معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

lanser

کاربر سایت
Jul 9, 2008
204
نام
عباس
سلام دوستان خسته نباشين .من دستگام سه چراغ شد.(مباركه) خيلي ممنون ايشالاه از شما هم سه چراغ بشه :d شوخي.
حالا من اول ميخوام بدونم ارور چي ميده كه دكمه sinc رو زدم و 4 بار eject كردم اما كر رو رو صفحه ي تلويزيون نميتونم ببينم كجا بايد كد رو ديد.please help me.

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
سلام دوستان خسته نباشين .من دستگام سه چراغ شد.(مباركه) خيلي ممنون ايشالاه از شما هم سه چراغ بشه :d شوخي.
حالا من اول ميخوام بدونم ارور چي ميده كه دكمه sinc رو زدم و 4 بار eject كردم اما كر رو رو صفحه ي تلويزيون نميتونم ببينم كجا بايد كد رو ديد.please help me.

[h=3]کدهای خطا در XBox 360 و دلایل بروز آن ها[/h]

Squall*

کاربر سایت
Mar 13, 2009
541
نام
فرید
من یه دستگاه فالکون دارم که وقتی روشن میکنم داشبرد اصلا بالا نمیاد یه کم صبر میکنه بعد سه چراغه میشه با توجه به تاپیک زیر :
کدهای خطا در XBox 360 و دلایل بروز آن ها

متوجه شدم که کدی که میده 0012 هست و مربوط میشه به GPU. یه سرچ توی گوگل زدم چند تاش رو بررسی کردم اینجا خوب بود :
Details for Error code E06/0012

که به طور مختصر در مورد این مشکل توضیح داده بعدش به آموزش زیر لینک داده :
Replacing the GPU X-Clamps/Applying new thermal compound

آموزش خوبی هست و میشه گفت که از فی خالدون نوشته!

حالا یه سوال این thermal compound که یه خمیر سفید رنگ چسبنده هست رو از کجا میشه تهیه کرد. اسم فارسیش چی میشه؟!

به نظرتون این دستگاهی که دارم درست بشو هست یا بی خیالش بشم؟!

یه آموزش دیگه هم پیدا کردم ولی به نظر میرسه که مورد تایید بعضی ها نیست :
Llamma's Xbox 360 3RLOD (three red light error) X-Clamp Fix Tutorial

آخرین ویرایش:

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
خلیل جان در مورد گذاشتن فن اضافی روی یه مادربرد 360 یه توضیح میدی با چند تا عکس.
میشه از فن یه کنسول خراب استفاده کرد؟اگه جواب مثبته چند ولت باشه؟

Zisa_krage

کاربر سایت
Jun 8, 2008
110
نام
میلاد
با درود خدمت دوستان عزیز

من ایکس باکسم 3 چراغ شده قبل از این اتفاق وسط بازی هنگ میکرد البته قبلا هم این مشکل رو داشت( 4ماه پیش) که با 1بار پاک کردن حافظه ی کش مشکل رفع شد و 4تا بازی رو هم تموم کردم بدون مشکل
الان Error 0110 میده ولی گاهی هم روشن میشه اما هم دیر بالا میاد ( یکم دیر تر از قبل ) روشن که میشه اصلا صدایه فن مثل قبل نیست (خیلی کمتره )
اون موقع که 3 چراغ داد 20 دقیقه گداشتم که رو همون حالت باشه و بعد خاموش کردم و دوباره روشن کردم که تا این حد ( خط بالا توضیح دادم) درست شد

1جایی دیدم اقا هومن فرموده بودن باید هیتر بگیرم رو 4 تا چیپ رم پشت برد ولی چقدر؟ رو چه دمایی ؟راه دیگه ای هم هست؟

ار اساتید (اقا خلیل و اقا هومن و اقا میثم و... ) خواهش میکنم نظرشون رو بدن
با تشکر فراوان

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
اون موضوع گرفتن سشوار صنعتی رو 4 تا رم پشت برد مال بردهای فالکون هستش. فقط وقتی این کار رو بکنید که واقعا یک فالکون دارید.

سشوارهای صنعتی معمولا دو تا درجه گرمایی دارند که شما فقط و فقط با درجه پایین رو کار میکنید که حدود 250 تا 300 درجه هستش. سشوار رو در یک نقطه متمرکز نکنید و مرتب یک حالت دورانی داشته باشید. کمتر از یک دقیقه هم گرما بدید، چون رم ها مثل GPU نیستند که بعد از 5 دقیقه از جا دربیان.

Zisa_krage

کاربر سایت
Jun 8, 2008
110
نام
میلاد
ممنون از پاسختون
دستگاه من فالکون هست
برای نصب هیت سینک روی 4 تا چیپ رم باید از اسپیسر استفاده کنم اگر جوانتون بله هست چه نوعی (پلاستیکی یا فلزی ) ارتفاعش چقدر باشه
لطفا یکم بشکافین قضیه رو !

wow.

کاربر سایت
Feb 12, 2012
105
سلام یه کنول فالکون دارم یه بار 3 چراغ داد درست شد یعنی تعمییر کردنالان دوباره 3 چرا داد 0022 چطوری تعمییر میشه اروورش رو خوندم مال اتصال بین سی پی یو بودحالا چطور تعمییر میشه؟عد یه برد 0020 هم میده چطور تعمییر میشه؟ممنون

آخرین ویرایش:

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
ممنون از پاسختون
دستگاه من فالکون هست
برای نصب هیت سینک روی 4 تا چیپ رم باید از اسپیسر استفاده کنم اگر جوانتون بله هست چه نوعی (پلاستیکی یا فلزی ) ارتفاعش چقدر باشه
لطفا یکم بشکافین قضیه رو !

نه روی اون چهارتای زیری احتیاجی نیست.

سلام یه کنول فالکون دارم یه بار 3 چراغ داد درست شد یعنی تعمییر کردنالان دوباره 3 چرا داد 0022 چطوری تعمییر میشه اروورش رو خوندم مال اتصال بین سی پی یو بودحالا چطور تعمییر میشه؟عد یه برد 0020 هم میده چطور تعمییر میشه؟ممنون

0022 خیلی بدقلقه و اگر بدشانس باشید چیپ GPU شما خراب شده که باید تعویض بشه. من خودم یه دونه اش رو دارم که هر سه هفته یه بار باید Reflow اش کنم. اگر امکانش رو دارید فکر یه دستگاه دیگه باشید.

wow.

کاربر سایت
Feb 12, 2012
105
نه روی اون چهارتای زیری احتیاجی نیست.

0022 خیلی بدقلقه و اگر بدشانس باشید چیپ GPU شما خراب شده که باید تعویض بشه. من خودم یه دونه اش رو دارم که هر سه هفته یه بار باید Reflow اش کنم. اگر امکانش رو دارید فکر یه دستگاه دیگه باشید.

با این وضع بازار فکر نکنم شرایطشو داشته باشم:|
با سشوار زدن درست میشه؟ یه راه حلی معرفی میکنی ممنون
بد نگفتی این برد زیپر 0020 ارورر میده چیکارش کنم ممنون

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
بله با سشوار درست میشه ولی همونطوری که گفتم زیاد دوام نداره.

0020 معمولا به خاطر خرابی یه قطعه هستش. اول باید بگی که چطوری شده که 0020 میده و بعدش هم باید یه ذره بین دستت بگیری و تمام قطعات ریز دور CPU و GPU (از هر دو طرف برد) رو دقیقا معاینه کنی.

Zisa_krage

کاربر سایت
Jun 8, 2008
110
نام
میلاد
درود بر دوستان عزیز

اقا هومن دستگاهم به کمک شما درست شد ولی الان وسط بازی میپره بیرون و روی ایکون درایو مینویسه openning
اگه 1 راهنمایی بکنین اینم درست کنم ممنون میشم

shayan2

کاربر سایت
Oct 3, 2011
55
نام
shayan
سلام.
ترا به خدا کمک کنید.:crying1:
من رفتم lt+3 کنم که گند زد توش !:o
اومدم خونه روشنش کردم یهو ارور داد و بدتر سه چراغه شد !:crying:
اخه دلیلش چیه؟:crying:
چی کار کنم خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟:crying:

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
درود بر دوستان عزیز

اقا هومن دستگاهم به کمک شما درست شد ولی الان وسط بازی میپره بیرون و روی ایکون درایو مینویسه openning
اگه 1 راهنمایی بکنین اینم درست کنم ممنون میشم

چیپ ماکروسافت رو شما حرارت زیادی دادی و خرابی از این هست
یک ریسک بکن روی این چیپ حرارت بده حدود 1 دقیقه و بگذار کامل سرد بشه اگر دست شد که هیچ
اگر درست نشد و تغییری نکرد خوب چیزی از دست ندادی
اگر کلا خراب شد که 50% احتمالش هست به ریسک خودته.

---------- نوشته در 02:34 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:29 AM ارسال شده بود ----------

بله با سشوار درست میشه ولی همونطوری که گفتم زیاد دوام نداره.

0020 معمولا به خاطر خرابی یه قطعه هستش. اول باید بگی که چطوری شده که 0020 میده و بعدش هم باید یه ذره بین دستت بگیری و تمام قطعات ریز دور CPU و GPU (از هر دو طرف برد) رو دقیقا معاینه کنی.

سلام هومن جان سال نو مبارک

هومن جان یک دستگاه SLIM برام اوردن ارور 0021 میده هیچ تعمیر کاری هم روش کار نکرده!!!!!!!!!!!!!
دنبال قطعات خراب هم رفتم اما اصلا چیزی پیدا نکردم. عجیب نیست

از کیفیت دستگاه SLIM واقعا ناراضی هستم خیلی خرابی داره و بردش واقعا ضعیفه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر