معرفی Empire Total War

Captain MacMillan

کاربر سایت
Jul 25, 2008
425
Empire_Total_War_cover_art.jpg

سازنده : The Creative Assembly
ناشر : Sega
سری : Total War
موتور بازی : Warscape
پلتفرم : PC
سبک : TBS - Real Time Tactics
تاریخ انتشار :3 March 2009

سری Total War همواره یک بازی استراتژی تاریخی شاهکار و سرگرم کننده بوده و در هر ضمینه ای حرفی برای گفتن داشته است.همه گیمرها حتما می دانند که سری Total War دارای جنگهایی واقعی ، موسیقی هایی عالی و سیاست های عالی مربوط به قسمت Campaign است . اما این بار Creative Assembly یک شاهکار به تمام معنا به رخ همگان کشیده است . این بار او با Empire Total War که در انواع زمینه ها از جمله سیاست ها ، جنگها ، گرافیک ، استراتژی ها ، اداره شهرها ، نسبت به نسخه های قبل زمین تا آسمان تفاوت کرده است . با خواندن توضیحات زیر و مشاهده عکس ها و همچنین بازی کردن این بازی توسط خودتان ، به این گفته پی می برید .

گرافیک بازی بسیار پیشرفت کرده ، با کیفیت شده و بسیار نرم ترشده است . در نسخه های قبل شما تنظیمات بسیار کمی برای گرافیک مشاهده می کردید ، ولی در این نسخه ، انواع تنظیمات گرافیکی (Resolution , Anti Aliasing ,V Sync , Texture ,******ing , Detail , Shader Detail , Shadow Depth of Fieldو ... ) وجود دارد که به کیفیت و سرعت بازی تاثیر قابل توجهی می بخشد . البته در عین حال حجم آن نیز بسیار سنگین شده است و این یک ضعف به شمار می آید ، مخصوصا برای سیستم های ضعیف . در طرز حرکت دست و پاها بسیار تغییر دیده می شود و نرم تر شده است . صورتها نسبت نسخه های قبل مخصوصا نسخه Rome Total War که حالت دو بعدی داشت ، سه بعدی شده است و دارای حرکت می باشد و حتی دهان نیز حرکت می کند . در طراحی جزئیات بدن ، لباس و صورت سربازان بسیار دقت شده و پیشرفت قابل توجهی نسبت به نسخه های قبل داشته است . در بازی افکتهای مختلفی مشاهده می شود ، و در طراحی زمین و علوفه ها و درختان دقت بالایی به کار برده شده است ، علوفه ها به خوبی ، نرمی و لطافت بسیار و با جزئیات بالا همراه با جریانهای باد حرکت می کنند . گرد و خاک ناشی از رژه ی سربازان و سواره نظامان نیز کم از واقعیت ندارد . نقشه Campaign ، به کلی تغییر کرده و به صورت مدرنتر و متناسب با سال 1700 میلادی در آمده است . حرکت Flag ها نیز بسیار نرم تر شده و تغییر کرده است . Map Campaign نیز بسیار وسیعتر شده و زیبا تر شده است . همچنین گرافیک کشتی ها ( که در نسخه های قبل اصلا وجود نداشتند ) و آب اقیانوسها و دریاها ، چه در Map Campaign و چه در هنگام بازی بسیار بالا و با جزئیات و تکسچر های بالاست . البته در گرافیک آب در Map Campaign نیز ضعفهایی مشاهده می شود . البته همه اینها را می توانید مشاهده کنید در صورتی که سیستم بالایی داشته باشید ، مخصوصا گرافیک و رم و CPU نسبتا بالا . بازی در رزولوشن 1024*768 تقریبا از نظر کیفیت افتضاح است و بالا تر از آن هم کمی سرعت را پایین می آورد و در کل ، شما برای مشاهده یک گرافیک روان و با کیفیت بالا ، باید سیستم بالایی داشته باشید . بقیه موارد و ساختمان ها و توپ ها به صورت عالی و نرم کار شده است ، گرافیک شلیک توپچی ها و تفنگچی ها نیز محشر است . گرافیک اجساد اسبها و سربازان نیز به صورت نرم و با جزئیات بافت بالاست .سایه های بازی نیز کم و کسری ندارد و درختان ، علوفه ها و سربازان و اسب ها و هرچیزی که نیاز به سایه دارد دارای سایه است . در حین بازی ، مناظر دوردست ها نیز به زیبایی قابل مشاهده است . امواجی که کشتی ها هنگام حرکت در اطراف خود به راه میندازند نیز به خوبی کار شده است . بالا و پایین رفتن آب دریا نیز بسیار نرم و طبیعی دیده می شود . شما درختان و کوههای کیلومتر ها آنطرف تر را می توانید ببینید . نور پردازی بازی ، چیز قابل توجهی برای گفتن ندارد ، نور پردازی در بازی به طور وسیع و دارای نور کافی صورت گرفته است . باز تاب نور آفتاب بر روی کشتی ها و دریا نیز زیبایی قابل توجهی دارد که پیشرفتی قابل تحسین است . در کل گرافیک بازی ، گرافیکی نرم ، با کیفیت و بسیار متفاوت است که شما را جذب بازی می کند و یکی از عوامل موفقیت بازی است .

Campaign_map_in_Empire_Total_War.jpg

موسیقی های بازی همچنان جذاب ولی کمتر است . بر روی این زمینه نسبت به نسخه های قبل کمتر کار شده ، اما همچنان جذابیت خود را دارد . در این نسخه شما در map campaign ، به غیر از صدای وزش باد صدای یا موسیقی خاص دیگری نمی شنوید . حتی در هنگام اعلان جنگ _ به یک Region _ که در نسخه های قبل موسیقی تند و جذابی پخش می شد ، در این نسخه شنیده نمی شود . البته این کم کاری فقط در قسمت Campaign دیده می شود و در قسمت خود بازی ، موسیقی ها همچنان پا برجا و سرگرم کننده است .
صداگذاری نیز نسبتا خوب صورت گرفته است . در قسمت Campaign ، صداها همانند نسخه های قبل مشکلی ندارد . همچنین صدای وزش باد نیز شنیده می شود که این یکی از عوامل جذب کننده ی بازیست . صدای سواره نظام ها ، پیاده نظام ها ، و توپ و تفنگها و شمشیر ها در حین جنگ ، بدون مشکل مشاهده می شود . در صداگذاری کشتی ها و امواج دریا نیز همه موارد رعایت شده و مشکل خاصی دیده نمی شود . کشتی ها هنگام حرکت صدای حاصل از کنار زدن آب دریا را ایجاد میکنند ، و همچنین صدای حاصل از حرکت خودشان و صدای بدنه کشتی شنیده می شود . صدای توپ ها نیز به خوبی کار شده است .

Land_warfare_in_Empire_Total_War.jpg

گیم پلی بازی همانند سری Rome و Medieval 2 بسیار جذاب و سرگرم کننده است و نسبت به نسخه های قبل جذابتر هم شده است . پیشرفت گرافیک و موتور بازی ، صداگذاری مناسب ، تغییر کلی زمان تاریخی بازی و پیشرفت تکنولوژی ، از جمله عواملی اند که گیم پلی را از نسخه های قبل جذابتر کرده اند . قسمت Campaign بسیار نرم و روان شده است . شما به راحتی با سیار کشورها ارتباط برقرار می کنید بدون آنکه نیاز به انتقال فردی به مکان مورد نظر داشته باشید . شما به راحتی با یک کلیک ، از دیگر کشورها در خواست آتش بس ، صلح ، تجارت ، هدیه دادن ، پول دادن ، ارائه تکنولوژی و... را می توانید انجام دهید . نموداری در بازی وجود دارد که میزان قدرت و تکنولوژی شما را در زمینه های Military ، تکنولوژی نشان می دهد و هر چه تکنولوژی شما بالا تر و میزان Region های شما بیشتر و میزان ارتش شما بیشتر باشد نمودار شما در سطح بالاتری قرار خواهد گرفت . سیاست ها نیز بسیار پیچیده تر شده است ، شما می توانید به وسیله یک map کوچک وضعیت مردم شهر هایتان را بفهمید ، رنگ سبز نشانه رضایت مردم ، رنگ زرد نشانه ناراضی بودن مردم و رنگ قرمز نشانه عصبانیت شدید مردم و آمادگی آنها برای شورش است . بستگی به مالیات و میزان ارتشی که برای محافظت از یک Region در آن می گذارید ، وضعیت مردم شهر نیز تغییر می کند . معمولا اگر شهر خرابی نداشته باشد و ارتش کافی برای محافظت از شهر موجود باشد و تجارت بی مشکل باشد ، آنها رضایت کافی را خواهند داشت و در این حالت می توانید به راحتی از آنها مالیات بالایی نیز دریافت کنید . در این نسخه بر خلاف نسخه های قبل ، ماموریت خاصی از بازی نمی گیرید و بیشتر کارها و اختیارات دست خودتان است . همچنین در Campaign نموداری برای نشان دادن میزان تکنولوژی شما در زمینه ی تجارت و Military را نشان می دهد و می توانید آن را ارتقا بدهید و این کار نیاز به وجود ساختمان مربوط به آن تکنولوژی است ، و همچنین افزایش این تکنولوژی ها بر تعداد سربازان ، نوع سربازان ، و نوع جنگیدن آنها تاثیر بسزایی دارد و در صورت افزایش تکنولوژی تجارت ، تجارت شما قوی تر ، بهتر و گسترده تر خواهد شد و در نتیجه دولتهای بیشتری برای تجارت با شما قدم پیش خواهند گذاشت و پول بیشتری برای شما می رسد . البته هر Turn بیش از دو سوم پولی که برای شما می رسد خرج می شود و پول کمی برای شما باقی می ماند . این بستگی به این دارد که شما ارتش های تان را زیاد گسترده و پخش نکنید و تا حد امکان فقط Army های لازم را برای جنگهای لازم به حرکت در آورید ، زیرا آنها پول زیادی را بستگی به تعدادشان خرج می کنند . در ضمن بخشی از این مخارج به حرکت کشتی ها نیز بستگی دارد و تا حد امکان باید از حرکت آنها بکاهید . همچنین باید بوسیله کشتی هایتان خطوط تجاری دشمن را Block کنید تا بتوانید مواد تجاری آنان را غارت کنید . اگر در صورت جنگ پول زیادی را خرج کردید ، می توانید به وسیله ی گرفتن مالیات زیاد از مردم آن را جبران نمایید . در این نسخه امتیاز بزرگی نسبت به نسخه های قبل وجود دارد که اولا پول شما منفی نمی شود ، دوما به همین راحتی هدر نمی رود و اگر سیاست به جا و درستی داشته باشید ، حتی در هنگام جنگ های طولانی هم پول کافی را دریافت می کنید . شما می توانید بر کار وزرا نیز نظارت داشته باشید و آنان را برکنار کنید . بازی از زمان سال 1700 میلادی شروع می شود و تا 1799 ادامه دارد و دولت U.S نیز از سال 1960 وارد بازی می شود . اگر به دوستان شما حمله شود ، شما در بیشتر موارد یا باید به آنان کمک کرده و وارد جنگ شوید ، در غیر اینصورت دوستی شما به هم می خورد .
جنگ های بازی بسیار عالی ، جذاب و طبیعی است . تنها مشکل آن هوش مصنوعی است که آن هم در صورت کنترل درست ارتش توسط شما ، چشمگیر نیست . با وجود گرافیک و فیزیک عالی که در این نسخه به کار رفته ، شما از جنگ لذت زیادی می برید . توپچی ها و تفنگدار ها به صورت همزمان و زیبا توپ ها و تفنگهایشان را پر می کنند ، و به صورت نسبتا همزمان ( اینکه کاملا همزمان نیستند و هر سرباز به صورت انفرادی شلیک می کند ، از نکات بسیار جالب بازی است ) به دشمن شلیک می کنند و او را از پای در می آورند و در صورت لزوم با شمشیر با آنها وارد جنگ می شوند . می توانید گروهی را برای جنگ با تفنگ و گروهی را برای جنگ با شمشیر به کار برید که از جذاب ترین و زیبا ترین استراتژی های جنگی است که دشمن را از پای در می آورد . سواره نظام های تفنگدار هم به صورت عالی عمل می کنند و بسیار مفیدند . زیرا هم می توانند با شارژ کردن بر سر پیاده نظام های دشمن بریزند و هم توانایی شلیک از روی اسب را دارند . در کل همانطور که بار ها نیز گفته شد ، جنگها بسیار نرم و طبیعی شده است . جنگ بین کشتی های جنگی نیز وجود دارد که به صورت بسیار جذاب است . کشتی ها پهلو به پهلو رو به روی هم ، توپ های خود را آماده ی شلیک می کنند و کشتی دشمن را از پای در می آورند . هر دو کشتی آنقدر به هم توپ شلیک می کنند تا دیگری از پای در آید . کشتی ها به هنگام غرق شدن ، تکه های چوپ خود را در آب به آرامی فرو می برند و مردم درون کشتی نیز تقلا کنان درون آب غرق می شوند . البته گاهی اوقات کشتی ها خنگ بازی در می آورند و فرمان را اجرا نمی کنند و همین باعث باختن یک جنگ در MapCampaign است . در کل جنگ کشتی ها نیز به جز در قسمت هوش مصنوعی ، بسیار خوب کار شده است . شما در آب های کارائیب نیز دزدان دریایی زیادی را مشاهده می کنید که باید در آن آب ها مراقب کشتی های خود باشید .

Naval_warfare_in_Empire_Total_War.jpg

گیم پلی بازی به چهار قسمت Campaign ، Play Battle ، Tutorial Battle و Road to Independence تقسیم می شود که قسمت Play Battle نیزخود به 5 قسمت : Siege , Land , Sea , Scenario , Saved battles تقسیم می شود که به ترتیب اولی مربوط به جنگهای Save شده توسط شما ، دومین گزینه مربوط به جنگهای تاریخی و دارای داستانی مشخص ، سومین گزینه مربوط به جنگهای دریایی با تنظیمات آب و هوا و ... ، چهارمین گزینه برای جنگهای زمینی و پنجمین گزینه برای جنگهای شهری دسته بندی شده اند .

هوش مصنوعی بازی در بسیاری از زمینه ها صعف دارد ، و حتی منجر به شکست شما می شود . به طور خلاصه ، سرباز ها فرمان را درست اجرا نمی کنند ، و این منجر می شود به راحتی دشمن استراتژی خود را عملی سازد و شما را شکست بدهد . البته این مورد زیاد چشمگیر نیست و با کنترل مناسب می توان راحت کنترل سربازان را بدست گرفت .

در مجموع ، بازی ، یک نسخه ی کامل و آبرومند هم برای سری Total war و هم برای کمپانی Creative Assembly به شمار می آید که یکی دیگر از هنر های این کمپانی را در ساخت سری بازیهای استراتژی جنگی نشان می دهد . پیشرفت گیم پلی و گرافیک و روند بازی نسبت به سری های قبل به قدری بوده که توانسته یک بازی ایده آل را بوجود آورد و قطعا این بازی یک نسخه ی کامل کننده ، بدون نقص و قابل تحسین برای سری Total War به شمار می آید که قطعا از آن دسته بازیهاییست که در بین این همه بازی های بیهوده و فقط برای کسب درآمد و تبلیغ ، از بازی کردنش پشیمان نمی شوید .

Johnny_23

کاربر سایت
Jul 23, 2007
615
نام
JÄVID
بابت مقاله جذاب ممنون
این بازی اومده به تهران؟
من چند وقت دیگه میخواهم برم بازی بگیرم اگر اومده اینم اضافه کنم:biggrin1:

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
بازی قشنگیه اما به شدت افت فریم داره و سیستم بالایی میخواد من با وجود اینکه سیستمم از سیستمی که برای حداقل گفته بالاتره بازم روی پایین ترین تنظیمات افت فریم دارم

Captain MacMillan

کاربر سایت
Jul 25, 2008
425
بازی قشنگیه اما به شدت افت فریم داره و سیستم بالایی میخواد من با وجود اینکه سیستمم از سیستمی که برای حداقل گفته بالاتره بازم روی پایین ترین تنظیمات افت فریم دارم
البته اون سیستمی که گفته برای اجرا لازمه .
میشه بیشتر توضیح بدی؟
من بازی های قبلیشو نگرفتم یعنی اولین باره دارم این تبلیغ رو میبینم
ببینید ، کمی زبان انگلیسی رو در حد مبتدی بلد باشید کافیه ( مثلا بتوانید زیرنویس های انگلیسی یک فیلم را ترجمه کنید ) ، یعنی زیاد با اینجور کارها در بازی سراغ ندارید .

Johnny_23

کاربر سایت
Jul 23, 2007
615
نام
JÄVID
البته اون سیستمی که گفته برای اجرا لازمه .
ببینید ، کمی زبان انگلیسی رو در حد مبتدی بلد باشید کافیه ( مثلا بتوانید زیرنویس های انگلیسی یک فیلم را ترجمه کنید ) ، یعنی زیاد با اینجور کارها در بازی سراغ ندارید .

پس میشه یه جورایی قابل فهم باشد
مشکل خاصی ندارد
راستی یکی از دوستان مشکل فریم رو گفت من چطوری باید بفهمم که هر بازی چه فریمی داره و اصلا فریم چطوریاست؟

Captain MacMillan

کاربر سایت
Jul 25, 2008
425
دوست عزیز بستگی به سیستمتون ، میزان فریم ریت متفاوته . هر چه سیستم بالاتری داشته باشید فریم ریت بالا تر و افت فریم کمتری خواهید داشت . من برای اجرای بازی بر روی تنظیمات متوسط و تقریبا روان ، یک گرافیک سری 8 و بالاتر و رم 2 گیگابایت و CPU دو هسته ای بالای 2.0GHz پیشنهاد می کنم . فضای هاردتان هم بهتر است کمی خالی باشد و رمتان هم چندان اشغال نباشد .

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
اقا من total war رو بازی کردم و با اینکه زبان رو در حد دوم دبیرستان بلدم به راحتی بازی رو انجام دادم(البته بچند سال بازی کردن هم یه سری لغات رو یاد میده که فکر کنم هر کسی 2,3 سال گیمر بوده)
من یه مشکل دارم,با greet britain (بریتانیا) کل امریکا رو گرفتم اما therteen colonies هنوز مال من نشده, چی کارش باید بکنم؟؟؟

DashSia

کاربر سایت
Jul 8, 2008
42
به زبان قوی نیاز داره یا نه ؟

البته هر چی بیشتر بلد باشی، بهتره. ولی اگه بلد نباشی هم میتونی بازی کنی

من یه مشکل دارم,با greet britain (بریتانیا) کل امریکا رو گرفتم اما therteen colonies هنوز مال من نشده, چی کارش باید بکنم؟؟؟

نیاز به کل آمریکا نیست، همون شهرایی که تو ماموریت بهت میگه کافیه، تا زمان انجام اونا هم باید رابطه ی خوبت با 13 کلنی حفظ بشه، ممکنه رابطه ات بد شده باشه.

کسایی که اینترنت مناسب دارند بهتره آخرین پچ ها هم دانلود کنند تا بسیاری از باگ ها و کرش ها برطرف بشه.

به این لینک بیایین بد نیست http://www.totalwar.ir/forum/index.php?topic=590.msg17562#new

برای روون تر شدن هم به این جا سری بزنید بد نیست http://www.totalwar.ir/forum/index.php?topic=517.0

dvdirani

کاربر سایت
May 9, 2008
410
نام
مهدی
البته هر چی بیشتر بلد باشی، بهتره. ولی اگه بلد نباشی هم میتونی بازی کنی

نیاز به کل آمریکا نیست، همون شهرایی که تو ماموریت بهت میگه کافیه، تا زمان انجام اونا هم باید رابطه ی خوبت با 13 کلنی حفظ بشه، ممکنه رابطه ات بد شده باشه.

کسایی که اینترنت مناسب دارند بهتره آخرین پچ ها هم دانلود کنند تا بسیاری از باگ ها و کرش ها برطرف بشه.

به این لینک بیایین بد نیست http://www.totalwar.ir/forum/index.php?topic=590.msg17562#new

برای روون تر شدن هم به این جا سری بزنید بد نیست http://www.totalwar.ir/forum/index.php?topic=517.0
فقط باید اون ناحیه هایی که خواسته شده رو بگیری
رابطه شما هیچ ربطی به انجام ماموریت ها نداره حتی میتونی با اونها هم بجنگی و اگر ناحیه های مورد در خواست رو گرفتی اونجا مال شما میشه

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,321
نام
پرهام
سلام
فریم ریت ربط چندانی به گرافیک و اینا نداره .
بیشتر به خاطر باگهای و مشکلات خود بازیه که با پچهایی که دوستمون لینک دادن ، تا حدود زیادی مشکلات حل میشه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر