مشکل صفحه نمایش ویتا در محیط‌های تاریک

I love truth

کاربر سایت
Oct 29, 2010
141
به نام خدا

سلام به همه
دیشب قبل از خواب وقتی تمام چراغ‌های منزل خاموش بود یه مقدار با ویتا بازی کردم که با یه مسئله‌ای مواجه شدم و یه مقدار نگران شدم
در بعضی موارد رنگ سیاه به صورت یکنواخت نمایش داده نمی‌شد و به صورت بسیار نامنظم و زننده بعضی قسمت‌ها از بعضی دیگه مشکی‌تر بودند
البته جای امیدواری داشت که در حین بازی به هیچ وجه این مشکل دیده نمی‌شد
امروز یه جستجو در اینترنت انجام دادم و به توضیح سونی در این مورد برخوردم :
"این یک بخش معمول در تکنولوژی OLED هست. OLEDها ممکن است در بعضی موارد بعضی قسمت‌ها را تیره‌تر نمایش دهند. از آن‌جایی که قسمت‌های تیره‌تر تنها در محیط‌های بسیار تاریک دیده می‌شوند، این مسئله تداخلی در استفاده‌ها و گیم‌پلی‌های معمول ایجاد نمی‌کند. مهم‌تر اینکه این قسمت‌ها در طول زمان تغییر نمی‌کنند و در این نسل از OLED رایج هستند. این قسمت‌های تیره‌تر به هیچ وجه نشان‌دهنده مشکل یا خرابی در صفحه نمایش نیستند."

لینک

با عرض معذرت از اینکه یک تاپیک جدا برای این مسئله ایجاد کردم چون می‌شد در تاپیک سوالات و مشکلات ویتا هم مطرح کرد. اما به دلیل اینکه دیدم ممکن هست بعضی از دوستان به این مشکل در دستگاه خودشون بربخورن و نگران بشن گفتم شاید بهتر باشه تاپیک جدا ایجاد بشه.

آخرین ویرایش:

mohamad1331

کاربر سایت
Apr 26, 2008
149
نام
mohamad reza
ايول دمت گرم
يه مدت بود ترسيده بودم نكنه چيزيش شده ماله من
اما الان ٢ شبه كه ميبينم كلا رفته اون لك ها و يه دست هست
يكم فك كردم نكنه شبيهه قضيه لكه زرد رنگ روي محصولات تازه به بازار رسيده ايفون ٤ و ايپد٢ باشه

AL1R3ZA

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,440
نام
علیـــرضا
اه چه جالب منم دقیقا چند روزی هست به این مشکل برخوردم ولی فقط بعضی مواقع صفحه این شکلی میشه! البته من داشتم تو فروم های خارجی میگشتم همه این مشکل رو داشتند و خوشبختانه هیچ تاثیر منفی تو کیفیت صفحه نگذاشته!!!
باورتون نمیشه حتی واسه این مشکل قصد داشتم ویتا رو بفروشم برم یکی دیگش رو بخرم!!!:))

آخرین ویرایش:

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
دوستان سعی کنید زیادی حساسیت نشون ندید چون به جایی که از کنسولتون لذت ببرید میشه سوهان روحتون

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
همه این طور نیستن بله !!! بستگی به نوع ساختشون داره !
توی ویتا هم مشکلی ایجاد نکرده ...
دقیقا
کلی گوشی داریم که از OLED واسه صفحه نمایش استفاده کردن( فکر کنم الان قریب به اتفاق همه گوشی های مدل جدید اینظوری هستن ) ولی این مشکل رو ندارن ولی در کل اگه مشکلی بعدا ایجاد نکنه اهمیتی نداره

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
دقیقا
کلی گوشی داریم که از OLED واسه صفحه نمایش استفاده کردن( فکر کنم الان قریب به اتفاق همه گوشی های مدل جدید اینظوری هستن ) ولی این مشکل رو ندارن ولی در کل اگه مشکلی بعدا ایجاد نکنه اهمیتی نداره

البته فکر میکنم نوع صفحه ای که در گوشی ها بطور گسترده استفاده شده AMOLED و Super AMOLED هست که ماله سامسونگه و OLED که ماله سونی هست کمتر تابحال استفاده شده و سونی چند مدل تی وی محدود با این تکنولوژی ساخته و آخریش هم یک مدل تی وی LG بوده که قیمت بالایی هم داشته
دوستان اطلاعاتتونو شِر کنید حال خوندن ویکی پدیا و ... نیست :d

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
البته فکر میکنم نوع صفحه ای که در گوشی ها بطور گسترده استفاده شده AMOLED و Super AMOLED هست که ماله سامسونگه و OLED که ماله سونی هست کمتر تابحال استفاده شده و سونی چند مدل تی وی محدود با این تکنولوژی ساخته و آخریش هم یک مدل تی وی LG بوده که قیمت بالایی هم داشته
دوستان اطلاعاتتونو شِر کنید حال خوندن ویکی پدیا و ... نیست :d

اینم برای راحتی که نری ویکی

There are two main families of OLEDs: those based on small molecules and those employing polymers. Adding mobile ions to an OLED creates a light-emitting electrochemical cell or LEC, which has a slightly different mode of operation. OLED displays can use either passive-matrix (PMOLED) or active-matrix addressing schemes. Active-matrix OLEDs (AMOLED) require a thin-film transistor backplane to switch each individual pixel on or off, but allow for higher resolution and larger display sizes.

منم حوصله خوندن زیاد نداشتم که دقیقا تفاوتاشون چیا هست و الا همه چیز نوشته شده ولی بهر جهت عمو ال ای دی از خانواده ال ای دی هاست :D من ازون جهتش گفتم

---------- نوشته در 02:14 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:17 PM ارسال شده بود ----------

کسی تا حالا مشکل پیکسل سوخته داشته یا رکورد من محفوظه ............

مگه ماله شما سوخته؟ همین اول کاری؟ ضربه خورده؟ اخه به همین راحتیا اینا پیکسل نمی سوزونه

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
دقیقا
به نظره من جای نگرانی نیست ... مشکلی هم ایجاد نمیکنه در کل
دوست عزیز شما مطمئنید؟
آخه همونطور که دوستمون گفتن اینا به این راحتی پیکسل نمیسوزونه
درسته ... پیکسل سوختگی به مرور اتفاق میبفته .... اگه از اول باز کریدید بوده که بعد بار شده اومده
یه ضربه درست حسابی باید بخوره تا پیکسل بسوزه !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر