مشکلات و خرابی های PlayStation 5

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
سلام بر اعضا
این صفحه رو ایجاد کردم در مورد مشکلات PS5 بحث و نظر بدهیم.
اولیش هم خودم میگم.
با وام و پس انداز و کلی امید آرزو برای بچه هفت ساله کنسول خریدم کمتر از یک ماه حالا روشن میکنم پنج دقیقه بازی نکرده ارور داغ شدن میده و اگر دیر بجنبیم خودش خاموش میشه.
تعمیرشم که کسی بلد نیست فقط یه مشت اباطیل میگن و درخواست دو میلیون پول بی زبون میکنن.
یک هفتس دنبال کارشم خسته شدم.
سونی واقعا با این کیفیتش خراب کرده که.
اینم بگم گیمر نیستم و جوانی فقط یه میکرو داشتم برای همین میگم شاید از کم تجربگی من هستش.
دوستان اگر نظری دارند که کمک بکنه.
قبلا مزاحم دانیال کینگ هم شدم.
جافرپور

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,278
آخه صداشو برام پخش کرد
انگار یکی با اره برقی لوله میبره
خیلی عجیب بود
(به نظرم آنرماله)
والا من ک خودم همیشه بازی ها رو دیجیتالی میگیرم و دیسک نمیذارم تو دستگاه فقط وقتی ک کنسول رو خریدم برا تست ی بازی دیسکی خریدم ک برای بار اول از نظر منم صداش خیلی بلند اومد ولی
دو هفته پیش برا دوستم ی دستگاه سری 12 خریدم و براش نصب کردم و وقتی دیسک گذاشتم توش بنظرم صداش بلند بود ولی خب عادیه بنظرم .

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
آره عادیه
-----------------------------------
کلا بحث صدای فن نیست این صدای سرد و گرم شدن دستگاه برا منم رو مخه بعضی وقتا یجوری صدا میده انگاری با یچیزی زدی روش و ترق صدا میده .
دقیقا ... بحث صدای فن دستگاه نیست اون اوکی هست حتی اون دستگاه هایی که فن صدا بلند تری هم دارن اوکین.... این صدا که احتمالا از بدنه هست که ما میگیم.. صدای تق و پوق خیلی رو مخه عملا سونی گند زده داخله مهندسی دستگاه کنسول های پیشش رو داشتم اینطوری نبودن خیلی عجیبه برام... شاید این مشکل حل شده داخل سری های جدیدش که از وزنش کم کردن شاید...

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
686
دقیقا ... بحث صدای فن دستگاه نیست اون اوکی هست حتی اون دستگاه هایی که فن صدا بلند تری هم دارن اوکین.... این صدا که احتمالا از بدنه هست که ما میگیم.. صدای تق و پوق خیلی رو مخه عملا سونی گند زده داخله مهندسی دستگاه کنسول های پیشش رو داشتم اینطوری نبودن خیلی عجیبه برام... شاید این مشکل حل شده داخل سری های جدیدش که از وزنش کم کردن شاید...
تا اونجا که یادمه ps3 وps4 هم دقیقا صدا میدادن
Ps3 خیلی صداش بیشتر بود
Ps5 بیچاره زیاد صدا نمیده نسبت به ps3
هر وسیله برقی موقع گرم و سرد شدن صدا میده
یه دفعه بعد از ۲ ساعت بازی کردن تلويزيون رو خاموش کردم
بعد ۲ دقیقه پنلش چنان صدایی داد که گفتم ۲ شقه شد!
این چیزا طبیعیه زیاد حساس نباشید

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,343
Ps3 خیلی صداش بیشتر بود
حرفت رو قبول دارم ولی یه مقدار زیاده برای ps5 تا جایی هم که من یادمه کنسول های نسل پیشم این صدا نمیدادن ولی شما میگی صدا میدادن!؟ ... دقیقا۲ شقه شدن میده :D البته دیگه بهش عادت کردم

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
حرفت رو قبول دارم ولی یه مقدار زیاده برای ps5 تا جایی هم که من یادمه کنسول های نسل پیشم این صدا نمیدادن ولی شما میگی صدا میدادن!؟ ... دقیقا۲ شقه شدن میده :D البته دیگه بهش عادت کردم
این صدا بخاطر جنس بدنه ی کنسول هست و ربطی به قطعات داخلی اصلا نداره ps4 پوسته بدنه کلفت تر و سفت تر بود برای همین صداش کمتر بود اما الان نازک شده... دمای داخلی کنسول نزدیک به 70 درجه میرسه و بعد خاموش کردن ناگهان می خواد به دمای محیط برسه و از حالت انقباض می خواد بره به سمت انبساط
برای اینکه این اتفاق نیوفته میتونید بعد از انجام بازی و بستنش حدود 10 دقیقه در محیط هوم کنسول رو روشن بزارید تا اون گرمای داخلش توسط فن تخلیه بشه و آرومتر بدنه خنک شه و دیگه صدا نده
در ضمن حواستون باشه بعد از خاموش کردن کنسول حداقل تا 1 یا 2 ساعت روی کنسول رو نپوشونید که گرما داخل کنسول بمونه باعث خرابی قطعات میشه

آخرین ویرایش:

smoker

کاربر سایت
Jan 17, 2012
2,059
نام
علیرضا
Ps3 خیلی صداش بیشتر بود
PS3 تو این موضوع قشنگ چند باری منو ترسونده. شب بازیم تموم میشد دستگاهو خاموش میکردم میرفتم بخوام یهو صدای تق میداد مو هامون همسوی برگای پاییزی میشد.
تق های PS5 در مقابل اون اصلا هیچی نیست.

trainer

کاربر سایت
Jan 19, 2009
712
نام
میلاد
درود

دوستان یه پلی 5 هست سری 12 - که بعد از چند روز اومده میگه که کنسول موقع خروج از بازی خاموش میشه - بعد که اورده و چک کردم ، دیدم موقع خروج از فیفا و pes 23 یه صدای اتصال برق ازش میاد و خاموش میشه - بعد تو همه بازیهاش اینطوری میشه حتی موقع ورود

به نظرتون میتونه از پاور باشه یا سی پی یو و ... ؟

ممنون

• Smile
Reactions: ALI PUNKER

8030v2

کاربر سایت
Oct 23, 2019
686
درود

دوستان یه پلی 5 هست سری 12 - که بعد از چند روز اومده میگه که کنسول موقع خروج از بازی خاموش میشه - بعد که اورده و چک کردم ، دیدم موقع خروج از فیفا و pes 23 یه صدای اتصال برق ازش میاد و خاموش میشه - بعد تو همه بازیهاش اینطوری میشه حتی موقع ورود

به نظرتون میتونه از پاور باشه یا سی پی یو و ... ؟

ممنون

حدس من اینه:

کنسول باید باز بشه
پاورش رو عوض کنین اگر درست شد که هیچی

اگر نشد مشکل از مدار تغذیه پردازنده مرکزی هست که روی مادربرد کنسول قرار داره و کار خاصی نمیشه کرد

این مشکل شما بخاطر کم و زیاد شدن شدت جریان به صورت لحظه ایی هست که میتونه تو ولتاژ تغذیه مادربرد نوسان ایجاد کنه

هر چه سریعتر هم این مشکل باید برطرف بشه چون اثرات مخربی روی باقیه قطعات میزاره.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
من یه دسته nacon revelosion pro 3 دارم و تموم بازی های ps4 رو با این میرم و خیلی راضی ام به نسبت دسته های اورجینال ps4، بشدت کیفیت خوبی داره و از شر مشکلات دسته های ps4 خیلی وقته خلاصم کرده.
یه سیم ۳ متری داره واسه اتصال و شارژ که من متاسفانه یک بار دوال سنس و با این شارژ کردم و بعدش تاچ دسته قاطی کرد و تو بازی استرو اون مراحلی که باید با تاچ انجام بشه کامل قاطی میکنه.
دسته رو اپدیت و ریست هم زدم ولی جواب نداد.
جالبه تو محیط کنسول کیبورد دسته درسته ولی وقتی وارد نت میشم جهت های انالوگ دسته قفل میشه رو حرف H و تکون نمیخوره و فقط با تاچ اونم تو حالت هنگی حرکت میکنه!
این طور نیست که تاچ حرکت نکنه ، حرکت ها رو قاطی تشخیص میده.

گفتم تجربه م رو بهتون بگم و بهتره فقط با همون کابل خود کنسول شارژ بزنید تا داستان درست نشه.

robot.boy81

کاربر سایت
Dec 12, 2011
1,307
نام
Farzad
من یه دسته nacon revelosion pro 3 دارم و تموم بازی های ps4 رو با این میرم و خیلی راضی ام به نسبت دسته های اورجینال ps4، بشدت کیفیت خوبی داره و از شر مشکلات دسته های ps4 خیلی وقته خلاصم کرده.
یه سیم ۳ متری داره واسه اتصال و شارژ که من متاسفانه یک بار دوال سنس و با این شارژ کردم و بعدش تاچ دسته قاطی کرد و تو بازی استرو اون مراحلی که باید با تاچ انجام بشه کامل قاطی میکنه.
دسته رو اپدیت و ریست هم زدم ولی جواب نداد.
جالبه تو محیط کنسول کیبورد دسته درسته ولی وقتی وارد نت میشم جهت های انالوگ دسته قفل میشه رو حرف H و تکون نمیخوره و فقط با تاچ اونم تو حالت هنگی حرکت میکنه!
این طور نیست که تاچ حرکت نکنه ، حرکت ها رو قاطی تشخیص میده.

گفتم تجربه م رو بهتون بگم و بهتره فقط با همون کابل خود کنسول شارژ بزنید تا داستان درست نشه.
درود، عجیبه که توی محیط کنسول درسته. با PC هم تست کردید ببینید به همین صورته یا نه؟ اصولا این کابل‌ها مقاومت خاصی ندارن و nacon revelosion pro 3 هم جز مدل های با کیفیت هست و کابلش نباید باعث ایجاد مشکل بشه.

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
درود، عجیبه که توی محیط کنسول درسته. با PC هم تست کردید ببینید به همین صورته یا نه؟ اصولا این کابل‌ها مقاومت خاصی ندارن و nacon revelosion pro 3 هم جز مدل های با کیفیت هست و کابلش نباید باعث ایجاد مشکل بشه.
نه با pc تست نکردم ولی میدونم تاچ دسته کامل هنگه.
تا دستش نزنم درست کار میکنه ولی دست بخوره دیگه شروع میکنه عشقی حرکت زدند😁

متاسفانه دقیقا بعد از شارژ با کابل این اتفاق افتاد و چون دیدم راحت میتونم رو مبل بشینم و کار کنم باهاش زدم و بازی کردم و بعد از چند ساعت این داستان شد.
جایی هم ندیدم و نخوندم واسه کسی این مشکل پیش اومده باشه.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
متاسفانه مشکل دسته بیشتر شد و الان رفته تو انالوگ چپ
جوری که وقتی میخوای کاراکتر و حرکت بدی عادی نمیره و اروم حرکت میکنه تو هر ۴ طرف انالوگ.
انگار که فشار وارد شده درست تشخیص نمیده و تو بازی فقط مخفی کاری حرکت میکنه 😁
به چند تا تعمیرکار زنگ زدم و مشکل ها رو گفتم، هر کی یه چیزی گفت که مشخص بود تا حالا همچین موردی رو نداشتن.
اگه تعمیرکار حرفه ای میشناسید تهران ممنون میشیم بهم بگید.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,540
جوری که وقتی میخوای کاراکتر و حرکت بدی عادی نمیره و اروم حرکت میکنه تو هر ۴ طرف انالوگ.
به چند تا تعمیرکار زنگ زدم و مشکل ها رو گفتم، هر کی یه چیزی گفت که مشخص بود تا حالا همچین موردی رو نداشتن.
این چیزی که شما تعریف می کنی مدار برد کامل آسیب دیده و ولتاژ تغذیه در مدار چون دیگه کنترل شده عمل نمی کنه با هر بار روشن شدن از مدار عبور می کنه و به تمام برد آسیب وارد می شه و با نوسان برق تفاوتی نداره
به تعمیرکار نشونش بده ولی قبلش برای اطلاعت چند مورد رو ذکر کنم
اگر نیاز به تعویض برد باشه بالای 1.700 باید هزینه کنی
تعمیرش با توجه به این توضیحات اگر امکان پذیر هم باشه از نظر من ریسکه و با صرف هزینه بالا هم مثل روز اولش نمی شه و برای شارژ به کنسول نباید متصل بشه
اگر مبنا رو بذاریم برای تعویض برد با مبلغی که اشاره کردم، هزینه کردن براش ارزشی نداره با توجه به مشکلات متعددی که پیدا کرده و صرف به اینه که شما دوال سنس رو با همین مشکل برای فروش بذاری و به فکر خرید یک دوال سنس نو باشی

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
لطفا یکم دقیقتر توضیح بدید..دست رو وصل کن به لپ تاپ و از قسمت controller setting یه عکس بگیر بفرست اینجا.
مشکل فقط از انالوک سمت چپه ؟ اروم اروم حرکت میکنه حتی اگه تا اخر انالوگو بدی بالا ؟..به سمت تمام اطراف کند حرکت میکنه ؟ یه عکس دیگم وقتی انالوگت رو دادی به سمت بالا بگیر از همون controller setting و بفرست.
تا به حال دستت رو تعمیر کردی؟

آخرین ویرایش:
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر