معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

.ASHKAN.

کاربر سایت
Mar 20, 2009
32
اگر خودتون تجربه ی X-Clamp کنسول نو رو دارید، من اگر باشم برای کنسول خودم (هنوز کنسول ندارم) حتماً X-Clamp رو انجام میدم...حتی اگر جسپر باشه...برای من یکی از المان های کولینگ کنسول هستش

ولی اگر تجربه و مهارت X-Clamp رو ندارید بهتره بیخال بشید و یا بدید بیرون که یک شخصی که کارش کولینگ هستش (نه فقط تعمیر کنسول) براتون کولینگ رو انجام بده.

اگر هم کسی رو ندارید...این مورد رو از لیست کارها خط بزنید

من برای کنسولی که ندارم و قراره بخرم 7 گان روش کولینگ رو براش در نظر گرفتم که نوع ارتقاء یافته ی روش های هستش که نوشتم.

در مورد حساسیت روی جسپر این امار رو ببنید
http://xbox360.ign.com/articles/102/1021096p1.html
percent_1251933324.jpg

این پست رو هم توی همین صفحه بخوانید http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=870780&postcount=1848

ممنون از راهنمایی های خوبت خلیل جان.
اول یه تشکر ازت بکنم چون واقعا اینجا زحمت میکشی.
خدا خیرت بده واقعا !! امیدوارم همیشه موفق باشی :smile::love:
باز یه سوال دیگه !!؟ شرمنده به خدا !! :blushing:
خلیل جان میشه لطف کنی این 7 گان روش کولینگ رو برام نا ببری که بدم بیرون برام انجام بدن و خلاص !!! :biggrin1:
باز هم ممنون.
درود

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
خلیل جان میشه لطف کنی این 7 گان روش کولینگ رو برام نا ببری که بدم بیرون برام انجام بدن و خلاص !!!

والا این 7 گان چیزی هستش به صورت اختصاصی توسط خودم جمع آوری و تکمیل شده...بعید میدونم کسی باشه بیرون که بتونه چیزهایی رو که میگم رو بخواد درست و صحیح انجام بده.

اگر روزی کنسول خریدم، حتماً نسخه ی نهایی کار رو به نمایش میزارم...تا اون موقعه نمیشه چیزی رو گفت...چون هم توضیح برای من سخت هستش هم چیزی که نمونش رو ندیدم بیام از روی ذهن اون رو شرح بدم.

mohamad_lhp

کاربر سایت
Jan 1, 2007
157
سلام به همگی خسته نباشید. کنسول من گذاشت دمه عیدی 3 چراغ داد. می خواستم ببینم هزینه نرمالش واسه تعمیر چقدره؟ ( خودم از پسش بر نمیام! ) از nextgen و یه بابای دیگه پرسیدم گفتن 50 تومن. قیمتش همینه یا شما جای ارزونتری سراغ دارین؟ لطفا اگه می شناسین و مطمئنه هر چه زودتر pm بدین. فقط امروز بعضی جاها باز خواهند بود. :(

nice_m9

کاربر سایت
May 31, 2008
262
سلام اقاخليل دستگام ارور 0002 داده باتوجه به اين که کمتر کسي با اين ارور مواجه شده ميخواستم اگه ميشه يه راهنمايي بکني؟
ممنون

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
سلام دوستان
من یه ایده ای برای 360 خودم میخوام پیاده کنم میخواستم بدونم از وضعیت استاندارد خودش تاثیر بهتری داره یا نه؟
میخوام 2 تا فن دمنده قوی بذارم زیر کنسول تو حالت عمودی و 2 تا فن مکنده قوی هم بذارم پشن کنسول که به فنهای اصلی کمک کنه.
تاثیری داره؟
اینم بگم که به 12 ولت کردن و کارهای دیگه که با دستکاری کنسول همراهه علاقه ای ندارم.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,084
نام
محمد امین
سلام دوستان
من یه ایده ای برای 360 خودم میخوام پیاده کنم میخواستم بدونم از وضعیت استاندارد خودش تاثیر بهتری داره یا نه؟
میخوام 2 تا فن دمنده قوی بذارم زیر کنسول تو حالت عمودی و 2 تا فن مکنده قوی هم بذارم پشن کنسول که به فنهای اصلی کمک کنه.
تاثیری داره؟
اینم بگم که به 12 ولت کردن و کارهای دیگه که با دستکاری کنسول همراهه علاقه ای ندارم.

این جور که دستگاهت میشه هلیکوپتر..!! صداش خیلی میره بالا

بی خیال همون 12 ولت که بکنی کافیه.!

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
سلام دوستان
من یه ترکیبی ردیف کردم که وقتی کنسول رو افقی میزاریم جلوی سوراخای سمت راستش 2 تا فن 12 ولت کیس کامپیوتر گذاشتم.قبلا بعد 1 ساعت بازی باد گرم از پشت در میومد و زیر کنسول گرم میشد.اما الان بعد 5 ساعت بازی زیر کنسولم کاملا سرده و از پشت هم هوای ولرم خارج میشه.مشکلی که نیست؟

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,084
نام
محمد امین
سلام دوستان
من یه ترکیبی ردیف کردم که وقتی کنسول رو افقی میزاریم جلوی سوراخای سمت راستش 2 تا فن 12 ولت کیس کامپیوتر گذاشتم.قبلا بعد 1 ساعت بازی باد گرم از پشت در میومد و زیر کنسول گرم میشد.اما الان بعد 5 ساعت بازی زیر کنسولم کاملا سرده و از پشت هم هوای ولرم خارج میشه.مشکلی که نیست؟

کار فن ها این هست که هوای گرمی که کنسول ایجاد میکنه رو خارج کنه.. اصولا تمام 360 ها گرما تولید میکنن و این گرما باید خارج بشه (گرما در صورتی از بین میره که از کنسول خارج بشه و هوای ملایم وارد کنسول بشه)

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
کار فن ها این هست که هوای گرمی که کنسول ایجاد میکنه رو خارج کنه.. اصولا تمام 360 ها گرما تولید میکنن و این گرما باید خارج بشه (گرما در صورتی از بین میره که از کنسول خارج بشه و هوای ملایم وارد کنسول بشه)

کاری که من کردم یه جور کولاک ایجاد کرده تو کنسول،2 تا فن 12 ولت هوا رو با شدت میدن تو و این هوا با سرعت که وارد میشه به تمامی منافذ میرسه فن های اصلی هم این هوای وارد شده رو بعد اینکه گرما رو کاهش داد خارج میکنن.اما برای اینکه این تهویه به حداکثر بازدهی خودش برسه باید 12 ولت رو هم انجام بدم

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
دوستان من بعد 12 ولت واجرای تکنیک shroud & divide و گداشتن فن در کناره ها(تکنیکهای 12 ولت و sd با استفاده از توضیحات و آموزشهای بی نقص آقا خلیل و آقا مهدی انجام شد) چیز عجیبی رو حس کردم.
امروز برای تست 6 ساعت کنسولم روشن بود که بازیهای مختلف رو بازی کردم در کل شاید 15 دقیقه در داشبورد بودم.بعد این 6 ساعت بدنه کنسول در همه جای اون سرد سرد مثل زمان خاموشی بود.از پشت دستگاه هم باد خنک میداد.مشکلی که نیست؟*(دستگاه من جاسپره)

zak

کاربر سایت
Apr 17, 2009
80
نام
amir
مشکل حرارتی ایکس360

سلام خلیل جان سال نو مبارک من دستگاهی نخریدم اما برای پسرهای برادرم و خواهرم خریداری شده یکی مال 29/10/2009و یکی 29/9/2009هستش میخواستم ببینم با این وجود که مدلهای انها جاسپر هستش باید حتما فنهای انها رو 12ولتی بکنم؟؟ آیا اینترکولر بدرد میخوره؟؟ یا به خود دستگاه اعتماد کنم که مشکلی براشون پیش نمیاد؟ روزانه 2تا 3ساعت روشن هستن پیشاپیش از لطف شما ممنونم

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,084
نام
محمد امین
سلام خلیل جان سال نو مبارک من دستگاهی نخریدم اما برای پسرهای برادرم و خواهرم خریداری شده یکی مال 29/10/2009و یکی 29/9/2009هستش میخواستم ببینم با این وجود که مدلهای انها جاسپر هستش باید حتما فنهای انها رو 12ولتی بکنم؟؟ آیا اینترکولر بدرد میخوره؟؟ یا به خود دستگاه اعتماد کنم که مشکلی براشون پیش نمیاد؟ روزانه 2تا 3ساعت روشن هستن پیشاپیش از لطف شما ممنونم

آقا خلیل که یک مدتی هست سر نمیزنه

در کل مدل جاسپر خیلی بهتر شده و خرابیش کمتره ولی 12 ولت هیچ ضرری نداره و اگر انجام بدی خیلی تو خنک کردن کنسول میکنه..
اینتر کولر هم نسبت به 12 ولت اصلا جالب نیست

آقا خلیل که میگفت اگر دستگاه بخرم حتما تمام موارد کولینگ رو روش اجرا میکنم..!

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل

در مورد حساسیت روی جسپر این امار رو ببنید
http://xbox360.ign.com/articles/102/1021096p1.html
percent_1251933324.jpg

این پست رو هم توی همین صفحه بخوانید http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=870780&postcount=1848

نقل از پست اول صفحه ی 125

آقا خلیل که یک مدتی هست سر نمیزنه
رجوع شود به امضاء

squall_1987

کاربر سایت
Jul 21, 2009
226
نام
علی
help

سلام
xbox من دیروز وسط بازی هنگ کرد و وقتی دکمه پاور رو زدم restart کردم سه چراغ قرمز (که دایم روشن وخاموش میشن) داد. وقتی دوبارهrestartکردم این مشکل بر طرف شد . دیشب هم حدود 1 ساعت بدون مشکل بازی کردم . اما امروز صبح دوباره این جوری شد ولی LCD به حالت Stand by میره و هیچ پیغامی نمیده . (البته آداپتورم ایراد داشت و هفته پیش آداپتور یکی از دوستام که کنسولش سه چراغ شده بود رو گرفتم) با آداپتور قبلی خودم هم که کمی صدا میده امتحان میکنم بازم نمیشه . 15 دقیقه پیش دوباره مشکل برطرف شد .
ممنون میشم راهنایی کنین که مشکل از کجاست :((

آخرین ویرایش:

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
خاک بر سر مایکرو با این کنسول آشغالش:evil:
میخواستم 360 بگیرم
کم کم دارم منصرف میشم:((
این که همش عیبه:-"
بخاطر 2 ساعت بازی باس کولر و پنکه و بخاری اینا بیاری تو کار:biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند