مشکلات و خرابی های PlayStation 5

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
سلام بر اعضا
این صفحه رو ایجاد کردم در مورد مشکلات PS5 بحث و نظر بدهیم.
اولیش هم خودم میگم.
با وام و پس انداز و کلی امید آرزو برای بچه هفت ساله کنسول خریدم کمتر از یک ماه حالا روشن میکنم پنج دقیقه بازی نکرده ارور داغ شدن میده و اگر دیر بجنبیم خودش خاموش میشه.
تعمیرشم که کسی بلد نیست فقط یه مشت اباطیل میگن و درخواست دو میلیون پول بی زبون میکنن.
یک هفتس دنبال کارشم خسته شدم.
سونی واقعا با این کیفیتش خراب کرده که.
اینم بگم گیمر نیستم و جوانی فقط یه میکرو داشتم برای همین میگم شاید از کم تجربگی من هستش.
دوستان اگر نظری دارند که کمک بکنه.
قبلا مزاحم دانیال کینگ هم شدم.
جافرپور

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,511
نام
امین
لطفا یکم دقیقتر توضیح بدید..دست رو وصل کن به لپ تاپ و از قسمت controller setting یه عکس بگیر بفرست اینجا.
مشکل فقط از انالوک سمت چپه ؟ اروم اروم حرکت میکنه حتی اگه تا اخر انالوگو بدی بالا ؟..به سمت تمام اطراف کند حرکت میکنه ؟ یه عکس دیگم وقتی انالوگت رو دادی به سمت بالا بگیر از همون controller setting و بفرست.
تا به حال دستت رو تعمیر کردی؟

دقیقتر دیگه نمیدونم چی میشه 😁
حتمن امشب وقت کنم انجام میدم.
الان یه مشکل قسمت ناچ هست و مورد بعد انالوگ چپ
اره اروم حرکت میکنه هر ۴ طرف ، تا ته فشار بدی به هر جهتی اروم حرکت میکنه کاراکتر
تو بعضی بازیا این قابلیت هست که اروم انالوگ و فشار بدی اروم حرکت کنه این دقیقا همون شده یعنی عادی نیست و همیشه اون حالت اروم شده!
نه تعمیر نکردم ، گفتم یکبار فقط زدم به سیم رابط اون دسته nacon و حدود ۳ ساعت بعد که دیدم دسته فول شارژ شده درش اوردم و بعدش مشکل تاچ پیش اومد و جدیدا هم انالوگ!

• Like
Reactions: Black Roz

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,088
نمیدونم اینجا جای درستی هست برای سوالم یا نه...
من رو pc بازی میکنم و دسته آبی xbox sreies رو 4 ماه پیش تقریبا خریدم و چون یکم هیجانی بازی میکنم آنالوگ سمت چپش به همین زودی خراب شد :D یعنی انگار یکم گیر داره.مثلا جهت بالا که میدم به زور میره بالا.با اسپری ناهید اوکیش کردم و فعلا مشکلی نداره ولی دیگه به دلم نیست و تصمیم گرفتم دسته ps5 بگیرم.حالا میخواستم بدونم دسته صورتی یا آبی روشن که جدید اومده بگیرم از لحاظ دریفت اوکی هست؟کلا به لحاظ کیفیت نسبت به دسته xbox بهتره؟یعنی زیر دست من دوام میاره؟
من خودم دسته ps5 رو بیشتر دوست دارم ولی از نظر شارژ دهی خیلی کمتر از دسته ایکس باکس شارژ میده دوالسنس حدود ۱۰-۱۵ ساعت شارژ نگهمیداره دسته ایکس باکس با باتری خوب حدود ۳۰-۴۰ ساعت شارژ میده قبل خرید حتما این موردو در نظر داشته باشید چون اگه زیاد بازی میکنید یکم اذیت میکنه
درمورد دریفت خیلی شانسیه اصلا نمیشه نظری داد شما هم فیفا زیاد بازی میکنی احتمال خرابی دسته خیلی بالاتر میره
اگه مشکل دستت حل شده بنظرم عوض نکن از نظر کیفیت ساخت حس میکنم جفتشون در یه حد هستن ولی درمورد دریفت کلا یچیز شانسیه که خب کلا بازی فایتینگ یا فوتبال بازی کردن یکم احتمال خرابی و دریفت رو بالاتر میبره

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,825
من خودم دسته ps5 رو بیشتر دوست دارم ولی از نظر شارژ دهی خیلی کمتر از دسته ایکس باکس شارژ میده دوالسنس حدود ۱۰-۱۵ ساعت شارژ نگهمیداره دسته ایکس باکس با باتری خوب حدود ۳۰-۴۰ ساعت شارژ میده قبل خرید حتما این موردو در نظر داشته باشید چون اگه زیاد بازی میکنید یکم اذیت میکنه
درمورد دریفت خیلی شانسیه اصلا نمیشه نظری داد شما هم فیفا زیاد بازی میکنی احتمال خرابی دسته خیلی بالاتر میره
اگه مشکل دستت حل شده بنظرم عوض نکن از نظر کیفیت ساخت حس میکنم جفتشون در یه حد هستن ولی درمورد دریفت کلا یچیز شانسیه که خب کلا بازی فایتینگ یا فوتبال بازی کردن یکم احتمال خرابی و دریفت رو بالاتر میبره
خیلی ممنون.پس اول باید سبک بازی کردنم رو بهبود بدم :D

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,511
نام
امین
لطفا یکم دقیقتر توضیح بدید..دست رو وصل کن به لپ تاپ و از قسمت controller setting یه عکس بگیر بفرست اینجا.
مشکل فقط از انالوک سمت چپه ؟ اروم اروم حرکت میکنه حتی اگه تا اخر انالوگو بدی بالا ؟..به سمت تمام اطراف کند حرکت میکنه ؟ یه عکس دیگم وقتی انالوگت رو دادی به سمت بالا بگیر از همون controller setting و بفرست.
تا به حال دستت رو تعمیر کردی؟

وصل کردم دسته رو به لپ تاپ ولی متاسفانه متوجه نشدم قسمتی که میگید کجاست.
بازی سایبرپانک و اجرا کردم و جهت های انالوگ درست بود!! ولی دسته کلا رفت رو ویبره.
با اینکه از تنظیمات بازی ویبره رو 0 گذاشتم ولی قطع نمیشه!

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
وصل کردم دسته رو به لپ تاپ ولی متاسفانه متوجه نشدم قسمتی که میگید کجاست.
بازی سایبرپانک و اجرا کردم و جهت های انالوگ درست بود!! ولی دسته کلا رفت رو ویبره.
با اینکه از تنظیمات بازی ویبره رو 0 گذاشتم ولی قطع نمیشه!
005.jpg

006.png

بعدش باید این صفحه بیاد و دسته ps5 شناسایی شده باشه..بعد properties...اونجا جهت انالوگ به سمت کامل بالا بالا بگیر یه عکس بنداز پیوست کن..همین کارو با جهت پایین و چپ و راست هم انجام بده

aidin0000

کاربر سایت
May 19, 2008
726
FFBA0F82-2101-4862-9228-CDE0567838A7.jpeg FF46BFD7-B0D8-47CF-9D6B-F75F3EA8EDCE.jpg دوستان یکی ار رفقا یه ۵ استاندارد از کانادا خریده اوره بعد ۱ ماه ببینین چی شده
مشگل gpu هست گویا
این نسل بدترین کیفیت ساخت رو داره
ویدیو اپلود نشد اسکرین شات انداختم 763F93B0-2129-4C00-9EA6-6D4B600FEA28.jpg

آخرین ویرایش:

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,324
دوستان یکی ار رفقا یه ۵ استاندارد از کانادا خریده اوره بعد ۱ ماه ببینین چی شده
مشگل gpu هست گویا
ویدیو اپلود نشد اسکرین شات انداختم
عکسشو بزار
بعد سری ساختش چی بوده ؟

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,324
اپلد شد
سری ۱۲
مطمعنی مشکل gpu بیشتر میخوره خروجی تصویر مشکل داره چون gpu مشکل داشته باشه معمولا اینم نشون نمیده یا بعد چند دقیقه خاموش میشه !
کابل تصویر عوض کن
هنگام بازی از کنسول خارجش کن دوباره بزن
بعد داخل منو کنسول هم اینجوریه ؟
اگه تونستی یکبار کنسول ریسیت کامل کن
در ضمن اگه تونستی یه بازی پلی کن مدت زیاد بازی کن گرما کنسول چک کن ببین خوب خارج میشه بعد تصویرن ببین بدتر میشه یا نه

• Like
Reactions: milad3d

aidin0000

کاربر سایت
May 19, 2008
726
مطمعنی مشکل gpu بیشتر میخوره خروجی تصویر مشکل داره چون gpu مشکل داشته باشه معمولا اینم نشون نمیده یا بعد چند دقیقه خاموش میشه !
کابل تصویر عوض کن
هنگام بازی از کنسول خارجش کن دوباره بزن
بعد داخل منو کنسول هم اینجوریه ؟
اگه تونستی یکبار کنسول ریسیت کامل کن
در ضمن اگه تونستی یه بازی پلی کن مدت زیاد بازی کن گرما کنسول چک کن ببین خوب خارج میشه بعد تصویرن ببین بدتر میشه یا نه
کنسول ریست شد درست نشد
بعد چند دقیقه خاموش میشه
کنسول بسیار گرم میشه و راحت گرما خارج میشه
این مشگل شایع هست
دقیقا توضیح میده این مشگل ما که gpu هست

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,560
View attachment 287002View attachment 287003دوستان یکی ار رفقا یه ۵ استاندارد از کانادا خریده اوره بعد ۱ ماه ببینین چی شده
مشگل gpu هست گویا
ویدیو اپلود نشد اسکرین شات انداختمView attachment 287004
شما اگه کامنت های همین تاپیک رو دنبال کرده باشید و همینطور تاپیک پرسش و پاسخ، یک نفر دیگه به همین شکل کنسول رو با بار آورد و دچار این مشکل شد. در اثر ضربه، تکان های شدید، حمل و نقل نامناسب هر وسیله الکترونیکی آسیب می بینه، اینکه می گید بعد از یک ماه دچار این مشکل شده و از ابتدا این مشکل رو نداشته دلیلش می تونه این باشه که پایه هیت سینک به دلیل ضربه از APU فاصله گرفته و این دما بدون اینکه کاربر متوجه بشه بالا می رفته و این مورد باعث شده لیکوئید متال در طی این مدت اکسیده بشه. بزرگترین اشتباه کسانی که دچار این مشکل می شن اینه که بعد از خاموش شدن کنسول اقدام به روشن کردن کنسول میکنن، با هر بار روشن شدن کنسول صدمات بیشتری به قطعات وارد می شه، مورد خاموش شدن ناگهانی و پیغام اورهیت معمولا نرم افزاری نیست و کاربر باید مشکل رو درون کنسول جستجو کنه

تصویری که گذاشتی آرتیفکته و معمولا غیر قابل تعمیره، ریبال کردن جدا از هزینه بالاش معمولا نمی تونه این مشکل رو برطرف کنه چون قطعه کامل صدمه دیده

آخرین ویرایش:

Los Galacticos

⚡️Rebel⚡️
Gold User
Feb 4, 2020
1,093
بزرگترین اشتباه کسانی که دچار این مشکل می شن اینه که بعد از خاموش شدن کنسول اقدام به روشن کردن کنسول میکنن
یعنی اگه کنسولت رو الان خاموش کنی و مجددا روشنش کنی و شروع کنی به بازی کردن اسیب میبینه دستگاه؟‌ اینجوری خیلی بده که!‌
چقدر باید بین هر بار روشن و خاموش کردن کنسول فاصله باشه؟‌

godofwar4

کاربر سایت
Sep 13, 2014
190
نام
Arash
یعنی اگه کنسولت رو الان خاموش کنی و مجددا روشنش کنی و شروع کنی به بازی کردن اسیب میبینه دستگاه؟‌ اینجوری خیلی بده که!‌
چقدر باید بین هر بار روشن و خاموش کردن کنسول فاصله باشه؟‌
به جمله دقت کن
خاموش شدن نه خاموش کردن ..
باید ادبیات فارسی درس داد اینجا

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
686
View attachment 287002View attachment 287003دوستان یکی ار رفقا یه ۵ استاندارد از کانادا خریده اوره بعد ۱ ماه ببینین چی شده
مشگل gpu هست گویا
ویدیو اپلود نشد اسکرین شات انداختمView attachment 287004
احتمالا کنسول تو بار و جابه جایی دچار تکانه و لرزش‌های شدید شده
خود حمل و نقل وسایل حساس الکترونیکی یه دستور العمل خاص داره
برای شما برد دستگاه آسیب دیده
احتمال هم داره سوکت hdmi کنسول آسیب دیده باشه

خلاصه تعمیر کار ماهر می‌طلبه

Warwick

کاربر سایت
Jul 9, 2018
114
پلی5 سری 12 خرابی زیاد داره؟ ارزش داره بگیرم؟ چیز خاصی نیاز هست بررسی کنم؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر