نسخه ریمستر The Last of Us Part 2 معرفی شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
استودیو «ناتی‌داگ» ساعاتی قبل خبر از ساخت نسخه ریمستر بازی The Last of Us Part 2 را داد. با ادامه خبر با سایت بازی‌سنتر همراه باشید.

قسمت دوم از عنوان تحسین شده The Last of Us در سال ۲۰۲۰ برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر شد. عنوانی که در نهایت در همان سال از دیدگاه بیش از ۳۰۰ سایت مختلف به عنوان بازی سال انتخاب شد و همچنین از سایت بازی‌سنتر نمره کامل ۱۰ را کسب کرد.
در قسمتی از نقد این بازی می‌خوانیم:
«تجربه The Last of Us Part 2 به ما ثابت می‌کند که هنوز با بالاترین حد از پتانسیل بازی‌های ویدئویی روبرو نشده‌ایم. شاخه‌ای از هنر که هر سال حرفی تازه برای گفتن دارد و راه تبدیل شدن به کامل‌ترین شکل آن را با سرعتی بی‌سابقه دنبال می‌کند. راهی که سینما و تلویزیون سال‌هاست به انتهای آن رسیده و دیگر توان رقابت با بازی‌های ویدئویی را ندارند. ساخته Naughty Dog به راحتی استانداردهای یک بازی ویدئویی را در تمامی بخش‌ها از جمله داستان، گیم‌پلی، گرافیک و صداگذاری ارتقا می‌دهد. اثری که ما را به دیدن آینده‌ای جذاب‌تر، زیبا‌تر و درگیرکننده‌تر از امروز امیدوار می‌کند.» نقد و بررسی کامل بازی را اینجا بخوانید.

حال نوبت به آن رسیده که شاهد عرضه این عنوان برای کنسول پلی استیشن ۵ باشیم.

tlo2.jpg

نسخه ریمستر The Last of Us Part 2 در تاریخ ۲۹ دی (۱۹ ژانویه سال ۲۰۲4) برای کنسول پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد. این نسخه شامل این موارد می‌شود:

-امکان تجربه بازی با رزولوشن 4K همراه با بهبود های بصری
-کاهش زمان لودینگ بازی به لطف SSD کنسول پلی استیشن ۵
-پشتیبانی کامل از تمام قابلیت های کنترلر دوالسنس
- اضافه شدن مراحل جدید با نام «Lost Levels» (مراحلی که به نسخه دوم راه نیافته بودند)
- لباس‌های جدید برای شخصیت‌های بازی
-اضافه شدن مد «Guitar Free Play»
- یک مد Roguelike جدید
photo_2023-11-17_16-43-49.jpg

همچنین این عنوان برای دارندگان نسخه پلی‌استیشن ۴ با قیمت 10$ در دسترس خواهد بود. علاوه بر این بازی یک نسخه فیزیکی هم با نام WLF edition دریافت خواهد کرد که شامل استیل بوک، تریدینگ کارت، پین، پچ و نسخه فیزیکی بازی می‌شود.

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,774
خیلی عجیبه حقیقتا.
انسان یه موجود صاحب اختیاره
شما قیمت هر محصول رو حسب ارزشی که برات داره یا میخری یا نمیخری.
خب تکلیف شما معلومه که کلا با بازی حال نمیکنی، موردی هم نداره.

هر موقع به قول شما بقیه ناشرها که بازیشون مورد علاقتون بود زدن تو این کار برو و اعتراض کن که چرا بازی که قبولش داری بابت اپگرید ازت پول میگیره.
تو دنیای رقابت امروزی مطمئن باش اگه شرکتی احساس کنه کار رقیب اشتباهه برخلافش عمل میکنه تا مخاطب رو راضی نگه داره.
این مدلی نیست اگه کاری اشتباه باشه بقیه هم انجام بدن.
به هر حال با گذر زمان مقدار فروش و استقبال از این ریمستر مشخص میشه و متوجه میشیم که ایا این ریمستر اومدنش به این شیوه درست بوده یا نه.
من یه مثال ساده زدم از اینکه شما نمیتونی تو یه قایق بشینی و زیر خودتو سولاخ کنی و بگی انسان صاحب اختیاره و بقیه مسافرین هم حق اعتراض ندارن.
همه ما تو یه کامیونیتی هستیم. اینکه یه ناشر بزرگ و پلتفرم هولدر بیاد آپدیت پولی رو عادیسازی کنه به تمام کامیونتی ضربه میزنه نه فقط کسی که مخاطب یه بازی یا یه پلتفرم خاص باشه.

اشتباه بودن تصمیمات کمپانی ها رو یوزرهای اون کمپانی مشخص میکنن. مثل کاری که ایکس باکس فنها با دان متریک انجام دادن. (از جمله خودم)
ولی در مورد ps این موضوع رها شده. واقعن نمیدونم به چه دلیل عجیب و غیر قابل درکی ( حداقل برای من) مخاطبین این پلتفرم از هر تصمیمی که این کمپانی براشون بگیره، تمام قد دفاع میکنن. (حداقل اینجا که این شکلیه)
حاضرم شرط ببندم اگر این آپدیت 50 دلار هم قیمت میخورد شما بازهم با همین طرز تفکر "انسان موجود عجیبه و حق انتخاب داره" و یا "مگه 50 دلار چند دلاره" قضیه رو توجیه میکردید. جلوی هرگونه اعتراضی رو میگرفتید.

باری...
تا زمانی که پیش فرض تفکر شما (و هم قطاری هاتون) این باشه که هرگونه انتقادی از جانب دیگران، دلیلی جز فشار خوردن نداره، طبیعیه که فکر کنید با استقبال از یک آپدیت پولی میتونید به جبهه دشمن (فرضی) ضربه بزنید.

Solidsnake_1

کاربر سایت
Jul 19, 2014
793
نام
Reza
این ۱۰دلار گرفتن هم واقعا این همه داستان نداره. بازی همین الانشم با گرافیک عالی، ۶۰فریم اجرا میشه و کسی مجبور نیست حتما ۱۰دلار بده تا بازیش ۶۰ فریم بشه. یه سری شرکتا مثل بلیزارد راه درامد اضافیشون میشه فروش اسکین ۲۵دلاری داخل دیابلو ۴، یکی هم مثل ناتی‌داگ میشه کسب درامد از همین ریمسترا. خیلی اتفاق عجیب و تازه‌ای نیفتاده.
* اسکین 65 دلاری

جالبه بعد از نهایی شدن خرید activision/blizzard یه کمو 70دلاری برای cod اومد یه اسکین اسب 65 دلاری برای diablo4 ولی کسی ندیدم صداش ندارد ٬ خیلی جالبه درکل :D

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
همزمان با ناتی داگ که سال 2020 بازی داد، بلوپوینت و ساکرپانچ هم از استودیوهای سونی همون سال بازی دادن چرا کسی اعتراض نمیکنه که چرا اونا تا حالا سکوت کردن؟ :| اون گوریلا و سانتامونیکایی که بازی جدید دادن بازی قبلی‌شون رو 2017 و 2018 دادن و درحال سی کوئل سازی بودن که تا حدی از زمان ساخت بازی رو کاهش میده. الان شاید شما بیاید بگین اینسامنیاک چرا اینقدر سریع هست؟ خب اونم دلیل داره چون خیلی از است هایی که اینسامنیاک برای بازی جدید استفاده میکنه است های قدیمی هستن و خب داره داخل دنیاهایی بازی میسازه که خیلی چیزاشون از قبل تعیین شده و اصلا با ناتی داگی قابل مقایسه نیست که با هر بازی باید مرزهای ویدیوگیم رو جلو ببره و است های تکراری به هیچ وجه استفاده نمیکنه و داره ip جدید هم میسازه. من به شخصه نگرانی که دارم به خاطر اخبار منفی داخل استودیوعه مگرنه با کوالیتی که اینا قراره ارائه بدن این اختلاف بین انتشار دوتا بازی طبیعیه کاملا.
دقیقاً!
من یه بار اومدم لیست بازی‌های بقیه استودیوها رو بنویسم و توی بحث‌های تاپیک PS5 بذارم، ولی دیدم طولانی می‌شه و بی‌خیال شدم. :D ولی از اونجایی که این بحث هنوز ادامه داره، دیگه ردیفش کردم که ببینیم ناتی داگ همچین جنایت خاصی هم نکرده و این قضیه به خاطر ساز و کار متفاوت صنعت بازی نسبت به قدیم، یه چیز تقریباً عادی هست.
الآن سراغ بقیه استودیوهای سونی که بریم، اکثراً همین شکلی هستن و اگه نسخه‌های جانبی رو در نظر نگیریم (که معمولاً تولید اون‌ها همزمان با نسخه اصلی پیش می‌ره و چیز کاملاً جداگانه‌ای نیستن)، اکثر استودیوها در حد ناتی داگ یا حتی بیشتر فاصله افتاده بین بازی‌هاشون.

گریلا گیمز:
Horizon Zero Dawn: ۲۰۱۷
پروژه بعدی: Horizon Forbidden West بعد از ۵ سال

پولی فونی دیجیتال:
Gran Turismo Sport: ۲۰۱۷
پروژه بعدی: Gran Turismo 7 بعد از ۵ سال

سانتا مونیکا:
God of War: ۲۰۱۸
پروژه بعدی: God of War Ragnarok بعد از ۴ سال
پروژه بعدی از تیمی که God of War رو ساخت: بعد از ۵ سال هنوز معرفی نشده

بِند:
Days Gone: ۲۰۱۹
پروژه بعدی: بعد از ۴ سال هنوز معرفی نشده

لندن:
Blood and Truth: ۲۰۱۹
پروژه بعدی: بعد از ۴ سال هنوز معرفی نشده

مدیا مولکول:
Dreams: ۲۰۲۰
پروژه بعدی: بعد از ۳ سال هنوز معرفی نشده

ساکرپانچ:
Ghost of Tsushima: ۲۰۲۰

تیم اسوبی:
Astro's Playroom: ۲۰۲۰

بلوپوینت:
Demon's Souls: ۲۰۲۰

کوجیما پروداکشنز رو هم به عنوان اشانتیون اضافه کنیم! :D استودیو مال سونی نیست، ولی در حالی داره روی Death Stranding 2 کار می‌کنه که اگه سال بعد بیاد، می‌شه ۵ سال فاصله نسبت به بازی قبلی.
یعنی به جز اینسامنیاک که کلاً توی یه فاز دیگه‌ای هست و خیلی سریع عمل می‌کنن و همین‌طور سن‌دیگو که ورزشی‌ساز هست، بقیه استودیوها تفاوت خاصی در زمینه عرضه بازی‌هاشون نسبت به ناتی داگ ندارن.
فقط استودیوهای سونی هم نیستن. مثلاً 343Industries که یه زمانی ۳ سال فاصله بین Halo 4,5 بود، این دفعه ۶ سال فاصله افتاد تا Halo Infinite.
T10 که یه زمانی یه سال درمیون Forza Motorsport می‌ساخت، این دفعه ۶ بار طول کشید تا نسخه جدیدش بیاد.
The Coalition رو آخرین بار سال ۲۰۲۰ با بازی Gears 5: Hivebusters دیدیم که یه چیز جمع و جور ۳ ساعته بود و بازی بزرگ‌شون Gears 5 بود که ۴ سال از اومدنش می‌گذره.
بازی جدید Compulsion Games بعد از ۵ سال هنوز نیومده.
Hellblade 2 در حالی هنوز منتشر نشده که بازی قبلی نینجا تئوری یعنی Bleeding Edge قبل از TLoU2 اومده بود.
از زمان انتشار بازی Wasteland 3 هم بیشتر از ۳ سال می‌گذره و بازی جدید inXile نیومده.
به زودی به ۶ سالگی عرضه Sea of Thieves می‌رسیم و هنوز خبری از Everwild نیست.
۵ سال هم از اومدن State of Decay 2 می‌گذره و هنوز نسخه سوم منتشر نشده.
جا داره برای بار صدم بگم که من کلاً مخالف تولید TLoUP1 توسط خود ناتی داگ بودم و ترجیح می‌دادم همون وقت و انرژی (حتی اگه اصلاً در حد تولید یه بازی جدید نبوده) رو صرف کارهای دیگه کنن، ولی موضوع اینه که فاصله بین بازی‌های ناتی داگ، چیز عجیبی نیست و انقدر نمونه زیاده که می‌شه یه شاهنامه در موردشون نوشت. ولی دیگه سعی کردم قضیه رو فقط توی استودیوهای سونی و مایکروسافت خلاصه کنم و سراغ بقیه موارد نرم. :D

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
یک‌ زمانی کالکشن های GoW میم بود چون بیشتر از خودش، کالکشن ازش اومده بود.

الان همین داستان سر TLOU اه.
دو نسخه از بازی ساختن 3 تا ریمستر و ریمیک داره.
بی زحمت تعداد انتشارهای دوباره اسکایرم رو از نسل هفت تا حالا بفرمایید.
===
واقعا فکر نکنید این جماعت با سونی مشکل دارن. PS Portal عرضه میشه تمام مدیا ازش رضایت دارند و بخاطر استقبال شدید ازش همه جا sold out میشه . بعد یه عده جان بر کف تو بازیسنتر خودشونو به درو دیوار میزنن برای ما که گول نخوریم اینو بخریم.😁

شما غصه‌ی مارو نخور، وقتتو تلف نکن واسه ریمستر یکی از بهترین بازیای تاریخ ، بشین مجانی پای ردفال بزار کلاه سر ما بره سر ده دلار 😎

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,475
نام
امین
من یه مثال ساده زدم از اینکه شما نمیتونی تو یه قایق بشینی و زیر خودتو سولاخ کنی و بگی انسان صاحب اختیاره و بقیه مسافرین هم حق اعتراض ندارن.
همه ما تو یه کامیونیتی هستیم. اینکه یه ناشر بزرگ و پلتفرم هولدر بیاد آپدیت پولی رو عادیسازی کنه به تمام کامیونتی ضربه میزنه نه فقط کسی که مخاطب یه بازی یا یه پلتفرم خاص باشه.

اشتباه بودن تصمیمات کمپانی ها رو یوزرهای اون کمپانی مشخص میکنن. مثل کاری که ایکس باکس فنها با دان متریک انجام دادن. (از جمله خودم)
ولی در مورد ps این موضوع رها شده. واقعن نمیدونم به چه دلیل عجیب و غیر قابل درکی ( حداقل برای من) مخاطبین این پلتفرم از هر تصمیمی که این کمپانی براشون بگیره، تمام قد دفاع میکنن. (حداقل اینجا که این شکلیه)
حاضرم شرط ببندم اگر این آپدیت 50 دلار هم قیمت میخورد شما بازهم با همین طرز تفکر "انسان موجود عجیبه و حق انتخاب داره" و یا "مگه 50 دلار چند دلاره" قضیه رو توجیه میکردید. جلوی هرگونه اعتراضی رو میگرفتید.

باری...
تا زمانی که پیش فرض تفکر شما (و هم قطاری هاتون) این باشه که هرگونه انتقادی از جانب دیگران، دلیلی جز فشار خوردن نداره، طبیعیه که فکر کنید با استقبال از یک آپدیت پولی میتونید به جبهه دشمن (فرضی) ضربه بزنید.
خب نگاه شما این مدلیه که همه تو یه کشتی هستیم!
که من تو مورد گیم اصلا و ابدا اینو قبول ندارم و معتقدم هر شرکتی راه و روش خودش رو داره.

پاراگراف دومت همون نکته عحیبی هست که میگم.
یه محصول رو یه شرکت تولید میکنه خریدار و فروشنده هر دو راضی هستند و به "اختیار" میخرن.
این وسط کسایی که نمیخرن و اون محصول رو فاقد کیفیت میدونن حق اعتراض به خریدار رو ندارن چون عملا ربطی بهشون نداره و ضرری رو هم متوجه جیب اونا نمیکنه.

من راجب این بازی مشکلی با 70 دلار ندارم و همین طور نسخه اول و FF X و نه هر بازی دیگه ای.
اسم این هم توجیه نیست و علاقه شخصی هست.

من اعتقادی به فشار خوردن بقیه ندارم ولی برام رفتار شما عجیب بود که بازی که به قول خودت ارزش سنت هم نداره و میای از اینکه قراره ریمسترش خریداری بشه انتقاد میکنی!
من خودم سبک شبیه ساز دوست ندارم و نمیرم تو تاپیک GT7 یا فورزا موتوراسپورت ببینم چه خبره و قرار چی رو به چه قیمتی برای فروش بزارن چون به قول شما سبکم نیست.
ولی بازم میگم این تلاش و همت تو این تاپیک با این جمله که بازی ارزش سنت هم نداره ولی میرم تو تاپیکش که ایراد بگیرم به شرکت و خریداراش جای سوال داره.

ar-15

کاربر سایت
Jan 27, 2023
465
اون مد روگ لایک دقیقا همون اینکانتر های بازی اصلیه بعلاوه یک سری مودیفایر گیمپلی و کارکتر انتخابی با پسیو های مختلف، که بصورت رندم چنتا از اینکانتر ها پشت به پشت میاد و آخرم یکی از باسها
اینکه بگیم تیم فرعی پشت ساخت بوده پس اشکالی نداره، اتفاقا خیلی اشکال داره، بهرحال بخشی از منابع کمپانی داره صرف حواشی میشه، همین تیم فرعی میتونست بخشی از کار پروژه اصلی رو جلو ببره که بعد از این همه سال نامعلومی وضعیت استدیو از گُنگی زودتر دربیاد،
دقیقا مثل همین الان، وقتی کارشون با ریمستر تموم بشه، برنمیگردن خونه تا ریمستر بعد، یا اینکه کارهای نظافت و تدارکات استدیو رو انجام بدن، یا بچه دراکمن رو از مدرسه برگردونن و خریدهای خونشو بکنن
میان رو پروژه اصلی

آخرین ویرایش:
  • Smile
Reactions: ravi and Bhador_a

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,002
نام
امیر حسین
نکته عجیبی که خیلی ها در نظر نمیگیرن و مدام به هر محصولی که باب میلیشون نیست اعتراض میکنن اینه که "اجباری" نیست برای خریدشون!
کلا یسری ادم هستن مدام در حال اعتراض هستن.
طرف گوشی اپل میخره اینا معترض میشن یا ساعت لوکس یا ماشین و ...
تو گیم هم همینه.
یه بازی داره ریمستر میشه واسه دو قشر، اولی کسایی که هنوز تجربه نکردن و رو ps5 میخوان تجربش کنن، دوم هم واسه کسایی که بازی رو دارن و دوست دارن با بهبود بیشتری دوباره اون تجربه ای که به نظرشون خوب بوده رو تکرار کنن و این حس جدید 10 دلار هزینه داره.
خریدار عقل داره و با اون میسجنه که ایا خرید رو انجام بده یا نه(بسته به علاقه ش به بازی یا همون بهبودهای اضافه شده)
10 دلارم فکر نکنم رقمی باشه که بخواد تو زندگی کسی چاله بندازه! چه اینجا چه اونور دنیا.
با منطق و دلیل شما مملکت ما به‌همین روز افتاده‌.
قیمت دلار و ماشین و خونه رو میبینی؟ هیچ کدوم اجباری نیست! میخوای بخر میخوای نخر!
همین طرز فکر شما و کسایی که مثل شما فکر میکنن باعث چنین اوضاعی شده. والله اگر کسی سکوت نمیکرد و نمیخرید این چنین نمیشد.
سیاستی که سونی پیش گرفته و سر هر اپگرید ریز و درشتی یه ۱۰ دلاری میبنده تنگش رسما گدایی و دزدیه.
چرا باید ۱۰ دلار باشه؟ من لست ۲ رو دوس داشتم. قطعا ترجیح میدم منی که نسخه ی پی اس ۴ رو پول دادم بالاش و خریدمش, الان هم به عنوان کسی که هم کنسول سونی داره و هم بازی رو روی پی اس ۴ خریده, این نسخه رو هم یه بار دیگه بازی کنم روی پی اس ۵ و پلاتش کنم! ولی نه با پول اضافه. حق منه که بازیو رایگان داشته باشم.
وگرنه اگر قرار باشه که همه عقیده ی شما رو داشته باشن پس هرکی میخواد هر دزدی ای بکنه و تهش بیاد بگه که منکه مجبورتون نکردم بخرین.
همین سکوتا و چنین تفکراتی باعث میشه که خیلی از ناشرای دیگه دس به چنین کار کثیفی بزنن. همه از خداشونه بازیو قبلیو یه 4k ببندن تهش و به جای تولید محصول جدید, از همون دستپخت قبلیشون پول در بیارن.

پ.ن: اینکه یه عده قیمت اسکبن و پرداخت های درون بازی رو یک بازی ای ریمستر شده در حد رزولوشن و یه سری جزئیات دارن قیاس میکنن, رسما یعنی باید سرتو بکوبی به دیوار.

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
* اسکین 65 دلاری

جالبه بعد از نهایی شدن خرید activision/blizzard یه کمو 70دلاری برای cod اومد یه اسکین اسب 65 دلاری برای diablo4 ولی کسی ندیدم صداش ندارد ٬ خیلی جالبه درکل :D

رفیق این که قصد دارید گودرز و شقایق رو به همدگیر پیوند بدهید به کنار،حداقل قبل از ارسال یک موضوع یک سرچ ساده در موردش بزنید.اون اسکین 65 دلاری در واقع شامل 7800 واحد پولی داخل بازی می شود که از ابتدای عرضه بازی هم به فروش می رفته است و قیمتش هم همین مبلغ هست.یعنی صرفا اون اسکین 65 دلار قیمتش نیست و ربطی هم به نهایی شدن خرید اکتیویژن ندارد.

حتی اون Camo هم در واقع یک کیف هست که اگر کسی بخرد اون اسکین رو بهش می دهند،یعنی باز هم اینجا قیمت اسکین 70 دلار نیست و باز هم این قضیه ربطی به نهایی شدن خرید اکتیویژن ندارد.

092723-COD-SlingBag-With-Codes-Product-A.jpg

Call of Duty Task Force 141 Crossbody Sling Bag - Call of Duty Store

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,475
نام
امین
قیمت دلار و ماشین و خونه رو میبینی؟ هیچ کدوم اجباری نیست! میخوای بخر میخوای نخر!
همین طرز فکر شما و کسایی که مثل شما فکر میکنن باعث چنین اوضاعی شده. والله اگر کسی سکوت نمیکرد و نمیخرید این چنین نمیشد.
سیاستی که سونی پیش گرفته و سر هر اپگرید ریز و درشتی یه ۱۰ دلاری میبنده تنگش رسما گدایی و دزدیه.
چرا باید ۱۰ دلار باشه؟ من لست ۲ رو دوس داشتم. قطعا ترجیح میدم منی که نسخه ی پی اس ۴ رو پول دادم بالاش و خریدمش, الان هم به عنوان کسی که هم کنسول سونی داره و هم بازی رو روی پی اس ۴ خریده, این نسخه رو هم یه بار دیگه بازی کنم روی پی اس ۵ و پلاتش کنم! ولی نه با پول اضافه. حق منه که بازیو رایگان داشته باشم.
وگرنه اگر قرار باشه که همه عقیده ی شما رو داشته باشن پس هرکی میخواد هر دزدی ای بکنه و تهش بیاد بگه که منکه مجبورتون نکردم بخرین.
همین سکوتا و چنین تفکراتی باعث میشه که خیلی از ناشرای دیگه دس به چنین کار کثیفی بزنن. همه از خداشونه بازیو قبلیو یه 4k ببندن تهش و به جای تولید محصول جدید, از همون دستپخت قبلیشون پول در بیارن.

حالا هی دفاع کنین.
مثال کلا بی ربط بود.
چون بازار گیم قابل قیاس با ماشین و خونه داخل نیست! و انحصاری وجود نداره.

اوکی بگیم دزدی و گدایی مشکل حل میشه.
شما راهکارت برای این ظلم نخریدن هست و رسالتت رو با این روشنگری انجام دادی و اونایی که باید بفهمن رو الان روشن کردی.

شما یه محصول رو با علم به اینکه زمان عرضه چی بوده خریدی و بازیش کردی.
زمان خرید شرکت به شما تضمینی نداده که بعدها اگه نسخه PS5 در کار بود به شما رایگان تحویل میده.
به همین سادگی
حالا شما میخوای دزدی ببین یا گدایی
واکنش شما به این مساله کاملا شخصیه و میتونی تصمیم بگیری چه کنی.

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
این چه منطقیه عزیز جان
یکی رفته فرضاً بنز s500 مدل ۲۰۲۲ گرفته، بعد بنز اومده و ۴ تا تغییر ریز داده تو مدل ۲۰۲۳، باید بیاد و نسخه جدید رو ۲ دستی تقدیم خریداران قبلی کنه؟ مجانی؟
بازی هم مثل همون بنزِ یه کالاست. یکسری ساپورت ها برای خودش داره. شما زمان خرید می دونستی داری نسخه PS4 رو با ۳۰ فریم و فلان و بهمان می خری. در زمان خرید هیچ چیزی توی فروش به شما ازتون مخفی نشده و هرچی که خریدی، همون رو بهت تحویل دادن
لازم به اشاره ست که همین بازی برای PS5 یه آپدیت رایگان 60fps هم گرفت، چیزی که اصلاً در برنامه اولیه نبوده. پولی هم از من و شما نگرفتن و بنظر من با همون آپدیت رسالت خودشون رو انجام دادن.
حالا همون کالا رو اومدن و دستی به سر و صورتش کشیدن، آوردنش نسل جدید، و بهش یکسری مراحل جدید هم اضافه کردن. چرا باید این کار رو برای من و شما به رایگان انجام بدن؟

ضمناً این منطقی که شما ازش ایراد میگیری اسمش نظام عرضه و تقاضاست.
یکی محصول عرضه می کنه، یکی هم محصول رو می خره. اگه کار عرضه کننده خوب باشه که محصولش رو میخرن و هر ۲ طرف حالش رو می برن، شرکت هم رشد می کنه. اگرم کارش بیخود باشه محصولش رو نمی خرن و با سر می خوره زمین و به فنا میره.
و هیچ انحصاری وجود نداره.
مشکل امروز ما در کشور انحصار بی منطقه. نه نظام عرضه و تقاضا...

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,513
به نظر من که تو یه نظام کاپیتالیستی درست باید همین مدلی باشه. محصول عرضه میشه و پرایس تگ میگیره شما بابت خدماتش پول میدی و میتونی ندی.
به نظرم هر کی دنبال چیز مفت و رایگانه حالا نمیخوام به این شدت بگم ولی به کومونیستی بازی علاقه داره در نهایت ضربه میخوره، چون در بلند مدت هیچ کی انگیزه برا تولید و عرضه خدمات باکیفیت پیدا نمیکنه.
الانم همینه قضیه. مشکل داری نخر. چیز رایگان هیچکس بهت نمیده.
من به شخصه فقط ناراحتم چرا ناتی داگ بازی جدید عرضه نمیکنه حداقل معرفی کنه و این ریمستر اینا رو توی بازه معرفی تا عرضه بازی جدیدشون بیرون بده

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,774
خب نگاه شما این مدلیه که همه تو یه کشتی هستیم!
که من تو مورد گیم اصلا و ابدا اینو قبول ندارم و معتقدم هر شرکتی راه و روش خودش رو داره.

پاراگراف دومت همون نکته عحیبی هست که میگم.
یه محصول رو یه شرکت تولید میکنه خریدار و فروشنده هر دو راضی هستند و به "اختیار" میخرن.
این وسط کسایی که نمیخرن و اون محصول رو فاقد کیفیت میدونن حق اعتراض به خریدار رو ندارن چون عملا ربطی بهشون نداره و ضرری رو هم متوجه جیب اونا نمیکنه.

من راجب این بازی مشکلی با 70 دلار ندارم و همین طور نسخه اول و FF X و نه هر بازی دیگه ای.
اسم این هم توجیه نیست و علاقه شخصی هست.

من اعتقادی به فشار خوردن بقیه ندارم ولی برام رفتار شما عجیب بود که بازی که به قول خودت ارزش سنت هم نداره و میای از اینکه قراره ریمسترش خریداری بشه انتقاد میکنی!
من خودم سبک شبیه ساز دوست ندارم و نمیرم تو تاپیک GT7 یا فورزا موتوراسپورت ببینم چه خبره و قرار چی رو به چه قیمتی برای فروش بزارن چون به قول شما سبکم نیست.
ولی بازم میگم این تلاش و همت تو این تاپیک با این جمله که بازی ارزش سنت هم نداره ولی میرم تو تاپیکش که ایراد بگیرم به شرکت و خریداراش جای سوال داره.

اینکه گیمرها از نگاه جهانی در یک کامیونیتی هستند، دیدگاه من نیست. این فکته. ولی اینکه شما دوست داری جبهه بندی کنی نظر شخصی خودتونه. صنعت گیم برای کمپانی ها که توش درآمد زایی دارن رقابتیه نه برای گیمرها که مصرف کننده هستند.
دیگه وقتی تو بدیهیات باهم زاویه داریم یه جورایی ادامه دادن این بحث، فرسایشی میشه....

شما فکر میکنی یه دیوار بزرگ بین ps و xbox وجود داره و فقط افراد برگزیده میتونن ps5 بخرن و بازیهاشو تجربه کنن. این تفکریه که در فن بیس این کنسول نهادینه شده. به همین دلیل هم اون مدیر سبز رنگ میگفت xbox فن ها پول ندارن بازی بخرن رفتن xbox خریدن که تو گیم پس مفتی بازی کنن ))))))

شاید شما با 700K هم مشکل نداشته باشی. همون اول گفتم که این بازی رو دوست ندارم و 1 سنت هم بابتش نمیدم به دلیل اینکه میدونستم پیش فرض شما اینه که من عاشق تلو2 هستم و مشکلم 70 دلاره )

نمیدونم شاید من منظورم رو درست نرسوندم بزرگوار. راستش اینکه شما یا هرکس دیگه ای با هر تفکری برای یه آپدیت 1 یا 100K دلار هزینه کنید برام اهمیتی نداره. به قول خودت هرکسی اختیار جیبش رو داره. ولی اینکار باعث میشه در آینده نه چندان دور بقیه ناشرها هم برای آپدیت بازیهاشون از مخاطبینشون پول بگیرن. اینجاست که به من ربط پیدا میکنه. و به طبع حق دارم که اعتراض کنم.

نمیخام بحث رو فلسفیش کنم ولی در همین حد بگم که اعتراض نکردن و خودخاهی ها دلیل اصلی شکلگیری دیکتاتوری است.
و همونقدر که من برای شما عجیم 10x شما برای من عجیبی که چرا به جای اعتراض داری دفاع میکنی.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر