معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
دوستان سلام
من در یک حرکت انتهاری |( نمیدونم دیکتش چجوریه امیدوارم درسا نوشته باشم ) بعد از در آوردن درایو دستگاه و سیم کشی بلند هتسینک CPU که مدل فالکونی هست رو با هتسینک GPU عوض کردم و برای CPU یک هتسینک لانچی انداختم . دستگاه رو روشن کردم البته من دستگاهم 12 ولت هست 2 فن 6×6 هم گذاشتم پشتشون به سمت خروجی دستگاه با رو میزنه بیرون البته هتسینک جدید GPU از قبلیه بیشتر داغ میکنه که به نظر من طبیعیه . حالا به نظر اساتید اینکار درسته یا نه؟ لطفا نظر بدید .

Hamid_360

کاربر سایت
Dec 6, 2008
16
نام
حمید
سلام دوستان
کنسول من موقع بازی تصویر فریز میشد(به صورت خط خطی) ولی خطای 3 چراغ نمی داد من سیلیکون cpu و gpu رو عوض کردم وتا 2 روز خوب بود ولی بعد دوباره فریز می شد بعد پیچ های x روی کنسول زیاد سفت کردم که بعد از روشن کردن 3 چراغ شد و کد خطاش هم 0102
هست بعد پیچ ها رو هر چقدر هم که شل کردم درست نشد. با واشر گذاری هم درست نشد تو آموزش بود که برق فن ها رو در بیارم و 20 دقیقه بمونه این کار مشکلی برای کنسول ایجاد نمکنه (یعنی خرابتر نمیشه)؟ :confused:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,011
نام
خلیل
Hamid_360

سلام دوستان
کنسول من موقع بازی تصویر فریز میشد(به صورت خط خطی) ولی خطای 3 چراغ نمی داد من سیلیکون cpu و gpu رو عوض کردم وتا 2 روز خوب بود ولی بعد دوباره فریز می شد بعد پیچ های x روی کنسول زیاد سفت کردم که بعد از روشن کردن 3 چراغ شد و کد خطاش هم 0102
هست بعد پیچ ها رو هر چقدر هم که شل کردم درست نشد. با واشر گذاری هم درست نشد تو آموزش بود که برق فن ها رو در بیارم و 20 دقیقه بمونه این کار مشکلی برای کنسول ایجاد نمکنه (یعنی خرابتر نمیشه)؟

شیوه Reflow کردن به این شکل اصلا روش پسندیده ای نیست که میخواید انجام بدید.
هر چند ممکنه که جواب بده، ولی صدمات اون هم کم نیستش برای کنسول. ( چون اصلا کنترلی برروی کار ندارید )

بهتره که X-Clamp کنید، قطعاً نتیجه بهتر و با عمر مفید تری خواهید گرفت.
آموزش کامل X-Clamp Replacement ‏

Shaikpour

کاربر سایت
Oct 4, 2007
347
نام
سجاد
خوب دوستان نمیدونم قبلا مطرح شده یا کسی انجام داده یا نه
ولی بنده این کارو انجام دادم خیلی تاثیر گذار بود و با توجه به باد خروجی معلومه که خنکتر میشه خوب حالا چی کار کنیم :
بعد از باز کردن کنسول میرین یه سیم چین درست حسابی میارین و محفظ آهنی پشت فن ها رو در میارین
بعد از اون به خاطر اینکه مکش هم بهتر شه قسمت فلزی و مشبکی که هارد رو اون قرار میگیره رو جدا کنین

حالا نوبت به قاب پلاستیکیه (خروجی فن ها) اونا رو هم ببرین
با این کار حجم باد خروجی 2 برابر میشه و این یعنی 2برابر تماس بیشتر هوا با هد سینکها و خنگی بیشتر

البته زمانی تاثیر گزاره که afir و هد سیک اضافه هم بکار برده باشین

mehdi keshvari

کاربر سایت
Sep 16, 2008
983
نام
مهدی
من اینکار رو انجام دادم البته قبل از اینکه مطلب شما رو بخونم اومدم بنویسم که دیدم شما زحتشو کشیدین ولی واقعا تاثیر گذاره من نمیدونم این مایرو سافت چرا اینکارو کرده ولی یه چیزیه که کارخونه اظافه گذاشته زحمت مارو زیاد کنه :-)

pinata_game

کاربر سایت
Feb 7, 2009
27
سلام دوستان
من کنسولم بردش فالکونه و برای 4/2/2008 هستش
حدود 1 ماه پیش 3 چراغ داد کد 0003
x clamp هم کردم ولی درست نشد که نشد
یعنی باید بندازم دور یه نو بگیرم!؟:(

z350

کاربر سایت
Apr 1, 2009
33
نام
سعید
دوستان من یه راه حل داشتم ولی فقط تئوری هست و امتحانش نکردم.
این راه حل بنده به این صورت هست که ما به یک دستگاه گردش آب مثل ماله آکواریوم و 2 متر لوله ی آبی نازک احتیاج داریم.به این صورت که این لوله هارو به صورت موازی لای شیار های heat sink گذاشته و با چسب قطره ای اون رو به heat sink متصل میکنیم.بعد با خمیر سیلیکن لوله هایی رو که لای heat sink هستند رو کامل آغشته میکنیم که ارتباط گرمایی حاصل بشه.
اگه بشه یه همچین چیزی واسه این دستگاه پیاده کرد فکر میکنم دمای CPU و GPU امکان نداره که بالای 30 درجه بره.
من زیاد فنی نیستم واسه همین پیشنهادمو گفتم تا اگه کسی میتونه یه تحقیق بکنه جوابشو بده.ولی مطمئنم که شدنیه

z350

کاربر سایت
Apr 1, 2009
33
نام
سعید
این روش انجام شده و watercooling نام دارد
دوست عزیز خوشحالم کردی.من فکر میکردم وجود نداره.
آیا آموزشی برای این کار هست که واسم بزاری ؟؟؟
راستی یه روش دیگه هم به ذهنم رسیده اونم اینه که بجای لوله های آبی از لوله های مسی واسه اتتقال گرما استفاده کرد و بعد از لوله کشی سیستم اون رو از سیستم بیرون آورده و داخل یه محفظه ی خنک بگذاریم.آیا همچین چیزی هست یا نه ؟
ممنون:love:

pinata_game

کاربر سایت
Feb 7, 2009
27
دوست عزیز می تونی پکهای watercooling حالا هر مارکی که اساتید پیشنهاد کنن(من زیاد به مارکها وارد نیستم) حدود 100 تومن از پاساژ ایران بخری.اینم نمونه عکس
e09440c67016230fbad6498ca64ab0ed.jpg

z350

کاربر سایت
Apr 1, 2009
33
نام
سعید
دوست عزیز می تونی پکهای watercooling حالا هر مارکی که اساتید پیشنهاد کنن(من زیاد به مارکها وارد نیستم) حدود 100 تومن از پاساژ ایران بخری.اینم نمونه عکس
e09440c67016230fbad6498ca64ab0ed.jpg
آقا دمت گرم.
پس یه لطفی بکن مارکشم به ما بگو که بریم تو کارش.
اونوقت میشه این water cooler رو واسه کامپیوتر هم استفاده کرد؟

آخرین ویرایش:

rangtab2005

کاربر سایت
Jun 5, 2009
15
با سلام دوستان
تا جايي که من صفحات رو خوندم و نتيجه اي که گرفتم ميزان سه چراغ شدن در بردهاي فالکون نسبت به بردهاي لانچ خيلي کمه
البته من به علت صداي زياد فنها رو با مدار رگولاتور 8ولت تغذيه کردم که کار آيي هم داشته
البته من يک کنسول رو 2 روزه سه چراغ کردم و انداختم دور (به علت نوسان برق و سوختن آي سي مربوط به ريجن دستگاه)
نظر دوستان در اين مورد چيه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر