مقایسه ویدویی سرعت در Xbox1 & PS4

atlas

کاربر سایت
Feb 27, 2009
361
نام
اطلس
ps4-xbox-one-side-by-side-speed-test-640x360.jpg

سلام به همه دوستان

چند روز از لانچ هر دو کنسول نسل جدید میگذرد.خیلی ها در انتخاب یکی از دو کنسول دو دل هستند، انتخاب برایشان سخت است...ما هم اکنون ویدیویی را آماده کرده ایم که در آن سرعت هردو کنسول مورد سنجش قرار می گیرد.

مواردی که مورد سنجش قرار می گیرد:

• [*=center]مدت زمانی که طول می کشد کنسول از حالت کاملا خاموش، به حالت بوت یا داشبورد برود.
    [*=center]مدت زمانی که طول می کشد از حالت استند بای خارج بشود.
    [*=center]مدت زمانی که طول می کشد تا بازی نصب بشود.(البته برخی از بازی ها در هنگام بازی کردن،نصب می شوند)
    [*=center]مدت زمانی که طول می کشد کنسول از حالت خاموش، به حالت بوت یا داشبورد برود.
    [*=center]مدت زمانی که طول می کشد کنسول از استندبای خارج شود.
    [*=center]مدت زمانی که طول می کشد، بازی بر کنسول نصب شد.(البته برخی از بازی ها در هنگام بازی کردن،نصب می شوند)
    [*=center]مدت زمانی که طول می کشد از داشبورد به بازی برویم؛مدت زمان خارج شدن از بازی و بازگشتن به داشبورد.

جواب سوالات را در ویدیو بگیرید...
seb-playing-with-60-inch-tv-640x358.jpg

لینک دانلود

نتایج تست:

• انتقال از حالت خاموش به داشبورد: (پلی استیشن 4: 20 ثانیه – ایکس باکس وان: ۱ دقیقه و ۵ ثانیه)
  • انتقال از استندبای/هایبرنیت به داشبورد: (پلی استیشن 4: ۳ ثانیه – ایکس باکس وان: 12 ثانیه)
  • نصب بازی NBA 2K14 از روی دیسک: (پلی استیشن 4: 36 دقیقه – ایکس باکس وان: 46 دقیقه)
  • آمادگی برای بازی NBA 2K14 پس از قراردادن دیسک: (پلی استیشن 4:در همان لحظه – ایکس باکس وان: 6 دقیقه)
  • لود شدن بازی NBA 2K14 و انتقال از داشبورد به منوی اصلی بازی: (پلی استیشن 4: 38.7 ثانیه – ایکس باکس وان: 29.6 ثانیه)
  • ورود به محیط بازی از منوی اصلی بازی در NBA 2K14: (پلی استیشن 4: 37.6 ثانیه – ایکس باکس وان: 31.4 ثانیه)
Play Station 4 حداقل 95 ثانیه لازمه تا کنسول رو روشن کنی و بازی کنی
Xbox 1 حداقل 8 دقیقه و 6 ثانیه لازمه تا کنسول رو روشن کنی و بازی کنی

کدام از دو کنسول(XBOX ONE & PS4 ) سریع تر است؟؟

همانطور که در تصاویر ویدئویی نیز مشاهده می شود، تفاوت چندانی در سرعت پردازشی دو کنسول وجود ندارد. اما در برخی موارد همچون سرعت بوت شدن، پلی استیشن 4 به میزان محسوسی سریع تر از کنسول مایکروسافت است که می توان این مورد را به خروج از حالت استندبای نیز تعمیم داد. پلی استیشن بازی ها را به مراتب سریع تر نصب کرده و در مقابل، ایکس باکس نیز بازی ها را سریع تر از رقیب لود میکند. هر دو کنسول در برخی موارد تفاوت هایی را دارند، ولی در مجموع نمیتوان یکی از کنسول ها را به عنوان سریع تر، برتر از دیگری عنوان کرد.
اگر شما جزو افرادی هستید که کنسول خود را زیاد خاموش میکنید، در نتیجه پلی استیشن میتواند گزینه ی بهتری برای شما باشد، در صورتی که لود شدن بازی ها مدنظر شما باشد، ایکس باکس وان 20 درصد سریعتر از حریف ژاپنی عمل میکند. اما در صورت کلی، تفاوت چندانی بین دو کنسول وجود ندارد.

دوستان در منبع گفته شده که هردو کنسول با هم برابرند و اختلاف بسیار کمی دارند.ما هم به نظر منتقد احترام می گزاریم.اما دوستان انتخاب با شماست؟؟

منبع : PS4 vs. Xbox One: Side-by-side speed tests to decide which console is faster (video) | ExtremeTech

آخرین ویرایش:

† Salvat€ore †

کاربر سایت
Mar 3, 2009
841
نام
محمد
بقیه رو حال ندارم تست کنم چون تغریبا درستن ولی اینو مطمئنم اشتباه نوشته
انتقال از استندبای/هایبرنیت به داشبورد: (پلی استیشن 4: ۳ ثانیه – ایکس باکس وان: 12 ثانیه)
دقیقا برعکس نوشته ایکس باکس وان حدود 3 ثانیه - پلی استیشن حدود 12 ثانیه زمان میبره
مایکروسافت خوراکش هایبرنیته :d

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
من که نفهمیدم چی شد :dپس این ویدئو هایی که سریع دستگاه روشن میشه چین؟میگه Xbox on تقریبا One بلافاصله روشن میشه!

† Salvat€ore †

کاربر سایت
Mar 3, 2009
841
نام
محمد
من که نفهمیدم چی شد پس این ویدئو هایی که سریع دستگاه روشن میشه چین؟میگه Xbox on تقریبا One بلافاصله روشن میشه!
خب همون حالت هایبرنیت هست که میگم تو این حالت X1 خیلی سریع روشن میشه امون نمیده لامصب :d

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
خب نظر شخصيه شما اشتباه هست
از مرورگر وب ps4 بگير كه سريع تر از كنسول مايكرو هست و....
Ps4 هم به مانند كنسول مايكرو امكانات زيادي در اختيار كاربر ميزاره
به عنوان مثال بازي از راه دور ( remote play)، تهيه تصاوير و ضبط گيم پلي (screenshots and recorded gameplay)، ارسال يا مشاهدي گيم پلي (broadcasting or spectating gameplay) و يا مواردي چون: چند كاربر به طور همزمان (multiple simultaneous users)، بازي‌هاي آنلاين چندنفره (online multiplayer) و فرمان‌ها صوتي و تشخيص چهره (voice commands) توسط دوربين دستگاه و...
البته يه چندتا اپ كنسول مايكرو داره كه مثلا ps4 نداره و اين اپ ها ربطي هم به گيم نداره و شايد هم هر گيمري اصلا سمتش هم نره مثل همون سفارش پيتزا و يا چندتا كانال tv كه مختص امريكاست ولي اينكه شما ميگي os موجود ps4 خيلي سادس و فقط يه play disc داره و يه چند تا پروفايل خيلي تخيلي هست و به دور از واقعيت

دوست من مثل اینکه شما اون چیزی که خودت میخوای برداشت میکنی !
اولا این امکاناتی که شما گفتی و دونه دونه بهشون اشاره کردی , یه سری هاشون رو باید به نتوورک وصل باشی , یه سری هاشون هم باید PS eye داشته باشی .
که تو این ویدیو که ما دیدیم نه کنسول آنلاین بود و نه PS eye بهش وصل بود که امکانات مد نظر شما رو آماده سازی کنه و به همین خاطر طول بکشه مدت زمان انجام دستوراتش .
بنده اصلا وارد حیطه ی OS نشدم ولی ظاهرا شما دوست داری وارد بشی و بگی چقدر سبکه OS پی اس 4 ...
هر دو کنسول آفلاین بودن و خیلی از امکاناتشون فعال نیست در حالت افلاین .
محیط PS4 ( باز هم میگم وارد Os نشدم ) در این حالت آفلاین و بدون PS eye هیچ چیز خاصی نداره که بخواد از سخت افزار و نرم افزار کار بکشه , به همین دلیل هم هست که زود میاد بالا .

آخرین ویرایش:

'USG Ishimura'

CEC Engineer Isaac Clarke
Gold User
Mar 12, 2011
932
نام
کیوان
من نمیدونم شما و بقیه این سه عدد سیستم عامل یا همون OS از کجا میارید ... که بعضی ها میگن یکی از OS ها همین WCK و یکی دیگه از OS ها موقعه ای که دارید بازی میکنید هست و دیگری هم heypervisor که اینو از کجا اوردن GOD Knows ولی این BS به معنای واقعی هست ... تا اونجایی که من میدونم و خود MS گفته X1 با Windows Custom Kernal OS و یک Hypervisor اجرا میشه یا همون Run میشه ... بذار بگم که Hypervisor چیزی نیست جز یک نرم افزار در CPU های جدید که کارش ساختن و اجرا کردن یک یا چند Virtual machine هست و احتمالا دیگه میدونید VM چی هست و لزومی نداره دیگه توضیحی داد اگه با PC کار کرده باشید و حالا این Hypervisor توی X1 چه کاری انجام میده باید بگم که این برنامه بیشتر برای Switch بین گیم و سیستم عامل بدون دسترسی به CPU & RAM هست و خودش به تنهایی 600mb فضا از RAM اختصاص داده شده به OS رو میگیره . نیازی به توضیح بیشتری نیست .

حالا کدوم OS از کنسولها بهتره من کاری ندارم و هر چی که میخوان باشن ولی باگ نداشته باشن و فریز نکن و همینطور کند نباشن چون باید همینطور باشن و کارشون باید در حیطه گیم باشه نه چیزه دیگه ای چون WE CALL EM CONSOLE NOT A PC OR MAC
ولی چون کنسولهای نسل بعد به internet نیاز دارن Browser استفاده شده در PS4 دوبرابر IE در X1 سرعت داره و در بقیه موارد ( از لحاظ اینترنت منظورمه اینجا ) نیز PS4 بهتر و با سرعت بیشتری عمل میکنه چون این یکی از کارهای دیگه کنسول برای Online بودن هست .
منبع 3 سیستم عامل بودن وان کنفرانس معرفی اکس باکس وان هست. بهتره بری ببینی.

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
منبع 3 سیستم عامل بودن وان کنفرانس معرفی اکس باکس وان هست. بهتره بری ببینی.
احتمالا منظورت 3 لایه بودن هست! 3 تا سیستم عامل به چه دردش میخوره؟

- - -ویرایش - - -

[video=aparat;x93fa]http://www.aparat.com/v/x93fa[/video]

DjEblis

کاربر سایت
Dec 26, 2011
995
من کاری به Ps4 Vs Xbox1 ندارم، به Ps3 Vs X360 هم کاری ندارم، مشکل من کنسولهای نسل قبلمونه که واقعا باید بالای دو میلیون پول بی زبون بدیم با این کنسولای نسل جدید عوضشون کنیم، الان مثلا همین بسکتبال تو کنسولای نسل هشتم خییییلی با بسکتبال نسل هفتم فرق داره؟ من که اگه همه ی بازی هایی که برای نسل هشتم میومد برای نسل هفتم هم میومد عمرا میرفتم سراغ نسل بعد....
ولی چه کنم که مجبورم، می فهمین؟ مجبورم

splendor

کاربر سایت
Dec 14, 2012
355
نام
منوتو
یادمه یه زمانی همین نصب pc خیلی مسخره می کردن نمی دونستن یه روزی دچارش می شن هر چند همیشه هم گفتم نصب بازی اصلا کار سختی نیست و به مزیت هایی که داره خیلی می ارزه
ایول! نکته خوبی را اشاره کردی. تازه ببین نصب NBA2k چقدر طول می کشه: PS4 حدود 36 و X1 حدود 46 دقیقه!. در ضمن الان خیلی از امکانات دیگه PC ها که قبلا مسخره بود را الان می تونی در این دو کنسول مشاهده کنی!
-------------------------------------------------------------
البته این زمان 8 دقیقه یه مقدار عجیبه. چون حتی در کندترین PC ها هم فکر کنم کمتر از 5 دقیقه بتونی بازی را اجرا کنی. باید کاربرانی مثل Bahram و Salvatore به خصوص (دومی که هر دو کنسول را خریده) نظر بدن که آیا واقعا این درسته یا نه! به هر صورت اینترفیس Xone اینجور که من دیدم سنگین تر و البته زیباتر از PS4 بود. و طبیعی هست زمان بیشتری برای ورود به داشبورد هدر بره!

تنها جایی که باعث این اختلاف فاحش شده این قسمت هستش:
آمادگی برای بازی NBA 2K14 پس از قراردادن دیسک: (پلی استیشن 4:در همان لحظه – ایکس باکس وان: 6 دقیقه)

واقعا! اینجا را هنوز نفهمیدم واسه چی 6 دقیقه Xone زمان نیاز داره؟؟؟؟

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
8 دقیقه؟؟؟

آدم اصن یادش میره میخواسته چی باری کنه.
شما هر روز بازیرو نصب نمیکنی! فقط یکبار نصبش میکنی!
جالب اینه اجرا بازی تو وان سریعتره اما همه خودشون رو میزنن به کوچه علی چپ و فقط در مورد زمان کپی کردن بازی پست میدن

Farshad360

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,550
نام
فرشاد
اقا وقتی از چیزی اطلاع نداری ... ندیدی .. مطالعه نکردی ... کفن پوش نپر وسط که یه سوتی بدی که 20 پست بعد بگی ... من ... اره .. اون ... چیزی که دیدم ... نمیدونم و از این حرف ها ....

خواهش میکنم لطفا

اینطوری حداقل پست چند نفری که اطلاعاتی دارن رو میخونیم و یه چیزی دستگیرمون میشه

بنده سوتی ندادم که بخوام تو پست بعدی جمعش کنم و ماس مالیش کنم , نمیدونم چه جوری به این نتیجه رسیدی که سوتی دادم , کاملا پست هام واضح هست نیازی به ترجمه نداره و به زبان شیرین فارسی نوشتم !
حرفم هم عوض نشده , یه جمله گفتم خیلی واضح هست به نظرم :
محیط PS4 در حالت آفلاین چیز خاصی نداره که بخواد از سخت افزار کار بکشه , این یکی از دلایلی هست که خیلی زود بوت میشه ( کاری به دلایل دیگه از جمله قدرت سخت افزار و اینا ندارم )
در ضمن کسی شما رو اجبار نکرده پست منو بخونی ;) پست همون چند نفری رو بخون که اطلاعاتت رو بالا میبرن ...

Yukimura

کاربر سایت
Aug 15, 2013
1,094
اینم در مورد فیفا 14 :

بعد از گذشته 1:31 دقیقه روی PS4 میشه وارد بازی شد
بعد از گذشته 5:28 دقیقه روی xbox one میشه وارد بازی شد
------

نصب کامل بازی روی PS4 به 8:28 دقیقه و روی Xbox one به 12:20 دقیقه احتیاج داره

alimx360

کاربر سایت
Jul 13, 2008
438
نام
ali
پس وقتی NBA 2K رو خریدیم و همینطور xbox one و PS4 هم موجود بود زمان لازم برای اجرا به این صورته :

پلی استیشن : 20 ثانیه انتقال به داشبورد + صفر ثانیه اجرای بازی در لحظه قرار دادنه دیسک + 37 ثانیه لود شدنه بازی + 38 ثانیه ورود به محیطه بازی =‍‍‍‍‍‍~~~~> حداقل 95 ثانیه لازمه تا کنسول رو روشن کنی و بازی کنی

ایکس باکس : 65 ثانیه ( انتقال به داشبورد ) + 6 دقیقه برای اماده شدن جهت ورود به بازی + لود شدنه بازی و ورد به منو 30 ثانیه + ورد به بازی از منو 31 ثانیه ‍~~~~> حداقل 8 دقیقه و 6 ثانیه لازمه تا کنسول رو روشن کنی و بازی کنی
شما محیط و امکانات ویندوز رو با دو تا اسلاید سیستم عامل ps4یکی میکنید=)) در ضمن در زمینه گیمینگ دیدی که چی شد تو xoneداره بازی میکنه و طرف ps4توی لود ابتداییه=))

- - -ویرایش - - -

اینم در مورد فیفا 14 :

بعد از گذشته 1:31 دقیقه روی PS4 میشه وارد بازی شد
بعد از گذشته 5:28 دقیقه روی xbox one میشه وارد بازی شد
------

نصب کامل بازی روی PS4 به 8:28 دقیقه و روی Xbox one به 12:20 دقیقه احتیاج داره

میخوای اونم از لحظه استارت بازی ببین که چطور xone20%;)سریعتر بازی رو لوله میکنه برات

veryhigh

کاربر سایت
Jan 8, 2009
3,991
نام
احمد
یه نکته جالبی که این تاپیک داره عوض شدن نظر کنسول فنهاست !

قبلنا میگفتن رو pc باید بازیرو نصب کنی با هزار دنگ و فنگ "که البته هیچ اشاره ای نمیشد که 99% این دنگ و فنگها برای نسخه کرک شدست و نسخه اورجینال جز نصب کردن کاره دیگه ای نداره و تنها دنگ و فنگش تغییر رزولوشن و یه سری تنظیمات هست"

یا محمدرضا که میگه شما چند بار که بازی رو نصب نمیکنی ! خب مگه برای PC چنبار نصب میکنیم که کنسول فنها چندسال جز معایبش میدونستن ؟!
--------------------

در مورد این خبر:

والا به نظرم تنها نکته بد زمان بوت شدن X1 هست، دیگه هر چقدر هم سیستم عاملش سنگین باشه 65 ثانیه یکمی زیاده

در کل جفت کنسولا در این ضمینه مشکل خاصی نیست ندارن ...

Robin

کاربر سایت
Dec 27, 2008
820
نام
pooriya
من نمیدونم شما و بقیه این سه عدد سیستم عامل یا همون OS از کجا میارید ... که بعضی ها میگن یکی از OS ها همین WCK و یکی دیگه از OS ها موقعه ای که دارید بازی میکنید هست و دیگری هم heypervisor که اینو از کجا اوردن GOD Knows ولی این BS به معنای واقعی هست ... تا اونجایی که من میدونم و خود MS گفته X1 با Windows Custom Kernal OS و یک Hypervisor اجرا میشه یا همون Run میشه ... بذار بگم که Hypervisor چیزی نیست جز یک نرم افزار در CPU های جدید که کارش ساختن و اجرا کردن یک یا چند Virtual machine هست و احتمالا دیگه میدونید VM چی هست و لزومی نداره دیگه توضیحی داد اگه با PC کار کرده باشید و حالا این Hypervisor توی X1 چه کاری انجام میده باید بگم که این برنامه بیشتر برای Switch بین گیم و سیستم عامل بدون دسترسی به CPU & RAM هست و خودش به تنهایی 600mb فضا از RAM اختصاص داده شده به OS رو میگیره . نیازی به توضیح بیشتری نیست .

حالا کدوم OS از کنسولها بهتره من کاری ندارم و هر چی که میخوان باشن ولی باگ نداشته باشن و فریز نکن و همینطور کند نباشن چون باید همینطور باشن و کارشون باید در حیطه گیم باشه نه چیزه دیگه ای چون WE CALL EM CONSOLE NOT A PC OR MAC
ولی چون کنسولهای نسل بعد به internet نیاز دارن Browser استفاده شده در PS4 دوبرابر IE در X1 سرعت داره و در بقیه موارد ( از لحاظ اینترنت منظورمه اینجا ) نیز PS4 بهتر و با سرعت بیشتری عمل میکنه چون این یکی از کارهای دیگه کنسول برای Online بودن هست .

دوست من توی کنفرانس معرفی وان خودشون اعلام کردن که سه تا سیستم عامل به صورت موازی اجرا میشن هم زمان پردازش میکنن و خیلی کارای دیگه اصلا ویرچوال ماشین ویرچوال ماشین که رو هوا پردازش نمیشه از منابع سیستم استفاده میکنه اصلا تمام حرفهای من غلط همین ویدئو رو نگاه سر سرعت بوت خود یارو میگه نباید فراموش کنیم که ایکس باکس داره سه تا سیستم عاملو اجرا میکنه لطفا قبل از اینکه دفه بعد یه سری چیزایی که تو چارتا مجله ی چرتو پرت خوندیو بیای سریع بنویسی یکم فکر کن بد نیستش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر