نا امیدی کرایتک به دلیل دریافت امتیازات نه چندان خوب Crysis3 از سوی Metacritc

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
k932_cevatyerli1.jpg

درود

در مصاحبه با آقای Cevat Yerli بنیانگذار شرکت Crytek او در مورد نا امیدی تیمش به دلیل امتیازات متوسطی که این بازی از Metacritc دریافت کرده است صحبت کرد . آقای Yerli و تیمش در کرایتک بر این باورند که Crysis 3 شاهکار و بهترین عنوان آنهاست اما امتیاازت 78% بازی واقعا این موضوع را نشان نمیدهد.کرایتک احساس میکند که کرایسیس 3 خیلی از کرایسیس1 و 2 بهتر است اما هر دو آن بازیها امتیازات بالاتری را در Metacritc به خود اختصاص داده اند.
آقای Yerli معتقد است امتیازات پایین Metacritc به دو دلیل است :

اول اینکه گیمر ها به نوعی از این بازی های در دست تولید زده شده اند. انتظارات گیمرها در خصوص رسیدن به چیزی که در نسل کنسولی مورد نظر آنها هست بسیار بالاست! و اگر این بازی گیمر ها را تحت تاثیر قرار نداده همین موضوع یکی از مهمترین دلایل امتیازات متوسط Metacritc است. و دلیل دیگر آن اینست که این بازی نتوانست مانند اولین شماره آن انتظارات را بر آورده کند و تاثیری که آن Crysis 1 بر روی گیمر ها گذاشت بسیار فراتر از کریسیس 2 و 3 بود! زمانی که کرایسیس 1 ریلیز شد آن بازی توانست با اولین نسل کنسول های Xbox360 و PS3 به مقابله بپردازد و راه های گریز بیشتری در برابر بازخورد های منتقدین و گیمر ها داشت. به عبارت دیگر Yerli احساس میکند که گیمر ها دید نوستالوژیکی یه این موضوع دارند که Crysis 1 چقدر عالی بود و همین مقایسه به بازنگری های Crysis 3 لطمه وارد کرده است.
او صحبت های خودش را با بیان این مطلب خاتمه داد که : با پیش رفتن به سمت نسل آینده ی کنسول ها باید امیدوار باشیم که این موضوع کمک کند تا به ذهن خلاق سازندگان نیروی تازه ای وارد شود . اتفاقا حدود یک هفته قبل یا بیشتر آقای Yerli اذعان داشت که چطور نسل جدید کنسولها قادر نخواهند بود تا به قدرتی که PC دارد نزدیک شود!

آخرین ویرایش:

Siavash_MH

FCB
کاربر سایت
Apr 10, 2011
3,651
بازیه در سطح بالای تو زمینه گرافیک و موسیقی و طراحی مختلف ابجکت ها (وسایل نقلیه - سلاح - موجودات فضایی) و نورپردازی بود ولی همون مشکلات خسته کننده بالانس نبودن گیم پلی و تکراری بودن روند بازی و داستان فوق العاده ابکی و روایت بدتر اون این نمرات پایین گرفت , منتقدا و گیمرای معمولی (نه فن های این بازی) انتطارات تغیراته بیشتری تو بطن بازی داشتن و یه بازی یکم متفاوت تر و جذاب تر از c2 داشتن( و حتی خودم داشتم) با توجه به گفته ها و هایپ های کرایتک قبل ریلیز ولی اکثرا جو بود

بعلاوه

بازی اون ابهت و ریشه خودشو نداره و میشه یه جورایی اون ریشه سری اولشو کامل گم کرده و حتی بدتر از سری دومشم شده و برای همین بدون هویت بودنش نمیشه با شاهکارایی مثل cod - halo و ,,, مقایسه کرد

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
بیچاره این مجید چوب کارتشو می خوره :)) :d ناراحت نباش ...

کاملا با حرفات موافقم ولی Crysis 3 واقعا پیشرفت خیلی خوبی توی گیم پلی و ... داشته. حفش اینا نبود، هر چند بیشتر از اینا هم بازم زیاده :d
خوب آره:D
خداییش بازی های الان از کارتای DX 9 که مال قرن ها پیشه پشتیبانی میکنن بعد این از DX 10 که مال همین چندسال پیش و مال همین نسله پشتیبانی نمیکنه
این کارا فقط بخاطر این بود که گرافیک بازی رو به رخ ملت بکشن و بگن ما گرافیک بازیمون در حدی هست که در کارتای DX10 نمیگنجه در صورتی که کارتای DX10 هم بینشون کارتای قدرتمندی هست هنوز.

pcgamer

کاربر سایت
Aug 28, 2006
1,748
نام
سیاوش
هنوز بازی نکردم تا سال دیگه که بازی کردم نظرم رو بدم :D ولی نسخه قبلی که واسه کنسول هم اومد خیلی خوب بود هم فیزیک هم گرافیک هم سه بعدیش .

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
حالا اینجا بچه ها بحث مقایسه با cod و halo و... رو راه انداختن، من کاری با این حرفا ندارم.
کرایتک همیشه قابل احترامه ، بازیاش هم همیشه از نظر من خیلی خوب هست ولی قبلا هم گفتم ، کرایتک خیلی بیش از اندازه روی crysis مانور داد. انتشار 4 تا نسخه توی یه نسل یه اشتباه بود که انجام داد. من هنوز بازی نکردم نسخه ی 3 رو ولی پیش بینی میکردم بازی توی گیم پلی به مشکل بخوره که ظاهرا هم همینطور شد. Far cry 3 رو هم مثال زدم که توی ساخت مکانیزم گیم پلی فوق العاده کار کرده بود و خیلی دوست داشتم C3 الگو برداری کنه ازش که ظاهرا در اون حد نبوده.
ولی در هر حال یه عده کرایتک رو در حد زباله آوردن پایین، یادشون رفته این کمپانی غولی مثل crysis 1 و Far cry رو ساخته. ما که همیشه دوستش داریم C3 رو هم در اولین فرصت مقتضی میزنیم به بدن.

dukenukem2

کاربر سایت
Nov 4, 2012
695
فار کرای 3 با همین موتور چه طور ران میشد رو پی سی، این چه طور! جواد خان شما یه کم یاد بگیر.
(خواهشا" دوستان مایه دار که نسلی و سالی که چه عرض کنم، "گیمی" سیستمشونو ارتقا میدن، جبهه نگیرن :d )
بابا باشه! اصلا" کرای انجین ختم همه موتورها، ته گرافیک، خداوندگار جلوه های بصری، همه موتورها هم باید برن جلوش بوق بزنن و این نسل که هیچ نسل ps5 و xbox 1440 هم از الان ساپورت میکنه! ما همه ایمان اوردیم!!! ما فهمیدیم شماها شاخین!
حالا عین ادم یه بازی میسازی که طیف گسترده تری از گیمر ها بتونن با کیفیت رانش کنن؟!
واقعا" من موندم که چی آخه؟ کرایسیس بیشتر از اینکه یه گیم باشه، یه دمو از پیشرفت تکنولوژی در استودیو ی کرایتک هست. اونم یه تکنولوژی کاملا" بی فایده که هیچ کاربردی در زمان تولید شدنش هم نداره و مگه چی بشه که هر 2-3 سال یه کمپانی دیگه بیاد لایسنسشو بخره و یه بازی بده بیرون.
این موتور اگه آبی ازش گرم میشد، EA نمیرفت فراست بایت 2 رو بسازه و از nfs تا 10 تا بازی دیگه رو باهاش ساپورت کنه. اونم با اینکه خود کرایتک تو دارو دسته ی خودشه.
به نظر من این دموی گرافیکی همین متا هم از سرش زیاده. تا اینا باشن یاد بگیرن که یه بازی فقط گرفیک شاخ نیست.

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
پس برید از سونی هم شکایت کنین که برای تجربه ی Killzone بعدی شما رو مجبور به خرید PS4 میکنه!!!

از این حرف های سازنده های فلان هم می تونن فلان ... زیاد شنیدیم! جک نگید برای ما.
چه ربطی داره .. کرایتک همین به اصلاح بنچمارک رو برای ps3 و 360 هم زده .. همینکه همه ی pc گیمرها هم نمیتونن بازیش کنن خودش یه امتیاز منفی .. اگه انحصاری pc بود حرف شما درست .. اما بازی که برای کنسول لانچ 2005 درست کرده چرا یه پی سی که کانفیگش برا 2010 هستش نتونه اجراش کنه ..

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
فار کرای 3 با همین موتور چه طور ران میشد رو پی سی، این چه طور! جواد خان شما یه کم یاد بگیر.
شما اول یاد بگیر که فارکرای 3 انجینش با کرایسیس 3 یکی نیست، بعد به ایشون درس بیاموزید:)
انجین فار کرای 3 ، Dunia هست که یه جوری ارتقا یافته Cry engine 1 می باشد

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
خبر در مورد کرایتک و کرایسیس 3 بود، یه عده اومدن ار کرایتک ایراد گرفتن، یه عده هم ازش دفاع کردن. بعد یه نفر اومد پای COD رو به تاپیک باز کرد و آخرش هم به CoD VS Halo ختم شد :)

3-4 نسل باید بگذره تا شاید برا ملت جا بیفته که برای بالا بردن بازی مورد علاقشون (اعم از هر بازی در هر سبکی) لزومی نداره Call of Duty رو بکوبن.

hmd2009

کاربر سایت
Oct 3, 2008
4,585
نام
حمید
خبر در مورد کرایتک و کرایسیس 3 بود، یه عده اومدن ار کرایتک ایراد گرفتن، یه عده هم ازش دفاع کردن. بعد یه نفر اومد پای COD رو به تاپیک باز کرد و آخرش هم به CoD VS Halo ختم شد :)

3-4 نسل باید بگذره تا شاید برا ملت جا بیفته که برای بالا بردن بازی مورد علاقشون (اعم از هر بازی در هر سبکی) لزومی نداره Call of Duty رو بکوبن.

هر موقع یک تاپیک در مورد کرایتک کرای انجین یا اپیک انریئل انجین زده میشه یه جنگی را میفته! آقا کرایسیس 3 امتیازات متوسط گرفته حتما یه علتی داشته دیگه! بهنام راست میگه چرا پای بازیهای دیگرو وسط میکشین و باهم دعوا میکنید! به منو شما که جیزی نمیرسه اون شرکت ها هم نمیبینن شما دارید به خاطشون دعوا میکنید پس لطفا تمومش کنید مرسی از همه! :)

مثل این میمونه که دو نفر دارن دعوا میکنن یکی میاد جداشون کنه اون یکیم کتک میخوره! آخه به اون بدبخت چیکار دارید

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین

چرا اتفاقا نیاز هست
همیشه باید بالاترین رو بکوبی تا برسی بهش (البته به ظاهر)
مال اینم هست بازیهای بزرگ همیشه بیشتر هیتر داشتن..

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
این فارکرای 3 رو اصلا با این بازی مقایسه نکنید.
میزان تسلیشن و نورپردازی و بافت هائی که توی کرایسیس 3 به کار رفته اصلا قابل مقایسه با فارکرای 3 نیست. حالا یک گیریم من میدم منباب گیم پلی و گرافیک و داستان، دیگه تخیلی گیر نمیدم خدائی :|.
فارکرای 3 خیلی هم گرافیکش شاخ نبود و نیست :D.

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
هر چند تجربه بازی رو نداشتم و نمی تونم اظهار نظر مطمئنی کنم ولی به نظرم Crysis 3 نتونست اون ابهت نسخه اول رو دوباره برگردونه . کاری که تا حدودی Crysis 2 هم نتونست.
در کل خودشون هم اعتراف کردن که Crysis 1 بهترین کارشون بوده و به نظرم بهترین شوتر سندباکس تاریخ همین Crysis 1 هست.

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
هر چند تجربه بازی رو نداشتم و نمی تونم اظهار نظر مطمئنی کنم ولی به نظرم Crysis 3 نتونست اون ابهت نسخه اول رو دوباره برگردونه . کاری که تا حدودی Crysis 2 هم نتونست.
در کل خودشون هم اعتراف کردن که Crysis 1 بهترین کارشون بوده و به نظرم بهترین شوتر سندباکس تاریخ همین Crysis 1 هست.
جوات:
کرایتک احساس میکند که کرایسیس 3 خیلی از کرایسیس1 و 2 بهتر است
...
؟؟؟
...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر