مشکلات و خرابی های PS4/PS4 Pro

Kian007

کاربر سایت
نگران نباشید!!!

سلام دوستان. من دوستم حدودا سه چهار ماهی میشه که کنسول رو خریده و دیروز میگفت که چند وقته دستگاهش کرش کرده. میگفت داشته واچ داگز بازی میکرده که یهو روی یه صحنه قفل شده و دیگه جلو نرفته و از اون موقع تا حالا هر بار کنسول رو روشن میکنه یه راست میره رو همون صحنه ی قفل شده و کار نمیکنه. به نظرتون مشکلش چی میتونه باشه؟ خواهشا کمک کنید فوریه (خودش دسترسی به اینترنت نداشت گفتم من بگم!)

یعنی چی؟؟؟روی منوی اصلی دستگاه فریز میکنه یا وقتی میری تو واچ داگز فقط کرش میکنه؟دستگاه رو یه بار رو Safe Mode روشن کن یعنی دستتو 7 یا 8 ثانیه روی پاور نگه دار.بعد از اونجا یه Rebuild Datebase کن.اگه نشد هم مجبورید دستگاه رو Reset Factory کنید.اینم بهتون بگم که مشکل شما نرم افزاریه پس نترسید!;)ورژن Update دستگاهتون چنده؟با یه بار نصب کردن آپدیت م شاید رفع شد...البته بهتره اگه دستگاهش Version:7.2 هست به 7.1 دانگرید کنید.و اگه 7.1 هست یه بار دیگه 7.1 رو نصب کنید.
خلاصه باید هرکاری رو که گفتم رو انجام بدید .اینکارا باعث Reset شدن Operation System یا همون OS دستگاه میشه

تصویر:
دکمه پاورو 7 ثانیه نگه دارید:
images

بعد تو منوی Safe Mode میتونید اینکارا رو انجام بدید:
dddd.jpg

آخرین ویرایش:

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
سلام دوستان. من دوستم حدودا سه چهار ماهی میشه که کنسول رو خریده و دیروز میگفت که چند وقته دستگاهش کرش کرده. میگفت داشته واچ داگز بازی میکرده که یهو روی یه صحنه قفل شده و دیگه جلو نرفته و از اون موقع تا حالا هر بار کنسول رو روشن میکنه یه راست میره رو همون صحنه ی قفل شده و کار نمیکنه. به نظرتون مشکلش چی میتونه باشه؟ خواهشا کمک کنید فوریه (خودش دسترسی به اینترنت نداشت گفتم من بگم!)
یعنی خوده کنسول هنگ میکنه ؟ توی منوی اصلی نمیپره ؟
میشه بیشتر توضیح بدی چون من نفهمیدم :
1. بازی توی watch dogs کرش میکنه و هر دفعه که توی اون قسمت از بازی میره اون قسمت از بازی کرش میکنه .
2. کنسول موردی پیش اومده که کلا کرش میکنه و باعث نمیشه boot بشه ... چون میگی میره توی همون صفخه (چه صفحه ای ؟ ؟؟؟ و بعد قفل میشه و کار نمیکنه ) ...

1. اگر چیزی که گفتید شماره 1 هست. بهتره از save های بازی backup بگیرید. بازی رو پاک کنید و دوباره نصب کنید به علاوه در صورت امکان حتما بازی اپدیت بشه و یک بار rebuild database انجام بشه.

2. اگر کنسول همش کرش میکنه چه اروری داده میشه؟ اگر منظورت این هست که اصلا به منوی اصلی دسترسی ندارید که وارد safe mode بشید و دستگاه رو initialize کنید و یا rebuild database انجام بدید ببنید حل میشه یا نه . توجه داشته باشید که initialize کردن دستگاه باعث از بین رفته همه data و ریست شدن کامل کنسول میشه.

حواستون باشه دستگاه حتما فریموره اخر داشته باشه . میتونید دوباره نصب کنیدو اگر اپدیت نکردن دوستتون حتما دستگاه اپدیت بشه.

موفق باشید.

arman405

کاربر سایت
باوو تو یوتیوب فیلمش هست طرف Ps4 ش رو 10روز روشن گذاشته با این حرارت سنج های الکتریکی هم هر روز گرمای تولیدی رو تست میکرده که 48 بوده تا 52 . . . هیچیش نشده دستگاه . .

سخت نگیرید بذارید کنسول مَرد بار بیاد:D

والا کرش ـه سخت افزاری که اصن دیده نشده تا بحال! کرش ـه نرم افزاری هم تو بعضی از بازیها پیش مییاد فقط. . . . اگه کرش سخت افزاری باشه که تو منو هم کرش میکنه . .

یه بازی دیگه رو امتحان کن نتیجه رو گزارش کن:D

اتفاقا من خیلی بیخیال هستم روزی 7 8 ساعت هم یه سره باش بازی میکنم!!! مرد که چه عرض کنم پیرمرد بار اومده...واسم مهم نیست و دارم لذت میبرم.ولی خوب خرجی نداره اینکار تو هر خونه ایی یه تیکه یونولیت هست! 4 تا مربع بریدم گذاشتم زیرش!!! من کلا میرم تو جو بازی تا شارژ دسته خالی نشه بیخیال نمیشم! :d

- - -ویرایش - - -

بهترین راهنمایی رو آرمان جان کردن درباره کرش دستگاه شما دوست عزیز.ولی مگه میشه کنسول رو روشن کنی مثلا عکس وسط بازی بیاد فقط!!! شما روش 2 آرمان جان رو برو ایشالله درست میشه.رو safe mode با فلش آخرین فریمور رو بریزید روی دستگاه.

البته نمیدونم چه حالتی شده دستگاه شما یکم عجیبه.یعنی نه لوگو ps4 سونی میاد نه میره safe mode ؟

Kian007

کاربر سایت
سلام به همه دوستان.
داستان این اتو اجکت چیه؟ ربط به مدل گذاشتن دستگاه داره؟
مشکل اتو اجکت ((به لاتین Auto eject)) به مشکلی داخل PS4 گفته میشه که وقتی دیسکو میزاری تو دستگاه 1 دقیقه بعد یا 2 دقیقه بعد یا یه ساعت بعد خود به خود درمیاد!والا به مدل گذاشتن دستگاه بی ربط هم نیست((فک کنم صفحات 70 تا 80 رو مطالعه کنید یکی این مشکل رو داشت که دستگاهشو عمودی میزاشت بعد که افقی گذاشت درست شد:|
ولی بیشتر به نوار زیر دستگاه و حرارت دستگاه داره!

- - -ویرایش - - -

سلام

کنسول بنده هم بعد از آپدیت اخیر مشکل در اجرای بازی watch dogs رو پیدا کرده
به دوستمون گفته بودم...
اگه امکان داره براتون دستگاهو دانگرید کنین

- - -ویرایش - - -

البته نمیدونم چه حالتی شده دستگاه شما یکم عجیبه.یعنی نه لوگو ps4 سونی میاد نه میره safe mode ؟
یکی دیگه از دوستان هم بعد آپدیت به 7.2 یه سری مشکلات رو با واچ داگز داشت...((Gangman))
خلاصه بهترین کار استفاده از راه هایی است که من و آرمان جان گفتیم.((Triangels))
ولی اگه Safe Mode هم لود نشه دیگه نمیدونم باید چیکار کرد!!!کلا وضع عجیبی پیش اومده!نه؟

Erfan_HD

کاربر سایت
خب خدا رو شکر مشکلش حل شد. رفتم توی safe mode بعدش restart رو زدم درست شد. ممنون از راهنمائی هاتون دوستان :rose:

mortal10

کاربر سایت
با عرض سلام من میخوام تا اخر ماه رمضان ps4 بگیرم کدوم ریجن بهتره بگیرم که خدایی نکره مشکلی پیش بیاد و خیالم راحت باشه ؟<!>؟

B1G BOSS

کاربر سایت
با عرض سلام من میخوام تا اخر ماه رمضان ps4 بگیرم کدوم ریجن بهتره بگیرم که خدایی نکره مشکلی پیش بیاد و خیالم راحت باشه ؟<!>؟

فرقی نداره چه ریجنی میگیرید.فقط سعی کنید تولید سال 2014 باشه و از فروشنده هم مهلت تست بگیرید

~ MaMaSaN ~

کاربر سایت
ترجیحا ریجن 2 بگیرید چون بیشتر خرابی ها مربوط به ریجن 1 ها بودن. پس چه بهتر که ادم یخورده بیشتر هزینه کنه اما خیالش راحت تر باشه. البته اینم بگم که اشخاصی توو همین سایت هستن که ریجن 1 های 2013 رو دارن و کوچکترین مشکلی پیدا نکردن. اما خب ادم باید جوانب احتیاط و رعایت کنه.

A-min

Gold User
دوستان محترم یکی من رو هم راهننمایی کنه اگه تو safe mode دستگاه رو rebuild data base کنم اطلاعاتم از هارد پاک میشه ؟؟؟؟
واسه بریده بریده شدن نوشته ها هم کسی چیزی میدونه دمتون گم راهنمایی کنید

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
دوستان محترم یکی من رو هم راهننمایی کنه اگه تو safe mode دستگاه رو rebuild data base کنم اطلاعاتم از هارد پاک میشه ؟؟؟؟
نه Rebuild چیزی رو پاک نمیکنه
میتونی کابل HDMI رو دربیاری دوباره بزنی . ممکنه مشکل از کابل باشه . حتما در صورت امکان از کابل دیگه استفاده کن و یا tv دیگه .

Kian007

کاربر سایت
فقط نوشته ها اینطوریه؟تو کدوم بازی؟

A-min

Gold User
فقط نوشته ها اینطوریه؟تو کدوم بازی؟
از منوی ps4 بگیر تا خود بازی ... تو منو ی ps4 نوشته ها خیلی بدهه اما مثلا تو بازی نوشته ها خیلی بهتر هستن در کل روی گرافیک بازی تاثیری نذاشته فقط نوشته ها بریده بریده شدن ... خودمم موندم چش شده !!!!

sajjadsa

کاربر سایت
از منوی ps4 بگیر تا خود بازی ... تو منو ی ps4 نوشته ها خیلی بدهه اما مثلا تو بازی نوشته ها خیلی بهتر هستن در کل روی گرافیک بازی تاثیری نذاشته فقط نوشته ها بریده بریده شدن ... خودمم موندم چش شده !!!!

یادمه یه زمانی توی سایت NeoGAF کاربراش اعلام کرده بودن یه سری خطوط اریب موازی روی صفحه ظاهر میشه. چه توی بازی چه رابط کاربری کنسول هم باقی میموندن که بعدش اعلام شد ایراد از GPU دستگاه بوده.

البته این ایراد شما بیشتر شبیه باگ نرم افزاریه ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر