هر سوال و هر مطلبی در مورد PS3 *به غیر از مسائل کپی خور* [پست اول حتما خوانده شود]

مرتضی1363

کاربر سایت
Mar 2, 2010
39
نام
مرتضی
1.اون برای وقتیه که با خود دستگاه بخوای اینترنتی آپدیت کنی
2.یه مقدار از هارد برای کپی کردن فریمور و اطلاعات سیستم از هارد شما کم میشه و به اون قسمت اختصاص داده میشه
3.یعضی از بازی ها 720p و بعضی از بازی ها 1080p هستن (720p=1280x720 1080p=1920x1080) تو ریجن های مختلف هم بازی ها با هم از نظر رزولوشن فرقی ندارن
4.بله میشه

در مورد سوال 2 درست است فریمور وبرنامه های کنسول از حافظه برداشته است ولی هارد کنسول 160GB است در صورتی که اینجا نوشته است 149GB .که حافظه اصلی و کامل است.

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
دوستان خرید PS3 کار کرده جقد ریسک داره؟یعنی جوری هست که امکان خراب شدنش باشه؟
اگه طرف سالم نگهش داشته باشه تمیز هم باشه نه ریسک نداره و سود هم داره ولی باید بدونی طرف چجوری باهاش کار کرده
هر دستگاهی امکان خراب شدنش هست نو و دسته 2 نداره کسایی رو میشناسم که یه هفته نشده کنسول خریدن و کنسولشون داغون شده کسایی رو هم میشناسم که 4 ساله کنسول دارن و پدر کنسول رو در آوردن ولی آخ نگفته
در مورد سوال 2 درست است فریمور وبرنامه های کنسول از حافظه برداشته است ولی هارد کنسول 160GB است در صورتی که اینجا نوشته است 149GB .که حافظه اصلی و کامل است.
ببینید هارد هایی که موجود هست و رقمی برای مقدار گیگش گفته میشه در اصل از اون رقم کمتر فضا دارن مثلا هارد 1 ترابایت در اصل 960 گیگ فضا داره خود من هارد pcم 120 هستش ولی 117 گیگ میزنه زمانی که میخوام ویندوز نصب کنم روش و همینطور برای کنسول هم این شکلیه یه مقدار خود هارد کم هست یه مقدار هم کنسول استفاده میکنه که نهایتش این میشه که 149 گیگ میبینی شما

مرتضی1363

کاربر سایت
Mar 2, 2010
39
نام
مرتضی
سوال

چند سوال داشتم.
1.این security setting در کنسول ps3 برای چیست؟ واگر پسورد گذاشتم میشود آن را بردارم یا عوض کنم .به نظر شما خوب است؟
2.این گزینه Memory Card Utility (PS / PS2 برای چیست؟
3.این تنظیم Game settings با این گزینه ها ps upscaler , ps smoothing برای چیست؟
4.من ps3 slim را با دکمه روی کنسول یا دکمه ps روی دسته (کنترولر) یا با گزینه turn off سیستم عامل (برنامه) کنسول کدام بهتر است؟
5.برای خارج کردن دیسک ( بازی یا هر چیز دیگری ) از دکمه روی کنسول یا از گزینه Eject خود برنامه کدام بهتر است؟

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
چند سوال داشتم.
1.این security setting در کنسول ps3 برای چیست؟ واگر پسورد گذاشتم میشود آن را بردارم یا عوض کنم .به نظر شما خوب است؟
2.این گزینه Memory Card Utility (PS / PS2 برای چیست؟
3.این تنظیم Game settings با این گزینه ها ps upscaler , ps smoothing برای چیست؟
4.من ps3 slim را با دکمه روی کنسول یا دکمه ps روی دسته (کنترولر) یا با گزینه turn off سیستم عامل (برنامه) کنسول کدام بهتر است؟
5.برای خارج کردن دیسک ( بازی یا هر چیز دیگری ) از دکمه روی کنسول یا از گزینه Eject خود برنامه کدام بهتر است؟
خوشم میاد تمیز سوال میپرسی ایول
1. از اسمش معلومه شما یه سری کارای امنیتی میکنی تا کنسولت از دسترسی دیگران خارج بشه و فقط خودت بتونی بهش دسترسی داشته باشی من توصیه نمیکنم پسورد بزارید چون یه وقت اگه یادتون بره راهی جز ریست کردن کنسول ندارید (توصیه : پسورد مدنظرتون برا خودتون راحت باشه تا یادتون نره)
2. برای بازی های ps1 و ps2 هستش که تو کنسول مموریشونو میسازه تا بتونید سیو کنید (بازی هاش تو استور موجوده برای خریدن)
3. ps smoothing تصاویر بازی ها رو جوری نتظیم میکنه که لبه های تیز یه حالت نرم پیدا کنن حالت پله ای پیدا نکنن ps upscale برای full screen کردن بازی ها هستش تنظیم میکنه با صفحه نمایشتون تا کل صفحه رو در بر بگیره
4.من خودم میرم رو turn off بعد خاموشش میکنم اگه میخوای لکه دست رو قسمت جلوییه کنسولت نیوفته با دسته یا turn off برنامه خاموش کن
5. از خود برنامه بهتره چون ممکنه وسط بازی یا تو منو بازی بزنید خارج بشه احتمال خرابیش کمه ولی وقتی میشه از تو منو زد چه کاریه از رو کنسول بزنیم؟ در ضمن لک دست هم اون قسمت جلویی میمونه

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
در مورد PS3 Slim یه تعداد سوال دارم:
1- تاریخ ساخت کنسول رو از کجا میشه فهمید؟
2- رجیون کنسول رو از کجا میشه فهمید؟
3- رجیون بازی ارجینال رو از کجا میشه فهمید؟(روی پک بازی یا ...)

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
در مورد PS3 Slim یه تعداد سوال دارم:
1- تاریخ ساخت کنسول رو از کجا میشه فهمید؟
2- رجیون کنسول رو از کجا میشه فهمید؟
3- رجیون بازی ارجینال رو از کجا میشه فهمید؟(روی پک بازی یا ...)
1-از رو شماره سریالش میشه فهمید اگه شماره سریال این مدلی شروع بشه 2010 هستش CECH-25
2-روی جعبه یه عکس کره ی زمین هست به صورت شطرنجی بالای اون کره یه عدد نوشته اگه 1 باشه ریجن یکه اگه 2 ریجن 2 و اگه 3 باشه ریجن 3 ولی یه راه ساده هم هست اگه با X اوکی میکنید ریجن 1-2 هست اگه با O اوکی میکنید ریجن 3 هست
3-همون عکس کره زمین که رو جعبه گفتم پشت بازی یکم بالا تر از بارکدش زده شده عدد توش مشخص میکنه ریجنش چنده (برای ریجن 2)
برای ریجن 1 از بغل قاب بازی رو ببینید پایین نوشته ریجنش رو (پشتش ننوشته)
ریجن 3 هم پشتش بالای بارکد نوشته شده

mzn2000

کاربر سایت
Jun 28, 2011
8
با سلام
من جدیداً دو فیلم آواتار و اسمورف رو به صورت بلوری گرفتم. دستگاه آواتار رو اجرا می کنه ولی اسمورف رو اصلاً نمیشناسه. یعنی به عنوان اینکه بلوری گذاشتی داخل اصلا تو قسمت ویدئو اضافه نمیشه. فیلم رو با بلوری کامپیوتر می تونم نگاه کنم یعنی اشکال از فیلم نیست. من فکر کردم که احتمالاً از ریجن دستگاه باشه. برای همین یه اموزش تغییر ریجن پیدا کردم و ریجن داریو رو تغییر دادم اما بازم نشد.
ممنون میشم اگه کسی میتونه کمک کنه.

{The Phenom}

تاجر
کاربر سایت
Sep 4, 2007
3,695
نام
حاج حامد صف آرا
با سلام
من جدیداً دو فیلم آواتار و اسمورف رو به صورت بلوری گرفتم. دستگاه آواتار رو اجرا می کنه ولی اسمورف رو اصلاً نمیشناسه. یعنی به عنوان اینکه بلوری گذاشتی داخل اصلا تو قسمت ویدئو اضافه نمیشه. فیلم رو با بلوری کامپیوتر می تونم نگاه کنم یعنی اشکال از فیلم نیست. من فکر کردم که احتمالاً از ریجن دستگاه باشه. برای همین یه اموزش تغییر ریجن پیدا کردم و ریجن داریو رو تغییر دادم اما بازم نشد.
ممنون میشم اگه کسی میتونه کمک کنه.
اون کاری که کردید در مورد درایو به مسائل هک شده برمیگرده و اینجا جاش نیست
ولی شما اسمورفتون ریجنش با دستگاهتون هماهنگ نیست به خاطر همون نتیجه نگرفتید بهترین کار اینه تعویض کنید و نمونه هم ریجن دستگاهتون رو بگیرید

foodix

کاربر سایت
Aug 17, 2010
305
نام
فواد
سلام دوستان عزیز...بخاطر بازی های انحصاریه سونی دوروزه ps3 SLIMگرفتم160 گیگ.
فت نگرفتم چون رفرش هستن تا اونجایی که اطلاعات کسب کردم.
میخواستم بدونم چه نگهداریایی باید بکنم از این دستگاه.تا اونجایی که فهمیدم خرابیاش کمتر از ایکس 360 نیست!!!!البته 360 مرده:x
انحصاریای سونی هم همینطور..ممنون میشم راهنماییم کنید چون رفتم پیش همکارمو اینقدر زد تو سر این مال که خودم ترسیدم از خرابیاش..
1-لنز زود به زود خراب میشه؟؟؟
2-اتبتور برق داخلیش 120 تومان..بهم گفتن مواظب باش زیاد گرم نکنه(باخودم گفتم مگه 360هه)سونیی گفتن بابا!!!ا
3-افقی و عمودی بذاریمش فرقی بحالش نمیکنه درسته!!(اگه واقعا اینقدر مشکلات داره بذارمش برا فروش؟؟؟
مرسی دوستان عزیز...درضمن احتمالا هی مجبور بشم سوالات زیادی بپرسم....(فواد هستم آبودانی از اهواز)
P1020015-420-90.jpg

---------- نوشته در 02:21 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:15 AM ارسال شده بود ----------

ببخشیندااا یلداتون مبارک.....

----هارد اکسترنال استفاده کنم مشکلی پیش نمیاره واسش؟؟؟!!
USB3هایی که الان امدن مشکلی باشون نداره یکی از مغازه دارا گفت بیا از من هارد بگیر اشناست ولی از سلیکون پاور خوشم نمیاد.خودم WDاوردم واسه فروش خوبن؟؟؟
سرعت اجرای بازی از روی هارد اکسترنال پایینتره یا فرقی نداره؟؟
وای خدا چقدر سوال پرسیدم SORRY

u.T.a

کاربر سایت
Oct 28, 2006
1,493
نام
امین
سلام دوستان عزیز...بخاطر بازی های انحصاریه سونی دوروزه ps3 SLIMگرفتم160 گیگ.
فت نگرفتم چون رفرش هستن تا اونجایی که اطلاعات کسب کردم.
میخواستم بدونم چه نگهداریایی باید بکنم از این دستگاه.تا اونجایی که فهمیدم خرابیاش کمتر از ایکس 360 نیست!!!!البته 360 مرده:x
انحصاریای سونی هم همینطور..ممنون میشم راهنماییم کنید چون رفتم پیش همکارمو اینقدر زد تو سر این مال که خودم ترسیدم از خرابیاش..
1-لنز زود به زود خراب میشه؟؟؟
2-اتبتور برق داخلیش 120 تومان..بهم گفتن مواظب باش زیاد گرم نکنه(باخودم گفتم مگه 360هه)سونیی گفتن بابا!!!ا
3-افقی و عمودی بذاریمش فرقی بحالش نمیکنه درسته!!(اگه واقعا اینقدر مشکلات داره بذارمش برا فروش؟؟؟
مرسی دوستان عزیز...درضمن احتمالا هی مجبور بشم سوالات زیادی بپرسم....(فواد هستم آبودانی از اهواز)
P1020015-420-90.jpg

---------- نوشته در 02:21 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:15 AM ارسال شده بود ----------

ببخشیندااا یلداتون مبارک.....

----هارد اکسترنال استفاده کنم مشکلی پیش نمیاره واسش؟؟؟!!
USB3هایی که الان امدن مشکلی باشون نداره یکی از مغازه دارا گفت بیا از من هارد بگیر اشناست ولی از سلیکون پاور خوشم نمیاد.خودم WDاوردم واسه فروش خوبن؟؟؟
سرعت اجرای بازی از روی هارد اکسترنال پایینتره یا فرقی نداره؟؟
وای خدا چقدر سوال پرسیدم SORRY

قسمت دوم سوالاتون مربوط به بخش جیلبریک میشه و اینجا جاش نیس
اما در مورد بخش اول سوالاتون!
زاحت بازی کنین هییییچ مشکلی پیش نمیاد
حساسیت هم به خرج ندین
بنده 80 گیگ فت دارم و 3 ساله دارم 24 ساعته ازش کار میکشم آخ هم نگفته
شده کنسول 3روز روشن بوده!
اما استفاده از جیلبریک امکان داره مشکلاتی برای کنسول پیش بیاره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر