نیروی هوایی امریکا : با PS3 ابر رایانه ساخت

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد

playstations.jpg

درود.

تیم تحقیقاتی نیروی هوایی امریکا ( AFRL ) در طی خبری از جدیدترین ابر رایانه خود به نام Condor Cluster داد این ابر رایانه که با استفاده از چیزی حدود 2.000 عدد PS3 درست شده است که یکی از پر سرعترین ابر رایانها امریکا به شمار میرود . Condor Cluster از 1760 عدد PS3 و متشکل از 168 پردازنده گرافیکی مجزا میباشد همچنین این رایانه میتواند در هر ثانیه 500 عملیات
(TFLOPS) یا به عبارتی ( trillion floating point operations per second پانصد 500 ) را انجام دهد
شروع این پروژه از 4 سال قبل میباشد. همچنین مهندسین این امر برای فراهم کردن این سیستم با سونی نیز همکاری کردند و چون Condor Cluster باید تحت سیستم عامل Linux میبود مجبور به استفاده از PS3 های قدیمی شدند و Slim را استفاده نکردند . طبق گزارش ( AFRL ) مخارج این ابر رایانه چیزی معادل با 2 میلیون دلار بوده است که نسبت به رایانهایی که ویژگی اینچنینی دارند 5 الی 10 در صد به صرفه بوده است .ای رایانه همچنین جزء 50 سستم پر سرعت جهان جا گرفت پر سرعترین سیستم جهان در چین با نام Tianhe-1A میباشد که دارای 14336 عدد پردازشگر Intel Xeon و همچنین دارای 7168 عدد کارت گرافیک NVIDIA Tesla است
اقای Mark Barnell از نیروی هوایی امریکا گفت Condor Cluster برای استفاده از تحقیقات هوش مصنوعی . پردازش عکسهای ماهواره ای و تنظیمات رادار مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,891
نام
malek
دوستان درست میگنم خبر خیلی قدیمیه.حتی سر اون قضیه برداشتن linux از ps3 هم ارتش آمریکا میخاست شکایت کنه که خیلی خبرساز شد.

aidin0000

کاربر سایت
May 19, 2008
726

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
این ماجرا سر دراز داره!از اونجایی که اینها از لینوکس استفاده میکردند و سونی هم راه لینوکس رو بسته پس خبر قدیمیه!

مگر اینکه از PS jailbreak استفاده کنند:))=))

Perspective

کاربر سایت
Sep 10, 2008
1,363
نام
هادی
این ماجرا سر دراز داره!از اونجایی که اینها از لینوکس استفاده میکردند و سونی هم راه لینوکس رو بسته پس خبر قدیمیه!

آقا هوشنگ توجه نکردی مگه شروع این پروژه از 4 سال قبل میباشد.#:-s

Jack B

کاربر سایت
Dec 1, 2010
56
نام
فر...

شما اگه یه کم تحقیق کنی میفهمی ماجرا برای تازگیاست

bdgunn

کاربر سایت
Aug 15, 2007
594
نام
behzad
پریروز اخبار شبکه 3 ساعت 10 همین خبر رو داد
کجا قدیمیه ؟؟
اگرچه قدیم مدیم ها هم میگفتن بزرگترین ابر رایانرو با همین ps3 ساختن ولی اینیکی جدیده
اون بزرگترین کامپیتر جهان بود ولی این یکی بزرگترین کامپیوتره ارتش امریکاس

Galaxy-Member

کاربر سایت
Sep 18, 2010
66
lol اسپم قرن لقب می گیره!
شما واقعا چند سالته که هنوز تعریف گیم رو نمی دونی؟:)
crysis در مقابل بازی مثل mgs4 هیچی نیست.آشغال هم محسوب نمی شه.(این نظر شخصیم بود دقیقا مثل دوستت که گفت kz 2 آشغاله با این تفاوت که من دارم حقیقت رو می گم)
mgs4 به جز گرافیک داستان،گیم پلی و موزیکش هم شاهکار هستن،ثانیه به ثانیه اش جذابه ولی crysis فقط گرافیک داره.کسی هم که فقط گرافیک رو می خواد بازی بدردش نمی خوره،بهتره بره طبیعت رو نگاه کنه تا از اوج گرافیک لذت ببره.
بازی فقط گرافیک نیست و بازی هم که فقط گرافیک داشته باشه بازی نیست;)

شما حالت خوبه ؟
من دارم میگم بازی کرایسیس انقدر مزخرف ساخته شده که حتی این سیستم هم بیشتر از 30-40 فریم بهش نمیده این چه ربطی داره به این حرفها که شما زدی ؟ من خودم مخالف کرایسیس هستم

از کجای پست من این برداشت هارو کردی فقط خدا میدونه

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
:-o:-o:-o
ممنون بابت خبر!!;)
فرض کنید کنسولهای 50سال آینده(یا بیشتر)یه همچین قدرتی دارن!:dاونوقت هست که دیگه...

تازه اون زمان كرايتك يه بازي ميسلزه كه كنسول نميكشتش بعد بايد گرافيك بازي رو ضعيف كنن واسه اجرا، اونوقت باز ما پي سي باز ها صدامون در مياد ! :d

-------------------------------------------

خبر جالبي بود !
جنبه ي تبليغاتي هم داشت فكر كنم براي سوني !

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
آقا هوشنگ توجه نکردی مگه شروع این پروژه از 4 سال قبل میباشد.#:-s
مش ماشاا...،قبلا هم همچین خبری اومده بود و چیز عجیبی نبود!
من کنایه زدم بهش که قدرت درک میخواس که جادوگری نبود از درکش عاجز باشی!پس حتما اق ماشاا....
حالا شروعش مال 10 قرن پیش بود یا دیشب به من ربطی نداره،وا... ما مثل شما توی سفارت سونی زندگی نمیکنیم که برامون مهم باشه:D

شما اگه یه کم تحقیق کنی میفهمی ماجرا برای تازگیاست
قدیمی و جدید بودنش مهم نیست،قبلا هم همچین اتفاقی افتاده بود،و چیزی نبود که براش بگم OMG ،حتی شات هایی هم اومده بود بیرون که PS3 ها رو کنار هم توی قفسه چیدن و سیم کشی کردن برای ابر رایانه ساختن.
سر همون قضیه لینوکس هم شرکت صداش دراومده بود که چرا سونی لینوکس رو حذف کرده؟اگه یکی از PS3 های ما سوخت چیکار کنیم؟!!!

آخرین ویرایش:

Jack B

کاربر سایت
Dec 1, 2010
56
نام
فر...
مش ماشاا...،قبلا هم همچین خبری اومده بود و چیز عجیبی نبود!
من کنایه زدم بهش که قدرت درک میخواس که جادوگری نبود از درکش عاجز باشی!پس حتما اق ماشاا....
حالا شروعش مال 10 قرن پیش بود یا دیشب به من ربطی نداره،وا... ما مثل شما توی سفارت سونی زندگی نمیکنیم که برامون مهم باشه:D

قدیمی و جدید بودنش مهم نیست،قبلا هم همچین اتفاقی افتاده بود،و چیزی نبود که براش بگم OMG ،حتی شات هایی هم اومده بود بیرون که PS3 ها رو کنار هم توی قفسه چیدن و سیم کشی کردن برای ابر رایانه ساختن.
سر همون قضیه لینوکس هم شرکت صداش دراومده بود که چرا سونی لینوکس رو حذف کرده؟اگه یکی از PS3 های ما سوخت چیکار کنیم؟!!!
اتفاقا اصلا بحث سره این نبود که شما بگی omg ! شما گفتی خبر قدیمیه منم گفتم خیر نیست بدونه اطلاع صحبت نکنید !
نقله قول شما : ین ماجرا سر دراز داره!از اونجایی که اینها از لینوکس استفاده میکردند و سونی هم راه لینوکس رو بسته پس خبر قدیمیه!
خیر خبر قدیمی نیست تو چندین سایت خبری بسیار معتبر این خبر جند روز پیش بیان شد ! حالا من کاری ندارم که لینوکس رو برداشتن از روش یا برنداشتنو از این حرفا این مشکله سونیه ! به منو شما ربطی نداره
مهم اینکه خبر درسته و قدیمی نیست و با ps3 ابر کامپیوتر ساختن یه مشت بجه مچه هم اینجا حسه فن بودنشون در این جور مواقع میزنه بالا !

moosa

کاربر سایت
Mar 11, 2009
296
نام
MooSa
ابر رایانه ای که یکی دو سال (2008) پیش با استفاده از PS3 ساخته شده بود اسمش Road Runner بود و سریعترین ابر رایانه ی زمان خودش بود که ارتش امریکا برای شبیه سازی انفجار هسته ای استفاده می کرد ازش
در حال حاضر هفتمین ابر رایانه ی دنیاست
منبع

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر