نظر شما درباره سبک ترسناک

در مورد بازی‌های سبک ترسناک، شما طرفدار کدام گزینه هست

• مجموع رای دهنده‌ها
    101

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
نمیشه که،
از یه طرف silent hill , resident evil
از یه طرف siren , fatal frame
هر چی که خوب باشه باید بازی کرد.​

اینا که همشون ژاپنی هستن که :d یه معمایی طرح کردی که باید حسابی فکر کنم تا معنیش رو بفهمم :d

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
برای ما ایرانیا که به یه سری چیزا اعتقاد داریم و باورشون دارین حتی گاهی اوقات نه عقلا بلکه قلبا باورشون داریم سبک غربی سبک ترسناکی نیست چون جنایت و ترس با نمایش تکه تکه شدن اعضا و ... بیشتر چنش اوره تا ترسناک. اما شرق با بازی کردن اعتقادات با اوردن نام های شیطان روح و جن و نیروهای فرای طبیعی تاثیر بیشتری روی ما ایرانیا میزاره. برای مثال silent hill که یک بازی شرقیه یا فیلم هایی چون کینه و... که به اعتقادات و باور های انسان نسبت به شیطان و روح بر میگرده .
حتی باور zombie برای اولین بار از یک نژاد اریایی مورد توجه قرار گرفت که اریا یک نژاد شرقیه تا غربی

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,836
برای ما ایرانیا که به یه سری چیزا اعتقاد داریم و باورشون دارین حتی گاهی اوقات نه عقلا بلکه قلبا باورشون داریم سبک غربی سبک ترسناکی نیست چون جنایت و ترس با نمایش تکه تکه شدن اعضا و ... بیشتر چنش اوره تا ترسناک. اما شرق با بازی کردن اعتقادات با اوردن نام های شیطان روح و جن و نیروهای فرای طبیعی تاثیر بیشتری روی ما ایرانیا میزاره. برای مثال silent hill که یک بازی شرقیه یا فیلم هایی چون کینه و... که به اعتقادات و باور های انسان نسبت به شیطان و روح بر میگرده .
حتی باور zombie برای اولین بار از یک نژاد اریایی مورد توجه قرار گرفت که اریا یک نژاد شرقیه تا غربی
اینطور نیست. منظورم اینه که اگه کسی باشه که در ژانر وحشت به دنبال مسائل و داستان های فرا طبیعی و ماورایی و بعضا اهریمنی باشه نمونه های غربی هم از این دست موارد کم نداره. نمونش بازی DOOM که تماما مربوط به مسائل اهریمنی و طالع نحس هست تمام نسخه هاش. یا بازی jericho که مربوط به افسانه ای هست که در اون موجودی که first born خونده میشه در تلاش هست که خودش رو به زمین برسونه و نسل انسان ها رو با خطر جدی ای روبرو میکنه. بازیه call of cthula که مربوط به کاتولاس و میدونید که این یک افسانه ی غربی هست و در اون کاتولا یک موجود اهریمنی هستش و نویسنده ی اون یعنی H.P love craft یکی از برجسته ترین نویسندگان ژانر وحشت هستش. بازی undying نیز یکی دیگه از بازی های ژانر وحشت نوشته ی کلایو بارکر هستش ( همون نویسنده ی بازی jericho ) که توی اون بازی هم با مسائل ماورا الطبیعه و جادو روبرو هستیم و..... از این دست بازی ها در ژانر وحشت به سبک غربی زیاد میشه دید و بازی کرد. یا اگه بازی ای که با تم احساسات انسانی مثل کینه و... میخواید که توی ژانر وحشت به سبک غربی بازی کنید ، بازی fear یکی موفق ترین گزینه های این ژانر به حساب میاد که کلا ژانر وحشت رو از لحاظ داستانی و جذابیت گیم پلی دگرگون کرد. از نظر من بازی های سبک غربی هم به اندازه ی بازی های سبک شرقی موثر و پر مایه و پر محتوا هستن ولی باید قبول کرد که اساسا نگرش شرقی و غربی در این ژانر متفاوته و به الطبع سلیقه های مختلفی رو هر کدوم جذب خودشون میکنن. ترس شرقی و غربی از نظر من از لحاظ داستان و سبک و سیاق نگارش تفاوت چندانی نمیکنن ولی از لحاظ بیان و و به جریان انداختن اون تو بازی با هم متفاوتن. سبک شرقی خیلی ساکن و مرموز تر بازیباز رو وارد داستان و محیط بازی میکنه ولی سبک غربی خیلی جنجال براگیزتر و هالیوودی بازیباز رو توی جریان بازی قرار میده.

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
شما چرا همش میگی ما ایرانی ها? پس بقیه ی مردم جهان که این سبک رو دوست دارن چی? حتی غربی ها

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام

شما چرا همش میگی ما ایرانی ها? پس بقیه ی مردم جهان که این سبک رو دوست دارن چی? حتی غربی ها
خب ما داریم تو ایران و به عنوان یه ایرانی درباره‌ی این بازی‌ها بحث می‌کنیم پس خیلی نمیشه به این گفته ایراد گرفت اما درباره‌ی زامبی مخالفم. زامبی و ماهیت این موجود از اساس مربوط به آفریقاست.
اعتقاد این نظر مبنی بر این است که در بعضی از قبائل آفریقایی، گونه خاصی از جادوگران وجود دارند که اجساد مرده را از خاک بیرون آورده و مجددا آْنها را به روشهای نامتعارف و ناشناخته زنده می‌کنند.
این اجساد هرچند قابلیت تحرک بطور نقص را دارند اما هرگز انسان کامل نبوده و با خصوصیات انسانی به طرز فاحشی متفاوت هستند. ظاهرا این انسانهای دوباره زنده شده که «زامبی» نام دارند همانند داستان دراکولاها و خوناشام‌ها به دو گونه به انسانهای زنده حمله می‌کنند:
1-شیوه نخست برای تغذیه تا حد کشتار قربانی. در این شیوه کلیه خون بدن قربانی تخلیه و به بافتهای بدن آسیب وارد شده و مورد تغذیه واقع می‌شوند. در نتیجه این گونه حمله‌ها پیکر ناقصی از بدن قربانیان باقی می‌ماند.
2-شیوه دوم جهت انتقال فاکتورهای خاص زامبی‌ها به بدن قربانی و ایجاد یک زامبی دیگر می‌باشد. در این شیوه فاکتورهای بزاقی زامبی وارد بدن انسان سالم شده و او را همانند زامبی‌های دیگر می‌سازد. این روش گویا بدان جهت کاربرد دارد که از قرار معلوم زامبی‌ها قدرت تناسل و توالد نداشته و نمی‌توانند از خود نسلی به جای گذارند و شیوه افزایش آنها از این طریق می‌باشد. قربانی در این شیوه پس از طی دردهای فراوان در نهایت تبدیل به زامبی شده و خود نیز تبدیل به یک دستگاه کشتار جدید و همچنین تبدیل به یک دستگاه زامبی‌ساز جدید می‌شود.

Emperor visari

کاربر سایت
Jan 5, 2011
1,553
بحث زامبی شد منم یه چی بگم.این 2 موردی که مسعود خان نوشته بیشتر تغییراتی است که سران هالیوود و تجارت روی زامبی ها برای سود بیشتر داده اند. در اعتقاد آفریقاییان زامبی مرده ایست که توسط جادوگر از گور برانگیخته شده و تابع دستورهای وی میگردد(در واقع یک انسان کامل اما بدون روح و قدرت اختیار)همین چند روز پیش تو یک مستند با مردی که مدعیست زامبیست مصاحبه شد و توضیح میداد که چگونه به بردگی جادوگری درآمده.حتی جادوگری هم اعتراف کرد که چطور این کار را میشود کرد(به طور کاملا علمی و واقعی)

Rav3n Heart

کاربر سایت
Oct 13, 2010
1,167
نام
پویا
منم نظرمو بگم
فقط من بقیه نظرارو نخوندم زورم اومد :D ببخشید اگه چیزه تکراری میگم :D
من خودم از بازیای ترسناک غربی بیشتر خوشم میاد، فک کنم چون Paceـش سریعتره نسبت به بازیای شرقی که معمولا کند پیش میره اکشن ـش، من خودم فاز ترسناکم، 3تا داستان و 4 تا ایده دارم، همشم ترسناک، و اکثر بازیهای ترسناک رو بازی کردم، من فک میکنم دلیل اینکه بازیا ترسناک نیستن زیاد Over Power بودن یا Hero بودن شخصیت هاست... به نظر من این هیولا ها نیستن که ترسناک میکنن فضا رو، خوده شخصیت اصلی ـه، بنظر من باید جوری طراحی بشه که نگران جونت باشی اساسیم نگران جونت باشی، یه مثال میزنم ، Resident Evil 4 ،برای این زامبی معمولیا همینجوری من وای میستادم میزدم ولی مثلا اون یارو اره برقی داره میومد ، میدوییدم اینور اونور از همه چی استفاده میکردم که بندازمش، آدرنالین میرفت بالا، وحشت نزدیک شدن اون هیکل کاملا منو فرا میگرفت... حالا به نظر من همون یه زامبی ـم باید همین حس رو منتقل کنه. باید هر قدم رو که ور میداری نگران باشی که الان میمیری ، دقت کنین میمیری، نه خونت کم میشه نه Blood Screen میشی... میمیری
یه نکته دیگه ـم هست، تو این بازیا چرا انقد مهمات اینور اونور ریخته؟ :D، باو بیمارستان ـه اینجا! Shotgun Shells رو تخت جراحی چیکار میکنه! این سلاح ها ـم قضیه ـین واسه خودشون، توی طراحی سلاح من کاره Dead Island رو دوست داشتم... موقعیت رو واقعی تر کرده بود....
دیگه سرتون رو درد نمیارم :D

آخرین ویرایش:

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
البته زامبی که گفتی اره یه ریشه کهن داره اما بحث من در مورد ورودش توی صنعت بود نه تاریخچه و ریشه!
باید بگم فیلمی مثل saw رو من ترسناک نمیدونم چنش اوره ! ولی فیلمی مثل کینه یا فیلم هایی که اثراتی از جن و چیزای دلهره اور توشه ترسناک هست . در مورد بازی هم همینطور . ریشش باید برگرده به اون چیزی که ادم ازش میترسه حالا یکی از جن یکی از قبر یکی از زامبی ولی اینو میدونم و بهش اعتقاد دارم کسی از تکه تکه شدن اعضا نمیترسه فقط چنشش میشه

---------- نوشته در 12:51 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:48 PM ارسال شده بود ----------

من واقعا از Silent hill 1 ترسم گرفت هم کوچیک بودم اون موقع هم اتفاقات به صورت رخ میداد که سریع باید فرار میکردیم و انگار جون بازیکن جون خود ما بود . ولی در کل ماهیت اعتقادی انسان ترسو براش به ارمغان میاره

Rav3n Heart

کاربر سایت
Oct 13, 2010
1,167
نام
پویا
و یه چیز بگم که فیلمهایی مثله Saw در واقع Gore هستن، Horror نمیشه گفت بهشون، که واسه کسایی ساخته میشه، که با صحنه های خشونت بار عادی هیجان زده نمیشن، که یه قضیه ژنتیکی ـه

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
تا حدی موافقم که فیلم‌های تو سبک SAW‌بیشتر چندش‌آور هستند اما این هم نسبیه. یکی از جن و مسائل ماورایی می‌ترسه یکی از خون.

yavar

کاربر سایت
Sep 7, 2006
70
نام
یاور
من که عشق سبک ترسناکم
هنوز خاطرات evil 1 و 2 و 3 تو ذهنمه.
جدیداً بازی های ترسناکم رنگ و بوی قدیم رو نداره ، البته بجز Dead Space 2.

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,305
نام
shahab
بنظر من مهارت زاپنی ها در سا ختن فیلم های ترسناک بهتر است مثلا فیلم چشم که هم نسخه ی ژاپنی دارد و هم نسخه غربی اگر دیده باشید درست است که موضوع ها یکی هستند ولی نسخه ژاپنی ان بسیار بهتر از نسخه غربی ترس را منطقل می کند . این مثال را زدم چون این فیلم هم ژاپنی دارد وهم غربی وبه رتبه ی ان در فیلم های ترسناک اصلا توجه نکردم:)

Red Dead

کاربر سایت
Jun 16, 2010
1,659
نام
سیاوش
بنظر من مهارت زاپنی ها در سا ختن فیلم های ترسناک بهتر است مثلا فیلم چشم که هم نسخه ی ژاپنی دارد و هم نسخه غربی اگر دیده باشید درست است که موضوع ها یکی هستند ولی نسخه ژاپنی ان بسیار بهتر از نسخه غربی ترس را منطقل می کند . این مثال را زدم چون این فیلم هم ژاپنی دارد وهم غربی وبه رتبه ی ان در فیلم های ترسناک اصلا توجه نکردم:)
فیلم the shining یکی از بهترین فیلم های ژانر وحشت هست و شرقی نیست.فیلم جن گیر هم همینطور.طالع نحس و....
فیلم های ترسناک شرقی که من تاحالا دیدم همش یک دختر ترسناک مو سیاه هست که صورتش دیده نمیشه مثل حلقه و کینه و دوربین عکاسی.چشم هم تقریبا تو مایه همین سه تا فیلمی که گفتم بود.
من سینمای وحشت غرب رو ترجیح می دم.اما در بازی به نظرم شرقی ها بهتر عمل می کنن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر