معرفی رسمی iPhone 5

iPhone 5 را می خرید ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    266

racon_leon

کاربر سایت
Jun 20, 2007
1,058
اقا این نانو سیم کارت چیه دیگه اه. یکی میشه توشیح بده؟!!
تو سایت خود اپل هم زده :
iPhone 5 is not compatible with existing micro-SIM cards
یعنی نمیشه تو ایران استفاده کرد؟؟؟؟

Amin.J

کاربر سایت
Feb 23, 2010
1,737
MD827

آقا اینا الآن عرضه شده ؟ به 4S هم می خوره ؟

LorD BurZuM

کاربر سایت
Feb 16, 2012
128
نام
امیر
خدمت شما مشخصات را بخونید بعد بگید چیش از ایفون 5 بهتر نیست ؟!
Nokia Lumia 920 Specifications - Nokia - USA
بهينه بودن سخت افزار و سيستم عامل راز موفقيت اپل هستش، من گوشيم arc s هست كه سخت افزار قوي تري نسبت به iPod touch 4t داره، اما جلو آيپاد واقعاً ضعيفه، يه pdf سنگين روي جفتشون ريختم، واقعاً تفاوت احساس شد.
Luma 900 هم كم سخت افزاري نداشت ولي جلو 4s شبيه جك ميمونه

highergraphic

کاربر سایت
Jul 18, 2007
292
من نمیدونم این اپل با چه رویی اینجوری خالی میبنده! Motorola Droid Razr ضخامتش 7.1 میلیمتر هست تازه اگر باریک تر از اون نداشته باشیم! بعد میاد میگه آیفون باریک ترین اسمارت فون جهان است!

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
این چیزی که من دیدم اصا ارزش نداره از نظر من ، این همه هایپ رو هم نمی فهمم دلیلش چیه :D کی عرضه میشه فقط ؟

Tidus

کاربر سایت
Apr 30, 2008
1,122
Motorola DROID RAZR XT912 - Full phone specifications
Motorola RAZR XT910 - Full phone specifications

ضخامت جفتشون 7.1 میلی متر هست ! امان از دست اپل...

هر دو مدلی که شما لینکش رو گزاشتی در قسمت دوربین ضخامتش گوشی افزایش پیدا میکنه و همین موضوع باعث میشه متوجه بشیم ایفون 5 در واقع واقعا نازکتر از رقیب های خودش هستش . کلا بخشی از کنفرانس به این موضوع اختصاص داشت که مهندسین اپل تونستن یک دوربین با کیفیت عالی رو طوری طراحی کنن که فضای کمتری رو به خودش اختصاص بده .

هیچ چیز خاص جذابی نداشت ! تقریبا میتونم بگم در مقابل920 nokia lumia شکست خوردست . حداقل از لحاظ امکانات و تکنولوژِی .
خودتون مشخصات را چک کنید !
Nokia Lumia 920 Specifications - Nokia - USA

مبنای رقابت ایفونی که به بازار عرضه میشه هیچ وقت بر اساس میزان رم و تعداد هسته های پردازنده نبوده ، برگ برنده اپل سیستم عامل فوق العاده این کمپانی و هماهنگی سیستم عامل و سخت افزار هستش .
زمانی به قدرت این سیستم عامل میشه پی برد که که حتی مدل 3GS ایفون هم میتونه به اخرین ورژن این سیستم عامل ارتقاء پیدا کنه که نظیر یه همچین پشتیبانی توسط هیچ شرکتی صورت نمیگره . جالبی قضیه اینجاست که شما میای این گوشی رو که پر فروش ترین اسمارت فون دیناست رو با Lumia 920 مقایسه میکنی و میگی شکست خوردست MS حالا حالا که باید بدوه تو بتونه سهمی از این بازار داشته باشه .

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,800
نام
امین
کسی میتواند لینک بدهد اپل کجا گفته باریکترین phone نه Iphone که این همه دارین خودتون ... میدین ؟

Apple says it’s really easy to make phones that are bigger, but the iPhone 5 is the world’s thinnest smartphone

Apple iPhone 5: World’s Thinnest Smartphone, LTE, A6 Chip, 1136 x 640-Pixel Screen

لطفا قبل اینکه چیزی بگین درست سرچ کنین !!
بعدشم لحن پستت رو درست کن ! با گزاشتن 3 نقطه چیزی عوض نمیشه ! دفعه ی دیگه طوره دیگه ای برخورد میشه...

racon_leon

کاربر سایت
Jun 20, 2007
1,058
این قضیه نانو سیم کارت رو میگین چیه؟؟
یعنی سیم کارتش متفاوت با سیم کارتای تو ایرانه و نمیشه استفاده کرد تو ایران؟؟؟؟

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,800
نام
امین
این قضیه نانو سیم کارت رو میگین چیه؟؟
یعنی سیم کارتش متفاوت با سیم کارتای تو ایرانه و نمیشه استفاده کرد تو ایران؟؟؟؟

تا جایی که فهمیدم مشکلی برای ایران نداره فقط باید خودت با یه چیزی قسمت های اضافی سیم کارتت رو ببری :|

racon_leon

کاربر سایت
Jun 20, 2007
1,058
مرسی امین جان.
من چیزی توی سایت اپل پیدا نکردم که بدون اون 3 سیم کارت 199 و 299 و 399 دلاری قیمتش چنده.
منظورم قیمت Factory Unlock هستش. اگه از اونم خبر داری ممنون میشم خبر بدی.
مثل همین , جایگزین قیمت 4S با 649دلار شده؟

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,800
نام
امین
مرسی امین جان.
من چیزی توی سایت اپل پیدا نکردم که بدون اون 3 سیم کارت که 199 و 299 و 399 قیمتش چنده.
منظورم قیمت Factory Unlock هستش. اگه از اونم خبر داری ممنون میشم خبر بدی.
مثل همین , جایگزین قیمت 4S با 649دلار شده؟

صفحه ی 3 یکی قیمت ها رو گزاشته ولی نمیدونم درسته یا نه...

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,835
نام
علی متالیکا
تا جایی که فهمیدم مشکلی برای ایران نداره فقط باید خودت با یه چیزی قسمت های اضافی سیم کارتت رو ببری :|

نقل قول از i-Phone.ir
ونی که شما انداختی توی آیفونت ، Micro هست - مایکرو - . اونی که توی آیفون5 هست Nano هست، -ننو- .
nanoSIM ها بعد از زمانی که قابلیت ِ کوچیک کردن ِ باتری های لیتیومی وجود نداشت و برای افزایش فضای داخلی مجبور به کاهش کمترین چیزها شدند ، طرحش داده شد. nanoSIM مدارپیچی کاملا" متفاوت داره و حتی سایز ِ رابط الکتریکیش هم فرق میکنه. یعنی اون صفحه ی مسی /برنزی ِ سیمکارت کوچیکتر از مال شماست.
به این عکس دقت کنید :
iphone5-nano-sim-0-580x336.jpeg

اینم عکس مدارهای ننو سیم و مایکرو سیم ؛ بالایی قاعدتا" ننو هست.
nano-SIM.jpg

شما برای داشتن ِ ننو سیم عملا" دستتون به هیچ جایی بند نیست غیر از اپراتور.
اوونم واسش یه پانچ میاد حلش میکنه.من یه بار خودم بریدم دستگاه نمیشناخت بهتره که پانچ بشه.
iPhone 4 و 4s سیم کارت Micro داشت که با پانچ کردن مشکل حل میشد و حتی میشد مثل من خودت قیچی ـیش کنی !
ولی iPhone 5 سیم کارت Nano میخوره و با پانچ کردن هم مشکل حل نمیشه ، باید منتظر موند تا اپراتور ها ( احتمال زیاد ایرانسل) دست به کار بشن و Nano Sim هم عرضه کنن

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر