy

این بازی تقریبا تو مایه بازیهای کارتونی هست ولی گرافیک بالای اون این مساله رو کمرنگ میکنه. شخصیت اصلی بازی Sphinx نام داره که تو جریان بازی یه مومیایی هم بهش کمک میکنه (حالا چه جوریشو نمیگم تا خودتون بازی کنید) البته Sphinx استیل انسان رو داره ولی قیافش شبیه گربه است . محیط بازی تقریبا تو سبک مصر باستانه ولی زمانش کمی نامفهومه که این عامل بر جذابیت داستان اضافه میکنه . همچنین این بازی از اون بازیهای درازه (از ویژگیهای اصیل DVD گیمها) و البته تا حدودی فکری . یکی از عواملی که ممکنه بازی رو براتون سخت کنه مهیط های بزرگ بازی هستند که حتما از عهده اش بر میاین . خود بازی هم سوم شخصه پس زیاد تکراری نیست. در مجموع یه بازی جذابه که حتما رازیتون میکنه

صحبت آزاد >> گاهی وقتها فکر میکنم ما چرا گیم بازی میکنیم . چیزی که از نظر افراد میانسال و مسن فقط وقت تلف کردنه اما من معتقدم که اگه هر چیز (نه فقط گیم) با اصول و شرایط خودش پیش بره ارزش بیشتری پیدا میکنه (قابل توجه اونایی که ساعتهای طولانی دست از سر گیم بر نمی دارن و پدر دستگاه رو در میارن )

بازی که میخوام در موردش صحبت کنم بازی هست به نام Pitfal

داستان بازی از این قراره که یه هواپیما از بالای یه جنگل بزرگ (مثل جنگل امازون) رد میشد که دچار صانهه میشه و سقوط میکنه. هیچ یک از اعضای اون نمیمیرن ولی هر کدوم یه طرفی می افتند.

قهرمان ما یه پسره که مثل بقیه یه طرفی افتاده و هدف شما پیدا کردن بقیه و البته ...

محیط بازی همون طور که گفتم یه جنگله تو مایه های امازون با تمدنهای باستانی و البته حهیطهای باستانی
گرافیک بازی خیلی خوبه و رنگارنگی محیط (مثل رنگ ابها درختان بناها و ...) بازی رو از تکراری بودن خارج می کنه .و مثل بازی کراش از انیمیشن سه بعدی قوی تبعیت میکنه.

یه نکته جالب اینکه مهیطهای بازی با اینکه بزرگ هستن ولی شما چون رفت و امد زیادی خواهید داشت گم نمیشید . از دیگر نکات خوب بازی این هست که از ابزارهای متفاوتی برای پیشبرد بازی استفاده خواهید کر مثلا برای ورود به بعضی غارها باید مشعل داشته باشید و یا اینکه برای رد شدن از روی مذابها باید کفش مخصوصی داشته باشید ولی این ایتم ها را به مرور زمان کسب خواهید کرد.البته ممکنه با شروع بازی "بازی یه خورده مسخره به نظر بیاد (مثل بیشتر بازیها)

ولی با کمی بازی و پیشبرد ان این فکر از بین میره (گیمرهای حرفه ای میدونند چی میگم)

اگه دوست داشتید میتونید این بازی رو داشته باشید و از اون لذت ببرید .پشیمون نمیشید

معرفی بازی >> اسم بازی هست : Ratchet and Clank

از اسم بازی مشخصه که تو این بازی دو تا شخصیت وجود دارن که بازی رو با یکی شروع میکنید(اونهایی که این گیم رو بازی نکردن اگه بازی کنن میفهمن که اون یکی چیکاره است)

این گیم سوم شخصه و گرافیک بازی تو مایه های بازی کراش هست ولی به نظر میرسه سازندگان این بازی خواستن که با اون قدرت پی اس2 رو به دوستاران گیم نشون بدن(مثل بازی JAK2) چون خیلی خوب کار شده و محیط بازی هم میشه گفت زمان نا معلومی از اینده است (فکر نکنید که بازی خیلی جدیه چون کاراکترهای بازی فانتزی هستن و تا حدودی کارتونی) و دوستاران این سبک از بازیها مطمئن باشن که این بازی از بهترین بازیهای پرش و دو است. اگه دوربین بازی رو خوب کنترل کنید بازی خیلی براتون اسون میشه . بعد کشتن دشمنا پیچ و مهره میخورید (مثل جمع اوری سیب تو بازی کراش) و میتونید سلاحتون رو ارتقا بدید . این بازی چند تا نکته مثبت دیگه هم داره که اون رو از دیگر بازیهای سبک خودش متمایز میکنه که با بازی کردنش خودتون میفهمین .

اسم بازی هست>> Clock Tower 3

اگه به بازی های ترسناک و دلهره آور علاقه دارید این بازی رو حتما تجربه کنید بازی های ترسناکی که واقعا طعم ترس بدن محدودن مثل resıdent evıl 1.2.3 -alone in the dark-silent hill و البته بازی fatal frame که این یکی تو ایجاد ترس و دلهره نورش رو آورده (البته علت اینکه بازیresıdent evıl4 رو ننوشتم این بود که ماشاالله کاراکتر بازی اون قدر با قدرت ظاهر میشه که زامبی ها از اون میترسن! ) شخصیت بازی یه دختری به نام Alyssa که در جستجوی مادرشه که این جستجو باعث میشه که حوادث عجیب و ترسناک زیادی رو تجربه کنه شما با افراد بسیاری بر خورد میکنید که از گونه ای دیگر هستن که همشون می خوان شما رو به طرز فجیهی بکشن که اگه بازی کنین خودتون می بینید شما سلاحی ندارید پس باید فرار کنید یا مخفی بشید و یا سر راه فرارتون چیزهایی رو پرتاب کنید که مانع تعقیب کنندگان بشه مثل آّب که همراهتون دارید همچنین وقتی میترسید دچار جنون میشید که برای فرار کردنتون دردسر درست میکنه که اگه بیش از حد باشه بازی گیم اور میشه که اگه بازی کنید میتونید بفهمید که چطوری آروم میشه محیط بازی و دمو ها خیلی دلهره آوره و بازی از گرافیک قابل قبولی بهره میبره همچنین میشه گفت این بازی از نظر سبک؛برادر دوقلوی بازیHauntıng Ground به شمار میاد.

دوستان لطفا نظر بدین همین نباشه که مطالب رو بخونید و برید یه صفحه دیگه نظرتون خیلی برام مهمه
مرسی

آخرین ویرایش:

arash_1996

کاربر سایت
Sep 18, 2014
101
نام
آرش
درود بی پایان به آقا احسان عزیز،خیلی وقت بود که توی bc فعالیتی نداشتم،الان که دیدم چه عکسای زیبایی از ps2 گذاشتی منم یه عکس ازشون گرفتم...

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
درود بی پایان به آقا احسان عزیز،خیلی وقت بود که توی bc فعالیتی نداشتم،الان که دیدم چه عکسای زیبایی از ps2 گذاشتی منم یه عکس ازشون گرفتم...

درود آرش جان , خوبی؟
تو بازی سنتر فعالیت نداشتی؟!! :d من که خیلی وقته ندیدمت نه تو پی تی , نه تو بازی سنتر , نه تو تلگرام و ..................
مبارکت باشه :x دستت درد نکنه که عکس گرفتی از کنسولات :bighug:
اونم 2 تا 2 تا داری :d وای وای وای ;;)
البته دیگه کنسول هاتم زیاده هم 2 تا 2 تا ps2 , هم wii و ...................

arash_1996

کاربر سایت
Sep 18, 2014
101
نام
آرش
درود آرش جان , خوبی؟
تو بازی سنتر فعالیت نداشتی؟!! :d من که خیلی وقته ندیدمت نه تو پی تی , نه تو بازی سنتر , نه تو تلگرام و ..................
مبارکت باشه :x دستت درد نکنه که عکس گرفتی از کنسولات :bighug:
اونم 2 تا 2 تا داری :d وای وای وای ;;)
البته دیگه کنسول هاتم زیاده هم 2 تا 2 تا ps2 , هم wii و ...................

ممنون آقا احسان لطف دارین،البته اینم بگم که اصلا قابل نداره...

- - -ویرایش - - -

سلام.
بچه ها کجا میتونم اون هارد PS2 رو تهیه کنم؟ ضمن اینکه PS2 توانایی شناخت هارد دیسک تا چه ظرفیتی رو داره؟
ممنون.

سلام،هارد رو که میشه همه جا پیدا کرد منتهی شما باید رابط network adapter گیر بیارید قبلش تا بتونید هارد رو به دستگاه متصل کنید...

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
سلام.
بچه ها کجا میتونم اون هارد PS2 رو تهیه کنم؟ ضمن اینکه PS2 توانایی شناخت هارد دیسک تا چه ظرفیتی رو داره؟
ممنون.

سلام داداش
هارد دیسکش که همه جا هست هارد اینترنال ide میخوره

ببین اگر ps2 فت داری برای نصب هارد 2 تا راه داری
1- network adapter بخری و باهاش هارد اینترنال متصل کنی به ps2 فت
2- هارد اکسترنال به usb جلو کنسول ps2 وصل کنی و لانچر و opl بازیا رو از روی هارددیسک اورجینال اجرا کنی

اگر ps2 اسلیم داری چه بهتر , برای اینم 2 تا راه داری
1- ps2 ها اسلیم خودشون رو خودشون پورت lan دارن میتونی با کابل lan کنسول ps2 به pc منتقل کنه و شبکه کنی و ps2 بازیا رو از روی هارد pc دیگه اجرا میکنه اونم با opl
2- هارد اکسترنال به usb جلو کنسول ps2 وصل کنی و لانچر و opl بازیا رو از روی هارددیسک اورجینال اجرا کنی
3- با opl با فلش مموری روی ps2 بازی اجرا کنی

فدات عزیزی :x صاحبش لازم داره

zagr0s

کاربر سایت
Sep 22, 2011
101

- - -ویرایش - - -

سلام،هارد رو که میشه همه جا پیدا کرد منتهی شما باید رابط network adapter گیر بیارید قبلش تا بتونید هارد رو به دستگاه متصل کنید...

سلام داداش
هارد دیسکش که همه جا هست هارد اینترنال ide میخوره

ببین اگر ps2 فت داری برای نصب هارد 2 تا راه داری
1- network adapter بخری و باهاش هارد اینترنال متصل کنی به ps2 فت

اگر ps2 اسلیم داری چه بهتر , برای اینم 2 تا راه داری
1- ps2 ها اسلیم خودشون رو خودشون پورت lan دارن میتونی با کابل lan کنسول ps2 به pc منتقل کنه و شبکه کنی و ps2 بازیا رو از روی هارد pc دیگه اجرا میکنه اونم با opl
3- با opl با فلش مموری روی ps2 بازی اجرا کنی

فدات عزیزی :x صاحبش لازم داره

ممنون ولی این network adapter رو از کجا میتونم تهیه کنم؟

• Like
Reactions: ehsanservat

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر