مشکلات و خرابی های PlayStation 5

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
سلام بر اعضا
این صفحه رو ایجاد کردم در مورد مشکلات PS5 بحث و نظر بدهیم.
اولیش هم خودم میگم.
با وام و پس انداز و کلی امید آرزو برای بچه هفت ساله کنسول خریدم کمتر از یک ماه حالا روشن میکنم پنج دقیقه بازی نکرده ارور داغ شدن میده و اگر دیر بجنبیم خودش خاموش میشه.
تعمیرشم که کسی بلد نیست فقط یه مشت اباطیل میگن و درخواست دو میلیون پول بی زبون میکنن.
یک هفتس دنبال کارشم خسته شدم.
سونی واقعا با این کیفیتش خراب کرده که.
اینم بگم گیمر نیستم و جوانی فقط یه میکرو داشتم برای همین میگم شاید از کم تجربگی من هستش.
دوستان اگر نظری دارند که کمک بکنه.
قبلا مزاحم دانیال کینگ هم شدم.
جافرپور

Red Sox

کاربر سایت
Oct 29, 2018
876
عزیزان من امروز مشکلی پیدا کردم با دسته Dualsense خودم: شارژ نمیشه. چه وقتی میزنمش به پلی‌استیشن چه به هر پورت USB دیگه‌ای. نه کابل دیگه‌ای دارم و نه وسیله دیگه‌ای که با USB-C کار کنه که بتونم ببینم مشکل آیا از کابله یا نه. ولی به نظر میرسه که کابل سالمه.

الانم شارژ دسته خالی شده و دیگه نمیتونم باهاش هیچکاری کنم. تمام توصیه‌هایی که تو ردیت و یوتیوب بود رو خوندم و اونایی که در حد توانم بود رو انجام دادم. کسی پیشنهادی توصیه‌ای چیزی داره که چیکار میتونم بکنم و ببینم مشکل از کجاست؟

(منطقه‌ای که من توش زندگی میکنم خیلی رطوبت توش الان بالاست و من مشکوکم که نکنه از این باشه. به طرز خیلی عجیبی کیبورد surface من هم همین سه روز پیش خیلی رندوم اتصالی کرد و خراب شد.)
-----------------
ادیت: الان تونستم با لپتاپم بلوتوثی pair کنمش. بعدشم یه بار با سوزن از پشت ریستش کردم و با یو‌اس‌بی وصلش کردم به PS5 و شناسایی شد دوباره. ولی کماکان توی منوی پلی‌استیشن میزنه باطری کمه و چیزی شارژ نمیشه.
ادیت ۲: بعد ده‌ها بار زدن کابل و جدا کردن بالاخره شارژ شد. یه بار هم محض اطمینان جدا کردم و دوباره وصل کردم دیدم دوباره همون مشکل پیش اومد. دوباره کابل رو هی در آوردم و جا زدم تا اینکه الان برای بار دوم داره شارژ میشه. نمیدونم حالا چقدر پایدار خواهد بود.

اگه بازم کسی ایده‌ای داره که مشکل از کجاست ممنون میشم.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: mac man

rahmanshahi

کاربر سایت
Aug 28, 2010
274
عزیزان من امروز مشکلی پیدا کردم با دسته Dualsense خودم: شارژ نمیشه. چه وقتی میزنمش به پلی‌استیشن چه به هر پورت USB دیگه‌ای. نه کابل دیگه‌ای دارم و نه وسیله دیگه‌ای که با USB-C کار کنه که بتونم ببینم مشکل آیا از کابله یا نه. ولی به نظر میرسه که کابل سالمه.

الانم شارژ دسته خالی شده و دیگه نمیتونم باهاش هیچکاری کنم. تمام توصیه‌هایی که تو ردیت و یوتیوب بود رو خوندم و اونایی که در حد توانم بود رو انجام دادم. کسی پیشنهادی توصیه‌ای چیزی داره که چیکار میتونم بکنم و ببینم مشکل از کجاست؟

(منطقه‌ای که من توش زندگی میکنم خیلی رطوبت توش الان بالاست و من مشکوکم که نکنه از این باشه. به طرز خیلی عجیبی کیبورد surface من هم همین سه روز پیش خیلی رندوم اتصالی کرد و خراب شد.)
-----------------
ادیت: الان تونستم با لپتاپم بلوتوثی pair کنمش. بعدشم یه بار با سوزن از پشت ریستش کردم و با یو‌اس‌بی وصلش کردم به PS5 و شناسایی شد دوباره. ولی کماکان توی منوی پلی‌استیشن میزنه باطری کمه و چیزی شارژ نمیشه.
ادیت ۲: بعد ده‌ها بار زدن کابل و جدا کردن بالاخره شارژ شد. یه بار هم محض اطمینان جدا کردم و دوباره وصل کردم دیدم دوباره همون مشکل پیش اومد. دوباره کابل رو هی در آوردم و جا زدم تا اینکه الان برای بار دوم داره شارژ میشه. نمیدونم حالا چقدر پایدار خواهد بود.

قطع و وصل کردن کابلش یه قلق خاصی داره، با به زاویه خاصی باید زد و در آورد، من هم احساس کردم احتمال داره به مشکل بخوره، به همین خاطر یدونه از این پایه های شارژ سونی گرفتم، خیالم راحت شد، هم حکم استند رو داره هم دسته همیشه شارژ داره.

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,528
منم هم تو ps4 و هم تو 5 همین مشکل رو دارم .
فقط هم قسمت USB که به کنسول وصل میشه. دفعه اول نمیشناسه باید بکشم دوباره بزنم .

• Like
Reactions: mohsen2019

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,911

-----------------

اگر هی بکشی بزنی قطعا پورت usb-c ات خراب میشه مخصوصا اینکه بخوای کابل رو با زاویه و کج بکنی داخل پورتش
احتمال بسیار زیاد همون رطوبت کار دستت داده
اول مطمئن شو کابلت سالمه بعد داخل پورت و سر کابل usb-c رو با اسپری خشک ناهید میتونی تمیز کنی بزار نصف روز بمونه و دستش نزن البته ممکنه اتصالات داخلی روی برد بر اثر رطوبت سولفاته شده باشه که باید دسته باز بشه و با همون اسپری تمیز بشه
رطوبت دشمن اول و اصلی تمام لوازم الکتریکی هست

• Like
Reactions: Red Sox

mpdlord

کاربر سایت
Feb 4, 2012
90
نام
محمد
سلام دوستان
تقریبا دو ساعتی فیفا بازی کردم بعدش بازی هر چند ثانیه گیر میکرد تا حالا اتفاق نیوفتاده بود از لحاظ تهویه هم مشکلی نداره بازی رو بستم و اجرا کردم فعلا مشکلی نداره.
کسی تا حالا همچین مشکل مشابهی داشته؟

• Wow
Reactions: Rezahajizadegan

MMDMO

کاربر سایت
Mar 12, 2016
142
نام
Moein
سلام من تقریبا ده روزه دستگاه خریدم روی هم یکی دو ساعت هم پلی ندادم مشکلی که الان هست تو بازی دمون سولز وقتی کرکتر مستقیم حرکت میدم و میدوعه انالوگ سمت چپ رو تا انتها نگه میدادم احساس میکنم کرکتر روی یک خط مستقیم نمیره و تمایل داره که به سمت راست بره تو بازی های دیگه هم همین طوره. برای دریفت چک کردم بدون حرکت دادن انالوگ کرکتر یا دوربین تکون نمیخوره مشکل از چیه؟

• Like
Reactions: Rezahajizadegan

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,560
سلام من تقریبا ده روزه دستگاه خریدم روی هم یکی دو ساعت هم پلی ندادم مشکلی که الان هست تو بازی دمون سولز وقتی کرکتر مستقیم حرکت میدم و میدوعه انالوگ سمت چپ رو تا انتها نگه میدادم احساس میکنم کرکتر روی یک خط مستقیم نمیره و تمایل داره که به سمت راست بره تو بازی های دیگه هم همین طوره. برای دریفت چک کردم بدون حرکت دادن انالوگ کرکتر یا دوربین تکون نمیخوره مشکل از چیه؟
پست اول تاپیک پرسش و پاسخ بخش آموزش های کاربردی (تست دریفت) رو انجام بده، جواب سوالت رو بصورت جامع اونجا می تونی پیدا کنی و اگر سوالی داری همونجا بپرس

zaminz

کاربر سایت
Jun 23, 2012
51
نام
امین
سلام دوستان دسته بنده کلید r2 گاهی خش خش می‌کنه و وقتی فوت میکنم داخلش اوکی میشه دلیلش چیه؟کنسول کلا ۲ هفته کارکرد داره و سری ۱۲ هست

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,560
سلام دوستان دسته بنده کلید r2 گاهی خش خش می‌کنه و وقتی فوت میکنم داخلش اوکی میشه دلیلش چیه؟کنسول کلا ۲ هفته کارکرد داره و سری ۱۲ هست
سادست یک جسم خارجی واردش شده، زیر R2 یا L2 اگر کثیف بشه، با فشار دادنش کثیفی رو به داخل هدایت می کنه، اگر با فوت کردن مشکل حل شده که هیچی، اگر حل نشده زیر R2 رو موقعی که دسته خاموشه به مقدار کم الکل میزنی، بعد مدام شروع می کنی به فشار دادن R2، اگر درست نشد اهرم نگهدارنده R2 کثیف شده و باید دسته باز بشه و با گوش پاک کن آغشته به الکل دور تا دور اهرم و تمام لبه هاش تمیز بشه، دور قاب اصلی هم همینطور

آخرین ویرایش:

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,560
هرگونه سوالی در مورد مشکلات سخت افزاری PS5 داشتید در تاپیک پرسش و پاسخ مطرح کنید، اکثر سوالات مهم سخت افزاری در پست اول تاپیک پرسش و پاسخ بصورت جامع پاسخ داده شده، اگر مشکلتون با مطالبی که درج شده برطرف نشد در همون تاپیک سوال بپرسید

آخرین ویرایش:

zaminz

کاربر سایت
Jun 23, 2012
51
نام
امین
سادست یک جسم خارجی واردش شده، زیر R2 یا L2 اگر کثیف بشه، با فشار دادنش کثیفی رو به داخل هدایت می کنه، اگر با فوت کردن مشکل حل شده که هیچی، اگر حل نشده زیر R2 رو موقعی که دسته خاموشه به مقدار کم الکل میزنی، بعد مدام شروع می کنی به فشار دادن R2، اگر درست نشد اهرم نگهدارنده R2 کثیف شده و باید دسته باز بشه و با گوش پاک کن آغشته به الکل دور تا دور اهرم و تمام لبه هاش تمیز بشه، دور قاب اصلی هم همینطور
جسم خارجی نیست وقتی فشار میدی کلید رو انگار فنرش خشکه و جیر جیر می‌کنه گاهی قطع میشه گاهی هست چنجای دیگه هم خواندم برخی دیگه هم همین رو متوجه شدن

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,560
جسم خارجی نیست وقتی فشار میدی کلید رو انگار فنرش خشکه و جیر جیر می‌کنه گاهی قطع میشه گاهی هست چنجای دیگه هم خواندم برخی دیگه هم همین رو متوجه شدن
وقتی می گید با فوت کردن مشکل برطرف شده یا یه بار هست یا یه بار نیست از کثیفیه، این مشکل برای من که دسته های مختلفی رو درست کردم آشناست، ابتدا شما کارهایی که گفتم رو انجام بده اگر مشکل برطرف نشد نگاه فنی به این قضیه بکن

• Like
Reactions: zaminz

gtsport_44

کاربر سایت
Aug 28, 2023
10
کنسول بینهایت بی نقصه تنها ایرادی ک میشه گرفت پنل براقش ب شددت پذیرای هر گونه خشه از دوستان کسی راه حلی برای این موضوع نداره

• Like
Reactions: pedram_sad
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر