نینتندو: اگر از پلتفرم جدیدمان حرف بزنیم رقبایمان ایدهای ما را کپی خواهند کرد

Farh@d

کاربر سایت
نام
فرهاد
nintendo_president_satoru_iwata_says_anti_piracy_m_1412392543.jpg

همانطور که مطلع هستید شرکت نینتندو در حال ساخت یک کنسول خانگی جدید با اسم رمز"NX" می‌باشد. آقای ساتورو ایواتا، رییس شرکت نینتندو در نشستی که با سهام‌داران شرکت داشت دلایل اینکه چرا آنان در مورد پلتفرم جدید خود سکوت کردند گفت که این کار به خاطر این می‌باشد که "نمی‌خواهند رقبای آنان ایدهایشان را کپی کنند."

وی در ادامه افزود:

"ما در مورد پلتفرم NX نمی‌توانیم صحبت کنیم، اگر حرفی بزنیم رقبای ما ایدهایمان را کپی خواهند کرد و این کار باعث می‌شود دیگر مشتری‌هایمان دیگر سوپرایز نشوند. این امر به سود شرکت و سهامداران نخواهد بود."

وی در آخر سخنانش نیز اضافه کرد که :سخت افزار NX جدید می‌باشد ما همه چیز را در صفر شروع کردیم . در طول ساخت این دستگاه ما به ساخت بازی برای Wii و 3DS ادامه خواهیم داد. و اولویت اولمان نیز رضایت مشتریانی‌ست که دست به خرید کنسول Wii U کرده‌اند. "

Nintendo's silence on NX in fear that competitors may copy their ideas - Nintendo Insider

nemessis

کاربر سایت
الان این ویدیوها فرق آنچنانی‌ای با مثلاً super mario 3d world نداشت ها:d

- - -ویرایش - - -

من اینو قبلاً هم گفتم، الان هم میگم که نینتندو بیشتر از هر چیزی، فقط و فقط به IPهای جدید احتیاج داره. IP جدید نه چیزی مثل مثلاً Toad tresur tracker (که البته بسیار بازی عالی‌ای هست)؛ به بازیهای کاملاً جدید. با کاراکترهای کاملاً جدید.
البته خودِ نینتندو بعیده هیچ‌وقتِ دیگه سراغِ بازیهای جدید بره چون الان دیگه توسط همین کاراکترهای سریِ ماریو، تبدیل به یه برند شده. باید با شرکت‌های هم‌پیمان وارد مذاکره بشه برای ساخت بازیهای انحصاریِ دائمی. نه انحصاری‌هایی که بعد از مدتی روی کنسولهای دیگه عرضه شه.
مثلاً همین Splatoon یکی از بهترین بازیهاییه که تا حالا بازی کردم و تنها بازییه که تقریباً فقط دارم آن‌لاین بازیش میکنم. هیچ بازیِ دیگه‌ای نبوده که منو ترغیب کنه به آنلاین بازی کردن. حتی Smash Bros از بازیهای نینتندو، حتی کیلزون از بازیهای سونی (مایکروسافت رو قسمت نشد آنلاین بزنم).

با اینکه همین الانشم نینتندو به اندازه‌ی کافی IPهای متنوع داره که بتونه از یکنواختیِ همه چیز + ماریو، در بیاد. مثل سریِ متروید(که خودش به حداقل 2 سبکِ اول شخص و سوم شخص تقسیم میشه و البته 2بعدی)، Pounch Out توی سبک بوکس، Star Fox که قراره برای WiiU بیاد. ولی روی این بازیها بیشتر باید مانور بده تا ماریو.

من تا حالا star fox بازی نکردم و نمیدونم اصلاً چیه بازیش. ولی چیزی که توی E3ی امسال دیدم، از نظر گرافیکی واقعاً توی ذوقم زد. با اینکه همیشه گرافیک، آخرین درجه‌ی اهمیت رو واسم داره، ولی این بازی واقعاً تو ذوقم زد. چون اولاً بنظرم Star Fox بازی‌ای نیست که لزوماً احتیاج به گرافیک کارتونیِ صرف داشته باشه و بعد هم اینکه اگر قرار باشه گرافیک کارتونی باشه، خب چرا مثل بازی‌ای مثل mario 3d world گرافیک بروزتری براش درنظر نگرفتن؟

البته من نمیدونم در نهایت بازی چطور خواهد بود ولی امیدوارم نه تنها گیم‌پلی خوبی داشته باشه (چون ظاهراً گیم‌پلی عجیب‌غیبی براش درنظر گرفتن که شاید هرکسی نتونه باهاش ارتباط برقرار کنه!) و هم گرافیک بروزتری داشته باشه.

Lord Odin

کاربر سایت
نینتندو این بازی رو توی NA منتشر نمی کنه

یک ناشر دیگه منتشرش می کنه ;)

تنظیم فرمون چیز خوبیست

فرار كردن از هر گيمي كه اسمش با Mario شروع يا تموم نميشه. فيريز شدن توي أفكار و فرمول هاي ٢٠ سال پيش.
دنبال E & T rate ميرن فكر ميكنن طرفدارهاشون بزرگ نميشن lol.

Sent from Valhalla.

SerJ TanKiaN

کاربر سایت
نام
پویا
فرار كردن از هر گيمي كه اسمش با Mario شروع يا تموم نميشه. فيريز شدن توي أفكار و فرمول هاي ٢٠ سال پيش.

Sent from Valhalla.
نینتندو فرنچایزهایی داره که اون موقع شما هنوز شیر میخوردی جز بهترین بودن الان هم هستن! تو سبک خودشون هم هر وقت اومدن حرفایی برای گفتن داشتن و تغییراتی تو اون سبک به وجود آوردن. امثال سونی و مایکروسافت آرزوشون هست که فرنچایزهای خودشون مثل نینتندو هم پردرآمد باشن هم باکیفیت هم با گذشت 20 30 سال بازم محبوب باشن! درضمن تو همین نسل قبل کنسول وی یه عالمه بازی به قول شما هاردکور داشت که نیازهای هر بازیبازی رو برآورده میکرد.

وقتی بحث IP های خودتون میشه آرزو دارین U10 و TLOU20 هم بیاد سر ما که میشه چنین کارهایی حرام و کودکانه و میلک کردن و این حرفاست! تا زمانی که قسمت جدید بازی از نظر کیفی خوب باشه و فروش خوبی هم داشته باشه چه مشکلی داره نسخه های جدید هم بیان؟

کلا پست های شمارو من دنبال کردم همش میای نینتندو رو مسخره میکنی اول که با سیاست اومدی بعدشم با این پست مشخص شد قضیه چیه. اگه واقعا با نینتندو حال نمیکنی باور کن خیلی کار سختی نیست میتونی نظر ندی! شما با کنسول سوپر پراگرسیو هاردکورتون حال کنید ما کژوال دوست و کژوال پرست و امثالهم هم با نینتندو مسخره و پول دوست و بدبختمون حال میکنیم! والسلام!

آخرین ویرایش:

RoCoCo

کاربر سایت
نام
Nimo

Sent from Valhalla.

ایول به اون فرمول و افکار 20 سال پیش که تا الان جواب دادن هنوزم جواب میده سود اوره و طرفدار داره

B@tman-Forever

کاربر سایت
نام
Ali
[h=2]نینتندو: اگر از پلتفرم جدیدمان حرف بزنیم رقبایمان ایدهای ما را کپی خواهند کرد[/h]

خب بله دیگه . اولین بار تو این کنسول این قابلیت اومد که زمانی که کنسول خاموشه دانلود ها رو انجام بده و سونی هم اومد کپی کرد :)
یا مثلا قبل اجرای بازی ها تو کنسول های نسل هفت هیچ اتفاقی نمی افتاد ولی تو wii u یه عکس از بازی بود که سونی عزیز هم زحمت کشید اینم کپی کرد :D

richard92

کاربر سایت
هیچ شرکتی مثل Nintendo و Sega مخصوصاً از نظر بازی سازی صنعت گیم و تحت تأثیر قرار ندادن.اونوقت بعضیها میان اینجا نظر میدم ک بیشتر شبیه جک هست تا نظر

Hesam_1994

کاربر سایت
نام
حسام

Sent from Valhalla.

نمی‌دونستم کیفیت و hardcore بودن بازی رو درجه سنی اون تعیین می‌کنه (Uncharted و Batman Arkham هه!)
همون سری Super Mario در هر شماره نوآوری های زیادی داشته و بدون استثنا مورد تحسین منتقدان قرار گرفته. قسمت نرم‌افزاری Nintendo مثل همیشه در سطح بالایی قرار داره.

Daedalus

کاربر سایت
نام
فرهود
مشکل پلتفرم نینتندو برای من یکی کمبود تنوعه. واقعاً از کمبود تنوع رنج میبره تو سبک هایی که من دوست دارم.

mhdt199

کاربر سایت

یه مثل فوتبالی هست که می گه دست به ترکیب برنده نزن
نظر شخصی من اینه که ، اگه نینتندو همون wii رو که با استقبال فراوان مواجه شده بود دسته هاشو قویتر وکاملتر و پیشرفته تر
می کرد و با سخت افزار قویتر و به روز ( حالا نه لزوما خیلی قوی اما نه ضعیف مثل وی یو که به زحمت و اورکلاک می تونست از کنسولهای نسل قبل کمی قویتر باشه با کمال تاسف ) وبا قیمت مناسب و + خلاقیت اصیل شرقی وژاپنی نینتندو ،
می تونست باز پر فروش باشه
اما متاسفانه تاکید بر صفحه لمسی که هزینه عمد ه ای از کنسول رو مصروف خودش می کرد شاید باعث عدم سرمایه گذاری بر قدرت سخت افزاری وی شد و قیمت اون هم چندان ارزون نبود و همین باعث شد از کورس رقابت دور بیفته
الان هم اگه از نقاط قوت خوش یعنی خلاقیت نینتندو در ارائه بازیهای جذاب که همیشه تو نینتندو موج می زنه + حداقل بایسته های یک کنسول ( حداقل قدرت گرافیکی لازم متناسب با هر نسل ) + قیمت معقول تو کنسول جدیدش استفاده کنه قطعا موفق و پرفروش می شه و نیاز به کار عجیب و غریب نداره اما اگه بخواد نو آوریهای عجیب و غریب بکنه بدون رعایت نکات فوق یک ریسکه معلوم نیست با استقبال مواجه بشه یا نه
دو کنسول دیگه که خواستن از و ی کپی برداری کنن ، کینکت قدرت مانور دسته های حرکتی وی رو نداره واز جهاتی محدودیت داره
کنسول سونی هم که دسته ای شبیه وی رو برای خودش ساخت ، خلاقیت شرکت نینتندو برای تولید بازیهایی که با این دسته ها بسیار جفت وجور باشند رو اولا نداره وثانیا سمت و سوی سونی بر تاکید و محوریت این جور بازیها نیست.
در نسل قبل ایکس باکس قدرت گرافیکی بالاتری نسبت به سونی داشت ولی مشکل حرارتی سه چراغه شدن رو هم داشت تو این نسل با ساختار خوب فیزیکی ، مشکل سه چراغه شدن رو حل کرد اما متاسفانه با تاکید بر امکانات جانبی از قدرت گرافیکی که تو نسل قبل برگ برنده اش بود غفلت کرد.
اما سونی تو این نسل ، همه نقاط ضعفش و برطرف کرد که عبارت بود ازغیر متقارن بودن و پیچیده بودن پردازنده و گران بودن کنسول و نقطه قوت خودش رو که مستحکم بودن وقوی بودن محصولات سونی است رو حفظ وتقویت کرد و تا حدی که ساختار یک کنسول اجازه می ده اونو قوی روانه کرد واسه همین تا حالا موفقه

آخرین ویرایش:

VahiD_ST

کاربر سایت
نام
وحید
مشکل پلتفرم نینتندو برای من یکی کمبود تنوعه. واقعاً از کمبود تنوع رنج میبره تو سبک هایی که من دوست دارم.

عامو کنسولش family هست. واسه همین بازیهای Mature و کلا شوتر و این چیزا کمه توش
به جز یه نمونه خفنش The Conduit بود که واسه Wii اومد.
یه شوتر اول شخص. ظاهرا باحال هم بود

Paranormal

کاربر سایت
نام
علی
خب بله دیگه . اولین بار تو این کنسول این قابلیت اومد که زمانی که کنسول خاموشه دانلود ها رو انجام بده و سونی هم اومد کپی کرد :)
یا مثلا قبل اجرای بازی ها تو کنسول های نسل هفت هیچ اتفاقی نمی افتاد ولی تو wii u یه عکس از بازی بود که سونی عزیز هم زحمت کشید اینم کپی کرد :D
ینی اینارو هم شما دست گذاشتید به عنوان کپی. خیلی جسارت میخاد این حرف ها. میخوای سونی و مایکروسافت بیان یک محیط 8 بیتی طراحی کنن برای داشبورد. یا اصن شبیه به محیط DOS. کامند بزنی تا به قسمت های مختلف دسترسی داشته باشی که خدایی نکرده انگ کپی و دزدی نزنن طرفدارای نینتندو. این چیزایی هم که میگی ایده های نینتندو نیست. همین مونده بود استندبای شدن یک سیستم یا نمایش یه thumb یا view از بازی رو هم جز ایده های نا تمام نینتندو ببینیم :d
کپی که همراه با پیشرفت باشه خیلی خوبه. الان دسته های بازی PS4 و XOne ریششون برمیگرده به دسته های قدیمیشون و به قولی کپی از نینتندو. ولی پیشرفتی که در طراحی داشتن اکثر گیمرها رو راضی میکنه. حالا هی بیاید بگید سونی کپی کرده. اصلاً مهم نیست و منطقی هم نیست. همون قدیما هم دست گرفتن دسته ی PS1 و PS2 از سه شاخ نینتندو64 و گیم کیوب خیلی حس بهتری داشت.
امیدوارم توی کنسول بعدیشون کمتر از گیمرها بخورن و با قیمت بالا کنسول ضعیف ندن بواسطه اینکه چهارتا فرانچایز بزرگ دارن که طرفدارای این بازی هارو مجاب به خرید هر قوطی ساخت دست نینتندو میکنه.

B@tman-Forever

کاربر سایت
نام
Ali
ینی اینارو هم شما دست گذاشتید به عنوان کپی. خیلی جسارت میخاد این حرف ها. میخوای سونی و مایکروسافت بیان یک محیط 8 بیتی طراحی کنن برای داشبورد. یا اصن شبیه به محیط DOS. کامند بزنی تا به قسمت های مختلف دسترسی داشته باشی که خدایی نکرده انگ کپی و دزدی نزنن طرفدارای نینتندو. این چیزایی هم که میگی ایده های نینتندو نیست. همین مونده بود استندبای شدن یک سیستم یا نمایش یه thumb یا view از بازی رو هم جز ایده های نا تمام نینتندو ببینیم :d
کپی که همراه با پیشرفت باشه خیلی خوبه. الان دسته های بازی PS4 و XOne ریششون برمیگرده به دسته های قدیمیشون و به قولی کپی از نینتندو. ولی پیشرفتی که در طراحی داشتن اکثر گیمرها رو راضی میکنه. حالا هی بیاید بگید سونی کپی کرده. اصلاً مهم نیست و منطقی هم نیست. همون قدیما هم دست گرفتن دسته ی PS1 و PS2 از سه شاخ نینتندو64 و گیم کیوب خیلی حس بهتری داشت.
امیدوارم توی کنسول بعدیشون کمتر از گیمرها بخورن و با قیمت بالا کنسول ضعیف ندن بواسطه اینکه چهارتا فرانچایز بزرگ دارن که طرفدارای این بازی هارو مجاب به خرید هر قوطی ساخت دست نینتندو میکنه.

اصلا جزو ایده اینا رو حساب نکردم :D اینا قابلیت هایی بوده که اولین کنسولی که شاملش شده نینتندو بوده :D و گر نه سونی و ایکس باکس چنین چیزی نداشتن اصلا ! یا مثلا ایده تصویر قبل بازی کلا برای وی یو بود اولین بار که حالا خیلی هم مهم نیست .
اسمش رو نذاریم کپی میشه ایده برداری ! ولی چرا تو زمان وی یو که موارد جدید خیلی زیاد بود هیچ کس توجهی نکرد ولی یه دفعه ps4 اومد گفتن اووووف rest mode داره ! :-o

--------------------------------------------
یه چیزی هم خیلی وقته رو مخمه گفتم همین جا بگم :)
باز خدا رو شکر این انجمن یه بخش وی یو داره و یه سری ادم حسابی هم توشن که میفهمن در مورد این کنسول . و الا سر بزنی به سایت های خبری کناری و نظراتی که مردم تو اخبار وی یو میذارن رو بخونی ، متوجه عمق فاجعه میشی :| به عنوان مثال :
"وی یو بازی هاش بچگانس "
"وی یو اشغاله "
"مطمئنم هیچ کس تو ایران این کنسول رو نداره و حاضر نمیشه بخره "
...... :|
یعنی این قدر بچه زیاد شدن که نمیفهمم این قضیه تا کجا ادامه پیدا میکنه ! بعد میگیم من کنسولو دارم و این طور هم نیس صد تا فحش بارمون میکنن :| یه عده خیلی الکی ادعای بزرگ بودن میکنن که نمیدونم چرا مثلا طرف دور و بر 20 سالشه و به جای مغز هم سیمان تو کلشه ، میاد میگه بازی های وی یو بچگانست ! یکی نیس بگه تو همونی نیستی تا دیروز نمیدونستی کنسول چیه بعد یه gta زدی احساس بزرگ بودن کردی ؟ :) همین ماریو و سونیک و زلدا رو من ترجیح میدم به خیلی از بازیای دیگه چون واقعا قشنگ ساخته شدن .
همین چند وقت پیش بود تو اپارات یه ویدیو گذاشتم مقایسه گرافیکی بازی batman arkham city در wii u و ps3 و x360 و pc ! حالا یه بلانسبت #### پیدا شد اومده بود میگفت اون نسخه pc نیست x360 هست :) دلیل : " دکمه های کنترلر x360 بود توش ! " :| بعد میگم دوست عزیز این pc هست کنترلر x360 وصل کردن بهش. بعد میگه تو بچه ای ، من 5 ساله تو کار xbox هستم و میدونم این طوریه و فلان و بهمان " :|
نمونه این جور ادما هم خدا رو شکر تو انجمن ما داره روز به روز بالاتر میره :x و حتی در درجات بالاتر !! فقط خدا رحم کنه چه بلایی سر این افراد الکی مدعی میاد :))

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
نام
احسان

جدا از خانمان سوز بودن و متحول کننده بودن این ایده ، روی کنسول نسل 7 سونی وقتی بازی رو میذاشتی توی XMB کنسول عکس بازی میرفت بک گراند که الان همون عکس اومده قبل از اجرای بازی ، حالا این چه ربطی به کپی کردن و اینا داره نمی دونم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر