معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi
سلام .
اگه کسی از دوستان منو در این مورد راهنمایی کنه ممنون میشم :
من چه طوری میتونم با راحت ترین روش ممکن درایور 360 رو در بیارم و سپس داخل بزارم .
اگه توضیح بدید عالی میشه :biggrin1: .
ممنون .

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
البته اینو بگم که من هر فن رو مختص به هتسینک نزدیک خودش کردم یعنی محفظه فلزی رو با مقوا به دو قسمت تقسیم کردم .

ببخشید محفظه پلاستیکی رو دو قسمت کردم اشتباها نوشتم فلزی:p
نه کنسوله اقا مهدی پرمیوم که رنگش کرده:cheesygri اما منظورم اینه که میخوام جلویه فن هارو ببرم میخوام بدونم که نمیشه در 360 باز نکرد اخه خیلی سخته:((
این فایلو دوباره گذاشتم شاید بدردتون بخوره . البته با word باز کنین .

Attachments

• روش باز کردن کنسول XBOX360 بدون رساندن آسیب فیزیکی به بدنه.
    382.5 KB · مشاهده: 161
آخرین ویرایش:

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
سلام .
اگه کسی از دوستان منو در این مورد راهنمایی کنه ممنون میشم :
من چه طوری میتونم با راحت ترین روش ممکن درایور 360 رو در بیارم و سپس داخل بزارم .
اگه توضیح بدید عالی میشه :biggrin1: .
ممنون .
یعنی میخواید DVD Drive رو ازجاش بردارید و دوباه بذارید سر جاش؟؟
وقتی 360 رو کاملا باز کردید، درایو رو میبینید. اول از همه کابلهای پشتش رو ازش جدا کن،
احتمالا یه چسب به جلوش چسبیده (نقره ای رنگ) اونو شل کن.
قطعه ی پلاستیکی که به Eject وصله ادامه ش توی یه حفره س که زیر یه میکرو سوئیچه. اون قسمت رو یکمی از حفره در بیار.
درایو رو با دست آزاد یواش یواش از جاش بیار بالا.
یه لبه بالای قطعه ی پلاستیکی که از حفره درش آوردی هست.
تا اون پلاستیکه به اون لبه رسید، روی لبه رو نگاه کن یا 8 مانندی میبینی، قطعه پلاستیکی رو از اونجا ردش کن و کامل درایو رو در بیار!
به همین سادگی!
برای داخل گذاشتن، مراحل رو از آخر به اول بخون!! :biggrin1: ;)

• Like
Reactions: Easan

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi
یعنی میخواید DVD Drive رو ازجاش بردارید و دوباه بذارید سر جاش؟؟
وقتی 360 رو کاملا باز کردید، درایو رو میبینید. اول از همه کابلهای پشتش رو ازش جدا کن،
احتمالا یه چسب به جلوش چسبیده (نقره ای رنگ) اونو شل کن.
قطعه ی پلاستیکی که به Eject وصله ادامه ش توی یه حفره س که زیر یه میکرو سوئیچه. اون قسمت رو یکمی از حفره در بیار.
درایو رو با دست آزاد یواش یواش از جاش بیار بالا.
یه لبه بالای قطعه ی پلاستیکی که از حفره درش آوردی هست.
تا اون پلاستیکه به اون لبه رسید، روی لبه رو نگاه کن یا 8 مانندی میبینی، قطعه پلاستیکی رو از اونجا ردش کن و کامل درایو رو در بیار!
به همین سادگی!
برای داخل گذاشتن، مراحل رو از آخر به اول بخون!! :biggrin1: ;)

ممنون از شما به خاطر توضیحاتتون .
میخواستم بگم که من قصدم از این کار تمیز کردن لنز درایو هست . ایا بدون باز کردن درایو 360 هم میشه این کار رو انجام داد یا حتما باید درایو رو بیرون بیاریم ؟

MOHAMMAD369

کاربر سایت
Mar 5, 2007
679
نام
محمد
ممنون از شما به خاطر توضیحاتتون .
میخواستم بگم که من قصدم از این کار تمیز کردن لنز درایو هست . ایا بدون باز کردن درایو 360 هم میشه این کار رو انجام داد یا حتما باید درایو رو بیرون بیاریم ؟

مهدی جان lens cleaner هست که فک نمیکنم تاثر آنچنانی داشته باشه . ;) 2500 هست .

MOHAMMAD369

کاربر سایت
Mar 5, 2007
679
نام
محمد
خب اینو که خودم میدونستم محمد :biggrin1: .
من منظورم اینه که به لنز دسترسی پیدا کنم . چون اگه بشه میخوام لنز کنسول رو عوض کنم .

شما وقتی دستگاه رو خاموش میکنی لنز میره جایی که نمیشه دیدش :laughing:
باید باز کنی دستگاتو از آخر ... :biggrin1:

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار
خب اینو که خودم میدونستم محمد :biggrin1: .
من منظورم اینه که به لنز دسترسی پیدا کنم . چون اگه بشه میخوام لنز کنسول رو عوض کنم .
دوست عزيز الان كه لنز خيلي كم گير مياد و خيلي نادره كه لنز دست دو خوب دربياد (طاهر مي گفت) ... در ضمن اينطوري كه شما صحبت مي كنيد (البته اصلا قصد جسارت ندارم) به نظر مياد كه مثل من از اين سيستم هاي مكانيكي و پيچ و مهره به اون اندازه سر در نمي ياريد ، اگه اينطوري باشه كه به نظر من اصلا به فكر درايو نيفت چون واقعا چيز حساسيه و با يه اشتباه يه چيزيش ميشه (مخصوصا لنز) چون بعد از باز كردن كنسول بايد از سد باز كردن درايو هم بدون رسوندن آسيب فيزيكي بهش بر بيايد كه كار سختيه ... ولي اگه در كل حرفه اي هستي بگم كه اصلا لنز گير نمي ياد ... خود طاهر اينا ديگه تعويض لنز نمي گيرن چون لنز جايگزين ندارن ;)
اصلا چرا مي خواي عوض كني ؟ شايد مشكلت حل بشه !!
اقا من نگفتم طریقه باز کردن 360 رو بگید گفتم راهی هست یا نه؟
ايشون هم كه گفتن :
براي بريدن قسمت پلاستيكي كه يه سيم چين كافيه ولي براي بريدن قسمت فلزي بايد كنسول باز بشه (اگه نخواي پلاستيكي رو ببري) ... نظر من اينه كه پلاستيكي رو نبر چون كنسول از ريخت مي افته ...

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi
دوست عزيز الان كه لنز خيلي كم گير مياد و خيلي نادره كه لنز دست دو خوب دربياد (طاهر مي گفت) ... در ضمن اينطوري كه شما صحبت مي كنيد (البته اصلا قصد جسارت ندارم) به نظر مياد كه مثل من از اين سيستم هاي مكانيكي و پيچ و مهره به اون اندازه سر در نمي ياريد ، اگه اينطوري باشه كه به نظر من اصلا به فكر درايو نيفت چون واقعا چيز حساسيه و با يه اشتباه يه چيزيش ميشه (مخصوصا لنز) چون بعد از باز كردن كنسول بايد از سد باز كردن درايو هم بدون رسوندن آسيب فيزيكي بهش بر بيايد كه كار سختيه ... ولي اگه در كل حرفه اي هستي بگم كه اصلا لنز گير نمي ياد ... خود طاهر اينا ديگه تعويض لنز نمي گيرن چون لنز جايگزين ندارن ;)
اصلا چرا مي خواي عوض كني ؟ شايد مشكلت حل بشه !!

:biggrin1: . اتفاقا همین الان خودم به این نتیجه رسیدم که کلا این کارو بی خیال شم .
چون نه در این زمینه اشنایی دارم و نه جراتش رو :biggrin1: . به ریسکش نمی ارزه .
حالا فکر میکنم تا ببینم مشکلم رو جور دیگه هم میتونم رفع کنم یا نه .
به هر حال از دوستان ممنونم .

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اون فن بزرگه هم دقیقا روی برامدگی ایکس کلمپ gpu قرار داره ، اون قسمت بیشترین دما رو داره و من با گذاشتن فن این دما رو کاملا خنثی کردم . این کار تاثیر داره چون اگه توجه کرده باشید خنک کننده های لپ تاپ ها دقیقا همین کار رو میکنن (خودمم یکیشو دارم)
.

این همون خنک کننده و میز لپ تابم هستش

اقا من نگفتم طریقه باز کردن 360 رو بگید گفتم راهی هست یا نه؟

منهم گفتم که اگه بخوای فقط فلزیش رو ببری نه باید بازش کنی ولی اگه دوتاشو بخوای ببری نه لازم نیست و با یه سیم چین میشه هر دو رو ببری

MAHABCO86

کاربر سایت
Dec 31, 2007
2,082
نام
بهنام
اقا مهدی و اقا احسان که در ضمینه کولینگ اطلاعات عالی دارن و استادن نظرتون راجع به این مادربرد جدید ها چی؟

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
اقا مهدی و اقا احسان که در ضمینه کولینگ اطلاعات عالی دارن و استادن نظرتون راجع به این مادربرد جدید ها چی؟
مادربوردهای جدید 360 رو میگید؟؟
خب معلومه! اونهایی که 65 نانومتری هستن، حرارت خیلی خیلی کمتری تولید میکنن. درنتیجه احتمال شل شدن پایه ی Gpu کمه.
فکر میکنم توی این مدلهای جدید، مشکل اون لحیم ها رو هم حل کرده ن و به این راحتی ها نباید جدا بشه.
دضمن Gpu یه هیت سینک اضافه هم داره که بازم از گرم شدن جلوگیری میکنه.
ولی با همه این اوصاف من اگه خودم یکی از اونها رو بخرم، به هیچ وجه 12 ولت کردن رو فراموش نمیکنم ;)

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار
بچه ها Over Clocking 360 به چه درد مي خوره ؟؟؟
بازي ها كه همه با كيفيت خوب اجرا مي شن و كنسول چيزي كم نداره تا بخوايم بيشتر ازش كار بكشيم كه جبران شه ...
حالا در كل چجوري ميشه Over Clock كردش ؟؟‌ BIOS اش كجاس ؟ بايد كنسول باز شه ؟

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
بچه ها Over Clocking 360 به چه درد مي خوره ؟؟؟
بازي ها كه همه با كيفيت خوب اجرا مي شن و كنسول چيزي كم نداره تا بخوايم بيشتر ازش كار بكشيم كه جبران شه ...
حالا در كل چجوري ميشه Over Clock كردش ؟؟‌ BIOS اش كجاس ؟ بايد كنسول باز شه ؟
دوست عزیز شما اگه چند پست قبلی رو میخوندید، من گفتم که هنوز روشی براش پیدا نشده. ولی خوب توی بازی هایی مثل Mass Effect که دقیقا سر مبارزات FPS کاهش ناگهانی پیدا میکنه، واقعا به درد میخوره!
از فکرش بیاید بیرون! چون هنوز هم 360 ها مشکل حرارتی دارن!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر