مقایسه، نقد و بررسی میان دو بازی PES 2012 و FIFA 12

S.z.a.r

کاربر سایت
Jul 21, 2011
184
نام
زیــنــب
من از موقعی که یادمه یعنی تقریبا از 2003 فیفا بازی میکردم خدایی رو اعصاب آدم راه میرفت به خصوص نسخه 2003 که فقط میتونستی از گوشه محوطه جریمه گل بزنی در غیر اینصورت می بایست خیلی خوش شانس باشی که از رو به رو.ی دروازه شوتت گل شه. اما با همه این اوصاف من فقط فیفا بازی کردم الانم که همه می دونن فیفا فرمانروای بی چون و چرای فوتبال گیمی! شده بی صبرانه منتظر فیفا 12 هستم امیدوارم همونطور که تو تریلر هاش دیدیم عالی باشه.

- EleSsar -

کاربر سایت
Jun 29, 2011
35
نام
مازیار
من فیفا رو از 7 به بعد بازی نکردم و تا الان فقط pes بازی کردیم با این حال نمیخوام بگم فیفا چه جوریه چون بازی نکردم ولی2011 Pes باگ های شدیدی داره به خصوص اینکه من اومدم تو یک بازی حساس با بچه ها با مسی شوت زدم توپ تو کنج تیر 1 و افقی به مدت 3 ثانیه گیر کرد و به جای اینکه بره تو گل خود به خود اومد بیرون و من خیلی از این موضوع ضربه خوردم.

aminaa

کاربر سایت
Mar 7, 2011
276
نام
amin
من هر دو رو بازی میکنم
فیفا از نظر گیم پلی عالیه
ولی پس از نظر گرافیک عالیه
در کل هر دو معایب و مزایای خودش ـونو دارن
ولی پس خیلی افت کرده مخصوصا باگ های وحشتناکی داره
یه بار ون در سار توپو گرفته بود میخواستم شوت بزنه شوت نزد همینطوری توپ تو دستش بود از صحنه هم فیلم گرفتم بعدا اپلودش میکنم تا اینکه دکمه مربع رو زدم شوت کرد باگ جالبی بود تو اون بازی هم برده بودم میتونستم بذارم همینطوری بمونه تا بازی تموم بشه :d
اگه پس این باگ ها رو برطرف کنه میتونه خیلی سرتر از فیفا بشه
البته الان نمیتونیم در مورد این 2 قضاوت کنیم باید منتظر امدن هر دو بازی باشیم

amirhosein s.a

کاربر سایت
Oct 10, 2010
785
نام
experimental man
بازی pes2012فقط باگ بود خیلی باگ داشت هوش مصتئعی خوب نبود ولی فیفا خیلی خوب واستاندارد بود واقعا هنوز هم مطمعنم فیفا برنده است

che guevara

کاربر سایت
Nov 1, 2010
128
نام
مهدی
خب بالاخره منم دیروز فیفا گرفتم و اینا به نظرم جالب اومد که بگم:
1)انقدر ها هم که میگین PES افتضاح نیست ، بد هست ولی میشه تحملش کرد و یه جاهایی به نظرم از فیفا بهتره.
2)من از پاس های pes خیلی بیشتر از فیفا خوشم اومد،مخصوصا پاس تو عمقاش که به نظرم تو فیفا خیلی بد از آب در اومده.امیدوارم تو 12 حل بشه.
3)به جز پاس دیگه PES تو گیم پلی جلو فیفا هیچی نداره.
4)صورت بازیکنای PES از فیفا خیلی بهتره.(الان همه میگن بی روحه،ولی به نظرم اینطور نیست.
5)ترکیب چیدن PES نسبت به فیفا 2 ، 3 برابر userfriendly تره.البـــته اگه امکانات ترکیب چینیشون با هم ادغام شه خیلی خوب میشه.یه چیزایی دارن که هم دیگه ندارن.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,292
نام
Afshin
فیفا شبیه ساز با کیفیت متوسط رو به پایین هست و PES یه فوتبال آرکید و مناسب سنین 12 سال به پایین . شدیدا امیدوارم امسال فیفا 12 تغییر درست و حسابی داشته باشه و یه شبیه ساز خوب بشه . چون PES دیگه توی این نسل حرفی برای گفتن نخواهد داشت .

mzizou10

کاربر سایت
May 11, 2010
7
فقط PES. این بازی یه ویژگی داره و اون هم تکراری نشدن بازیه. یعنی حرکات و پاسها جوری اند که بازی حتی بعد از یکسال بازی کردن همون تازگی رو داره، برعکس فیفا که تکراری میشه. من خودم هر دو رو بازی کردم. وقتی pes 2011 اومد به نظر میومد که خیلی افتضاح شده چون گیم پلی بازی خیلی عوض شده بود. اما بعد از یه مدت فهمیدم که چه تحولی توش ایجاد شده. فیفا کاملا مصنوعیه.
درسته pes امکانات کمتری داره اما برای رقابت های دو نفره و یا چند نفره بین خودمون بهترین گزینه است. امیدوارم ورژن 2012 بترکونه.

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
فیفا شبیه ساز با کیفیت متوسط رو به پایین هست و PES یه فوتبال آرکید و مناسب سنین 12 سال به پایین . شدیدا امیدوارم امسال فیفا 12 تغییر درست و حسابی داشته باشه و یه شبیه ساز خوب بشه . چون PES دیگه توی این نسل حرفی برای گفتن نخواهد داشت .
عجب!!!!!!
:))
کی گفته pesمال 12به پایینه؟؟؟

pes2012باگ زیاد داره چون هنوز نسخه اصلی بازی نیومده واول دمو بازی هم نوشته که بازی کامل نیست و هنوز داره روش کار میشه...
pes2011نزدیک به فاجعه بود...ولی تو 2012دارن جبران میکنن من دموی 2012رو بازی کردم بازی بسیار جذاب شده و دوباره گیم پلی سرگرم کننده خودش رو برگردونده ...
گرافیکش هم عالی هست...
برای من بیشتر گرافیک بازی مهمه بعلاوه گیم پلی جذاب وسرگرم کننده.....نه گرافیک اشغال بعلاوه یه گیم پلی خسته کننده که اسمشو بزارن شبیه سازی واقعیت!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,292
نام
Afshin
عجب!!!!!!
:))
کی گفته pesمال 12به پایینه؟؟؟

pes2012باگ زیاد داره چون هنوز نسخه اصلی بازی نیومده واول دمو بازی هم نوشته که بازی کامل نیست و هنوز داره روش کار میشه...
pes2011نزدیک به فاجعه بود...ولی تو 2012دارن جبران میکنن من دموی 2012رو بازی کردم بازی بسیار جذاب شده و دوباره گیم پلی سرگرم کننده خودش رو برگردونده ...
گرافیکش هم عالی هست...
برای من بیشتر گرافیک بازی مهمه بعلاوه گیم پلی جذاب وسرگرم کننده.....نه گرافیک اشغال بعلاوه یه گیم پلی خسته کننده که اسمشو بزارن شبیه سازی واقعیت!!!!!!!!!!!

http://forum.bazicenter.com/showthread.php?t=47688&p=1566207&viewfull=1#post1566207

پست شماره 7 . دلیلی هم نمیبینم توضیح اضافی بدم

Intruder

کاربر سایت
Sep 7, 2010
9
نام
احسان
در کل fifa بهتر از pes هست به خاطر اینکه قدیم کسی xbox نداشت تا fifa 09 بازی کنه همه رو pc , pes میزدن و نسخه fifa 09 وfifa 10 رو pc واقعا افتضاح بود ولی در کل فقط FIFA

- EleSsar -

کاربر سایت
Jun 29, 2011
35
نام
مازیار
من فیفا رو فقط تا 2007 بازی کردم . بعدش دیدم pes 6 ترکوند بعد 7 هم ترکوند و تو نسخه ی 8 کمی افت کرد ولی تو 9 و 10 کاملا" ترکوند با اینکه باگ های بسیار افتضاحی داشت ولی نمیدونم چرا pes همیشه نظد همه مخصوصا" نو جوون ها محبوب تر از فیفا بوده .

pes 11هم که واقعا" افتضاح بود با اون پاس های مسخره اش که خیلی محکمه وا تو محل بهش میگیم پاس افغانی.

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,344
نه خداوکیلی به دون فن بازی بزارید من نظر خودم رو بگم! من هر دو رو بازی میکنم! یعنی بعضی وقتا pes میزنم و بعضی وقتا fifa! و جالبه که بدونید با دو تاشون حال میکنم! اما اونی که بیشترین نمره رو میاره و یک فوتبال حقیقی و واقعی هست ، و بهتره بگم یک شبیه سازه عالی هست چیزی نیست جز بازی fifa !
بزارید از نظر خودم نکات منفی و مثبت هر دو بازی رو بگم (البته از نظر خودم)!
فیفا 12 نکات مثبت: هوش مصنوعی خوب دروازه بانان - گرافیک عالی- گیم پلی بی نظیر!
فیفا12 نکات منفی: فیزیک بیش از اندازه (طوری که بازیکنان اگه به صورت آرام هم به هم بخورند به طرز خنده داری میفتن زمین)- گیم پلی سخت(طوری که هرکی از دوستان یا آشنا میاد که با من بازی کنه حالش از فیفا بهم میخوره و میگه خیلی سخته!)
///////////////////////////////////////////
نکات مثبت pes12: گرافیک عالی- طبیعی کار شدن رو چهره ی بازیکنان- آسان بودن بازی(طوری که همه میتونن بازی کنن!)
نکات منفی pes12: هوش ضعیف بازیکنان- فیزیک ضعیف- نداشتن یک گیم پلی حرفه ای- باگ های فراوان-مشکلات داوری و...!
خوب دوستان همه ی اینایی که گفتم نظر شخصیم بود امیدوارم ببخشید دیگه!...!

morteza_machin

کاربر سایت
Oct 6, 2011
1
قربون همتون برم شما دارید در اصل راجع بع دو شرکت بازی سازی صحبت میکنید!خب معلومه کی قویتره!
الکترونیک ارتز از همه لحاظ همیشه و همه جا هم روونترین بوده هم خفنترین!
صبر کنید battlefield 3 بیاد اونوخ قدرتو ببینید!البته خدمت فوتبال خورا عارضم که battlefield 3 بازی جنگیه و داخل ایران هم هست!

Amin_Pazoki

کاربر سایت
Oct 6, 2011
1
با سلام.
راستش من تا حالا فيفا بازي نكردم يعني فيفا 11 رو گرفتم رو سيستمم جواب نداد همش صحنه آهسته مي رفت گرافيكم كم مياره. ولي PES رو از 2008 به اينور بازي كردم.
من نمي دونم چطور شما به پاس هاي 11 ميگين پاس افغاني. من خيلي راحت باهاش پاس مي دم و ضريب اشتباهاتم تو پاس دادن خيلي كمه. بعضي وقتا كه با دامادمون بازي مي كنم اينقدر پاس مي دم كه دامادمون مي گه سرم گيج رفت اينقدر پاس نده. البته نمي گم كه 11 ايراد نداره مثلا همين داوري و پنالتي زدن كه افتضاحه.
الون چند روزي هست كه 12 رو خريدم و دارم بازي مي كنم فكر كنم بي خود ترين فوتبال همين PES 12 باشه. دروازه بانم كه هر توپي مياد سمت دروازه نه نمي گه و گل مي خوره. بازيكنان اصلا نمي تونن يك توپ ساده رو از حريف بگيرن و يا خطا مي كنن يا توپ رد مي شه و گل.
تو حمله ام كه اگه بازيكنت يه خورده زاويه دار از پشت 18 قدم شوت بزنه اگه آروم هم بزنه گل مي شه من خيلي اينجوري گل زدم.
به نظرم بهترين نقطه قوت 12 پاسكاريشه كه با پاساي تك ضربش خيلي حال مي كنم. پنالتي زدنش هم خيلي خوب شده.
اما فيفا: من چون فيفا بازي نكردم مي گم مشكلي كه فيفا داره اينه كه سيستم هاي پايين اونو نمي كشن مثلا من گرافيك PES رو مي ذارم رو LOW جواب مي ده و لي فيفا رو گذاشتم رو Very LOW ولي بازم جواب نداد. اگه مي شد رو سيستم من هم جواب مي داد خيلي خوب بود.

در ضمن به نظر اين بنده حقير بازيكن كسيه كه بتونه با هر دو فوتبال بازي كنه و تو دوتاش شاخ باشه. نه اينكه بگه اين خوبه و اون افتضاحه. از اين تعريف كنه و بزنه تو سر اون و بد و بيراه به طرفداراش بگه.
با تشكر

mrm2020

کاربر سایت
Oct 5, 2011
45
فقط Fifa

دیگه با FIFA 12 و این فروش جهانیش (بیش از سه و نیم میلیون نسخه در یک هفته) به نظر شما جایی برای PES میمونه؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر