مقایسه تحلیلی قدرت PS4 با قدرت PC های روز

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
نظر شما محترم اما من این طور فکر نمیکنم. همین الانش قیمت PS3 & Xbox اندازه یه پی سی با سیستم خیلی خوبه
با اومدن PS4 و Xbox جدید قیمتا سر به فلک می کشه.
من دوستم یه لپ تاپ خریده 2ملیون بعد بازی nfs most wanted رو روی گرافیک low بازی میکنه چون اگه رو higt بازی کنه بازی گیر میکنه بعد شما میگی قیمت یه ps3 اندازه ی یه pc شاخه رفیق بزار اینطور بگم اگه میخوای بازی کنی فقط کنسول من هم pc رو برای بازی های استراتزیک دوست دارم :|

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
تاپيك خيلي خوبيه من نميدونم چرا زودتر كشفش نكردم. ايشالا داش حسين گلمون هم زودتر از بني درآد از حضورش بهره ببريم.

يه نكته رو هم بگم

من فن يه بازي نسبتا آشغالم كه نميدونم چرا خيلي دوسش دارم قديمي هم هست كه از روي فيلم مورد علاقم Scarface ساخته شده اسم بازي هم همينه. كلا من رو pc بازيش كردم تا اينكه يه نسخه PS2 از يازي بدستم رسيد رفتم PS2 رو از لاي گرد و خاكا درآوردم بازي رو اجرا كردم پيش خودم فكر كردم كه گرافيك الان چقدر داغونه بازي كه لود شد. اي واي من !!!!!!!؟؟؟؟؟ به نظرم گرافيكش به نسبت عالي ميومد رفتم دوباره PC نصب كردم و حدسم كاملا درست بود نسخه PC يه آشغال به تمام معني بود.
واقعا جالبه كه سيستم من با 4 گيگ رم DDR3 و CPU CORE i3 و گرافيك سري 5000 AMD جلوي PS2 بد ضايع شد مسلما مورد از پورت بد بازي روي كامپيوتره و نه چيز ديگه اي اما تجربه به من نشون داده كه اين پورتاي بد تعدادشون اصلا كم نيست گرچه تجربم روي GTA دقيقا عكس اينه

اينم يه نكته كه گفتم با شما درميون بزارم

redsat

کاربر سایت
May 23, 2008
128
دوستان عزیز، کنسول بازیها مخصوصا PS3 بخاطر معماری کاملا متفاوت، در یک کلاس دیگه ای از سخت افزارها قرار میگیره و کلا مقایسه اونها با PC نمیتونه زیاد صحیح باشه.

یک نگاهی به این مقاله بندازید. با کلاستر کردن فقط 8 عدد PS3 کامپیوتری درست شده که قدرت محاسباتیش از 100 عدد Intel Xeon بیشتر بوده!! . در ادامه این مقاله میبینید که "مرکز تحقیقات نیروی هوایی آمریکا" با کلاستر کردن 1750 عدد PS3 یک سوپر کامپیوتر واقعی برای "آنالیز تصاویر بسیار حجیم ماهواره ای" درست کرده که سی و سومین کامپیوتر قدرتمند جهان هم هست!!.

پس اگه این PS3 هست؛ نباید PS4 رو دست کم بگیریم.

لینک مقاله از ویکی-پدیا : PlayStation 3 cluster - Wikipedia, the free encyclopedia

ashk@n

کاربر سایت
Jul 7, 2011
872
نام
Ashkan
[LTR]PlayStation 4 CPU using AMD Turbo Core to go from 1.6GHz up to 2.75Ghz ?

For awhile there has been speculations about the 2.75GHz clock rate that showed up in the PS4 FCC Certification. Some speculated that it was just the clock rate of the Memory but today in a IGN PS4 review video the 2.75GHz clock rate has been shown to be the highest clock rate of the CPU with 1.6GHz being the base clock rate.

If you're wondering what's this all about I'll like to point you to AMD Turbo Core technology which push the clock rate up while using less cores to get the best performance out of the CPU when there is tasks that are better suited for higher clock rates but less cores.

[/LTR]

kasra5004

کاربر سایت
Feb 13, 2007
393
من دوستم یه لپ تاپ خریده 2ملیون بعد بازی nfs most wanted رو روی گرافیک low بازی میکنه چون اگه رو higt بازی کنه بازی گیر میکنه بعد شما میگی قیمت یه ps3 اندازه ی یه pc شاخه رفیق بزار اینطور بگم اگه میخوای بازی کنی فقط کنسول من هم pc رو برای بازی های استراتزیک دوست دارم :|

دوست عزیز شما خودت میگی دوستت یه لپتاپ خریده، که خب معادل pc ارزون تر درمیاد . ثانیا دوستتون خرید افتضاحی کرده یا چیزی خریده که مثلا وزنش کم بوده واسه همین گرون بوده وگرنه اگه درست می خرید با 2 تومن غیرممکنه most wanted رو اینجوری اجرا کنه. من نمیگم قیمتا الان تو یه رنج هست ولی با قیمتای نجومی کنسول های نسل جدید یکی pc خودش رو آپگرید کنه با این پول خیلی منطقی تره... درسته ps4 توی کشور ها رسمی عرضه میشه سخت افزارش به قیمتش خیلی خوبه داره صرف نداره آدم بخواد pc آپگرید کنه، تو ایران با کمال احترام در حال حاضر حماقته..

آخرین ویرایش:

MojDark

کاربر سایت
Aug 11, 2013
8
دوستان این خنده داره واقعا شما بین دو چیز متفاوت دارین مقایسه میزاین خب اگه اینجوری باشه مثلا من میگم پنکه بهتره بخرم یا بخاری برایه گرم کردن خونه؟ {همون پنکه هایی ک گرم میکنه } دوستان اگه پی سی هم مخصوص گیم بخرین پی سی دو پایی تو حلق پی اس فور میره گرافیکی که پی سی داره هنوز مونده برسه ولی میرسه میدونم چون گرافیکم حدی داره از واقعی که بیشتر نمیشه خواهشا این مقایسه ها رو نکنین پی سی برایه همه کاره ولی میشه باهاش هم بازی کرد دلیب نمیشه که سازنده های پی سی بهترین کارت گرافیک رم بدن بیرون ولی به قیمت پی اس فور خب پی سی خیلی چیز داره که روبرا بشع برایه همین گرونه و سخت افزاریشم فرق میکنه این دو اصلا قابل مقایسع نیستن
اگه هم میخواین مقایسه کنین دوتا غول با هم مقایسه کنین یه پی سی گیمینگ با پی سی فور حالا ببینین کدوم غول تره
این پی سی های معمولی که نمیشه مقایسه کرد

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
من هم یکی از اونا بودم که وقتی یه قطعه جدید میومد هرچی پول داشتم خرج میکردم که pc رو ارتقا بدم تا یه وقت تو فلان بازی کم نیاره همین الانشم این موضوع وجود داره و تو خیلی از بازیها سیستم pc رو رزلوشن بالا کم میاره اما خوشم میاد از کنسول که اولا بازیهای انحصاری فراوونی داره دوما تو هیچ بازی کم نمیاره چون مخصوص خودش ساخته شده سوما نیازی نیست هی زرت و زرت فلان قطعه سخت افزاری رو ارتقا بدی تا مبادا کم بیاره چهارما وقتی ادم گیم پدو میگیره دستش حال میکنه نه اینکه با موس و کیبورد یا با جوی استیک های مزخرف بازی کنه. ولی یه چیزی هم بگم اینکه همه این بازیها روی pc ساخته میشه و هیچ وقت قدرت سخت افزاری یک pc با یک کنسول بازی قابل مقایسه نیست جدا از بحث قیمت که قیمت یک کارت گرافیک برابر یک کنسول هست. راستش pc بنده الان وحشتناک بالاست ولی هیچ وقت باهاش بازی نمیکنم چون کلا با کنسول بیشتر حال میکنم. نمیشه ادم هی کیس رو پشتش کنه بیاره به تلوزیون وصل کنه
شما اگه بخوای با بالاترین کیفیت بازی ها رو روی PC ران کنی هر 2 سال یکبار به ارتقا نیاز پیدا میکنی لازم نکرده دائما ارتقا بدی.
به اطلاعتون هم برسونم که همه اون گیمپد هایی که میفرمایید روی PC قابل نصب هستند;)

MiladKhafan

کاربر سایت
Mar 17, 2014
1,227
نام
میلادشهبازی
دوست عزیز شما خودت میگی دوستت یه لپتاپ خریده، که خب معادل pc ارزون تر درمیاد . ثانیا دوستتون خرید افتضاحی کرده یا چیزی خریده که مثلا وزنش کم بوده واسه همین گرون بوده وگرنه اگه درست می خرید با 2 تومن غیرممکنه most wanted رو اینجوری اجرا کنه. من نمیگم قیمتا الان تو یه رنج هست ولی با قیمتای نجومی کنسول های نسل جدید یکی pc خودش رو آپگرید کنه با این پول خیلی منطقی تره... درسته ps4 توی کشور ها رسمی عرضه میشه سخت افزارش به قیمتش خیلی خوبه داره صرف نداره آدم بخواد pc آپگرید کنه، تو ایران با کمال احترام در حال حاضر حماقته..

الان شما در حد 1 تا 1.5 میلیون تومن یه سیستم خوب معرفی کن که بازی های جدید رو روی high اجرا کنه....روو low هم اجرا کرد قبول:|

MEHRAN ARBABI

کاربر سایت
Aug 20, 2011
1,767
نام
mehran
الان شما در حد 1 تا 1.5 میلیون تومن یه سیستم خوب معرفی کن که بازی های جدید رو روی high اجرا کنه....روو low هم اجرا کرد قبول:|
بنده لپتاپ های asus ر گرفتم به قیمت 1340 بازی قدیمی مثل bf3 هم نمیتونه اجرا کنه چه برسه بازی های جدید

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali

این سیستم بر اساس Review های Digital-Foundry تو همه ی بازیها از ps4 بهتر عمل میکنه

اگر هم اون 65 تومن خیلی مهمه , میشه r7 260x برداشت که باز هم از Ps4 قویتره و کل سیستم میشه 1490 :)

البته با این قیمت میشه یک سیستم دست 2 با حداقل 1.5 برابر قدرت PS4 جمع کرد.

hojjjat

کاربر سایت
Mar 17, 2015
447

این سیستم بر اساس Review های Digital-Foundry تو همه ی بازیها از ps4 بهتر عمل میکنه

اگر هم اون 65 تومن خیلی مهمه , میشه r7 260x برداشت که باز هم از Ps4 قویتره و کل سیستم میشه 1490 :)

البته با این قیمت میشه یک سیستم دست 2 با حداقل 1.5 برابر قدرت PS4 جمع کرد.

روی این سیستم ویچر -یونیتی -بتمن-کال اف ادونس-کال اف جدید(بلک اپس ۳) بالا نمیاد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر