مقایسه گرافیکی Killzone 3 و RAGE

برتری گرافیکی از آن کیــــست..؟

• Killzone 3

رای‌ها: 159 65.4%
  • Rage

رای‌ها: 84 34.6%

• مجموع رای دهنده‌ها
    243

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
با اینکه انتظاری جزو بهترین گرافیک ممکن رو از جان کارمک ندارم , ولی در حال حاضر با گرافیک KZ3 بیشتر حال میکنم ! هم جالب تر و چشم گیر تر به نظر میاد هم خیلی سینمایی تر ! Rage از بعضی جهات توی ذوقم میزنه مخصوصآ توی محیط های داخلی.البته از 60fps بودنش هم به هیچ وجه نمیشه گذشت ! حالا شاید Rage دو روز دیگه یه نمایش داشته باشه نظر آدم عوض بشه ولی فعلآ KZ3 رو می پسندم !

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,520
نام
میلاد
دوسته من سونی بعضی وقتا جو میگیرشه و یه بازیرو بیش از حد بزرگش میکنه
اخر سر هم میشه مسه گرند توریسمو
به نظرم بیشتر این سر و صداهایی که کیل زون راه انداخته واسه قابلیت تیری دی بودنشه نه گرافیک که همه ندیده بهش رای میدن
حوصله کل کل و ... ندارم فقط از این حرفای بچه گانه نزنین خواهشا که جز جروبحث های الکل چیز دیگه ای نداره.
آخه پسر خوب الان از این چیزمیزایی که نوشتی میخوای به چی برسی!؟همین الان بعد 2 سال fps به قدرت گرافیکیه KZ2 حتی نزدیکشم نشده!این بازی نیازی به سروصدا نداره خودش سروصدا درست میکنه!همین الان همه تو کف آخرین ویدیوهاشن که اومده و اتفاقا همه دیدنش!شما ناراحتی این بازی شاخه مشکل خودته!

• Like
Reactions: aidin0000

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,956
نام
نـــــــویـــــــــد
اتفاقا اجرای Rage با اون محیط های نیمه Open World ، کیفیت بسیار بالای تکستچرها و جزئیات در 60 فریم روی کنسول ها (مخصوصا 360) خیلی خیلی باورنکردنی تره تا Killzone 3 :D

من شخصا هنوزم که هنوزه باور نمیکنم این گرافیک فوق العاده Rage داره روی 60 فریم اجرا میشه! باید خودم رو کنسولم اجراش کنم تا بتونم قبول کنم:D

همین که بابی گفت :d
البته از اتمسفر kz3 هم نمیشه گذشت ولی Rage خیلی بهتر خواهد بود به نظر من به همون دلایلی که بارها گفته شده

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
از E3 امسال به اینور، وبا توجه به ویدئوهای بسیار با کیفیتی که به لطف فردین (:D) از Rage دیدم، کلا نظرم راجبه ش تغییر کرد. مشکلات فنی عجیب غریبی داره. درست نمیشه توضیح داد. مثلا برگردی پشت سر 1 ثانیه تکسچرلودینگ داری و بعد به حالت قبل برگردی.... Bingo :D دوباره تکسچرلودینگ.
در و دیوار و کوه ها و قلوه سنگها هم انگار کپی/پیست شدن. به شدت تکراری به نظر میرسن. خلاصه جونم برات بگه، ما هرچی دنبال یه چیزه شگفت اور گشتیم، پیدا نشد که نشد :D.
بنظرم Rage رو باید با یه چی تو مایه های Borderlands مقایسه کنید که حداقل هردو در یک ژانر باشن.
Killzone 3 هم به قول معروف "سفره در آفتاب" ـه. یعنی با 4 تا اسکرین شات میشه به عمق فاجعه پی برد.
------------------

حالا فرخ میخوای خوشت بیاد یا نه. ولی نظر کارشناسانه و فنی و فوق تخصصی اینجانب یعنی شخص شخیص خودم (:D) بر اینکه Killzoning بیــــتره !.

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,661
نام
Kasra
به نظر من با توجه به این که rage یه بازی با محیط باز وبزرگ میباشد خیلی قابل تقدیره ولی در کل گرافیک killzone3 بالاتره. احتمالا اگر id محیط رو اندازه کیلزون3 میکرد خیلی بیشتر میتونست جزییات به بازی اضافه کنه. البته فکر میکنم گرافیک در rage در تمام محیطها ثابت نیست واگه اون تریلرو دیده باشید که بازی در یک مکانی شبیه موتورخونه جریان داره وآب از سقف میپاشه پایین واقعا گرافیک بینظیره .به امید doom4

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
حالا فرخ میخوای خوشت بیاد یا نه. ولی نظر کارشناسانه و فنی و فوق تخصصی اینجانب یعنی شخص شخیص خودم (:D) بر اینکه Killzoning بیــــتره !.

حالا من نمیدونم چرا اینهمه سایت شگفت زده شدند ؟نمیدونم ؟
ولی اخر سر که پایان 2011 اومد از تک تکون مثل قیامت سوال میپرسم :d

متاسفانه شما باید پیش من مینشستی تا برات توضیح بدم :d زحمت بکش دو تا مقاله از پیشنمایش بازی مطالعه کن ببین چی واسش گفتن دقیقا عکس حرفهات :d
از تکسچرهای بی سابقش از polygon بی سابقش البته نه مثل خیلی بازی ها که تو محیطش دوتا افتابه با چندتا سطل زباله گذاشتند و مثلثات را فقط روی اونها پیاده کرده باشند !
از جزئیات بی سابقش از افکتهای فوق العاده آبش و ......... از انیمیشن ها بینظیرش که فقط نگاه کردن میخواد !
تازه این تریلری که شما دیدی فقط از یه محیطه , ولی خیلی سایتها که بیشتر دیدند میگن بازی به قدری تنوع محیطی داره که با وارد شدن در هر محیطی احساس میکنی که با یه بازی دیگه طرف هستی اینم در جواب Borderlands گفتم :d

این یه دونه عکس را تو نمایش QuakeCon 2010 داشته باش که زحمت نکشیدی ببینی واقعا ادم نمیدونست چی بگه فقط یکی از صحنه هاش بود و چیزی هم که بیشتر به چشم میخورد انیمیشنهای حیرت انگیز این گول بود در کنارش اون چیزهایی بالا گفتم هم نگاه کن :

phpJLPiGSIMG_0005-W800.jpg

کلا سایتها نمیدونم چرا اینهمه از کلمه best استفاده کردند ؟ :d ولی جالبه هر وقت , وقتش بشه نظر شخصی اصلا مهم نمیشه و حرف سایت ملاکه ولی وقتی خطر ایجاد شد اینجاست که نظر شخصی مهم میشه :d

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما
سلام
اون خط اخر یه کلمه پی اس تیری رو فک کنم جا انداختی
درود
دوسته من سونی بعضی وقتا جو میگیرشه و یه بازیرو بیش از حد بزرگش میکنه
اخر سر هم میشه مسه گرند توریسمو
به نظرم بیشتر این سر و صداهایی که کیل زون راه انداخته واسه قابلیت تیری دی بودنشه نه گرافیک که همه ندیده بهش رای میدن

آره خب ، شما دیگه خودت بفهم که منظورم این بود که اجرا شدن KZ3 روی پی اس تیری خیلی عجیبه ، وگرنه واسه ایکس بوکس 360 که بچه بازیه این چیزا .

واقعا درسته ، مثلا من تا حالا یه بازی درست درمون انحصاری ندیدم از سونی ، الکی هی جو میده تا قبل از انتشار بازی بعدش هم یکی پس از دیگری گند میزنن ... یکی نیست بهشون بگه بجای تیری دی میری دی کردن برو یه بازی درست حسابی جور کن واسه پی اس تیری .

کلا تیری شد همه چی !

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما
فرخ شرط میبندی با من ؟ من حاضرم باهات شرط ببندم که بهترین گرافیک سال آینده از بین KZ3 ، U3 و GeOW3 انتخاب میشه ( البته اکثریت سایتها و منابع ) یعنی در واقع Rage یا Crysis جلوی این 3 تا هیچ شانسی ندارن ، اگه غیر از این شد من تا یکسال توی بازیستنر هیچ پستی ارسال نمیکنم ... همین قضیه در مورد تو هم صدق میکنه ( آخ چقدر خوش بگذره :d )

هستی یا نه ؟

ston cold

کاربر سایت
Mar 3, 2009
1,484
نام
amir
حوصله کل کل و ... ندارم فقط از این حرفای بچه گانه نزنین خواهشا که جز جروبحث های الکل چیز دیگه ای نداره.
آخه پسر خوب الان از این چیزمیزایی که نوشتی میخوای به چی برسی!؟همین الان بعد 2 سال fps به قدرت گرافیکیه KZ2 حتی نزدیکشم نشده!این بازی نیازی به سروصدا نداره خودش سروصدا درست میکنه!همین الان همه تو کف آخرین ویدیوهاشن که اومده و اتفاقا همه دیدنش!شما ناراحتی این بازی شاخه مشکل خودته!

سلام
اولا بهتره ملایم تر صحبت کنی چون پشیمونی فایده نداره
دوما اگه قرار به ویدیو باشه که میشه همون حکایت گرن توریسمو و یکمم الان ویک که سره IN GAME بودن ویدیو دعوا میکردن
پس به ویدیو دلتو خوش نکن

خب من هم به killzone رای دادم در ضمن:

دوست عزیز شما اول اسم بازی رو یاد بگیر بعدا بیا در مورد نتیجش صحبت کن gran turismo!:p

اصلاح شد دوسته من

درکل از این اشتباها میوفته
مسه کنسول ایکس بوکس اق نیما

وگرنه واسه ایکس بوکس 360 که بچه بازیه این چیزا .

!

آره خب ، شما دیگه خودت بفهم که منظورم این بود که اجرا شدن KZ3 روی پی اس تیری خیلی عجیبه ، وگرنه واسه ایکس بوکس 360 که بچه بازیه این چیزا .

یه نگاه بنداز

Triangle Setup
Xbox 360 - 500 Million Triangles/sec
PS3 - 250 Million Triangles/sec

Vertex Shader Processing
Xbox 360 - 6.0 Billion Vertices/sec (using all 48 Unified Pipelines)
Xbox 360 - 2.0 Billion Vertices/sec (using only 16 of the 48 Unified Pipelines)
Xbox 360 - 1.5 Billion Vertices/sec (using only 12 of the 48 Unified Pipelines)
Xbox 360 - 1.0 Billion Vertices/sec (using only 8 of the 48 Unified Pipelines)
PS3 - 1.0 Billion Vertices/sec

******ed Texture Fetch
Xbox 360 - 8.0 Billion Texels/sec
PS3 - 12.0 Billion Texels/sec

Vertex Texture Fetch
Xbox 360 - 8.0 Billion Texels/sec
PS3 - 4.0 Billion Texels/sec

Pixel Shader Processing with 16 ******ed Texels Per Cycle (Pixel ALU x Clock)
Xbox 360 - 24.0 Billion Pixels/sec (using all 48 Unified Pipelines)
Xbox 360 - 20.0 Billion Pixels/sec (using 40 of the 48 Unified Pipelines)
Xbox 360 - 18.0 Billion Pixels/sec (using 36 of the 48 Unified Pipelines)
Xbox 360 - 16.0 Billion Pixels/sec (using 32 of the 48 Unified Pipelines)
PS3 - 16.0 Billion Pixels/sec

Pixel Shader Processing without Textures (Pixel ALU x Clock)
Xbox 360 - 24.0 Billion Pixels/sec (using all 48 Unified Pipelines)
Xbox 360 - 20.0 Billion Pixels/sec (using 40 of the 48 Unified Pipelines)
Xbox 360 - 18.0 Billion Pixels/sec (using 36 of the 48 Unified Pipelines)
Xbox 360 - 16.0 Billion Pixels/sec (using 32 of the 48 Unified Pipelines)
PS3 - 24.0 Billion Pixels/sec

Multisampled Fill Rate
Xbox 360 - 16.0 Billion Samples/sec (8 ROPS x 4 Samples x 500MHz)
PS3 - 8.0 Billion Samples/sec (8 ROPS x 2 Samples x 500MHz)

Pixel Fill Rate with 4x Multisampled Anti-Aliasing
Xbox 360 - 4.0 Billion Pixels/sec (8 ROPS x 4 Samples x 500MHz / 4)
PS3 - 2.0 Billion Pixels/sec (8 ROPS x 2 Samples x 500MHz / 4)

Pixel Fill Rate without Anti-Aliasing
Xbox 360 - 4.0 Billion Pixels/sec (8 ROPS x 500MHz)
PS3 - 4.0 Billion Pixels/sec (8 ROPS x 500MHz)

Frame Buffer Bandwidth
Xbox 360 - 256.0 GB/sec (dedicated for frame buffer rendering)
PS3 - 20.8 GB/sec (shared with other graphics data: textures and vertices)
PS3 - 10.8 GB/sec (with 10.0 GB/sec subtracted for textures and vertices)
PS3 - 8.4 GB/sec (with 12.4 GB/sec subtracted for textures and vertices)

Texture/Vertex Memory Bandwidth
Xbox 360 - 22.4 GB/sec (shared with CPU)
Xbox 360 - 14.4 GB/sec (with 8.0 GB/sec subtracted for CPU)
Xbox 360 - 12.4 GB/sec (with 10.0 GB/sec subtracted for CPU)
PS3 - 20.8 GB/sec (shared with frame buffer)
PS3 - 10.8 GB/sec (with 10.0 GB/sec subtracted for frame buffer)
PS3 - 8.4 GB/sec (with 12.4 GB/sec subtracted for frame buffer
)

آخرین ویرایش:

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
فرخ شرط میبندی با من ؟ من حاضرم باهات شرط ببندم که بهترین گرافیک سال آینده از بین KZ3 ، U3 و GeOW3 انتخاب میشه ( البته اکثریت سایتها و منابع ) یعنی در واقع Rage یا Crysis جلوی این 3 تا هیچ شانسی ندارن ، اگه غیر از این شد من تا یکسال توی بازیستنر هیچ پستی ارسال نمیکنم ... همین قضیه در مورد تو هم صدق میکنه ( آخ چقدر خوش بگذره :d )

هستی یا نه ؟
crysis 2 رو pc حساب نمیکنی؟
راستی الان یادم افتاد که سال دیگه witcher 2 در زمینه گرافیک همه رو مورد عنایت قرار میده

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
حالا جالبه تو تاپیک عکس های U3 جناب Gartall تاکید داشتند عکس, گیف و فیلم off-screen از بازی ها نزارید.
------
Killzone 3 Stunning Textures : (البته فعلاً مربوط به بخش Pre-Alpha هست و اینکه 100% از اینی که هست تو نسخه فاینال بهترم میشه)
http://playstationinformer.files.wordpress.com/2010/10/killzone-3-beta-27.png

این مورد تکسچر و بافت های شگفت انگیز KZ3 (کلاً گرافیک بازی اعم از نور پردازی، افکت ها، طراحی سلاح ها، انیمیشن، شلوغی محیط و . . .) توی آخرین ویدئو از گیم پلی که دوستان اشاره کردند واقعاً غیر قابل توصیفه.
-------
crysis 2 رو pc حساب نمیکنی؟
راستی الان یادم افتاد که سال دیگه witcher 2 در زمینه گرافیک همه رو مورد عنایت قرار میده
Console vs. Console

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,106
حالا من نمیدونم چرا اینهمه سایت شگفت زده شدند ؟نمیدونم ؟
ولی اخر سر که پایان 2011 اومد از تک تکون مثل قیامت سوال میپرسم :d

متاسفانه شما باید پیش من مینشستی تا برات توضیح بدم :d زحمت بکش دو تا مقاله از پیشنمایش بازی مطالعه کن ببین چی واسش گفتن دقیقا عکس حرفهات :d
از تکسچرهای بی سابقش از polygon بی سابقش البته نه مثل خیلی بازی ها که تو محیطش دوتا افتابه با چندتا سطل زباله گذاشتند و مثلثات را فقط روی اونها پیاده کرده باشند !
از جزئیات بی سابقش از افکتهای فوق العاده آبش و ......... از انیمیشن ها بینظیرش که فقط نگاه کردن میخواد !
تازه این تریلری که شما دیدی فقط از یه محیطه , ولی خیلی سایتها که بیشتر دیدند میگن بازی به قدری تنوع محیطی داره که با وارد شدن در هر محیطی احساس میکنی که با یه بازی دیگه طرف هستی اینم در جواب Borderlands گفتم :d

این یه دونه عکس را تو نمایش QuakeCon 2010 داشته باش که زحمت نکشیدی ببینی واقعا ادم نمیدونست چی بگه فقط یکی از صحنه هاش بود و چیزی هم که بیشتر به چشم میخورد انیمیشنهای حیرت انگیز این گول بود در کنارش اون چیزهایی بالا گفتم هم نگاه کن :

phpJLPiGSIMG_0005-W800.jpg

کلا سایتها نمیدونم چرا اینهمه از کلمه best استفاده کردند ؟ :d ولی جالبه هر وقت , وقتش بشه نظر شخصی اصلا مهم نمیشه و حرف سایت ملاکه ولی وقتی خطر ایجاد شد اینجاست که نظر شخصی مهم میشه :d
بازم باید این نکته رو یادآوری کنم انگار:D فرخ جون اون تصویر off-screen است:D

هستی یا نه ؟
GeoW 3؟:-/ واقعا گفتی یا اومدی مثلا یه عنوان از هم از 360 گفته باشی که نه سیخ بسوزه نه کباب؟:D
==========

گرافیک Rage بی نظیره! از این لحاظ که هیچ بازی 60 فریمی وجود نداره بهش نزدیک هم بشه. تنها بازی 60 فریم که میشه مثال زد Modern Warfare است، که اول اینکه اون چیزی به نام فیزیک نداره، محیط هاش به شدت کوچک، خطی و اسکریپت شده هستند و تازه با تمام این ها گرافیکش فرسنگ ها از Rage عقب تره. یعنی کلا از این لحاظ هیچ بازی وجود نداره که بتونه حتی پشت سر Rage هم قرار بگیره. از نظر من درست نیست یه بازی 30 فریم مثل Killzone 3 رو با یه بازی 60 فریم مقایسه کنیم، چون در KZ3 دست سازنده بسیار بازتره.

اما اگر قرار باشه Doom 4 (که 30 فریم خواهد بود) به همین نسبت از Rage بهتر باشه، فکر کنم همه بازی ها جلوش زانو بزنند...:D پس کلا این مقایسه از نظر من اشتباهه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر